Аборт

  • 4 164
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
Преди да ме съдите знайте, че с приятеля ми се пазим, бях на хапчета, защото и двамата сме твърде млади - първа година в университета и все още не искаме деца, а и аз достатъчно се самообвинявам. В началото когато разбрах,  че съм бременна отидох на преглед и установиха, че бременността ми е извънматочна, но беше прекалено малко, за да бъде махнат. Казаха ми за отида след 1 седмица. Когато отново отидох на прелед вече бебето си беше в матката, казаха ми че това се случва много рядко, и че бебето е било много близо до матката и просто се е преместило. От, което на мен ми призля, защото сега доброволно ще го убия, а поне когято беше извънматочна беше опасно за здравето ни. Въпроса ми към Вас е как стоят нещата с аборта мисля да бъде в Шейново. Може ли някой да ми обясни какви изследвания се правят преди аборта, трябва ли да си запиша час или просто отивам на място и чакам и колко горе - долу ще ми излезе. Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 611
  По-голяма глупост не съм чела   hahaha

# 2
  • Мнения: 11 402
Здравей,

Съжалявам, че минаваш през това.  Hug
Няма да стане с едно отиване. Избери си лекар и отиди пак на преглед. Определете дата за аборта - възможно най-скоро. Лекарят ще ти напише какви изследвания се правят - те са кръвни. Направи ги и с резултатите отиди в уречения ден.

Препоръчвам ти да идеш в частна болница, но жената е около 400-600 лв. с изследванията.

Процедурата е кратка - отнема около един предиобед. Под упойка си и нищо няма да усетиш. Няма болка. Пие се антибиотик следващите няколко дни. След процедурата е добре да си почиваш у вас.
После секс правите с презерватив задължително поне 1-2 месеца. Ще обсъдите с гинеколога ти как да се предпазваш, но явно хапчетата не са за теб. Поне 3-4 месеца не вземай вани

Предполагам, че си отишла рано на лекар и не са видели плодния сак и затова са приели, че е извънматочна. В последствие са го засекли с видеозона. Малко вероятно е да е било в тръбите и после да е слязло в матката - лекарят е измислил това, за да се оправдае, за грешната диагноза. Имах аналогична ситуация и малко преди да ми шибнат метотраксата засякоха бремеността в матката. БЧХ бе над 1000 и би трябвало на нормален видеозон да се вижда, ама не....

Nervous User, моля сдържай си нервите и безполезните коментари!

Последна редакция: нд, 20 мар 2016, 10:09 от the Дорис

# 3
  • Варна
  • Мнения: 611

Nervous User, моля сдържай си нервите и безполезните коментари!
Ти наистина ли вярваш, че лекар, който е видял извънматочна бременност ще я отпрати, понеже плода е малък и не може да го махне? Да изчака да порастне? Извънматочна бременност се превръща в маточна? Или лекарят или съфорумката не обяснява както трябва. Така че- да, написаното в този му вид е глупост  Peace

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Аз не вярвам в случайността , и съм на мнение ,че щом се е случило си има причина и така е трябвало да стане. Много жени са минали по този път направили са аборт и след време когато искат деца не могат. Ако бях аз нямаше да го махна! И пак казвам  това е само мое мнение! !!!! Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 28 767
Аз не вярвам в случайността , и съм на мнение ,че щом се е случило си има причина и така е трябвало да стане. Много жени са минали по този път направили са аборт и след време когато искат деца не могат. Ако бях аз нямаше да го махна! И пак казвам  това е само мое мнение! !!!! Успех!

Това би могло да е вярно за спонтанния аборт, но не и за аборта, извършен от специалист при подходящи санитарни условия. При него основният риск е от постоперативна инфекция, но затова са антибиотиците, които намаляват значително този риск. При спонтанния аборт, нараняванията на матката са основният риск, който, логично, няма как да се предотврати.

# 6
  • Мнения: 233
В Шейново има много добри лекари,а в самия им сайт има и ценоразпис и може да се ориентираш горе-долу за цената.Но със сигурност трябва да идеш при друг гинеколог за преглед.А за допълнителна информация може да се обадиш на регистратурата на Шейново(ако не вдигат звъни пак,защото ми се е случвало цял ден да не ми вдигнат,а на другия от раз).Успех.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 012
Ако имаш алергии, ще е добре да си направиш и тест за поносимост към упойки.

И поне 1 месец никакъв секс, а после няколко месеца много сериозно предпазване, за да не се повтори инцидента, защото не е никак добра идея да се прави втори кюретаж скоро след първия.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 301
Не се е "преместило" в матката,а все още не се е виждало,то ако не е засе4ено в нея,в тръбите още по-трудно в тия малки седмици Wink била си е мато4на бременност от самото на4ало.Разбирам те,4е сега ти изглежда като "преднамерено убийство",но помни,4е само вие двамата решавате и не е вярно,4е след време няма да можеш да забременееш или пък ще е трудно след аборт.Много си млада и организма ти е здрав,няма да имаш проблеми.Подготви се оба4е за известен емоционален срив след манипулацията,нормално е.Възстановявай се бързо и по-внимателно по-нататък!  bouquet

# 9
  • Мнения: 11 402
Много жени са минали по този път направили са аборт и след време когато искат деца не могат.

Още повече жени пък си имат съвсем спокойно деца когато са готови за това.

