Здравословно хранене и рецепти

  • 21 375
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 991
Mного плодове и зеленчуци. Домашно готвено, по възможност с хубави продукти. Чак много не се впрягаме, колкото можем-толкова. Ядем и пържено, и тесто, и бобови и зърнени, дори като основно, не виждам лошо. Стига да не е пържено сутрин, обед и вечер. Не избягвам мазнини, дори в последно време слагам повече като готвя/вегетарианка съм/. Захтина гледам да е хубав, олиото също. Преекспонира се с някои храни в последно време, лично го намирам за прокламация, маркетинг и тинтири минтири. В чистата хубава храна, приготвена домашно, няма вредно.

# 16
  • Мнения: 716
Изхвърлила съм засега всякакви зърнени, бобови
Защо?

# 17
  • Мнения: 339
Изхвърлила съм засега всякакви зърнени, бобови
Защо?
Защото са вредни, особено зърнените.

# 18
  • Мнения: 9 991
Изхвърлила съм засега всякакви зърнени, бобови
Защо?
Защото са вредни, особено зърнените.

Според Дюкян, СЗО или звездите ми го говорят?

# 19
  • Мнения: X
Изхвърлила съм засега всякакви зърнени, бобови
Защо?
Защото на мен не ми влияят добре.
Интересното е, че допреди година нямах проблем с тях, поне в малки количества.
Сега винаги ми се подува корема след ядене на ориз, боб, леща и подобни.
Единствено от киноата нищо ми няма.

Аз като цяло се опитвам да се храня на принципа:"Това баба ми би ли го яла?"     Grinning
Т.е., опитвам се да не ям нищо, което не го е имало във времето на нейната младост.
Гледам храната да е проста, лесна за приготвяне, с минимум продукти, да усещам истинския й вкус, а не замаскиран от прЕготвяне и подправяне.

# 20
  • Мнения: 339
Изхвърлила съм засега всякакви зърнени, бобови
Защо?
Защото са вредни, особено зърнените.

Според Дюкян, СЗО или звездите ми го говорят?

Звездите, Аделинда, звездите...
 
 

# 21
  • Мнения: 9 991
Kраси, направи си тест за непоносимост към глутен. Иначе че от боб се подува стомах, не е откритие, виж от ориза, но пък той глутен няма.  newsm78 Ти не беше ли веге? Какво ядеш сега?

MeryLu, ако не цитираш достоверен източник, баш звездите са ти проговорили и не се сърди на мен.  Laughing

# 22
  • Мнения: X
Kраси, направи си тест за непоносимост към глутен. Иначе че от боб се подува стомах, не е откритие, виж от ориза, но пък той глутен няма.  newsm78 Ти не беше ли веге? Какво ядеш сега?
Да, замислила съм се за тест и аз.Че и то хлебни взе да ми се подува стомаха....
От един месец не съм яла хляб/тесто, зърнени, бобови, стомаха ми е наред.
Да, не ям червено месо.Но яйца, риба, млечни ям.
И много не ми се иска, но май ще върна месото, поне 1-2 пъти седмично, че имам един проблем, който се появява периодично от 2008 година насам....а не ми се ще да пия лекарства.Хич не съм им фен.

# 23
  • Мнения: 9 991
Kраси, направи си тест за непоносимост към глутен. Иначе че от боб се подува стомах, не е откритие, виж от ориза, но пък той глутен няма.  newsm78 Ти не беше ли веге? Какво ядеш сега?
Да, замислила съм се за тест и аз.Че и то хлебни взе да ми се подува стомаха....
От един месец не съм яла хляб/тесто, зърнени, бобови, стомаха ми е наред.
Да, не ям червено месо.Но яйца, риба, млечни ям.
И много не ми се иска, но май ще върна месото, поне 1-2 пъти седмично, че имам един проблем, който се появява периодично от 2008 година насам....а не ми се ще да пия лекарства.Хич не съм им фен.



Прави си тест, не чакай, не е шега работа. Интересно, че сега се проявява. А със стомаха проблем имаш ли? Болки като си гладна и подобни?

# 24
  • Мнения: X
Kраси, направи си тест за непоносимост към глутен. Иначе че от боб се подува стомах, не е откритие, виж от ориза, но пък той глутен няма.  newsm78 Ти не беше ли веге? Какво ядеш сега?
Да, замислила съм се за тест и аз.Че и то хлебни взе да ми се подува стомаха....
От един месец не съм яла хляб/тесто, зърнени, бобови, стомаха ми е наред.
Да, не ям червено месо.Но яйца, риба, млечни ям.
И много не ми се иска, но май ще върна месото, поне 1-2 пъти седмично, че имам един проблем, който се появява периодично от 2008 година насам....а не ми се ще да пия лекарства.Хич не съм им фен.



Прави си тест, не чакай, не е шега работа. Интересно, че сега се проявява. А със стомаха проблем имаш ли? Болки като си гладна и подобни?
Нямам други проблеми.Само подуване и тежест след ядене на определени храни-зърнени, бобови, хляб и тестени, зелени салати, спанак, грозде....за тези се сещам.
И не е от количества, например само от 10-на зърна грозде се получава.Или от филийка хляб...

# 25
  • Мнения: 716
Бобовите може да се пасират на дип.

# 26
  • Мнения: 9 991
Скрит текст:
Kраси, направи си тест за непоносимост към глутен. Иначе че от боб се подува стомах, не е откритие, виж от ориза, но пък той глутен няма.  newsm78 Ти не беше ли веге? Какво ядеш сега?
Да, замислила съм се за тест и аз.Че и то хлебни взе да ми се подува стомаха....
От един месец не съм яла хляб/тесто, зърнени, бобови, стомаха ми е наред.
Да, не ям червено месо.Но яйца, риба, млечни ям.
И много не ми се иска, но май ще върна месото, поне 1-2 пъти седмично, че имам един проблем, който се появява периодично от 2008 година насам....а не ми се ще да пия лекарства.Хич не съм им фен.



Прави си тест, не чакай, не е шега работа. Интересно, че сега се проявява. А със стомаха проблем имаш ли? Болки като си гладна и подобни?
Нямам други проблеми.Само подуване и тежест след ядене на определени храни-зърнени, бобови, хляб и тестени, зелени салати, спанак, грозде....за тези се сещам.
И не е от количества, например само от 10-на зърна грозде се получава.Или от филийка хляб...


Язва, хеликобактери? Ако и хляба, който "виниш" е пълнозърнест... си за гастроентеролог. Peace Говоря от опит.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 6 520
Благодаря за предложенията, риба звучи добре. Но кога се овкусява с подправките и зехтина, по време на готвенето или след това? Чувала съм, че може да се слага и във фолио, увита с разни неща и пак в уреда на пара, но не зная точно технологията.

Преди готвенето и овкусени ги слагам без фолио.Правя  и зеленчуци на пара по същия начин.

# 28
  • Мнения: 309
Фаина а аз пък знам, че студено пресования зехтин си е доста полезен и че само при загряване престава да бъде такъв.

# 29
  • Мнения: 49
По-добре зехтин, отколкото олио или маргарини...

Общи условия

Активация на акаунт