ПИД, PGD\PGS - Предимплантационна диагностика на ембриони

  • 80 146
  • 767
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 20
Благодаря,дано всичко да е наред този път !Дано Господ ни дари съз здрава рожба !

# 346
  • Мнения: 171
Благодаря,дано всичко да е наред този път !Дано Господ ни дари съз здрава рожба !


Стискам палци всичко да е наред, Vencito!
Ако не е тайна, на каква възраст си и какви бяха причините да правите ПИД?

# 347
  • Мнения: 1 278
Vencito, тихичко честито.Flowers Four Leaf Clover
Какви бяха аномалиите, установени с ПИД? Може да са съвсем случайни грешки, но чети и  се консултирай с генетик и после с най добрите фетални специалисти.
На мен ми казаха, че когато /ако забрененея дори и след ПИД задължително ще трябва амниоцентеза. Но аз съм на 39 г, а мъжът ми има проблемен кариотип.
Резултат от диагностика на едниствения ембрион, който стигна до ПИД досега, показа тризомия 21 (най-вероятно заради възрастта), а при мъжа ми има транслокация на 13 и 14 хромозоми.

Последна редакция: ср, 03 юли 2019, 13:55 от Малага

# 348
  • Мнения: X
Честито,мила. След сърце записвай час за добър фетален. Ако можеш отивай в Надежда при д-р Чачева! Тя знае какво да прави. И аз при лоши резултати от пид съм забременявала естествено и съм се следила при феталните в Надежда, като там съм срещнала много високо ниво на професионализъм и ЧОВЕЩИНА!

Последна редакция: ср, 03 юли 2019, 20:04 от Анонимен

# 349
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Vencito Честито и от мен Heart
Пожелавам всичко да мине успешно Flowers Four Leaf Clover

# 350
  • Мнения: 20
Аз съм на 30 и съпруга ми е на 30,причината е аборти в 9гестационна седмица,оказа се,от ПИД ,че са с аномалии ембриончетата,5достогнаха до фаза бластозцид и ги изследвахме,защото док тора се рпотвснява,че им има нещао за да спира всеки път сърдечната дейност на ембриона и предложи. ПиД,като ги изследвахме излезе,че всичките имат различни аномалии,9хромозома,19,21,а някои и с повече хромозомни аномалии Sad

# 351
  • Мнения: X
Аз съм на 30 и съпруга ми е на 30,причината е аборти в 9гестационна седмица,оказа се,от ПИД ,че са с аномалии ембриончетата,5достогнаха до фаза бластозцид и ги изследвахме,защото док тора се рпотвснява,че им има нещао за да спира всеки път сърдечната дейност на ембриона и предложи. ПиД,като ги изследвахме излезе,че всичките имат различни аномалии,9хромозома,19,21,а някои и с повече хромозомни аномалии Sad
Здравей и съжалявам за това,което се е случило. .Доктора препоръчва  пак ПИД..нали?

# 352
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Някой правил ли е PGS на тридневни ембриончета?Аз след повече от година стигнах до така чаканото изследване(ще е в понеделник) но все още имаме с ММ колебания дали да го направим, след като кариотипът и на двама ни е нормален,имаме едно живо и здраво дете,обаче и три спонтанни аборта(два след ЗЕТ, заради което и докторът ни предложи това изследване).

# 353
  • Мнения: X
Някой правил ли е PGS на тридневни ембриончета?Аз след повече от година стигнах до така чаканото изследване(ще е в понеделник) но все още имаме с ММ колебания дали да го направим, след като кариотипът и на двама ни е нормален,имаме едно живо и здраво дете,обаче и три спонтанни аборта(два след ЗЕТ, заради което и докторът ни предложи това изследване).

Не съм чувала за ПИД н три дневни ембриончета.Да няма грешка.

# 354
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Няма грешка.Замразени са на ден 3 и като ги размразят ще вземат по 1 клетка , изследването става за 48 часа и през това време се следи паралелно и развитието им до бластоцист.

# 355
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Няма грешка.Замразени са на ден 3 и като ги размразят ще вземат по 1 клетка , изследването става за 48 часа и през това време се следи паралелно и развитието им до бластоцист.
Да не би да е някакво друго изследване, тъй като ПИД обикновенно става за 2-3 седмици.

# 356
  • Мнения: X
Сигурно ще ги чакат до 5-ти ден.

# 357
  • София
  • Мнения: 7 542
PGD се прави на 5 ден, ако ембрионът е 32 клетки и вече се е компактизирал. Вземат се клетки, които ще станат плацента. Докато не настъпи това компактизиране не могат да го лишават от клетки.
На 3 ден ембрионът е 8 клетки. Не могат да му вземат 1.

# 358
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
PGS се нарича, не PDG,прави го доктор Владимиров,работи се в Испания, за 48 часа, по-различно е от това,което правят в Надежда(говорила съм с Цветков,когато ми прави хистероскопията,защото имаше период, в който се бях разколебала дали да остана при Владимиров, но в Надежда нямаше как да ми изследват точно тези ембриони,дори да ги преместя, а и Владимиров намери решение на проблема ми,и си оставам при него).Та за това изследване питам има ли някой да го е правил?

# 359
  • Мнения: 5 134
Докато чакахме резултатите от ПИД е станало съвсем случайно нашето чудо(резултатите от ПИД и на 5те ембриона не са ок,имат хромозомни аномалии) и сега ме е страх ужасно много!На някой да му се случвало същото и да е родила здраво бебе?

Не съвсем същото, но в месеца преди да започна планирана стимулация за първи опит ин витро с ПИД поради проблемен кариотип и редица загуби, забременях непланирано със сина ми, който след 20-тина дни ще стане на годинка. Стискам палци и дано всичко е наред, знам колко е притеснително докато минат рисковите седмици.

Общи условия

Активация на акаунт