Спечели ваучер за безплатна кутия изненада от Foodobox!

  • 5 066
  • 169
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Foodobox е мобилно приложение с благородна мисия – да се намали разхищението на храна.

Платформата свързва хранителни обекти и заведения за хранене с крайните потребители, които могат да спасят храна с отстъпка.

В края на деня заведенията обявяват останалата непродадена храна за продажба с минимум 40% отстъпка. Сред обектите има пекарни, сладкарници, ресторанти, енотеки и хранителни магазини, а дори и кучешки пекарни.

Всеки краен потребител може да запази кутия изненада с вкусно хапване през приложението, след което да я вземе на място в съответния обект.

Идеята за този социален бизнес идва от съоснователката на Foodobox – Джейн Димитрова, която живее няколко години в Италия, където се запознава с подобно мобилно приложение. Тя самата го използва редовно и решава да го пренесе и в България.



Чрез Foodobox хранителните бизнеси намаляват ефективно разхищението на храна и възвръщат инвестираните ресурси в нейното производство. Собствениците на заведения продават готвени ястия, торти, печива, пакетирани хранителни продукти и напитки, които са с наближаващ краен срок на годност, в нетърговски вид или просто са останали в излишък.

Регистрацията за бизнеси е напълно безплатна, а всяко заведение може лесно да решава кога и колко кутии да предложи за продажба.

Повече информация за съдържанието на кутиите ще откриете ТУК



Въпреки че услугата е съвсем нова за българския пазар, на стартъпа вече се довериха някои от най-популярните брандове като Harmonica, Delishu, Ciccione, Gelateria Afreddo. Днес Foodobox има над 25 000 потребители и около 300 обекта в София, Пловдив, Варна, Бургас и Русе.



Наскоро отпразнуваха първия си рожден ден! 🥳 По този повод специално за вас – потребителите на BG-Mamma, обявяваме игра, в която да споделите своите любими рецепти с нулев отпадък.

Какво е мнението ви за приложението Foodobox и бихте ли се възползвали от услугата, за да поръчвате храна с поне 40% отстъпка?

 

Победителите ще бъдат изтеглени на томболен принцип, а 10 късметлии ще получат ваучери за безплатна кутия изненада! Победителите ще бъдат обявени в настоящата тема на 22 юли.

Пожелаваме ви успех!


Моля, запознайте се с общите условия на играта ТУК.

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 15:07 от Жaклин

# 1
  • Мнения: 6 764
Какво е мнението ви за приложението Foodobox и бихте ли се възползвали от услугата, за да поръчвате храна с поне 40% отстъпка?

Приложението ми допада като идея.
Бих се възползвала от услугата. Heart Eyes
Харесва ми, че е включена и кучешка пекарна.

# 2
  • Мнения: 29 693
Чудесна идея за намаляване на разхищението на храна. Харесва ми и елемента на изненада.  Бих се възползвала от приложението.

# 3
  • Мнения: 1 994
Да, бих използвала приложението, стига да има достатъчно разнообразие. Идеята за "спасяване" на храна ми е изключително на сърце.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 730
Бих се възползвал, ползваме като цяло такъв тип апп.

# 5
  • Мнения: 3 796
Приложението изглежда лесно за използване.Идеята е чудесна,бих се възползвала. Не обичам особено да готвя и често си поръчвам храна за вкъщи,а съчетано с това да не се разхищават ресурси е страхотно.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 376
Идеята ми се струва много добра, още повече че съм радетел на неизхвърлянето на храна. Вкъщи винаги гледам да употребя всички продукти, които имам. Мразя да се разхищава храна.

# 7
  • Мнения: 1 136
Идеята е страхотна, предвид че гледам да не разхищавам храна. Със сигурност бих се възползвала.

# 8
  • Мнения: 13 587
Приложението изглежда лесно за използване. Идеята е страхотна с цел избягване на разхищаване на храна.Харесва ми и елемента на изненада. Бих се възползвала.

# 9
  • Мнения: 1 912
Много полезно, браво за инициативата. Да се разхищава храна, особено при тези цени, е неправилно. Бих се възползвала с удоволствие, готова храна за вечеря, след натоварен ден е превъзходно. Пестиш време и средства. Поздравления!

# 10
  • Мнения: 1 660
Аз съм изтеглила приложението отдавна, но не съм го използвала все още, тъй като в моя район няма голям избор от заведения, които да предлагат услугата. Иначе идеята е прекрасна .

# 11
  • софия
  • Мнения: 25 616
Идеята на приложението да не се хаби храна много ми допада.
Не знаех за него. С удоволствие ще се възползвам от услугата.

# 12
  • Мнения: 145
Преди няколко месеца нямаше много обекти във Варна, но сега ще го изтегля пак за да проверя.
Идеята е доста похвална, дано придобие по-голяма популярност. Аз с удоволствие бих си закупила такава кутия.

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Идеята зад приложението да не се хаби и изхвърля храна много ми допада! С удоволствие бих го ползвала!

# 14
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 792
Идеята и на мен ми допада и бих се възползвала от приложението.

Общи условия

Активация на акаунт