Професионални серии за коса - тема 103

  • 71 414
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
От чешмата, софийска. Чудех се дали да не й купувам специално трапезна (ние пием изворна), но в крайна сметка реших, че е излишно.

Софийската вода е мека, така че е възможно да няма проблем. В доста от останалите населени места водата е с високо съдържание на калций и разни други минерали,(преди години правих доста тестове) които се отлагат по кабелите и въобще е добре да се избягва тази вода. Тя даже и за измиване на косата не е добра, но това е положението. Аз използвам дейонизирана вода. Литърът струва средно 70ст. Има я в Метро, Кауфланд със сигурност, предполагам и в другите маркети.

# 61
  • Мнения: 5 500
на Редкен има един спрей като пяна (и в енцо го има-Fabricate 03),първото е на суха коса,второто може и на суха и на мокра.
Мишел, ако това е спрея http://www.enzo.bg/redken/heat-styling-thermo-actif-zasshiten-sp … tirane-na-kosata/, аз го имам, но не е пяна. Точно спрей си е, воднист стои при мен.

този е-Да.Като разредена пяна излиза,не като мус.Бяло е и има балончета които се спукват сами и тогава става течно -това на ръката си личи повече като пръснеш.Моят е купуван от енцо.  Peace

# 62
  • Мнения: 1 536
О, много интересно с този спрей/пяна/аерозол  Crazy Задължително ще го разгледам по-подробно и ще докладвам. Аз съм го ползвала веднъж на кичур и веднъж на цялата коса. Не знам колко предпазва (дано!), но освен че 10-ина минути го чакам да позасъхне, нямам други забележки засега. Ето, Сетони усеща фиксация в него, аз пък по-скоро усещах фиксация и утежняване от Секси хеър... Уж нямам намерение да го купувам пак Секси хеър-а, обаче ми лиспсва  Blush. Едно такова спокойно ми беше като се напръскам обилно и като ми се клечкосаше косата, хич не ме беше яд. Викам си - няма страшно, нали съм защитена.  Mr. Green

Бях помолила Арлен за проби от червените ПРО ФАЙБЪРИ, но са ми сложили мостра от зеления шампоан и червената маска. Ако ги ползвам заедно ще добия ли достатъчна представа за всеки от продуктите? Както казах, червените търся...

Скрит текст:
През главата ми минава една мисъл, на която не смея да се зарадвам, затова само тихичко споделям - май си изпълних уиш листа и не планирам нови покупки скоро (освен червените Про файбър, естествено  Laughing)

# 63
  • София
  • Мнения: 10 858
Епона, благодаря за темата! Прекрасна си я направила, личи си, че си се постарала!  Hug

Вече не се боядисвам, но преди това се боядисвах поне 17 години с Кастинг, в последните - с Лакме Хрома. От всичкото това косата ми стана на нищо, изтъня, започна да се къса, погрозня и въобще всички салтанати. Та приключвам с боите за момента. Белите коси (имам си не малко) ще боря с шампоани/балсами/маски с цвят, както и с къна+ индиго (поддържам тъмно кестеняв към черен цвят)

Успешен продукт за изправяне/накъдряне не съм открила. Всичко извън естествената ми форма на косата не стои дълго. Ако я изправя - се начупва за часове.

Та общо взето по въпросите нямам много за казване.

