Спечели ваучер за безплатна кутия изненада от Foodobox!

  • 4 786
  • 169
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Foodobox е мобилно приложение с благородна мисия – да се намали разхищението на храна.

Платформата свързва хранителни обекти и заведения за хранене с крайните потребители, които могат да спасят храна с отстъпка.

В края на деня заведенията обявяват останалата непродадена храна за продажба с минимум 40% отстъпка. Сред обектите има пекарни, сладкарници, ресторанти, енотеки и хранителни магазини, а дори и кучешки пекарни.

Всеки краен потребител може да запази кутия изненада с вкусно хапване през приложението, след което да я вземе на място в съответния обект.

Идеята за този социален бизнес идва от съоснователката на Foodobox – Джейн Димитрова, която живее няколко години в Италия, където се запознава с подобно мобилно приложение. Тя самата го използва редовно и решава да го пренесе и в България.



Чрез Foodobox хранителните бизнеси намаляват ефективно разхищението на храна и възвръщат инвестираните ресурси в нейното производство. Собствениците на заведения продават готвени ястия, торти, печива, пакетирани хранителни продукти и напитки, които са с наближаващ краен срок на годност, в нетърговски вид или просто са останали в излишък.

Регистрацията за бизнеси е напълно безплатна, а всяко заведение може лесно да решава кога и колко кутии да предложи за продажба.

Повече информация за съдържанието на кутиите ще откриете ТУК



Въпреки че услугата е съвсем нова за българския пазар, на стартъпа вече се довериха някои от най-популярните брандове като Harmonica, Delishu, Ciccione, Gelateria Afreddo. Днес Foodobox има над 25 000 потребители и около 300 обекта в София, Пловдив, Варна, Бургас и Русе.



Наскоро отпразнуваха първия си рожден ден! 🥳 По този повод специално за вас – потребителите на BG-Mamma, обявяваме игра, в която да споделите своите любими рецепти с нулев отпадък.

Какво е мнението ви за приложението Foodobox и бихте ли се възползвали от услугата, за да поръчвате храна с поне 40% отстъпка?

 

Победителите ще бъдат изтеглени на томболен принцип, а 10 късметлии ще получат ваучери за безплатна кутия изненада! Победителите ще бъдат обявени в настоящата тема на 22 юли.

Пожелаваме ви успех!


Моля, запознайте се с общите условия на играта ТУК.

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 15:07 от Жaклин

# 1
  • Мнения: 6 706
Какво е мнението ви за приложението Foodobox и бихте ли се възползвали от услугата, за да поръчвате храна с поне 40% отстъпка?

Приложението ми допада като идея.
Бих се възползвала от услугата. Heart Eyes
Харесва ми, че е включена и кучешка пекарна.

# 2
  • Мнения: 29 371
Чудесна идея за намаляване на разхищението на храна. Харесва ми и елемента на изненада.  Бих се възползвала от приложението.

# 3
  • Мнения: 1 988
Да, бих използвала приложението, стига да има достатъчно разнообразие. Идеята за "спасяване" на храна ми е изключително на сърце.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 704
Бих се възползвал, ползваме като цяло такъв тип апп.

# 5
  • Мнения: 3 787
Приложението изглежда лесно за използване.Идеята е чудесна,бих се възползвала. Не обичам особено да готвя и често си поръчвам храна за вкъщи,а съчетано с това да не се разхищават ресурси е страхотно.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 374
Идеята ми се струва много добра, още повече че съм радетел на неизхвърлянето на храна. Вкъщи винаги гледам да употребя всички продукти, които имам. Мразя да се разхищава храна.

# 7
  • Мнения: 1 135
Идеята е страхотна, предвид че гледам да не разхищавам храна. Със сигурност бих се възползвала.

# 8
  • Мнения: 13 547
Приложението изглежда лесно за използване. Идеята е страхотна с цел избягване на разхищаване на храна.Харесва ми и елемента на изненада. Бих се възползвала.

# 9
  • Мнения: 1 903
Много полезно, браво за инициативата. Да се разхищава храна, особено при тези цени, е неправилно. Бих се възползвала с удоволствие, готова храна за вечеря, след натоварен ден е превъзходно. Пестиш време и средства. Поздравления!

# 10
  • Мнения: 1 651
Аз съм изтеглила приложението отдавна, но не съм го използвала все още, тъй като в моя район няма голям избор от заведения, които да предлагат услугата. Иначе идеята е прекрасна .

# 11
  • софия
  • Мнения: 25 467
Идеята на приложението да не се хаби храна много ми допада.
Не знаех за него. С удоволствие ще се възползвам от услугата.

# 12
  • Мнения: 145
Преди няколко месеца нямаше много обекти във Варна, но сега ще го изтегля пак за да проверя.
Идеята е доста похвална, дано придобие по-голяма популярност. Аз с удоволствие бих си закупила такава кутия.

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Идеята зад приложението да не се хаби и изхвърля храна много ми допада! С удоволствие бих го ползвала!

# 14
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
Идеята и на мен ми допада и бих се възползвала от приложението.

# 15
  • Мнения: 940
Допада ми идеята. Рационално е. Ще е супер да се разпространи идеята в повече градове.
Пример как да не разхищаваме храна - пържоли, без значение - скара или на тиган, после приготвям с някакъв сос, или тип китайска храна. Всичко се изяжда

# 16
  • Мнения: 2
Преди няколко месеца нямаше много обекти във Варна, но сега ще го изтегля пак за да проверя.
Идеята е доста похвална, дано придобие по-голяма популярност. Аз с удоволствие бих си закупила такава кутия.

Аз съм от Варна и да ти кажа доста увеличиха обектите си за последния месец. Дано все така да е!

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 496
Звучи ми интересно, допада ми идеята и бих се възползвала от приложението.

# 18
  • Мнения: 5 146
Абсолютно! Фен съм на всичко, което може да облекчи планетата, дори минимално!

# 19
  • Мнения: 2 682
Сега чувам за приложението и го разгледах повърхностно, но първо четене ми харесва и изглежда полезно. Със сигурност бих се възползвала и поръчвала.

# 20
  • Мнения: 1 406
Идеята е много добра! Бих се възползвала със сигурност!

# 21
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Харесва ми идеята и приложението и бих се възползвала от него.

# 22
  • Мнения: 264
Не бях чувала за това приложение, но ми се вижда полезно и със сигурност ще си го изтегля. Винаги съм смятала, че да се разхищава храна, е, меко казано, неправилно, а и ползите са двустранни - и за потребителите и за търговците, които участват в инициативата. Поздравления за идеята!

# 23
  • Мнения: 414
Идеята за намелението ме грабна веднага Simple Smile  най - вече за купищата храна която се изхвърля вечер от заведенията с приготвена храна .
Не бях чувала досега за приложението но се възползвах от две оферти за секунди.

# 24
  • София
  • Мнения: 314
Струва си да се ползва, за да се спасява храна. Попадало ми е реклама, звучи много добре като идея.

# 25
  • Сливен
  • Мнения: 4 232
Свалих приложението-бързо се сваля,лесно влязох със Фейсбук профила си.Да,бих се възползвала. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 5 386
Прочетох и ме заинтригува предложението, надявам се да се спазва хигиена на приготвяне (в заведенията) и съхранение на храната. Да не е компромис за сметка на клиента. Не посещавам ресторанти и механи заради основната им идея (обикновено) - да спечелят, а клиентите да консумират "каквото-такова". Все пак бих ползвала приложението и за мен разхищението на ресурси е притеснително.
  Рецепта с нулев отпадък  -  сещам се за омлет или гювечета със зеленчуци и яйца, черупките и обелките се смилат и се ползват за обогатяване на почвата на дом.растения.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 555
Идеята много ми допада. Не знаех за този тип услуга, благодаря, че така разбирам. А и Варна е включена. С удоволствие ще се възползвам.

# 28
  • Мнения: 689
Много добро приложение, бих се възползвал.

# 29
  • Мнения: 954
Да, позлвала съм го, страхотна идея е

# 30
  • Русе
  • Мнения: 764
Приложението ми хареса като идея и бих го използвала- изтеглих го, регистрирах се, но към момента за Русе има само 1 оферта. Ще следя как се развива. Интересува ме и идеята за включване на кучешка пекарна.

# 31
  • Мнения: 538
Много интесна идея и полезна възможност. Със сигурност ще се възползвам. Ще следя как се развива мрежата.

# 32
  • Мнения: 454
Иновативно, обмислено и с идея. Изтеглих приложението, интуитивно и добре разположено ми се стори. Да се различава храна е безумие! Не мога да отрека, че заговори в мен и българската нарадопсихологи, дано всичко да е качествено.

# 33
  • София
  • Мнения: 769
Не съм поръчвала досега се,но идеята за не разхищение на храната ми допада и смятам да изтегля приложението.Ако има разнообразие и примамливи цени,ще се възползваме редовно.

# 34
  • Мнения: 308
Идеята е изключително добра! Поздравления! Бих се възползвала с най-голямо удоволствие! Вкъщи, без значение какво хапваме, храна изхвърляме изкючително рядко, да не кажа, че почти несе случва. Почти винаги намирам начин да я "преработя" към нова манджичка, преди да се е развалила 😊

# 35
  • Мнения: 4 868
Много иноваторско и впечатляващо като идея. Бих се възползвала разбира се

# 36
  • Мнения: 1 884
Идеята ми допада изключително много и бих се възползвала със сигурност. Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 2 411
За приложението научих от репортаж по ТВ. Свалих го, но все още не съм успяла да се възползвам. Сега лятото се храним по-неорганизирани и на момента, и забравям за него. При по-добра организация обаче това е една перфектна възможност човек хем да се нахрани вкусно и достъпно, хем да не се разхищава храна.

У нас има няколко ястия/рецепти за уползотворяване на всички продукти.
Най-бързо става с разнообразни омлети.
Следват всякакви варианти на бързи пици (мързеливо с хляб, или с тортили/лаваш)
А също прословутите мързеливи добруджански със сирене, в които аз обаче слагам колбас, кашкавал, лютеница и прочие съставки, които са останали по дъното на буркани и опаковки.
Понякога си правим импровизиран сутрешен бюфет през уикенда като се подрежда красиво, всичко изостанало в хладилника и с препечени филийки става пиршество🙂

# 38
  • Мнения: 998
Имам приложението, разглеждам го, но все още не съм поръчвала.

Иначе не обичам да хвърлям храна и се старая да префасонирам стари или несполучливи неща, така че да ги изядем.

# 39
  • Мнения: 670
Идеята ми допада и аз се стремя да не разхищавам и хвърлям храна.Страхотно измислена идея допада и бих се възползвала от нея.

# 40
  • Мнения: 502
Идеята е много добра. Като цяло съм против изхвърлянето на храна и бих се възползвала от предложенията в приложението. Елемента на изненада обаче не винаги би ми допаднал.

# 41
  • Мнения: 802
Идеята на приложението е чудесна и изглежда лесно за използване. С удоволствие бих го използвала.

# 42
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Приложението е страхотно, сега ще го разгледам подробно, идеята ми допада със сигурност бих се възползвала.

# 43
  • Мнения: 4 585
Харесвам приложението и подкрепям идеята за “спасяване на храна”. Когато вкъщи имам останали неща из хладилника, най-често правя “пица” от кайма, в която слагам останали парчета зеленчуци, яйца, сирена/кашкавали, запичам като пица или на руло.

# 44
  • Мнения: 2 839
Идеята ми се струва много добра, още повече че не обичам  да изхвърлям храна. В нас винаги гледам да употребя всички продукти, които имам. Бих  изпробвала приложението.

# 45
  • София
  • Мнения: 11 575
Много интересна и полезна идея да не се изхвърля ненужно храна, която става за ядене, но е с наближаващ срок на годност.

# 46
  • Мнения: 875
Уникална идея! Много се радвам, че някой се е сетил! По този начин хем не се хвърля храна, хем много хора могат да си взема нещо вкусно на много добра цена. С две ръце съм за подобно приложение! Призовавам да се включат повече заведения за храна. За тях също ще е по-добре да продадат останалата храна, вместо да я хвърлят, така ще намалят и загубите си. Сега научих да приложението и с най - голямо удоволствие бих го ползвала!

# 47
  • Мнения: 471
Не бях чувала за подобно приложение. Идеята е много добра!

# 48
  • Мнения: 1 258
Да, идеята е страхотна !
Да си поръчаш вкусна храна на приемлива цена.
Не обичам да хвърлям храна и не го правя. Дори и да остане нещо за ядене го давам на кучето и котетата.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 022
Чудесна идея да се намали изхвърлянето на храна.Малко ме притеснява момента на изненада за готвени ястия.

# 50
  • Мнения: 996
Идеята е чудесна. По принцип аз мразя разхищението на храна и бих се възползвала .

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Идеята на Foodbox е страхотна! Със сигурност ще следя какво се предлага в района ми!

# 52
  • София
  • Мнения: 20 083
Изключително приятно съм изненадана, че тази великолепна идея е дошла вече и в България! Дъщеря ми е студентка в чужбина, много често се възползва от такива предложения и е възхитена.

# 53
  • гр. Раковски
  • Мнения: 280
Страхотно приложение, веднага си го свалям 😍 самата идея за намаление на рязхищението на храна много ми допада и се радвам, че и в България е заработило такова нещо. Лично аз не бях чувала за такъв тип дейност и приложение. Бих се възползвала Simple Smile

# 54
  • Мнения: 331
Идеята е страхотна и определено бих използвала приложението. Не обичам разхищението на храна!

# 55
  • София
  • Мнения: 10 869
Не знаех за това приложение. Идеята е много добра. Старая се да не разхищавам храната. Допада ми и елемента на изненада.

# 56
  • Мнения: 3 538
Идеята ми допада, защото не обичам разхищението, приложението също изглежда добро.
Бих се възползвала от предложенията, стига да има разнообразие според различни случаи.

# 57
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
Идеята на приложението е чудесна, е знаех брнда досега. След малко ще го изтегля и разгледам подробно!
Категорично, съм против разхищвнето на храна, и всички коли и кучета около нас го знаят Simple Smile
Преди години, ме беше срам да пазарувам хранителни продукти с етикети, обозначаващи наближава срок на годност, съотв преоценени... Но вече не се притеснявам от подобни неща.
Каквото и да остане не изядено в нас (постно или с месо), когато му се добави яйце и се сложи на котлон за кратко, става нова манджа Simple Smile
Напр. Омлет с вчерашната неизядена пържола  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 202
Идеята на приложението ми допада, а съм против разхищаването на храна, и винаги се стремя да готвя по-малко за да не изхвърлям!

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 250
За първи път чувам за такава идея и приложение и много приятно ме изненада! С удоволствие ще се включа, още сега отивам да разгледам за моя град!
Успех!

# 60
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 436
Поздравления за страхотната идея и реализация! Със сигурност бих се възползвала, за съжаление в Стара Загора все още не е налично, но бих го пробвала в друг град като начало.

# 61
  • Мнения: 1 557
И на мен ми допада доста идеята и си дръпнах приложението.

# 62
  • Мнения: 3 252
Идеята ми харесва. И друг път съм попадала на реклама за нея. Бих се възползвала.

# 63
  • Мнения: 505
Приложението ми харесва. И да бих се възползвала от възможността да купувам храна с поне 40%намаление.Жалко,че за гр. Русе почти няма оферти.

# 64
  • София
  • Мнения: 574
Да с удоволствие бих се възползвала,много често поръчвам за в къщи и работата:)

# 65
  • Г. О.
  • Мнения: 1 724
Да, много ми допада приложението и цялата идея. Браво! С удоволствие бих поръчвала. Дано все повече бизнеси се включат, за да обхване всички градове в България. Успех!

# 66
  • Мнения: 5 250
Интересно, ще си изтегля приложението да го разгледам и евентуално да се възползвам. Не обичам да хвърлям храна, кощунство е за мен това.

# 67
  • Мнения: 262
Mного ми допада идеята. Още повече, че аз храна не хвърлям. Ще си изтегля приложението.

# 68
  • Мнения: 591
Приложението е чудесно и бих се възползвала. Противник съм на разхищението на храна и всячески се опитвам да оползотворявам изостанала такава, на това уча и децата си. Надявам се приложението да добие популярност и повече обекти да се включат в  инициативата.

# 69
  • Мнения: 1 090
Страхотна идея за намаляване на разхищението на храна.  Бих се възползвала от приложението.

# 70
  • Мнения: 2 666
Да, бих използвала приложението, стига да има достатъчно разнообразие. Идеята за "спасяване" на храна ми е изключително на сърце

# 71
  • Мнения: 313
Чудесно приложение. Възползвам се!

# 72
  • Мнения: 753
Страхотна идея! Бих се възползвала.

# 73
  • Мнения: 717
Идеята е супер и най-вече има смисъл в нея. Определено бих се възползвала, защото е икономически изгодно и е с мисъл за намаляване на разхищението.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 522
Приложението е супер, имам го и се възползвах от кутия, и днес пак ще си купя.
Обаче доста малко да обектите във Варна, съответно и в близост до мен.( За това пък има една супер сладкарница, за която нямам търпение отново да опитам)

# 75
  • Мнения: 611
Страхотна идея, бих се възползвала от приложението.

# 76
  • Мнения: 161
Не обичам разхищение на храна, особено в сегашното скъпо време и затова бих се възползвала. Приложението също е удобно. За жалост още няма в моя град, но се надявам скоро да се случи!

# 77
  • Мнения: 1 329
Здравейте, приложението ми харесва. Опре бих поръчала, колкото по-евтино, толкова по-добре.

# 78
  • Мнения: 71
Смятам, че е чудесна идея и с удоволоствие използвам приложението!

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 1 563
Приложението изглежда лесно за използване. Идеята е страхотна, с цел избягване на разхищаване на храна.Харесва ми и елемента на изненада. Бих се възползвала с удоволствие!

# 80
  • Варна
  • Мнения: 292
Идеята е много добра! Изтеглих приложението и ще се възползвам.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 967
Идеята е чудесна и бих се възползвала от приложението.

# 82
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Идеята е много добра и практична. Бих се възползвала от приложението.

# 83
  • Мнения: 321
Идеята е страхотно, браво за което.Бих използвала с удоволствие приложението.

# 84
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Идеята е добра, възползвала съм се, частично, приложението също бих използвала. Добра идея!

# 85
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Много интересна идея и ми допада. Не обичам разхищението на храна и бих разгледала веднага приложението.

# 86
  • Мнения: 3 915
Чудесна идея е, използваме го често.

# 87
  • София
  • Мнения: 372
Приложението ми харесва, интересна идея.
Бих се възползвала от услугата. Надявам се да има разнообразие.

# 88
  • Мнения: 1 001
Приложението изглежда лесно за използване. Идеята е страхотна с цел избягване на разхищаване на храна.Харесва ми и елемента на изненада. Бих се възползвала.

# 89
  • Мнения: 916
Сега научих за приложението и бих го използвала.

# 90
  • Мнения: 462
Идеята е страхотна, а приложението изглежда добре направено и лесно за използване. Определено бих се възползвала.

# 91
  • София
  • Мнения: 3 845
Допада ми идеята. Бих се възползвала с радост.

# 92
  • Мнения: 917
Харесва ми и елемента на изненада.  Бих се възползвала от приложението.

# 93
  • Мнения: 1 938
Идеята е много добра и я подкрепям. Да, бих използвала приложението. Харесва ми.

# 94
  • Мнения: 985
До сега не бях чувала за подобно приложение, но съм голям фен на такива инициативи. Така че твърдо бих се възползвала от подобни предложения. Simple Smile

# 95
  • София
  • Мнения: 1 689
Страхотна идея! Браво!
Не познавам приложението, но веднага ще го изтегля и ще го разгледам. Отстъпките със сигурност ще ме поблазнят да направя поръчка.

# 96
  • Мнения: 554
Изключително много ми харесва цялата идея за приложението! Със сигурност бих поръчвала храна по този начин и бих научила и детето си да не изхвърля храна без причина!

# 97
  • София
  • Мнения: 665
Много добра идея, ще си инсталирам приложението. Кой не би искал да хапне вкусно и изгодно. Рецептите с нулев отпадък са ми запеканка, гювечета и пица. Всякакви кобаси,зеленчуци и кашкавал се слагат, каквото се намери в хладилника и се освобождава място за пресни покупки.

# 98
  • Мнения: 390
Много ми допада идеята. Моя град не е в списъка. Надявам се повече фирми да се включат и моя град също и с удоволствие бих използеала приложението и услугите.

# 99
  • Мнения: 1 294
Чудесна идея! В днешно време намаляването на разхищението на храна е от изключително значение. Не знаех, че съществува такова приложение, но ще разгледам и определено бих се възползвала.

# 100
  • Мнения: 2 117
Интересно приложение, с доста креативна идея! Определено бих поръчала храна.

# 101
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Идеята на приложението да не се хаби храна напълно съвпада с моят начин на мислене.
Сега научих за него и с удоволствие бих се възползвала.
Знам, че да се изхвърля храна е грях, особено при толкова гладуващи хора в света. Поради тази причина в къщи всичко влиза в различни гозби и така се изяжда. Simple Smile

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 23:30 от Picky

# 102
  • Мнения: 1 262
Идеята  много ми допада и бих се възползвала.Дано скоро се включат заведения и в нашият град .

# 103
  • Мнения: 6 939
За приложението научих отдавна от фейсбук, но честно казано откакто съм го свалила, не съм го отваряла, тъй като имаше прекалено малко обекти в моя град. Сега ме подсещате да прегледам отново.

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 3 225
Много ми харесва идеята на приложението и се радвам, че вече се обръща внимание на хранителния излишък и как той да бъде намален.
Относно рецептите за нулев отпадък: винаги пазарувам само неща по предварителен списък, като знам точно какво ще приготвя от тях. Вкъщи храна не се изхвърля. Лятото е особено благодатно с наличието на разнообразни зеленчуци и плодове. В менюто си залагам предимно на постни ястие - руло от тиквички с млечен крем, зеле , пълнени чушки... много са.

# 105
  • Мнения: 1 186
Идеята ми се струва много добра, не обичам да изхвърлям храна. Вкъщи винаги гледам да употребя всички продукти, които имам.

# 106
  • Мнения: 482
Чудесна идея за намаляване на разхищението на храна. Харесва ми и елемента на изненада.  Бих се възползвала от приложението.

# 107
  • Мнения: 420
Бих се възползвал, но не мисля, че ще стигне до нас в Стара Загора.
Иначе с удоволствие.

# 108
  • Мнения: 349
Идеята много ми допада и преди около месец си свалих приложението, но все още не съм се възползвала от предложенията, тъй като за мен е малко объркващо и не съм сигурна как точно става.

# 109
  • Мнения: 313
Бих се възползвала от  приложението и услугата!

# 110
  • Мнения: 1 357
Поздравления за страхотната идея и реализацията ѝ! Със сигурност ще се възползвам.

# 111
  • Мнения: 578
Страхотна идея, бих се възползвала от приложението и услугата!

# 112
  • Мнения: 516
Не разхищавам храна , а ако остане раздавам на близките ми Simple Smile ! Нулев отпадък постигам с уличните котенки зад блока , ами нишо не остава Simple Smile ! Интересно идейно приложение , с удоволствие ще използвам Simple Smile !

# 113
  • Мнения: 254
Много ми харесва идеята за намаляване на отпадъка!Винаги се стремя да използвам храната,да не я изхвърляме.Допада ми идеята за приложението.

# 114
  • Мнения: 289
Идеята е чудесна и с удоволствие бих се възползвала от приложението!Харесва ми и елемента на изненада.

# 115
  • Мнения: 2 666
Идеята е супер и най-вече има смисъл в нея. Определено бих се възползвала, защото е икономически изгодно и е с мисъл за намаляване на разхищението.

# 116
  • Мнения: 123
Супер идея! Ще се възползвам от приложението със сигурност. Нулев отпадък постигам лятото, когато има много пресни плодове и зеленчуци и консумираме предимно постни ястия - чушки с доматен сос, тиквички с чеснов сос, мусака с патладжан, тиквички и домати...

# 117
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Идеята е страхотна, със сигурност бих се възползвала.

# 118
  • Мнения: 231
Хубава е идеята, за първи път чувам и бих пробвала. Любима рецепта с нулев отпадък ми е печена тиква, отделно семките също ги почиствам и пека.

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 13 485
Страхотна идея, бих се възползвала от приложението, което изглежда лесно за ползване.
Стремя се към нулев отпадък, като не пазарим вече за седмица/месец например, а почти ежедневно по малко.
Храна не изхвърлям обелки и подобни даваме на кокошките, манджи и т.н. на бездомни животни.

# 120
  • София
  • Мнения: 1 620
Супер идея! Ще се възползвам, не знаех за тази възможност.
Много ми харесва и изненадата Simple Smile
Когато има остатъци в хладилника винаги приготвям пица, дори напоследък почнах с филии хляб и отгоре каквото е останало в хладилника: яйце, маслини, шунка, салам, сирене, кашкавал, кренвирш, печени чушки, доматено пюре или консерва домати.

# 121
  • София
  • Мнения: 13 151
Чудесна идея! Не обичам да хвърлям храна. Бих се възползвала от предложенията, стига да има разнообразие.

# 122
  • Русе
  • Мнения: 686
Хубава идея. Дано повече обекти се включат. Ще поръчам при първа възможност, макар в Русе да има само 1 ресторант.

# 123
  • Мнения: 7 284
За подобна идея бях чела преди време при една блогърка живееща в чужбина и много се зарадвах, че вече има и при нас. Ще се възползвам от Foodobox при първа възможност.
Често приготвям храна по "безотпадъчна" технология:например ако е изостанал и поизсъхнал кекс или друг сладкиш правя "скалички" или "бонбони"; пица на филия-хляб, лютеница, какъвто и да е колбас от хладилника,  сирене, краставички, маслини.

# 124
  • Мнения: 37
Идеята е страхотна! Бих се възползвала, разбира се. Храната не трябва да се разхищава.

# 125
  • Мнения: 2 666
Идеята е страхотна, със сигурност бих се възползвала, защото е икономически изгодно и е с мисъл за намаляване на разхищението.

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Идеята е супер! Харесва ми и бих го ползвала с удоволствие.

# 127
  • Мнения: 129
Идеята е страхотна, може би ще спомогне част от хората да намалят изхвърлянето на храна. Бих се възползвала от услугата.

