Дъщерите тийнейджърки

  • 105 425
  • 778
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 38 592
Леле, моята е опасна работа с обличането. Като малка я обличах без проблем. И сега харесва съветите ми. Обаче непрекъснато ме вика : Ела да ми кажеш какво да си облека. Намери ми блуза. Намери ми бюстие. Нямам чорапи! Естествено, в последния момент преди да тръгне. Накрая изпада в истерия: Ама приятелките ми казаха, че не е добре така! smile3511

Има ли някаква хранителна добавка за успокоение поне?

# 646
  • Мнения: 5 259
Аз изисквам да си подготвя дрехите предния ден. Никакви чуденки сутрин преди училище не са позволени, защото
 могат да продължат до безкрайност. Каквито дрехи има извадени, тях облича, да е мислила.
Така че си избира "тоалет" вечер преди да си легне.
Малко иронично казвам тоалет, защото ходи само с тъмно сиви клинове на черни шарки и някакви подобни тениски в утрепани цветове. Признава единствено комбинацията клин + тениска и отгоре hoody. За поли и рокли не може и дума да става. Не била 5-годишна.

Дрехи аз не ѝ избирам, каквото си реши, това ѝ купувам, стига да не е неразумно скъпо.
По никакъв начин не ѝ натрапвам вкус и стил. Казвам само какво не може. От там нататък си избира.
Струва ми се, че много се влияе от това какво носят другите, но не го осъзнава. Ако я питам кой с какво е бил облечен, не може дори приблизително да си спомни. Но като вземе да настоява за някой цвят, после забелязвам, че половината деца на нейната възраст са в дрехи в точно този цвят.

# 647
  • Down south
  • Мнения: 7 706
Аз изисквам да си подготвя дрехите предния ден. Никакви чуденки сутрин преди училище не са позволени, защото
 могат да продължат до безкрайност. Каквито дрехи има извадени, тях облича, да е мислила.
Така че си избира "тоалет" вечер преди да си легне.
Много добра стратегия, хареса ми! Ще направя опит да я предложа.
При дъщеря ми терзанията, свързани с какво ще облече следващия ден, вероятно започват някъде след полунощ и може би, продължават до ранни зори.

На моменти имам чувството, че да си момиче в тази възраст (17), успех в училище, спорт, клубове по интереси, популярност, репутация, приятелски кръг, избор на колеж, амбиции и пр. е едва ли не е нещо, което може да бъде  определено като "full time job"  ooooh!
Уморително е.
 Дали има край и кога?

# 648
  • Мнения: 2 760
А с мързела при разтребването на стаите как се справяте?  newsm78



Free Agent, хранителна добавка за успокоение на билкова основа е Alora. На дъщеря ми я предписа лекар, макар че се продава без рецепта. Не мога да дам отзиви, защото предвид трудния период, през който минава дъщеря ми в момента бързо минахме на фаза две - леки успокоителни, които вече се отпускат само с рецепта и затова няма да им пиша името. Те определено действат.

# 649
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Малко иронично казвам тоалет, защото ходи само с тъмно сиви клинове на черни шарки и някакви подобни тениски в утрепани цветове. Признава единствено комбинацията клин + тениска и отгоре hoody. За поли и рокли не може и дума да става. Не била 5-годишна.
Дрехи аз не ѝ избирам, каквото си реши, това ѝ купувам, стига да не е неразумно скъпо.
По никакъв начин не ѝ натрапвам вкус и стил. Казвам само какво не може.

По същия начин и при нас. И стила, и никакви рокли или поли - имала грозни крака, което не е верно - моите са по-грозни, но от 6 годишна възраст пола не е обула. Другата щерка, на 11 год, е на обратния полюс - давай поли и рокли, но носи и клинове и фланелки. За купуването на дрехи подхождаме по същия начин - не натрапваме, но и не купуваме всичко, дори се е случвало да казвам, че пари нямам /и наистина не съм имала, не е номер/ и че ще го купим на следващата заплата - слава Богу не се тръшкала. И мойто носи почти само в сивата гама - това да не е нова модна тенденция? Не че ми пречи, така даже по-лесно се съчетават дрехите, само питам.