# 64
  • Мнения: 205
Страхотна тема и всичките въпроси ме вълнуват!  Hug

1. Боядисвам си косата от много години и съм в процес на издирване на най-добрата боя. Когато бях кестенява, най-доволна бях от Лореал Кастинг. Като смених цвета - меден, 3-4години ползвах Иноа, много красиви цветове, но нетрайни, а и доста ми се изсуши косата. Пробвах Вела Колестон, Мажирел, всички след 3-4 измивания губят първоначалната интензивност на цвета. Последния път ме боядисаха с Мажирел, преди това напръсках обилно с терапията за боядисани коси на Напура и изсуших със сешоар. За първи път косата ми беше много жива след боядисване, без да ми подстригват връхчетата. Така че с Напурата продължавам. Предстои ми боядисване, иска ми се по-ярко червено и пак съм в чудене с коя боя?  newsm78
2. Ползвала съм два пъти колорплекс , не усетих ефект.
3. За къдрене си взех черното кремче на Кюн, по препоръка от форума , суша с дифузер и съм доволна. Преди крема за къдрици, пръскам косата със спрей за задържане на прическата на Ливинг Пруф. Бих пробвала и други начупващи продукти, ще следя с интерес вашия опит. Много обичам и спрей за плажни къдрици, лятото карах сам с това и оставах косата да изсъхне от само себе си - любимото ми. Много е хубав този на Алтерна, хареса ми и този на Лейбъл М. Въобще не ми допадна спрея на Керестаз , косата става много твърда. Мисля да пробвам спрея на Наши.
За изправяне съм доволна от кератиновия финиш за изправяне на Чи. Купих и такъв на Наши, но ми дойде тежък, може би сложих повечко, ще го мъча пак. Пресата я избягвам вече, но бих купила нова по-щадяща. Сешоара на Паралукс наистина е добър, особено като свикнеш да боравиш с него.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 347
Епона, разкошна тема!  bouquet

Да, боядисвам се от няколко години. Първо фризьор с Иноа, а последните 10 месеца сама с Лакме - първо Хрома, а сега Колаж. Всяка от тези бои доста пресушава краищата. Лакме има проблеми с трайното покритие на бели коси при мен, дори и като използвам интензивните нюанси. Ще изразходя до лятото накупените боички и после давам шанс на Вела Колестон.

Ползвам Колорфлекс при всяко боядисване от няколко месеца - косата изглежда красива след боядисване. Не знам обаче дали е козметичен или реален резултат, защото при следващите миенета пак става суха.

Не къдря и не изправям косата си.

# 66
  • Мнения: 1 758
Епона, прекрасно оформление! bouquet
1. Каква марка боя ползвате в момента - от коя сте доволни и от коя не? - Последните 2 боядисвания ми са с Бес 8.3.Боядисвала съм се с Мажирел и Лакме.липсва ми пясъчно русото  и в трите,така че продължавам с търсенето на подходяща боя.Иначе съм доволна, откъм трайност.
2. Ползвате ли продукти за предпазване на косата при боядисване (Олаплекс, Колърфлекс, Пауърплекс  и т.н.), масла или други продукти заедно с боята? - не съм използвала досега
3. Вашият сполучлив  продукт за изправяне/къдрене - Все още в издирване съм за подходящ продукт , когато начупвам косата си-използвала съм флуид за къдрици на Вела, пяна за къдрава коса на Шварцкопф професионал,крем за къдрици на Макадамия и олио на Лакме.Последните две в комбинация, като първия ден е добре, но след това усещам косата си суха.По съвет на фризьорката си купих пяна за обем
http://www.zlatnaribka.com/vlagoustoychiv-mus-za-obem-v-korena-s … D0%B1%D0%B5%D0%BC
За изправяне съм доволна от термичното мляко на Керастаз

# 67
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 514
Скрит текст:
През главата ми минава една мисъл, на която не смея да се зарадвам, затова само тихичко споделям - май си изпълних уиш листа и не планирам нови покупки скоро (освен червените Про файбър, естествено  Laughing)

В момента съм в нирвана. Оммм. Нямам нужда от нищо...Оммм. Mr. Green

# 68
  • София
  • Мнения: 247
Здравейте и от мен, красивокоски в новата тема!
 Епона- благодаря ти!  bouquet
На първият въпрос отговарям, така:опита ми с боите не е голям. Първо купувах Перма. За под 3 години. След, което опитах по веднъж Троа Шен и Фито, безамонячни, непрофесинални, купени от аптеката. За цената си се, отмиваха прекалено бързо. Не повторих.
 В последните 3 години съм с Вела 5.0+6.3+6% оксидант. Искам да я сменя, защото отново, както и с Перма, не съм на 100% доволна от покритието в/у корените но за сметка на това, на най-долните-вътрешни кичури коса, пигмента се е натрупал до черно по цялата дължина. В търсене съм на решение и нова марка боя.
 По вторият въпрос: не, не съм добавяла никакви допълнителни продукти, в боята. Имам ампули на Напура, за преди боя. Познайте, защо не съм ги пробвала?! Ами и в поръчката ми, както и в следващите ми 2 такива от Рибката, не се сдобих с помпа към тях. Ще трябва да пресипвам в друго, шишенце...мм да. 
На последният въпрос: изправям косата си с четка и сешоар. Т.е две различни като марка четки, но от един модел, както и сешоарите са два. Косата ми е естествено чуплива, но с характер, инатлив при това. Ако аз искам да е идеално права, то тя, ще намери нужната влага за да ме ядоса и се начупи! Ако реша, че ще суша без четки, и ще вея къдрава грива, пак- не! От дължината и тежестта се изправя за няколко часа. Не съм открила моите продукти, не харесвам фиксация и слепналост, твърдост.... Ако успея, някой ден, преди да сме станали баби, ще пиша!  Wink
 Мисля, някоя дама питаше за съхранение на отворена опаковка боя?!  newsm78 Ако съм разбрала добре... ами не, не се държи в хладилник.
За куркумата- пробвала съм 2-3 пъти за избелване на зъби. Докато стане време за час при стоматолог. Работи си, не оцветява устната кухина и зъбите. Само четката за зъби.  Wink Подробност е, че се забърква 1:1 с вода, но с термична обработка. На котлона.
 

# 69
  • Мнения: 10 301
За забавяне на побеляването съм чувала амлата, че е от помощ. Но то какво забавяне, ти си е боядисване, а уж не боядисва. Веднъж съм си правила маска с нея, отмих хубаво не пускаше нищо при отмиването. Но като съм се сушила, гледам халата с който бях гугличката му черна станала и айде халата на боклука. Ръцете ми и те имаха един слой кафеникаво. Чета хората и по лицето си я слагат. Само не ми е ясно как не им боядисва кожата това нещо.
Вики, а помниш ли на коя фирма ти беше амлата?
Аз наскоро си взех амла, като я пробвам, ще дам отзиви дали моята боядисва и как я усещам.

Setony Heart Eyes, eто тази е амлата за която говоря аз http://blackgirllonghair.com/wp-content/uploads/2012/01/Hesh-Amla-Powder-600.jpg,  като подчертавам, че бели коси нямам и не знам до колко бели коси се покриват от нея. Просто факта, че ми изцапа халата, говори че все пак нанася някакъв цвят. Не знам и ти какво си си взела, но гледай някаква стара кърпа да използваш за всеки случай или тъмна. Имай едно на ум, колкото и да се пише на всякъде, че не боядисва. То май ще излезе, че само бели коси не боядисва  Grinning

# 70
  • USA
  • Мнения: 7 363
Получих си Тен дуото,но вмомента правя терапия и навярно ще тествам другата седмица.Ухае очарователно(нищо общо с останалите продукти на Аlterna).

1/ В салона ме боядисват с Редкен,вкъщи купувам Aloxxi,Олиа,Л'ореал Кастинг(използвам предимно безамонячни бои)
2/ При боядисване смесвам в боята масла,а в дните след новия цвят наблягам на мощен протеин.

Връщам се да ви чета.

# 71
  • Мнения: 205
[За запечатване на цвета използвам след маската ампула на Лореал Професионал за трайност на цвета с отмиване.След нея пръскам със спрей за фиксиране на цвета и после слагам серум за запечатване и трайност.

sl, можеш ли да изпратиш линк за  спрей и серум за запечатване и трайност?   

# 72
  • Мнения: 3 698
vici75, моята е друга, дано не потъмнява, то не ми е за кърпата, а ме е страх да не потъмни косата, ще видим.
Beautyholicа честити Тен, наистина прелестно ухаят, как имаш търпение да чакаш още  Grinning .Ти маската ли взе? Страхотна е, направо се разтапя!

# 73
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 514
Beautyholicа честити Тен, наистина прелестно ухаят, как имаш търпение да чакаш още  Grinning .Ти маската ли взе? Страхотна е, направо се разтапя!

Честито и от мен!  Hug

Аз Тен цялата серия си я взех преди два месеца, не, може би три и още не съм стигнала до нея... Joy

# 74
  • USA
  • Мнения: 7 363
Шампоана + балсама.Ще видя как ще ми се отразят и ще купя и маската.
При нас цените са - $60 шампоан,$60 балсам и $55 маската.В България как са им цените?

Нямам,Сетони,още сега ми се иска да вляза в банята...отдавна не съм била ентусиазирана да пробвам който и да е козметичнен продукт.Една такава апатия от дългогодишно пренасищане и почти нищо не ме впечатлява.

Общи условия

Активация на акаунт