Багаж за Шейново?

  • 3 816
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
Мерси и на двете за отговора.Ще оставя помпата за по-нататък.Знам,че не идва веднага кърма,но нещо се побърках около това раждане. Пък и гледам още 10 дена ми остават. Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 3 153
Цитат на: maria_maria
Мерси и на двете за отговора.Ще оставя помпата за по-нататък.Знам,че не идва веднага кърма,но нещо се побърках около това раждане. Пък и гледам още 10 дена ми остават. Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes


Ти си на финала вече:) Всичко ще е ок....След време ще се чудиш как въобще си се притеснявала за това или онова! Аз родих едва преди 50 дена, а имам чувството, че  малкият човек винаги си е бил около мен, а за болницата дори спомени нямам:)
Така че радвай се на спокойствието преди появата на бебо и се НАСПИ от сега:) Успех и леко!

# 17
Цитат на: Petinka
Ти си на финала вече:) Всичко ще е ок....След време ще се чудиш как въобще си се притеснявала за това или онова! Аз родих едва преди 50 дена, а имам чувството, че  малкият човек винаги си е бил около мен, а за болницата дори спомени нямам:)
Така че радвай се на спокойствието преди появата на бебо и се НАСПИ от сега:) Успех и леко!

Много благодаря.Дай Боже всичко да е наред с бебо и с мене. Praynig  Praynig  Praynig

# 18
  • София
  • Мнения: 1 121
Като сме започнали темата за Шейново и тъй като има скоро раждали там (като Петинка) - някой знае ли нещо повече за това дали може по всяко време да те посещават? Би било удобно за багаж да ти носят, и за храна (щом е гадна). И другото - какви са условията  във ВИП-стаите, борба ли е за тях, колко струват и т.н.
Знам, че е мъничко отклонение, но който ражда в Шейново ще погледне в тази тема, а ми се струва ненужно да правя нова.

# 19
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Здравейте и днес:)
Мен също ме вълнуват подробности относно раждането в Шейново защото терминът ми е на 23.11 и не ми остана много. Много ми се иска да си взема ВИП стая но доколкото знам са само 3 и незнам дали ще се доредя:( Аз исках и самостоятелна зала, но там уви не е възможно.
Имам и още едно питане - лекарят с който имам уговорка иска да раждам планирано / но не секцио /, а съм чувала че това е доста по болезнен начин заради окситоцина които ти включват от самото начало... Някоя от вас раждала ли е така? Лекарят твърди че така ще е по лесно и ще ме обезболи, но аз знам че упойката се слага на 4-5 см разкритие, а дотогава?
Хубав и слънчев ден на всички!:)

# 20
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Ani111
Като сме започнали темата за Шейново и тъй като има скоро раждали там (като Петинка) - някой знае ли нещо повече за това дали може по всяко време да те посещават? Би било удобно за багаж да ти носят, и за храна (щом е гадна). И другото - какви са условията  във ВИП-стаите, борба ли е за тях, колко струват и т.н.
Знам, че е мъничко отклонение, но който ражда в Шейново ще погледне в тази тема, а ми се струва ненужно да правя нова.

Могат да те посещават (в смисъл да се видите долу в двора или кафето) по всяко време, като естествено се съобразяваш с това кога ти водят бебо за хранене, т.е. между 2 хранения имаш 2 свободни часа. Щом мине сутрешната визитация около 9 ч. всеки е свободен да щъка където си иска:) Храната, така наречена, наистина е гадна и не можеш да разчиташ на нея, аз лично така и не се "запознах" с нея от близо:) То не че ти се яде особено, ама все пак е добре да ти донесат супичка, сокчета ей такива неща...Не си спомням колко беше ВИП-а на нощ, но иначе ако решиш да си там-няма проблеми, поне аз като раждах имаше свободни. Определено са по-читави от обикновените стаи, където бройката стига до 6 мами едновременно, а и във ВИП-овете мисля, че таткото може да преспива, в което аз лично не виждам голям смисъл! Това е горе-долу:)

# 21
  • София
  • Мнения: 1 121
Благодаря за отговора, звучи наистина добре!

# 22
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Moni
Здравейте и днес:)
Мен също ме вълнуват подробности относно раждането в Шейново защото терминът ми е на 23.11 и не ми остана много. Много ми се иска да си взема ВИП стая но доколкото знам са само 3 и незнам дали ще се доредя:( Аз исках и самостоятелна зала, но там уви не е възможно.
Имам и още едно питане - лекарят с който имам уговорка иска да раждам планирано / но не секцио /, а съм чувала че това е доста по болезнен начин заради окситоцина които ти включват от самото начало... Някоя от вас раждала ли е така? Лекарят твърди че така ще е по лесно и ще ме обезболи, но аз знам че упойката се слага на 4-5 см разкритие, а дотогава?
Хубав и слънчев ден на всички!:)


Sorry, по този въпрос не мога да помогна, аз раждах с планирано секцио...

# 23
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Благодаря все пак:)

# 24
  • Мнения: 597
Това са пълни глупости,че акушерките правят търговия с памперсите на бебетата.Ужас!Възмутена съм от вас мами!!!Как може да си помислите такова нещо...
Аз също раждах в Шейново миналата година-ДА,вярно е,че не слагат твоите памперси на твоето бебе.Ама вие как си представяте 20 бебета в отделение и когато писнат всички че са се наакали,акушерката да почне да рови и да търси кой пакет на кое бебе е.Няма логика.
Искат ги запечатани,естествено,от хигиенна гледна точка-за по-голяма стерилност.
Действително не е необходимо да купувате от най-скъпите памперси-тях ги запазете за вкъщи.За 4-5 дни бебето нищо няма да му стане и с по-обикновени,а и акушерките ги гледат перфектно и никога няма да ги оставят мокри.
Желая успех на всички бъдещи мами и гласувам с двете си ръце за пълно доверие на персонала в Шейново във всяко едно отношение!

# 25
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Moni
Здравейте и днес:)
Мен също ме вълнуват подробности относно раждането в Шейново защото терминът ми е на 23.11 и не ми остана много. Много ми се иска да си взема ВИП стая но доколкото знам са само 3 и незнам дали ще се доредя:( Аз исках и самостоятелна зала, но там уви не е възможно.
Имам и още едно питане - лекарят с който имам уговорка иска да раждам планирано / но не секцио /, а съм чувала че това е доста по болезнен начин заради окситоцина които ти включват от самото начало... Някоя от вас раждала ли е така? Лекарят твърди че така ще е по лесно и ще ме обезболи, но аз знам че упойката се слага на 4-5 см разкритие, а дотогава?
Хубав и слънчев ден на всички!:)


Здравей,
И двата пъти раждах предизвикано в Шейново, без упойка. Първия път ми сложиха вагинална таблетка, а втория пих хапче. Щом ще ти слягат упойка няма страшно, без упойка също се оцелява  Grinning . Няма раждане без никаква болка, но до 4,5 см.разкритие според мен въобще не боли, колкото при мензис.
Леко раждане на красиво бебе ти желая!

# 26
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
I az imam problem s otvarianeto na spisaka.
Ima li niakade drugade takav spisak.

# 27
  • София
  • Мнения: 190
И аз не мога да отворя списъка.
Cheta, помогни моля те, че и аз съм се запътила към Шейново!

# 28
  • Мнения: 3 153
този мисля, че е същия или ако не е то поне на мен ми свърши чудна работа:)

СПИСЪЦИ
без претенции за изчерпателност

ЗА БЕБЕТО:

ДРЕШКИ

КАМИЗОЛКИ С ДЪЛЪГ РЪКАВ – за какво ли не- 3бр.
БОДИТА С КЪС РЪКАВ - 5бр.
РИТАНКИ – за спинкане нощем- 3бр.
ЧОРАПКИ - 5бр.
ШАПКА ЗА СЛЕД БАНЯ – за не ползвах- 2бр
ШАПКА ЗА НАВЪН – чак за на есен - 2бр.
ЛИГАВНИЦИ – като начало може и да не трябват, но после...- 10-тина бр.

СПАЛНО БЕЛЬО

КОМПЛЕКТ ЧАРШАФЧЕТА - долен и калъф - 4бр.
КАЛЪФКИ ЗА ВАЗГЛАВНИЧКИ - 4бр.
ВЪЗГЛАВНИЧКИ – до 3 месеца са излишни, само за украса - 2бр.
ОБИКОЛНИК – 1 или повече, да са в тон с чаршафите
ТЕНЗУХЕНИ ПЕЛЕНИ – мнооооого удобно нещо - 3-4-5 са достатъчни
ОДЕЯЛО ПЛЮШЕНО - 1бр.
ОЛЕКОТЕНА ЗАВИВКА -1бр.
ПАМУЧНО ОДЕЯЛО - 1бр.

БАНЯ

ВАНИЧКА - с или без стойка - 1 бр.
ГЪБКА ЗА БАНЯ - 1-2бр.
ТЕРМОМЕТЪР ЗА ВАНА - 1бр.
СТАЕН ТЕРМОМЕТЪР - 1бр.
ХАВЛИЙКА - 2бр.
САПУНЕРКА -1бр.

ТОАЛЕТ

KOФА ЗА МРЪСНИ ДРЕШКИ - 1бр.
НЕПРОМОКАЕМА ПОСТЕЛКА ЗА ЛЕГЛО - 1бр.
НЕПРОМОКАЕМА ПОСТЕЛКА ЗА ПОВИВАНЕ - 1бр.
СПИРТ 70% ЗА ПЪПЧЕТО – бяха ми казали 95%, но педиатърката каза, че не е необходимо толкова силен
ЛЕПЕНКИ ЗА ПЪПЧЕ – не ми потрябваха– пъпчето падна в болницата
НОСОВ АСПИРАТОР - 1бр.
ЧЕТКА И ГРЕБЕНЧЕ - 1бр.
БЕБЕШКИ ТЕРМОМЕТЪР - 1бр.
БЕБЕШКА НОЖИЧКА - 1бр.

КОЗМЕТИКА И ХИГИЕНА

БЕБЕШКИ САПУН – NIVEA BABY(или някакъв според предпочитанията) -1бр.
БЕБЕШКИ ШАМПОАН ЗА ТЯЛО И КОСИЧКА – BŰBCHEN (аз ползвам само такава козметика)
ЦИНКОВ КРЕМ ПРОТИВ ПОДСИЧАНЕ – BŰBCHEN
БЕБЕШКО ОЛИО ЗА ТЯЛО – BŰBCHEN
МОКРИ КЪРПИЧКИ ЗА БЕБЕТА NIVEA BABY С КРЕМ
ЗЕХТИН – ако кожата не понася козметика
БЕБЕШКИ КЛЕЧКИ ЗА УШИ С ОГРАНИЧИТЕЛ
ПАМПЕРСИ ЗА НОВОРОДЕНО – PAMPERS
ПРАХ ЗА ПРАНЕ ЗА БЕБЕШКИ ДРЕХИ – BABY FLEX/Максима-израелски хипоалергичен
ОМЕКОТИТЕЛ – още не съм ползвала
ТОПОЦИН – антибиотично прахче за пъпчето

ХРАНЕНЕ

СУХО МЛЯКО - ФРИЗОЛАК – купих го след като ни изписаха и се наложи да се дохранваме
ШИШЕТА – DR BROWN’S – ако ще сте основно на формула - 4бр., иначе най-много 2бр.
БИБЕРОНИ ЗА ШИШЕ 0-4 М.
ЧЕТКА ЗА ШИШЕТА И БИБЕРОНИ
ТЕРМОС ЗА ШИШЕТА ЕДЕНИЧЕН ИЛИ ДВОЕН– AVENT
БИБЕРОН ЗАЛЪГАЛКА 0+
СТЕРИЛИЗАТОР ЗА МИКРОВЕЛЕ