# 650
  • Мнения: 19 317
Моята е на 10 и също избира дрехи вечерта. След първия месец ентусиазмът спада и облича каквото й дам сутрин. Предполагам, че като порасне още малко, няма да е така. Засега обича все още да носи и рокли, но за мен са много нефункционални.

# 651
  • Мнения: 7 106
Май това с обличането е единствения пункт по който нямаме никакви разногласия и проблеми с щерката  Laughing. Нямаме никакви драми с дрехите и обличането, няма претенции /сериозни/ за цветовете, харесва и носи всякакви, като по мой съвет избягваме сивото и черно от горе до долу. Нейните приятелки също са разноцветни, така че влияние от вън по този въпрос няма. Дрехите винаги избираме заедно, тоест аз се съобразявам изцяло с нейните желания, затова после може би няма проблем да ги носи. Единственото по което залита е така наречените "кроп топ" и прекалено нарязаните дънки, но сме се разбрали, че такъв тип облекло не е удачен за училище и може да ги носи, когато излиза с приятелки.
Дрехите се избират от предната вечер и за сега търси съвета ми и понякога се съобразява с него  Laughing, какво да облече. До кога ли?

Поли и рокли рядко носи, на някой повод като РД или театър, или нещо подобно. Но и аз не нося, така че не настоявам. Да се облича, както и е удобно  Peace

# 652
  • София
  • Мнения: 38 592
Моята облича рокля, когато има повод.
Иначе - блуза, клин и худи/суичър/. Дънки не можем да й намерим, излезе от детската номерация, а в дамската и най-малките номера са и широки в кръста. Миналия месец пробвахме 10 черни сигурно!
И ние нямаме разногласия за модата - даже тя нарочно ме вика да й избирам тоалети.

# 653
  • Мнения: 7 106
Да не говорим, че с моята сме почти един размер ( аз съм 164/52 , а тя е 162/48) и от година насам, много често посяга към моят гардероб, а и аз към нейния  Wink.
Вашите мацки имат ли такъв интерес към дрехите ви?

# 654
  • София
  • Мнения: 39 785
Вашите мацки имат ли такъв интерес към дрехите ви?
Моята е на 16 и отдавна преравя гардероба ми.
Поне вече носи по-голям номер обувки от мен и не ме "подносва". Иначе ми ги връщаше неизползваеми.

# 655
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
О, при нас поли и рокли вече и малката (на 8 ) почти не облича. Голямата е само с черни прилепнали дъни или клин, малката единствено и само с клинове ходи, по възможност черни.
Агент, омега 3 им давам и на двете. Има ефект.

# 656
  • Мнения: 5 133
И моята дъщеря предпочита клиновете. Като влезем в магазин и почне да си избира блузи, все на сиви се спира. Казах й, че вече има само сиви и започна сама да се коригира "Ох, пак е сива". Явно това е предпочитан цвят при децата. Като й купя някаква българска дреха и настава война, никога не й харесва. Предубедена е, иска да има етикет с чужда марка, нищо че не прилича на нищо и като пробва дънки ли ще са, клин или блуза и изглежда --- комично. Аз не робувам на марки, но децата се лъжат. Опитвам се да й създам усет за хубаво изглеждащи и добре стоящи дрехи, а не задължително маркови. Но и това с времето си.

# 657
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Има интерес към моя гардероб, но много избирателно. Да хареса има-няма 10% от дрехите ми и най-вече суитчери и якета.

# 658
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
И ние сме един размер вече,но моята не иска да носи дънки,аз пък не нося клинове/само това носи зимата/.Та правим плахи опити за размяна на дрехи,но не ни се получава засега.Simple Smile

# 659
  • Мнения: 35
Моите са на 15 години. Не се гримират изобщо, не ходят по заведения и дискотеки, следователно нямаме такива разходи. Дрехи - предимно клинове, тениски, суичери, дънки и някоя друга блузка, нямат поли и рокли. Един размер носим, та си разменяме от дрешките. Носят само раници, нямат дамски чанти и чантички през рамо. Обувките вече не си ги използваме взаимно, станаха по-голям номер. Като цяло съм много доволна.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт