Осми клас - тема 74

  • 73 190
  • 788
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Да. Преписвам от визитката:
052 804 059  и 0888 217 661
Магазин Бартоли.

Те ли продават тениските за физическо?

# 31
  • Варна
  • Мнения: 6 877
Ясмина, не, не се продават там. Тениските са китайски и си се продават само в училището. Това ми каза жената от магазина, току-що говорих с нея.

# 32
  • Мнения: 4 915
Привет, родители на осмокласници.  bouquet
Изчетох темите ви от седмокласния период и вече сякаш ви познавам.  Blush
Майка съм на петокласничка (и на третокласничка), ще ми е полезно да продължа да ви следя относно мнение за училищата след 7ми клас, както и за отзиви за тази така любима възраст - пубертет.  Crazy Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 3 824
Добре дошла, Free Soul Simple Smile

Знаете ли какво състезание по английски е имало днес? Моят младеж е ходил, записали са го от училище, като преди това са им пуснали на всеки по отделно тест за ниво.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 6 877
Аз не знам, английските новини не стигат до мен.Simple Smile

Free Soul, радвам се, че ти харесва в нашата тема. bouquet

# 35
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Елл, може би за това състезание става въпрос.
Скрит текст:
За тринадесета поредна година фондация "Дарби" и Консултантска къща за образование в чужбина „Дарби” организират Национална викторина на английски език "Образование на бъдещето". Състезанието се реализира в партньорство с Националния дворец на децата и е включена в Националния календар за извънучилищни дейности на МОН. Гарант за високия престиж на инициативата е и подкрепата и участието в нея на водещи университети и образователни институции от различни страни. Викторината на "Дарби" е единственото по рода си състезание на английски език в страната, което подпомага кариерната ориентация на гимназистите. Тя дава възможност на млади хора от цяла България да се срещнат помежду си, да премерят знанията си по английски език, да научат повече за образователните системи по света и да развият презентационни, комуникативни и интердисциплинарни умения, необходими за всеки млад човек.

Викторината се проведе при следния регламент:

І кръг – езикова задача, оценяваща знанията по англлийски език;

ІІ кръг – изготвяне и представяне на 6 Power Point презентации за водещи образователни системи и институции;

ІІІ кръг – въпроси, свързани с кариерната ориентация;

ІV кръг – въпроси, свързани с темата „Бащи-основатели на Европейския съюз”.

Викторината се провежда на два етапа – регионални състезания в шест български града през ноември 2015 г.  и финал на победителите от всеки град на 25.03.2016 г.

Във всяка регионална викторина участват между 3 и 8   отбора от съответния град/регион и се провеждат и 4-те  горепосочени кръга в един ден.

Всеки отбор е съставен от четирима състезатели, които трябва да са ученици от Х до ХІІ клас включително, ненавършили 19 години към дата 25.03.2016 г. и които не са участвали във викторината досега.

Отборът-национален победител в надпреварата, излъчен на 25.03.2016 г., получава голямата награда, осигурена от „Дарби” -2-седмичен безплатен езиков курс в Англия.

Привет, родители на осмокласници.  bouquet
Изчетох темите ви от седмокласния период и вече сякаш ви познавам.  Blush
Blush Mr. Green


Елл, поправка. Няма да е това състезанието, защото участниците са с по-голяма възраст.
Питах и детето-идея си няма за какво състезание по английски може да става въпрос.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 824
Мхм, странна работа. Младежа дори го нарича това състезание олимпиада.
Може пък да са ги пратили в някоя школа за сертификат или просто за определяне на нивото Simple Smile Макар че не ми се вярва, защото това обикновено струва пари.

# 37
  • Мнения: 25
Мхм, странна работа. Младежа дори го нарича това състезание олимпиада.
Може пък да са ги пратили в някоя школа за сертификат или просто за определяне на нивото Simple Smile Макар че не ми се вярва, защото това обикновено струва пари.
Елл, децата ни са в едно училище, от там организират изпит в езиков център за определяне на ниво. Моят син е утре. Действително е безплатно, предполагам че няма да им дадат сертификат, а просто ще им кажат кое ниво са.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 824
Ясно е значи работата Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 1 045
Free Soul добре дошла в нашата група. Много от нас имаме и по-малки деца - аз например имам и четвъртокласничка, така, че ще бъдем заедно още дълго време Simple Smile

# 40
  • Мнения: 4 915
Благодаря за топлото посрещане!  Hug Темата ви е чудесна, участниците я правите такава - взаимоотношенията, информацията, подкрепата са много ценни.  Simple Smile
Голямата щерка все още е неорентирана за бъдещо кандидатстване, влекат я езиците, биологията, химия, литература, рисуване...Ще видим в 6ти клас накъде натежават способностите и интересите, сигурно ще се цели за езикова с немски или НПМГ. Ще чета с интерес всичко тук.  Blush

# 41
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Правили ли сте го това: гушвате тийна и слушате музика заедно. Едната слушалка за вас, другата за детето. Една песен избирате вие, другата- то. Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 11 989
Правили ли сте го това: гушвате тийна и слушате музика заедно. Едната слушалка за вас, другата за детето. Една песен избирате вие, другата- то. Simple Smile

без да го гушвам, редовно правим музикални вечери, когато го запознаваме с качествената музика.
напоследък сам ми говори за Пинк Флойд, Канзас, Тото, ЕЛО, Саймън и Гарфънкъл и т.н.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Хи хи, то уж нямам намерение да я карам да оценява музика.
Ами слушаме к поп от нейна страна. Да де, ама я изненадах- изпях поне две песни на infinity of sound. Simple Smile Направо съм Бог в нейните очи
 Simple Smile
А иначе като съм наред с песента, слуша рок, особено бг рок. Или разни песни на други езици.
Мисълта ми беше да си опозная детето и с музиката, която слуша. Да не говорим, че е забавно и се смеем заедно.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 6 877
Не за съжаление. С музиката едва ли може да стане ... не, че не мога да и слушам музиката ама не е моята. Виж с брат и по си пасваме.Simple Smile
А да ми даде да  я прегърна е невъзможно... поне от година насам. Липсва ми ама преглъщам, това е положението. Успокоявам се със спомените за сладкото любвеобилно усмихнато момиченце което беше.
Сега е ръбато и чепато и си го признава. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт