Румъния

  • 119 884
  • 738
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 467
Може ли да споделите опит за паркирането, и има ли удобни паркинги в центъра и на каква цена са?

# 196
  • Русе
  • Мнения: 1 514
За Музея - ако имате време ще разкажете ли малко по-подробно, какво точно представлява.

# 197
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Не можах да се ориентирам какво е работното време на музея и каква е цената.Иначе изглежда страхотно.

Работното време е от пон. до чет. от 10ч до 22ч
Пет и съобота от 10ч. до 23ч. и неделя от 10 до 22ч

Възрастни 35 леи
деца от 5 до 15г. 25 леи
фамилен билет 90 леи
 Simple Smile

# 198
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Може ли да споделите опит за паркирането, и има ли удобни паркинги в центъра и на каква цена са?


В центъра винаги се намира място за паркиране, като се има предвид, че има хора, които така си изкарват прехраната тук- с/у едни 5-10 леи пазят места в центъра, много любезни винаги Wink стоят на ключови места из централните малки улици/улички и виприканват да паркирате, не се притеснявайте да паркирате на подобно място, едни 10 леи ще ги зарадват много и колата ще сте спокойни, че ви е на сигурно място. Не се притеснявайте да търсите специални паркинги Wink

# 199
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
За Музея - ако имате време ще разкажете ли малко по-подробно, какво точно представлява.

Ако отворите линка, който сложих ще придобиете много добра представа.
Това е музей от ново поколение, на сетивата, има различни зали с най-различни усещания, които ще преживеете, ще си направите незабрави снимки, като например да имате усещането, че висите от таван с главата надолу, да лежите на легло в/у пирони (не боли разбира се;), зала с огледала интересна, да имате усещането, че стоите на стол, който има само 1 крак, да имате усещането, че сте съвсем малък, а вашият партньор огромен, всичко разбира се е оптическа измама, но страхотно измислена и ще помните завинаги Simple Smile

Музеят е в самия мол АФИ (Котрочен)
пригответе се 20сетина мин. опашка за билети, но обяснимо предвид, че е най-новата атракция тук Simple Smile

Обещавам ви, че няма да съжалявате и за миг:) А ако сте с деца- просто ща са в истински възторг Simple Smile

# 200
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Ако мога да бъда полезна с още нещо за Букурещ- с удоволствие Simple Smile От 7 години живея тук и с радост доколкото мога ще ви помогна с информация, ако имате въпроси.

Пишете ми по-скоро на лични- отдавна не пиша във форума активно, но следя личните съобщения.

Успешен ден на всички и ако още се колебаете да посетите Румъния, Букурещ не се колебайте дълго - тук ще ви хареса Simple Smile

# 201
  • Мнения: 4 275
Аз пак да изкажа благодарност към Лиорена. Много беше полезна и информацията за паркирането. Ние като не сме свикнали с подобни практики, със сигурност би ни се сторило съмнително Joy

# 202
  • Мнения: 1 779
Благодарности и от мен.Друго си е информация от вътрешен човек.

# 203
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Аз пак да изкажа благодарност към Лиорена. Много беше полезна и информацията за паркирането. Ние като не сме свикнали с подобни практики, със сигурност би ни се сторило съмнително Joy

Определено като не знае човек и му се струва съмнително, аз също преди години се шокирах от тая практика, но опитът посочи, че няма никакъв риск!

# 204
  • Мнения: 1 779
Здравейте, дали има паркинг около природонаучния музей с динозаврите-мисля,,че се казва Антипа?

# 205
  • София
  • Мнения: 22 948
Миналата година мислехме да ходим да Букурещ, но ни се размина, сега пак имаме планове, ама да видим.

Искам да видим Парламентът ( само отвън), арката, Природонаучният музей, Музеят на селото и евентуално този нов музей, който хвалите в последните страници. Мислим да спим в Русе и да отидем за един ден, ще ни стигне времето, нали, не сме от тези, които много се мотат като разглеждат.  Laughing Смятаме да пътуваме само с кола и евентуално ако има неща на близко разстояние - пеша. Планът е в ден неделя да сме в Букурещ. Как предлагате да подредим деня, кое първо да видим? Също така това ще ние  първото излизане в чужбина с кола, има ли нещо, което трябва да знаем, ще ни трябват ли някакви документи за колата?

А дали ще има откъде да купим магнитчета или някакви сувенири?

# 206
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Миналата година мислехме да ходим да Букурещ, но ни се размина, сега пак имаме планове, ама да видим.


Първо ще ви трябва винетка като минете моста, бенз. вдясно. Дневни няма, има седмична, която, ако имате късмет никой няма да провери, но в доста случаи на прибиране в България са ми искали винетката. Тоест проверката, ако има такава става на изхода на страната, не на входа.

След това може да подредите така:
Парламент (щом само отвън)
Природонаучен, арката и Музей на селото са съвсем наблизо едно до друго.

Бих добавила кварталът Липскани в центъра, Ханул Манук, парк Херъстау където е и Музеят на селото, Ставрополеос църквата, а най-хубавият магазин за сувенири в Букурещ е на Strada Baratiei 27 недалеч от пиаца Унирий

# 207
  • София
  • Мнения: 22 948
Много ти благодаря, всичко ще си запиша. А цената на винетката каква е? Със сигурност ще вземем, не ми се рискува.  Simple Smile

# 208
  • Мнения: 1 467
а каква е цената на седмична винетка?

# 209
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
3 евро или около 14 леи - https://www.roviniete.ro/bu/
Имате такса и за Дунав мост - по спомени беше 4 лв/ 2 евро на отиване и 13 / 3 евро на връщане. Може и вече да не са такива.

Общи условия

Активация на акаунт