АПРИЛчето е вече на две, ходи и говори и нищо не може да го спре!

  • 41 132
  • 252
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 288
За говоренето казва вече изречения с по 2-3 думи и се опитва да повтаря каквото казваме ние. Напоследък е станал много непослушен навън, не смея да вляза сама с него в магазин. Бяга ми, крие се, иска да си купува разни неща... Слушат ли вашите деца?

Последна редакция: пн, 30 май 2016, 22:40 от Zireael

# 166
  • Мнения: 697
Моето слуша, ама друг път  Laughing.Като торнадо е, аз имам същия проблем с влизането в магазин. Ходи и слага в кошницата каквото му е пред погледа ,добре че в супера до нас ни познават иначе да са ни изгонили .В къщи всичко обръща с краката нагоре, катери се по шкафове, маси, ужас е... Обяснявам,говоря,наказваме се ако е необходимо,но явно трябва и този период да мине.Като прибавим и това че не млъква по цял ден Laughing...купон от зори до мрак.

# 167
  • Мнения: 547
Има ли някоя МАМА на която детето й още е с памперс?

Не мога и не мога да науча и накарам малкия да казва кога му се пика и ака и още сме с памперс  #Crazy

Мисля да купя много чифтове гащички и да се напикава и нааква в тях...може и да се сети да каже за гърне  newsm78 друг вариант не виждам, някой ако се сети.....  newsm78

# 168
  • elhovo
  • Мнения: 341
Май всички мамчета имаме проблем с влизането в магазина...настава война ако сме само двете,дори и да е в малкото до нас магазинче,да не говорим за големия...там сяда в количката и каквото успее да вземе е в количката...страшна работа,само пари да имаме повече в портфейла Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Адашче,ние слагаме памперс само вечерта,макар че доста често започна и посред нощите да ми привиква че има пиш,ако и като я сложа на гърнето си пишка...но пък винаги на сутринта като и го сваля се е изпишкала веднъж и вътре...Simple Smile иначе от точно след РД сме без памперс,нали имахме проблем и се наложи да се свали за постоянно.иначе за казването си казва но доста стиска...май в повечето случай винаги няма пиш,особено ако сме се заиграли,но и в играта си казва също...казвахме и с баща й да ни вика като има "мамо,тате има пиш" и добре се справя.до онзи ден често я питах като мине час дали ще пишкаме,но си казах край....ако и се пишка,ще каже,ако ли не да се намокри и така.аз с постоянното си питане я дразня сигурно вече а и на себе си се омразих,затова да си казва сама,дори и на 3 часа да е ...има резултат...и да не забравим че понякога има и награда за казването все пак трябва да имаме стимул,не замо за едното браво я!!! Simple Smileиначе за акането нямам никакъв проблем,винаги на гърнето когато сме вкъщи,и дори повече за него си казва...ще свикнат,адашче! споко! едната майка с която излизаме е доста по зле с казването и дори по зле,пищи момчето й от гърнето и не иска да го види,ни за правене на нещо ни за игра за да се залъжат.сигурна съм че има и други дечица като вас.нормално е,малки са и не могат да се усещат още много -много,особено както казах в играта рядко:) всяко нещо с времето си,ще дойде и вашето,аз също се тревожих но напразно....излишни нерви за нищо!
извинявам се дългия пост....лек,слънчев и усмихнат ден!!! Hug

# 169
  • Мнения: 593
 Tired моята е на памперси денонощно. от скоро сяда на гърнето, ломоти, че ака  Laughing, а само пиш прави и то не всеки път. даваме й хартийка, че иска да се бърше сама  Simple Smile голямо търпение трябва  Simple Smile давам й по някоя минута да се накефи. купих малко гащи, но й се оказаха големички. сега мисля да взема на съответния размер и не пампита, а подложки (приличат на дамски превръзки) за да може сама да ги сваля  Simple Smile въпреки, че с лепките на пампитата няма проблем  Joy но ще гледам максимално да я улесня. пампита мисля за нощите да оставя до есента, пък после ще видим.  Simple Smile надявам се лятото да отпадне поне дневният пампи, че и на бюджета да се отрази  Party
доста добра е станала и с лъжицата, с малко навеждане и омазване, но до октомври мисля да подобрим доста нещата  Flutter
най-големите зорове виждам с четката за зъби и рязане на нокти на краката  ooooh! Tired

# 170
  • Мнения: 493
И ние сме на памперси още, имаше период от около 2 седмици, когато пишкаше по собствено желание в гърнето, но както обикновено - всяко чудо за по 3 дни. А и той не говори, т.е. по-скоро отказва да говори, иначе може. Но е страшен инат, за всичко се тръшка, реве от най-малкото, когато не е на неговата. Боря се със себе си дали да го оставям по без памперс по цял ден, ама като знам как изобщо не му пречи, че е мокър и нищо не казва - голямо чистене ще пада, не съм сигурна колко време ще го издържа това преди да се предам. Confused

# 171
  • Мнения: 794
Ние сме без памперс. През нощта слагам,но го сваоям сух. Явно издържа цяла нощ и изпикава сутрин половин гърне. Не винаги казва, затова си го слагам на всеки 2ч на гърне.
Ние проблем с магазини нямаме - не знам, явно не е разбрал, че може да се лудува там. Най-много киндер да тръгне да си взима. Проблематично е возенето в колата, т.к. иска да е отпред, зад волана Simple Smile
И нашия отказва да говори и да повтаря.

# 172
  • elhovo
  • Мнения: 341
О,и ние искаме сами да ядем-постоянно казва "сама,сама" и постигаме някакъв резултат де Simple Smileкъде се мацаме,къде в устата,къде на земята,но така ще е.
Зъбките преди ми даваше повече да ги мия а сега нещо се дърпа...спрямо возенете в колата....ужас и то на дълъг път! иначе никакви проблеми за половин часово возене...Simple Smile
ние също сме имали сухи памперси от през нощта,но по-често ми се случва да се усеща и да ми вика "мамо,пиш има!" и мама става и я слага на гърнето.както свикнахме за дневното така и за нощното пишкане ще свикнем,не се тревожа за това.иначе спрямо бюджета за памперси се усеща доста добре.с 1 пакет памперс карам 36 дни...нощи де Simple Smile хахах макар че от есента значително ми намаля купуването на пампита....отразява се на бюджета наистина...!

# 173
  • Мнения: 2 009
Калоян зимата ме будеше нощем ,за да се изпишка. После от раз реши,че повече няма да го прави. От над 1 ге без памперс,ами и денем се напикава,и нощем. Да не говорим ,че 3 дни поред се нааква и ме казва. Не знам какво се случва. Говорим,обясняваме,като го питаме къде се пишка и ака казва-в гърнето,не в гащите и до там. Много рядко взе да ми казва преди да го направи,да не говорим,че доста често е свършил вече работата и си играе по една грамада време мокър преди даго видя....

# 174
  • Мнения: 547
Вече се отчайвам съвсем с тези памперси....  Cry Само по гащи го държа вкъщи и въобще не му пука, че се напикава и му тече по краката, не му прави впечетление и че мокър си стои. Какво ли не пробвах с говорене, с каране, през 40мин го слагам на гърнето и не и не....  #Crazy #Cussing out #Cussing out

Края на септемви ще се роди другото бебе и ако до тогава не се е научил НЕ ЗНАМ просто  #Crazy

А и срамота, вече е голям, но просто какво ли не пробвах, направо в чудо се видях  Cry

# 175
  • Мнения: 2 009
Гери,при нас другото вече е факт. Говоря му,че е вече батко и не може да се напишква,защото трябва да учи Бобо , че не се пишка в гащите. Файда никаква. Вчера бяхме на центъра,той се заигра с един пластмасов кон и всички му се радват как сам си намира забавление. По едно време една приятелка се доближава до него и констатира,че се е насрал. Общо 4то наакване за 2 дни ,без нито едно в гърнето. Почнаха всички познати да му викат ,че бе го искат щом ака в гащите,присмиваха му се,че е голям ,пък къде вършел работат. Познайте какво направи-взе и той да се хили. Не му пукаи това е

# 176
  • Мнения: 547
Оф да много неприятно  Rolling Eyes Еми дано скоро и двете се похвалим с успех или ако имаш някаква нова идея я сподели....макар че съм сигурна, че всичко сме изпробвали.

# 177
  • Мнения: 697
Аз от вчера махнах памперса, е смених 6 чифта гащи, но каквото -такова  Laughing.Като се напишка веднага идва и казва че бил мокър и тича да си вади дрехи от гардероба, голям смях. Но успя да го хвана два пъти да се изпишка в гърнето и веднъж на баба му в цветята Laughing.Но не съм тичала да го каня, до го изпишквам. Като походи напикан ще се научи. Днес продължаваме.
Хубав ден на всички

# 178
  • Мнения: 493
Да се похваля - вчера цял ден малчо изкара с един памперс, т.е. даже го сложих с него да спинка. На гърне не иска да сяда, отказала съм се от борбата за тази кауза отдавна, но ми хрумна друга идея - вечер, преди банята, винаги пишка, докато си чака ваничката да се напълни. Еми, така и пробвах вчера - директно в банята го заведох, пуснах водата от чешмата да тече - и, о, Боже, резултат! Та явно така ще се приучаваме, дано поне има развитие и в бъдещето този прогрес Blush

# 179
  • Мнения: 2 009
Лошото при нас е ,че той казваше дори нощем. Постепенно не знам защо спря да казва преди да му се доходи,а идваше непосредствено след като го е свършил. Вече си седи и напикан и насран и чак аз като го видя ми казва. Не мога да разбера какво се случва и защо. Разбира абсолютно всичко,говори си свободно,защо не казва-не намирам обяснение
Адаш,как е бременността. Честити ти корделки

Общи условия

Активация на акаунт