# 10
  • Мнения: 39 466
Ембрион може за се премести. Има случай при инвитро, слагат ембриона в матката и след няколко дни се мести в тръбите и става извънматочна.

# 11
  • Мнения: 11 402

Nervous User, моля сдържай си нервите и безполезните коментари!
Ти наистина ли вярваш, че лекар, който е видял извънматочна бременност ще я отпрати, понеже плода е малък и не може да го махне? Да изчака да порастне? Извънматочна бременност се превръща в маточна? Или лекарят или съфорумката не обяснява както трябва. Така че- да, написаното в този му вид е глупост  Peace

Не само вярвъм, а съм го преживяла. И лекарят не бе един - 3 в моя град и 1 в София! Положителен кръвен тест и нищо не се вижда на видеозона. Лекарското предположение веднага е извънматочна бременост. Обясни ми, че в този ранен етап е толкова малък плода, че с лапароскопия коя тръба да отвори. Дали е така - нямам представа и затова се зарових в нета. Затова се спрях на метотраксата. Отидох в София в частна клиника и там предположението бе извънматочна, но не се знаеше в коя тръба. Там поискаха да направя БЧХ през 48 часа, за да са убедени, че е бремеността не се развива правилно. Като настояха за хотел в близост до медицинско заведение. Като отидох за инжекцията с метотраксата се видя и плода в матката.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 20
Здравейте,

Нека да споделя мнение относно д-р Илиева от клиника Вита. Наложи се да направя аборт в 8г.с, изборът тя да извърши манипулацията беше лесна и въобще не я подложих на много съмнения - по препоръки на много близък приятел, на когото тя е израждала бебе, многото положителни коментари дадени тук и това, че работи в частна клиника, гарантираща внимание и професионално отношение.

Преди самата процедура не ми беше обяснено какви точно изследвания трябва да направя и да занеса на самия ден. Наложи се да се консултирам с друг лекар, за нужните ми изследвания, който дори не е гинеколог, но въпреки това ми обясни. Както и да е…не обърнах внимание от напрежение за предстоящата ми процедура.

След манипулацията, на контролният преглед се открива, че всъщност не е до-изчистена бременността и имам задържана кръв или част от плода. Каза, че на нея й се случва за първи път и че всъщност не знае какво е. На моите въпроси “Какво следва? Какво може да се случи? Кога ще ми дойде нормалния цикъл?”. Тя отговаряше много мило (по принцип тя говори на “миличка”, “коте”, “душичка” и т.н.), че няма на идея, защото това й се случва за първи път!? След 3 химични масажа, не можа да излезе остатъка и тя препоръча втора процедура на аборт, за да го премахне. До тук също е някакси ок… аз много притеснена за своето бъдещо здраве и мислейки, че се доверявам на дългогодишен специалист приемам това, с надеждата всичко да е наред. Продължавам да следвам нейните инструкции за това какво следва по-нататък с разрешаването на “проблема”.

Моите въпроси и притеснения явно са я стреснали малко, тя се консултира с д-р Попов, от Клиниката за Репродуктивни проблеми към Вита. Някакъв гуру бил в тази област… Той успя да ме разплаче буквално. Прегледа ме и констатира “ето заради такива като теб (правейки аборт) аз работя тук”. Нямало да ми се възстановят хормоните нормално, защо не съм мислела навреме, да съм внимавала и т.н. Трябва да се изчисти това, което е останало в мен, то било ясно.

Решено е… Следва втора манипулация…този път всичко изглежда да е изчистено. На контролния преглед Илиева ми подава едни изследвания, които ми бяха правени. Аз започнах да свалям якето си за преглед - дали вече всичко е наред (все пак заради това се наложи втора процедура). Тя каза: “Ааа не, няма да се преглеждаме, миличка”. Казах й как така няма да ме преглежда, как да съм сигурна, че няма още нещо останало и че бих искала да ме прегледа и тя каза “еее аз не искам ама щом ти искаш…”

Хора, не се подлъгвайте по милото й отношение, това не я прави професионалист. Нито за съжаление препоръката от близък човек… Професионалист си не когато израждаш и всичко протича нормално, а когато има нещо “необичайно” и твоята адекватност в случая. “Необичайното” всъщност се случва доста често на жени претърпяли аборт. Не мисля, че отговорът й трябваше да бъде “Незнам, за първи път ми е”, най-малкото не е професионално, дори и да е така. Веднага трябваше да се консултира с нейните колеги и да каже нещо резонно на пациента си!

Попов (гуруто) изобщо няма да го коментирам… Това не е отношение на доказал се гинеколог.

Сега се надявам да ми дойде нормално менструацията и да забравя за кошмара.

Последна редакция: пт, 25 мар 2016, 23:39 от Jadebg

# 13
  • Мнения: 11 402
Jadebg, съжалявам че си минала през това.  Hug
Сега си купи едни хубави витамини. После вит.. А + Е и няколко месеца качествено Алое.
След 3 месеца почваш чай с бял равнец.

А кога ще дойде нормален цикъл ... може да не стане бързо.  Rolling Eyes

# 14
  • Варна
  • Мнения: 301
Дано вси4ко е из4истено и нямаш проблеми!

 bouquet bouquet bouquet

Общи условия

Активация на акаунт