Виена Инвитро Център Токуда - тема 3

  • 80 130
  • 516
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 592
Има обявление в сайта :
http://www.vienna-ivf.com/in-vitro/novini/promiana-lokacia-vienna-in-vitro/

"Относно пациентите подали заявление за финансиране от Центъра за Асистирана Репродукция: стремим се да разполагаме максимално скоро с нов договор и се извиняваме за всякакво причинено неудобство. Ако по различни причини, изчакването не е приемлива опция за вас, ще ви съдействаме по всеки възможен начин за промяна на лечебното заведение, в което желаете да проведете лечението си."

Това изчакване, което се споменава значи, че те ще подпишат договор с ЦАР януари.
Значи ако се обадят за заповед декември, би трябвало да се отложи вземането на заповедтта до февруари, след като са подписали с клиниката?
Аз така го разбирам.  newsm78

# 196
  • Мнения: 2 013
Maya Bee, ако твоята заповед не е издадена ти можеш много по-бързо да я смениш (ако решиш да сменяш клиниката, лекаря). При неиздадена заповед се подава молба и директно се издава заповед за новата клиника. В твоя случай пак ще имаш заповед Дек, но за друга клиника.
Ако решиш да изчакваш да подпишат заповед с ЦАР, мисля че Януари се преподписват, подновяват договорите на клиниките, които имат вече договор от предходната година. За нова процедура - не зная. Идея си нямам. Можеш да се обадиш и да питаш във фонда директно.
Иначе старата клиника няма какво да съдейства на новата. Принципно се взема един документ от новата клиника, че те са съгласни да те приемат за пациент. Това е което зная.

# 197
  • София
  • Мнения: 546
Maya Bee, на мен този месец ми се обадиха за получаване на заповед през ноември. Казаха ми, че засега няма да ми записват тази дата и след като си уточня клиниката да им се обадя и ще запишат нова. Увериха ме, че няма да има нужда да минавам отново през комисия, а ще ми запишат дата за първото възможно раздаване на заповеди, стига да имам всички необходими документи. При мен ситуацията е малко по-различна, защото аз искам да сменя старата си клиника с Виена и съответно трябва да им занеса и документ от Виена. Разбрах се с лекаря си да изчакам да подпишат с фонда. Предполагам, че през февруари ще мога да си взема заповедта.

# 198
  • Мнения: 1 592
Magdalena,

аз не искам да сменям клиниката. Явно не съм ясна.
Мисълта ми е , че по Фонда ще мога февруари да правя опит с Виена, но дали се налага аз да правя промени по заповедтта спрямо новото им място ?
Или те от Фонда ще си опрявят детайлите - новия адрес, контакти с киниката.

Иначе от написаното в сайта разбирам, че декември и януари няма да работят с Фонда - затова са писали " който не може да чака".
Тоест нова клиника ли е сега това,,, не знам. newsm78

Или става въпрос за "който не може да чака" преместването - за един месец ? Всеки може да изчака 1 месец.


Фелис,

Да, ти просто сменяш с Виена и изчакваш да си подпишат договора- явно и за мен ще се наложи, въпреки, че ми е Виена на заповедта. Не знам,,, обърках се. Praynig
Ще им се обадя ноември- средата.

# 199
  • София
  • Мнения: 546
Maya Bee, не е нова клиника, но заради промяна на мястото си те трябва да получат нова акредитация и чак след това могат да се договорят наново с фонда.
Сега говорих с фонда за моя казус и разбрах, че за момента не могат да издадат заповеди за Виена Инвитро. Ако ти се обадят декември предполагам, че също няма да могат да ти издадат, защото тогава все още няма да има яснота за подписан договор с Виена.
Колкото до чакането - ами аз вече съм на 43 години. Дори и 1-2 месеца след определена възраст могат да са сериозно чакане, предвид стремоглавото намаляване на шансовете за успех Simple Smile Ако нямах основателна причина да искам да съм при тях, щях да отида веднага другаде.

# 200
  • Мнения: 1 592
Maya Bee, не е нова клиника, но заради промяна на мястото си те трябва да получат нова акредитация и чак след това могат да се договорят наново с фонда.
Сега говорих с фонда за моя казус и разбрах, че за момента не могат да издадат заповеди за Виена Инвитро. Ако ти се обадят декември предполагам, че също няма да могат да ти издадат, защото тогава все още няма да има яснота за подписан договор с Виена.
Колкото до чакането - ами аз вече съм на 43 години. Дори и 1-2 месеца след определена възраст могат да са сериозно чакане, предвид стремоглавото намаляване на шансовете за успех Simple Smile Ако нямах основателна причина да искам да съм при тях, щях да отида веднага другаде.

Ясно... значи ще отложа заповедта направо за взимане февруари като ми се обадят.
Отивам за опит чак март.
И аз съм на 39...  Peace

# 201
  • София
  • Мнения: 546
HugУспех Hug Явно следващата година ще е нашата Simple Smile

# 202
# 203
  • Мнения: 412
Заради смяна на мястото, трябва да подпишат нов договор. Аз съжалявам че, единственият ми опит по фонда го направих другаде. Аз бих изчакала, но съм пристрастна поради първи опит при тях, успешен. За сведение съм на 43 г.

# 204
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Явно сме се събрали все на по 43😀 Току-що ги навърших и съм в ситуацията на Felis, от фонда ме викат за заповед през ноември. И аз мисля да изчакам до януари и да не взимам заповедта. Накрая на опитите съм, имам пълно доверие в центъра и не ми се ходи другаде. Това значи да започвам отначало, нямам сили за това. Но понеже " почивам" три месеца, преди фонда мисля да направя и един платен опит и май това ще е всичко...

# 205
  • София
  • Мнения: 546
Събрахме се наистина Grinning
Googlish, и аз отивам към приключване Confused И ние направихме 2 самофинансирани опита докато чакахме заповедта и съм решила, че този ще е последен. Затова и нямам никакво намерение да сменям клиниката. Работили са с мен, знаят какво се е случвало на предните опити и вярвам, че ще направят най-доброто, което зависи от тях Heart Освен това искам минимални стимулации, а те са единствените, които биха го направили при финансиране от фонда. Била съм пациентка на друга клиника с години и чак след като преминах във Виена Инвитро се почувствах спокойна и имам пълно доверие на лекаря си.
Та така, чакаме си, пък дано хванем последния влак Simple Smile

# 206
  • Мнения: 14
Момичета имате ли инфо дали този месец ще започне работа новия център или вече след нова година?

# 207
  • Мнения: 753
Мари аз вчера бях. Все още не са напълно готови, но мисля че в началото на другия месец ще започнат. Най- добре се обади на лекаря си за инфо.

# 208
  • Мнения: 14
Благодаря, Рончо!

# 209
  • Мнения: 29
Здравейте, в предни мнения се мярна името на Д-р Петра Семерджиева, тя е част от Виена център, така ли?

Общи условия

Активация на акаунт