РАЗНИ

КАПКИ ПРОТИВ КОЛИКИ - BABYNOS или SAB SIMPLEX
ВИСЯЩА ИГРАЧКА ЗА ЛЕГЛОТО
КОЛИЧКА
ЛЕГЛО/КОШАРА


ЗА БОЛНИЦАТА

ЗА МЕН

ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ
ИЗСЛЕДВАНИЯ И ОБМЕННА КАРТА
ЖИЛЕТКА
КЪСИ ЧОРАПИ
ЧЕХЛИ/ДЖАПАНКИ
ХАВЛИЕНИ КЪРПИ – ГОЛЯМА И МАЛКА
ЛАСТИК И ЧЕТКА ЗА КОСА
ЧЕТКА И ПАСТА ЗА ЗЪБИ
САПУН
САМОБРЪСНАЧКА ЕДНОДНЕВКА
ГОЛЕМИ ЛЕПЕНКИ ЗА СЛЕД СЕКЦИО (атравматичен лейкопласт)-5 ЛВ
ЛИГНИН - 500г
ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ – НОЩНИ
МОКРИ КЪРПИЧКИ
НОСНИ КЪРПИЧКИ
ТАМПОНИ ЗА КЪРМА –
ПОМПА ЗА КЪРМА – може да я донесе някой след раждането, кърмата слиза някъде на около 3-ия ден
ТОАЛЕТНА ХАРТИЯ
ЙОД/ОТВАРА ОТ СМРАДЛИКА И ПЛАСТМАСОВО КАНЧЕ ОТ ОКОЛО 1Л
ПАМУК
БИВАЦИН ДЕРМАЛЕН СПРЕЙ – много хубаво нещо, особено след епизиотомия
GARMASTAN ЗА ЗЪРНАТА
МАЛКА МИНЕРАЛНА ВОДА (СПОРТ)-
НЕЩО ЗА ЧЕТЕНЕ/ХИМИКАЛКА/ЛИСТА
ДЖОБНИ ПАРИ
МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН+ЗАРЯДНО!!!
 
ЗА БЕБЕТО

ПАМПЕРСИ ЗА НОВОРОДЕНИ – искат ги в болницата фабрично опаковани
РЪКАВИЧКИ ЗА БЕБО
МОКРИ КЪРПИЧКИ - PAMPERS - малък пакет

ЗА МАМА
за вкъщи след изписването

ПРОТЕКТОРИ ЗА СУТИЕН
СИЛИКОНОВИ ЗЪРНА – купих ги, не ми потрябваха, но не са лоша идея
ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ – дневни и нощни
МЛЯКО ЗА ТЯЛО NIVEA
БИКИНИ - ПАМУЧНИ
СУТИЕН С ПРЕДНО ЗАКОПЧАВАНЕ
ПИЖАМА С КОПЧЕТА ДО ДОЛУ

# 29
  • Мнения: 384
Цитат на: anidimova
Това са пълни глупости,че акушерките правят търговия с памперсите на бебетата.Ужас!Възмутена съм от вас мами!!!Как може да си помислите такова нещо...
Аз също раждах в Шейново миналата година-ДА,вярно е,че не слагат твоите памперси на твоето бебе.Ама вие как си представяте 20 бебета в отделение и когато писнат всички че са се наакали,акушерката да почне да рови и да търси кой пакет на кое бебе е.Няма логика.
Искат ги запечатани,естествено,от хигиенна гледна точка-за по-голяма стерилност.
Действително не е необходимо да купувате от най-скъпите памперси-тях ги запазете за вкъщи.За 4-5 дни бебето нищо няма да му стане и с по-обикновени,а и акушерките ги гледат перфектно и никога няма да ги оставят мокри.
Желая успех на всички бъдещи мами и гласувам с двете си ръце за пълно доверие на персонала в Шейново във всяко едно отношение!


Само не ми казвай че една акшерка е за 20 бебета, това едва ли е вярно

Общи условия

Активация на акаунт