ПИД, PGD\PGS - Предимплантационна диагностика на ембриони

  • 79 237
  • 767
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 726
Момичета, за колко време излезе резултата от изследванията на ембриончетата ви?

# 316
  • София
  • Мнения: 7 492
Солас, имам още един ембрион с ПИД от преди това, на ЕЦ, пак с тризомия. Мисля че при мен вече става тенденция, в комбинация с факта че 4 други ембриона преди това не се хванаха, а и естествено забременяване нямам от загубата преди 3г. Мислим алтернативни варианти, че аз съм вече на 44, много време мина...

Семана, за колко време излиза резултат зависи от клиниката. В Надежда става за 3-4 седмици, в Адела (които изследват в Репробиомед) става за 3м. И на двете места изследването е NGS, но от Репробиомед дават по-подробни резултати. За Турция нямам информация.

# 317
  • Мнения: X
Делисардели, като наближи страница 50 ще подготвиш ли следващата тема.
Предавам щафетата на теб.

# 318
  • Мнения: 6 041
Моят резултат от ПИД в Надежда излезе за точно 2 седмици. Бях много изненадана, защото биолозите ми бяха казали 3-4 седмици. Вероятно съм уцелила момент, в който са събрали необходимия брой ембриони за изследване.

# 319
  • София
  • Мнения: 147
Моят резултат от ПИД в Надежда излезе за точно 2 седмици. Бях много изненадана, защото биолозите ми бяха казали 3-4 седмици. Вероятно съм уцелила момент, в който са събрали необходимия брой ембриони за изследване.
В клиниката ли извършват ПИД или изпращат някъде другаде? Какви са цените? Моля, споделете вашия опит в Надежда, ще ми бъде в полза. Благодаря.

# 320
  • София
  • Мнения: 7 492
Ели,
изследването в Надежда се прави в самата клиника. Можеш да се консултираш безплатно с генетиците преди и след това. В момента мисля че струва 540лв на ембрион (някой дето е правил скоро да ме поправи), като допълнително се плаща замразяване и съхранение - за всеки ембрион поединично. Методът е NGS, става за 2-4 седмици.

Аз лично за това отидох в Надежда, но се оказа че лекарката не е достатъчно внимателна, за да извърши подходяща стимулация и да извади читави яйцеклетки от мен. 9 яйцеклетки отидоха в коша от неправилна стимулация.

Така че цената и бързината не са най-важните.

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 22:53 от delisardeli

# 321
  • Мнения: X
Дели, кой ти прави стимулацията?

# 322
  • Мнения: 6 041
Аз платих 470 лв. за 1 ембрион, но беше преди вдигането на цените. Върти ми се, че някъде четох, че цената сега е 490 лв., но не съм 100% сигурна.
При мен нямаше никаква стимулация. Опитът беше на напълно ЕЦ, но пункцията беше на 5ти ден от цикъла. Вероятно това, че фоликулът е тръгнал по никое време и яйцеклетката вътре е зряла при кой знае какви разбъркани хормони, са причините ембрионът да е толкова увреден. Поне аз така си го обяснявам, но всъщност причината може и да е възрастта и изчерпания ми резерв. На генетичната консултация ми казаха, че на 39 години 70% от яйцеклетките ми са увредени.

П. С. Намерих коментара на vel за новата цена на ПИД в Надежда, от този месец е:
Момичета, изследването в Надежда вече е 490лв., вчера платих.

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 23:51 от Боби ;)

# 323
  • Мнения: X
Боби, причините за увредения ембрион може да са чисто случайни.
Може и да са заради сперматозоида.

# 324
  • София
  • Мнения: 7 492
В Надежда - Персенска. 9 яйцеклетки в коша.
4м по-късно Калчев извади 5, от които 3 стигнаха до ПИД.
Оказа се, че има как яйцеклетките и да се изравнят, и да не презреят.
Дели, кой ти прави стимулацията?

Боби, те няма как да знаят колко от яйцеклетките ти са увредени.
Боравят със статистика, и то субективна. Реално не знам да има изследване, което да може да оцени яйцеклетката като качество. Важен е и сперматозоида.

# 325
  • Мнения: 6 041
Да, всичко е възможно, но аз по-скоро мисля, че причината е в яйцеклетките ми, въпреки че казаха че са били без забележки. Тогава използвахме и МАКС и се надявах да имаме успех, но уви. С 2 тризомии е. А аз имам и мисед, пак заради тризомия. Засега смятат, че са случайни генетични грешки. Кариотип не сме пускали, но уж засега няма нужда.

# 326
  • София
  • Мнения: 147
Ели,
изследването в Надежда се прави в самата клиника. Можеш да се консултираш безплатно с генетиците преди и след това. В момента мисля че струва 540лв на ембрион (някой дето е правил скоро да ме поправи), като допълнително се плаща замразяване и съхранение - за всеки ембрион поединично. Методът е NGS, става за 2-4 седмици.

Аз лично за това отидох в Надежда, но се оказа че лекарката не е достатъчно внимателна, за да извърши подходяща стимулация и да извади читави яйцеклетки от мен. 9 яйцеклетки отидоха в коша от неправилна стимулация.

Така че цената и бързината не са най-важните.

Според моята скромна компетенция съм на мнение, че също моята стимулация в Надежда не беше сполучлива. Хормоните ми са добре, спермограмата също. Ще им дам още веднъж шанс, тък като ми беше първа стимулация в моя живот и не са знаели как да подходят. Бях по къс протокол, 12 яйцеклетки с много различни размери. Пункция на 10 ден, извадени 10 яйцеклетки, 8 оплодени, оцелели до 5 ден само 3 ембриона. Върнаха ги и 3 ембриона на 5 ден, но нямаше никаква имплантация. Нищо не остана за замразяване, нямах втори шанс от тази стимулация.

# 327
  • Мнения: 505
И при нас така беше,всички Я.бяха раэлични и то при дълъг протокол.

Нека споделят момичетата при които от 6-7 Я.са се оплодили поне 5 на каква стимулация са били.

И аэ съм на мнение че най-важна е точната стимулация эа да няма раэлични по големина Я.

# 328
  • София
  • Мнения: 10 642
При мен извадиха 9 яйцеклетки. 2 от тях бяха незрели и не са ги и пробвали да ги оплождат. Останалите 7 се оплодиха

# 329
  • Мнения: 505
Нандин с какво ти беше стимулацията

Общи условия

Активация на акаунт