# 128
  • Мнения: 208
Бих се възползвала изглежда интересно

# 129
  • Мнения: 374
Приложението трябва да се популяризира , за да се използва.
Ако съм в нужда ще използвам услугата.
Като цяло не ми допада изненадата какво ще вечерям, както и  да се храня с храна, която е останала от деня.

# 130
  • София
  • Мнения: 6 142
Не знаех, че има такова приложение. Идеята му много ми харесва, защото се ядосвам, когато се изхвърля храна. Ще го разгледам и вероятно много скоро ще се възползвам.

# 131
  • Мнения: 999
Когато става въпрос за пазаруване на храна онлайн, съм една идея скептична. Въпреки това ми харесва замисъла на приложението и бих го пробвала.

В зависимост от продуктите, които са изостанали в хладилника, мога да направя пица, гювечета, запеканка или плънка за закуска с бутер тесто.

# 132
  • Мнения: 206
Страхотна идея. Мразя да хвърлям храна и така си планирам приготвянето на храната и покупките, че да не се налага да го правя.

# 133
  • София
  • Мнения: 6 035
Много ми допада идеята и определено бих се възползвала.

# 134
  • Мнения: 798
Използвам приложението, когато нямам време да сготвя вкъщи или съм на крак. Идеята е супер добра, като цяло не експериментирам да поръчвам от различни места, а си поръчам от едно и също място, тъй като веднъж попаднах на некоректност.

# 135
  • Мнения: 886
Страхотна идея за намаляване на разхищението на храна. Харесва ми и елемента на изненада.  Бих се възползвала от приложението със сигурност.

# 136
  • Мнения: 344
Идеята е чудесна! Инсталирах си приложението и ще го пробвам!

# 137
  • София
  • Мнения: 1 148
Много ми допада идеята за кутия изненада!
Току що си свалих приложението и открих доста изкушаващи предложения. Със сигурност ще се възползвам, след като се прибера от почивка! Hug

# 138
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Да и да. Онзи ден слушах подкаст с Джейн и смятам, че всяка малка стъпка в тази посока, ще донесе много полза днес, утре или след време.
Искаше ми се да има опция да си избереш заведение и през сайта, не само през мобилното приложение. Или аз не виждам такава?

# 139
  • Мнения: 215
Допада ми идеята за приложението, бих била доволна да спасяваме храна и то на промоционална цена .

# 140
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Изглежда интересно и лесно за използване. Виждам проблем може би, че има обекти само в 5 града. Останалите как биха могли да се възползват от платформата?

# 141
  • Мнения: 2 744
Чудесна идея за намаляване на разхищението на храна. Харесва ми и елемента на изненада.  Бих се възползвала от приложението.

# 142
  • Мнения: 1 047
Да, бих използвала приложението, стига да има достатъчно разнообразие.

# 143
  • Мнения: 21
Идеята много ми харесва, освен, че обожавам всичко италианско Simple Smile приложението изглежда удобно и ще опитам с удоволствие!

# 144
  • Мнения: 1 775
Страхотна идея и за приложението, и като цяло. Имайки предвид цените на храните напоследък, много потребители биха се възползвали от толкова добра отстъпка.

# 145
  • Мнения: 855
Какво е мнението ви за приложението Foodobox и бихте ли се възползвали от услугата, за да поръчвате храна с поне 40% отстъпка?
Идеята е страхотна и креативна. Винаги съм в настроние за пазаруване на храна с отстъпка. Много ми харесва идеята за нулев отпадък. Вкръщи винаги се опитваме да оползотворим всичко, но не винаги се получава.

# 146
  • Мнения: 2 666
Бих се възползвала изглежда интересно

# 147
  • Мнения: 612
Идеята за приложението е прекрасна. С удоволствие бих го ползвала.

# 148
  • София
  • Мнения: 2 098
Идеята e чудесна, не толерирам изхвърлянето на храна. Вкъщи винаги гледам да употребя всички продукти.

# 149
  • Мнения: 610
Какво е мнението ви за приложението Foodobox и бихте ли се възползвали от услугата, за да поръчвате храна с поне 40% отстъпка?
За първи път чувам за това приложение, струва ми се страхотно като идея и замисъл .Бих се възползвала от него.

# 150
  • Sofia
  • Мнения: 795
Ползвам такива а приложения и бих се възползвала с удоволствие от услугата. Изцяло съм за неразхищение на  храната
особено в тези така трудни и скъпи времена.

# 151
  • София
  • Мнения: 836
Идеята за неразхищение на храна е много интересна и с удоволствие бих се възползвала от предлаганата услуга Simple Smile

# 152
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Идеята е добра! По удобно ще е да има повече обекти и часовия диапазон за взимане на храна да е по- широк. Защото диапазон 16.30-17.30 например, за взимане на кутия е безкрайно неудобен за работещи хора.
Успех в начинанието!

# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Идеята на приложението да не се хаби храна е страхотна!
За първи път научих за това и с удоволствие бих се възползвала от услугата!

# 154
  • Мнения: 5 132
Идеята ми допадна, разхищението на храна и ресурси е в големи размери и такъв тип приложение е много полезно и щадящо природата. Бих го ползвала и препоръчала на приятели и познати!

# 155
  • Мнения: 1 808
Определено ми допада идеята. Не само на храна, на всякакви разхищения се ядосвам и се старая да не ги допускам. Не винаги на човек му се готви и би употребил това време да бъде със семейството си, с приятели или би го оползотворил за някое хоби.

# 156
  • Мнения: 2 666
Бих се възползвала изглежда интересно,Вкъщи винаги гледам да употребя всички продукти.

# 157
  • Мнения: 2 355
Идеята ми се струва прекрасна и с удоволствие бих се възползвала.

# 158
  • Мнения: 422
Интересна идея за намаляване на разхищението на храна. Харесва ми донякъде елемента на изненада.  Вече свалих приложението и видях няколко интересни обекта.

# 159
  • SF
  • Мнения: 21 226
Не е лоша идеята. Мразя изхвърлянето на храна. Има деца в Африка никога не са виждали торта.
Бих опитала приложението. Бих го споделила с колеги, за да обядваме заедно.

# 160
  • Мнения: 2 614
интересно приложение, абсолютно съм против разхищението на храна, да бих се възползвала.

# 161
  • София
  • Мнения: 979
Идеята ми се струва много добра.
Бих се възползвала от приложението

# 162
  • Мнения: 6 939
Както писах по-назад, имам приложението почти от самото му пускане. Това са 6+ месеца и за цялото това време не виждам да има много нови обекти в гр.Пловдив.

# 163
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Малко ми е странно да има кутии с храна за спасяване още от сутринта обявени... че виждам и такива обекти при нас. Дано не е просто с цел реклама и изкуствени намаления, иначе идеята е супер Wink

# 164
  • Мнения: 638
Бих го използвала, но би било по-удобно, ако има възможност за доставка до дома. Имам приложението на телефона ми и го преглеждам редовно,. малко трудно филтрирам предложения от моя град, обикновено ли излизат всички.

# 165
  • Мнения: 130
Идеята  ми допада и бих се възползвала от приложението с голямо удоволствие.Има много добри обекти.

# 166
  • Мнения: 278
За рецепта с нулев отпадък винаги правя солени мъфини с тиквички, сирене и общо взето каквито зеленчуци имам останали.
А приложението по ползвам и съм си поръчвала чрез него.

# 167
  • Мнения: 522
Идеята е страхотна, приложението също! Със сигурност бих се възползвала. Изпадам в крайност понякога, но много трудно изхвърлям храна.

# 168
  • Мнения: 1 565


Изтеглени са късметлиите, които печелят ваучер за безплатна кутия изненада от Foodobox! Tова са:

Inferiya
Пролетно цвете
dilyankataa
Gabriella Danailova
*Бенджи*
nicky_st
Бисквитка
Picky
Maidmer
Avianna


Честито! Tada

Очакваме печелившите да се свържат с нас до 27.07.2022 г. на e-mail: igra@bg-mamma.com като упоменат, че са победители в игратa на Foodobox и напишат потребителското си име, електронната поща, с която са регистрирани във форума, както и координати за получаване на наградата:
- три имена
- валиден email адрес


Благодарим на всички за участието! Simple Smile

# 169
  • Мнения: 2
Здравейте,

Благодарим Ви за интереса към нашата игра и мобилното приложение за спасяване на храна!
Решихме да Ви зарадваме с нашия специален промокод BGMAMMA20, с който може да поръчате своята кутия изненада с вкусно хапване.


 

✔️ Изтеглете приложението Foodobox от Google Play или App Store;
✔️ Разгледайте офертите около Вас;
✔️ Запазете кутия с вкусна храна, като въведете BGMAMMA20 в полето “Ваучер или промокод“;
✔️ Вземете кутията от обекта в предварително посочения часови диапазон.


*Промокодът е активен до 10.08.2022 г. включително
**Кодът дава 20% отстъпка и важи само за 1 бр. кутия.

Общи условия

Активация на акаунт