Кърменето на обществено място

  • 3 387
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
Надявам се, че в това заведение не се пуши

# 31
  • Мнения: 35 993
даже не ми е хрумвало да питам дали е удобно да кърмя  Rolling Eyes, просто го правя  Peace

# 32
  • Мнения: 663
Надявам се, че в това заведение не се пуши
Има открита част, където на въздух могат да седнат майки с деца. Simple Smile

# 33
# 34
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз пък не виждам защо трябва да си кърмите децата в кафене, бар или каквото и да било друго място за хранене и пиене където е тъпкано с хора - някакво геройство ли правите, що ли?


Ами защото подобно на една песен аз съм кучето от крайния квартал. Излязла съм на разходка в центъра, защото имам работа, така искам или просто ми е по- приятно. Не ми се губят 30 минути път за да се прибера да си накърмя детето у дома.
Две бяхме не за да правим демонстрация или нещо подобно,  а защото винаги е добра идея да се свижиш със някой, споделящ твоите интереси и проблеми.
Пуснах темата не за да с екараме кой къде си лъсва циците или да се оплаквам. Просто исках да разбера как е на други места.
Ще кърмя дето си въпреки всичко. Така искам! Това е моя избор.
Това че съм кърмачка не означава че не мога да излизам и да посещавам заведения!

А за протокола няма заведение в което е забранено пушенето. Има само такива в които то е нежелателно. Няма и обособени зали за пушачи и нешушачи. Просто като разбелянето на басейна за пикаещи и непикаещи!

# 35
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз още не съм преодоляла свенливостта  Blushси в това отношение, но мисля да поработя по въпроса. Преди два дена бяхме на разходка за пръв път и тъкмо си настанихме дупетата с по- голямата дъщеря и бебка реши, че е гладна. Голямо търчане падна докато се приберем- и аз изнервена и бебка. А дори не бяхме далеко от блока. Така че ви подкрепям мамчета! Peace

А иначе преди години бях с една приятелка американка в елитен ресторант на морето в Хърватска и тя без изобщо да се прикрива си накърми 4-месечното бебе. Докато кърмеше имаше един местен, който не спря да я обижда и да мърмори. Беше ми толкова неудобно, че този човек се държи така балкански, но се изненадах приятно, когато дойде сервитьорът и го помоли да напусне ресторанта поднасяйки му сметката разбира се.

# 36
  • Мнения: 3 926
Надявам се, че в това заведение не се пуши
Аз пък се надявам най-сетне да се регистрираш! Щото явно ще се срещаме често, хубаво е да се запознаем.
Иначе по темата - 100% подкрепям Хапката. Не мога да си предстява как точно ще ме помолят да кърмя извън заведението, в което съм седнала. Пък ако ми се случи - като си знам голямата уста сигурно не бих се държала безкрайно цивилизовано Embarassed

# 37
  • Мнения: 2 614
Лошо, че така са реагирали, ама тяхно си е заведението - щам така са решили, ще го изтрием от картата на летните ни разходки

Аз пък не виждам защо трябва да си кърмите децата в кафене, бар или каквото и да било друго място за хранене и пиене където е тъпкано с хора - някакво геройство ли правите, що ли?


Всеки прави избор кога и как да си храни детето.
А иначе преди 2 седмици бяхме на рожден ден в Арена-Люлин и хич не се и сетих да попитам в Джимис имат ли нещо против да кърмя, просто бебетата беше гладна и трябваше да я нахраня и не мисля, че е геройство, а най-обикновена биологична нужда на детето.
А храненето на възрастен в ресторант - геройство ли е?
И защо това, че човек е споделил как се чуства и в каква ситуация е попаднал трябва да е повод за кръстосване на шпаги?
Лека нощ!  bouquet

# 38
  • Мнения: 1 216
Момичета, не се притеснявайте! Скоро и в България ще има закони, които да подкрепят кърмещите майки.
Сигурно и тук има разни елементи, които не одобряват това /като мама Кенга/.
Но смеят ли горкичките да нададат глас, възмущават се по форумите . Mr. Green Защото иначе може заведението да плати солена глоба, както е ставало, че и общественополезен труд да положат. Щот'  ползите от кърменето са за цялото общество. bowuu

Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 05:16 от LiveJazz

# 39
  • Мнения: 1 033
Аз пък не виждам защо трябва да си кърмите децата в кафене, бар или каквото и да било друго място за хранене и пиене където е тъпкано с хора - някакво геройство ли правите, що ли? Хората с право са ви направили забележка. Искам да подчертая, че НЕ СЪМ ПРОТИВ кърменето навън изобщо, просто би било по-естетично и спокойно да си накърмите бебето на някоя пейка в парка например... На плажа също е ОК, има и много други подходящи места...
Както е казала една мама моментът между майката и детето е много интимен за да бъде прекаран в кафенето...
Първо да отбележа, че времето не беше ветровито и предпочетохме да сме на по-закрито местенце. В цялото заведение имаше 3 клиента и персонал около 4 души. Освен това като кърмим, мисля, че не сме прокажени и може да седнем някъде за по кафе...
Относно геройството - никой не е изтъквал такова нещо. Защо, ти геройство ли виждаш?
И все пак - както вече неколкократно се споменава из форума - всяка майка решава как, къде, защо и прочее ще си гледа детето. Тук сме, за да споделяме радости, неволи и мнения, нали???
Не преставам да се изумявам на злобицата, която струи от някои постинги.... newsm78
А на подкрепилите  - благодаря   bouquet

# 40
  • Мнения: 922
Абе какво толкова ги е възмутило  newsm78
Нали не сте извадили циците да църкате мляко в кафето - бебета сте хранили?
Joy Joy Joy
Веднага си го представих, щото моя мъж редовно ме кара да му "цръкна" малко кърма в кафето Grinning (той миличкият никога не е кърмен и му се иска да навакса Joy)
Според мен, всеки има правото да храни детето си, където и както намери за НАЙ-ДОБРЕ! Нямаме право да осъждаме другите, заради идеалите им. Според НК кърменето не е престъпно деяние и не се преследва и наказва Hug
Поздрави Grinning

# 41
  • Мнения: 6 243
Според НК кърменето не е престъпно деяние и не се преследва и наказва Hug
Поздрави Grinning
И административно нарушение не е дори  hahaha

# 42
  • София
  • Мнения: 2 958
На мен винаги са ми се радвали като съм кърмила в заведение. Най-странното, е че съм срещала неудобрение от майки в градинките. Това според мен е по-неприятно!

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 921
Чудя ви се аз защо изобщо сте питали, все едно да питате "Може ли да си сложа захар в кафето?"

Това в СЗ не ни се е случвало и смее ли някой да се обади, като вижда каква рогата агитка сме  Mr. Green

Другия път, момичета, сядате на кафето слагате бебоците по хранилките, като междувременно си пиете кафето и обсъждате клюките. Сигурна съм, че дори няма да ви заподозрат в "непристойни" действия  Grinning

# 44
  • Мнения: 1 735
Е ,защо не съм била там с вас!  Mr. Green
Аххх!
Просто щях да му кажа: " Съжалявам господине ,но няма да стане! Извикайте полиция ,ако желаете ,но ще си накърмя детето точно тук ВЪВ вашето заведение!"   Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт