АПРИЛчето е вече на две, ходи и говори и нищо не може да го спре!

  • 41 034
  • 252
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 72
Момичета, докъде сте с говоренето? Алекс определено има напредък. Започна да използва повече думи и прави прости изречения с по две думи, но аз все пак се притеснявам. Има ли и други такива? Чета че вече трябва да говорят повече  Thinking

# 226
  • Мнения: 2 009
Калоян от много отдавна говори като възрастен. Съставя сложни изречения,дори родовете правилно формиеа,с малки изключения. Запаметява адски бързо. Изпях му точно 1 път Тръгнал кос и той я повтори почти без грешки. Знае много песнички,дори на английски,знае цветовете и брои до 10 и на двата езика,без 4-5 букви познава и азбуката и казва думички с всяка буква

# 227
  • Мнения: 593
Момичета, докъде сте с говоренето? Алекс определено има напредък. Започна да използва повече думи и прави прости изречения с по две думи, но аз все пак се притеснявам. Има ли и други такива? Чета че вече трябва да говорят повече  Thinking

 Simple Smile и ние сме в тази група някъде, знае само маймунка на английски  Laughing смятам, че е добре на този етап. не обичам да правя сравнения, но по-големички с месеци, дори година деца около нас само сочат и ръмжат, не говорят нищо освен дежурните няколко думи мама, баба и т.н.

подпалихме се по една мозайка с малки пинчета  Laughing хвърчат из целия апартамент  ooooh! подарък й беше, още като я видя и край (води се за над 3години)

# 228
  • Мнения: 547
Свързва по две думи макс. От много отдавна го уча на цветовете, но така и не ги разпознава. Знае им имената, но не ги разпознава, евентуално ако налучка  Laughing

Абсолютно всичко разбира и много помни. Не мисля, че трябва да се притесняваме, че едни проговарят по-рано, други по-късно.

Лъчезар от известно време се буди нощем и реве, иначе през деня си е супер, обаче взеха да ескалират нещата. Рева тази нощ минимум час без да спира, абсолютно нищо не го успокоява. Предната вечер пък на три пъти се буди да плаче. Днес преди обедния сън. Направо почвам да се притеснявам. Уплашил ли се е от нещо не знам... Ако продължава така ще търся къде да му леят куршум. Препоръчайте някаква хомеопатия или нещо?

# 229
  • Мнения: 493
И Хрис още не говори. Казва отделни думи или задава някой и друг въпрос, но само когато сам реши. Иначе всичко разбира, което му кажа, изпълнява молби или нареждания, от време на време повтаря някоя думичка, но пък и на английски се мъчи да говори Crazy Като търси нещо пита всичко и всички "Where are you", вместо не казва "No", брои до 5 - "едно, two, три, четири,пет",

Но не виждам място за притеснение, все пак различни характери и индивиди са, не се произвеждат по калъп. Хрис може и да не говори още, но пък е адски сръчен, дори повече от деца по над година по-големи. Умее да се съсредоточава едва ли не до вглъбяване. И с говоренето ще ни изненада някой ден.

# 230
  • elhovo
  • Мнения: 341
Ох,аз какво да кажа за говоренето....както знаеше дежурните думи така се отвърза езичето и почна от един път абсолютно всичко да говори и то не само да говори ами и цели изречения да прави....и това на година и 9 месеца някъде....доста е попивала от нас дотогава...но така ще е....а и както е писала Ръмжел все пак са различни индивиди и характери....едно по-рано ще направи нещо,друго по-късно пък ще направи друго ...всяко когато му дойде времето...никакво място за притеснение няма,освен ако не се вижда друго....така че споко на мамчета с дечица които по не говорят....почнат ли няма да знаят какво е това спирка....сега не можем да се надприказваме с моето момиче...(а таткото ни е страшно мълчалив,така че смятайте какво е в нашата къща и как му е на татито Simple Smile)
Адашче,да не би наистина от нещо да се е уплашил Лъчко?! Иди и му лей куршум въпреки всичко! а може и зъбките да са го почнали...Деси беше на 4м.когато почна да се пробужда посред нощите и да премрънква заради тях и на лице първия зъб беше избил на 5м и половина...като имаш в предвид че тя от 2месечна си спеше по цяла нощ...така че може и това да е;не вярвам да е от жега...ако искаш пробвай с Хамомила15 CH (Chamomilla 15CH)! може да има ефект,но все пак лейте и куршум...

# 231
  • Мнения: 361
Добро утро.
Малкия ни разбира перфектно, но знае да каже правилно малко думи. Друга част от думите си ги казва по бебешки. Днес занесох в яслата гащи и панталонки, за да му махат памперса. Вкъщи също е без, но нямаме нито едно попадение засега. На кака му навремето много помогнаха. Дано стане и сега. Че лятото е идеално време за махане, пък и му запарва памперса. Сега за втори път ще го водим на море. Миналата година не искаше да го докосне. Дано сега да му хареса. Иначе обожава да се къпе вкъщи. А ако му напълня легена, няма такава радост. Simple Smile

# 232
  • Мнения: 793
Ние сме от тези, дето още не говорят. Само основните думи Simple Smile
За зъбките Камилия много добре ни действа. Нещо почна по-зле да се храни, та вече нямам търпение да избият и последните кътници.

Хубав ден на всички  bouquet

# 233
  • Мнения: 361
Тези зъби ги чакам с нетърпение. 16 броя излезнаха още през пролетта миналата година. Последните 4 го мъчат периодично. Започва да плаче и да казва че го боли. Има по едно две ръбчета и дотам. Само да излезнат. Каката пък пита кога ще й падне зъбче, за да израсне ново. А ме чака и трето дете. Догодина по това време ще почват да му избиват зъбите. Simple Smile

# 234
  • Мнения: 793
Тези зъби ги чакам с нетърпение. 16 броя излезнаха още през пролетта миналата година. Последните 4 го мъчат периодично. Започва да плаче и да казва че го боли. Има по едно две ръбчета и дотам. Само да излезнат. Каката пък пита кога ще й падне зъбче, за да израсне ново. А ме чака и трето дете. Догодина по това време ще почват да му избиват зъбите. Simple Smile

Весело е при вас  bouquet Само да не объркаш на кое дете трябва да никне, на кое - да пада ... Simple Smile

# 235
  • Мнения: 288
Зъбите при нас вече са 18 и нямам търпение да израснат и последните два. За говоренето казва вече изречения от по 3-4 думички. В детската казаха, че и там говори. Явно разграничава двата езика, защото с нас не иска да говори на немски, а само на български.

# 236
  • Мнения: 606
Здравейте, момичета

Темата съвсем замря....

# 237
  • Мнения: 2 009
И аз това си мислех тези дни,а някога какво оживление цареше..

# 238
  • София
  • Мнения: 2 320
ммм да Simple Smile и аз се сещам за вас чат пат Wink всички сте добре надявам се ... Сашковия лятото никакви проблеми ибсептемврийски с яслата сополи и кашлица... понеже явно има голям наплив от другата седмица тяхната група, първото полугодие си сформират градинска група, което мисля, че е екстра.... с малките в групата е станал малко по-мрънкав от обикновено. иначе си има свое мнение за всичко и се опитваме да се нагодим с рогатия му характер... с какво си   играят вашите деца, много се чудя за  Коледа какво да взимаме Simple Smile

# 239
  • Мнения: 361
Отговора е лесен. Той обича колички, самолети, влакове, мотори и въобще всичко, което прави бръм бръм или уи уи. Това са играчки с които винаги си играе. Понякога се занимава със строителя, но обезателно е с колички. Затова като ходим някъде имам 2 3 в чантата и поне за 30 минути и ангажиран с тях.

Общи условия

Активация на акаунт