Голямото ОКТОМВРИйско бебче пюре си хапва вече

  • 66 221
  • 721
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 396
Roxana, благодаря за хубавата тема, наистина носи пролетно настроение! bouquet
Baby-G, честита половин годинка!

# 16
  • Мнения: 270
Foxy, Дормикинд го давам по препоръка на приятелка. 3 броя преди лягане, също при силен рев може една тубичка Камилия. Отделно мажа с гелче на Бочко, защото е само с билкови съставки. Замразявам гризалки. Общо взето каквото може да се пробва, правя. Поне малко ако може да му облекча болката, пак е нещо. Аз още преди да родя съм с нагласата, че няма да се спи, така че това не ми пречи. Успех!  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 70
Рокси,Благодаря за новата тема. Аз ви чета редовно, но рядко пиша. Доста полезна информация намирам тук. След десетина дни ще се захранваме и почвам леко да се плаша. Хубава вечер.

# 18
  • Мнения: 257
страхотна нова темааа, записче Simple Smile Не съм доизчела старата, защото аз уж по малко работа от вкъщи и днес ходих до там ..... иииии два часа  #2gunfire, май ще по- трудно отколкото очквах Simple Smile  После докато се оправим с малчо и с ММ и то станало никое време.
Скрит текст:
Другата седмица в петък и събота има един семинар за който имам покана, а и ще ми е изключително полезен....но е с нощувка.  Имам достатъчно замразена кърма за да могат ММ и баба да огледат малчо за един ден.Проблемът е , че днес една колежка ми каза, че ако не кърмя 24 часа не трябвало след това да слагам детето пак на гърда, защото щяло после да урочасва  newsm78 newsm78 newsm78 Ей момичета, незнам от разместените хормони ли е или от какво, ама аз преди да забременнея не вчрвах на суеверия и такива неща, но сега съм станала голяма овца. И сега се чудя дали да ходя, уж не вярвам....ама си ме гложди  newsm78 ММ вика" Мило ма ти не си добре, дали някога ще се оправиш???"  #Crazy
Лека нощ и спящи бебоци Simple Smile

# 19
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Бебо, и аз го знам това поверие, но по-точно за това, че ако майката реши да отбие детето си и след няколко дни реши пак да му даде да суче - тогава щяло да урочасва. Ти не си решила да отбиваш и според мен това за 24 ч. са глупости.
Ох, не знам при нас зъби ли са, какво е, но тъкмо се похвалих, че Тео започна пак да спи спокойно и от две вечери пак се буди често. Забелязала съм, че това се получава в дните, в които не сме излизали на разходка, дали може да е от това  newsm78
Аз подготвих вече летния вариант на количката и следващата ни разходка ще е по този начин.
Меци, съжалявам, че проблемите със сладката Ема продължават, искрено се надявам да намерите решение  Hug
sss_sss, аз и преди съм писала, че според мен ранното забелване е голяма грешка, на голямото ми момче тази работа я свършихме на 7г. без проблеми през тези 7г. и без хирургична интервенция, пак го направи лекар, но само с ръце.
kinglis , ако имаш желание напиши си данните да те впиша на първата страничка  Hug

Последна редакция: чт, 24 мар 2016, 09:08 от roxanna

# 20
  • Мнения: 264
Добро утро  food010
Благодаря ви момичета, нека всичките ни бебоци да са живи и здрави!  Hug
bebo28 и аз го знам, както го казва roxanna и според мен няма от какво да се притесняваш  Hug
ShikeR направо останах шокирана и много се уплаших. Знам, че сега ще започва голямото падане, но все пак...си е стряскащо  ooooh!
mecani дано да успяваш да се включваш по-често  Hug и да избият зъбките вече на Здравко. Прегръдки за Ема и дано всичко се оправи Hug
roxanna може и заради разходката да е, все пак на тях чистия въздух им влияе доста добре. Може пък и от зъбки да е, знам ли вече като не могат да си кажат милите, само гадаем  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 257
Рокси,така както ми го казваш звучи много по - логично  newsm78
В никакъв случай не искам да го отбивам, тъкмо сега с едното заеменено хранене (обедното), нещата са си ок с кърменето. Но колежката ми каза, че няма значение каква е причината (дори и антибиотик ) и 24 часа ако не го сложа на гърда, това е.... повече не трябва  #2gunfire Или тя така си го знае, или не ме иска на семинара  newsm78
Благодаря ви, Рокси, Бейби!Май ще си се гледат другия петък без мама  Wink
Забравих да кажа за зъбките.... когато започне много да плаче, давам една ампулка Камилия, незнам дали помага, но след около 15-20 мин се поуспокоява.

# 22
  • Мнения: 3 595
Аз да се похваля имаме вече столче за хранене. Свеки и свекърът ми дойдоха снощи и ни донесоха подарък изненада. Веднага го сглобихме и Мила умира от кеф да стои така седнала, но и столчето е много хубаво, стана ми неудобно чак, защото са ни взели Stokke Tripp Trapp. Само дето е розово, но не мога да мрънкам хаха.

Иначе точно мислех днес тогава да продължа по списъка и да сменя коша на Мила на количката, но е доста студено тук и реших засега да го оставя, че доста по-добре я завивам така.

# 23
  • Мнения: 1 898
Благодаря за новата тема  bouquet
Нямам много време за да пиша но пък гледам да ви следя !

# 24
  • Мнения: 3 196
Skeeter, времето все едно е същото като тук Grinning И аз бях решила вече да я слагам в летния, но тези дни има вятър и създава усещането за по-студено време. Не че като има 5 топли дни и сложа летния, после няма да захладнее, но ще поизчакам още 5-6 дни.
Свикнахме да излизаме всеки ден и сега един ден да вали и да си останем вкъщи си умирам от скука.

# 25
  • Мнения: 424
Хоп-троп и ние с Габриела сме тук..Wink
  Далия, мерси за отговора..и аз ще опитам ...
Kinnglis стискам палци за захранването, мн ми е интересна твоята схема. С интерес очаквам да напишеш какви са реакциите на бебчето ...Simple Smile
    Благодаря и за отговорите за кашите...за сега оризовата се хареса...Wink

# 26
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Фокси, каква каша даде - домашна или готова? Питам, защото аз смятам да приготвям, а чета че готовите повече се харесват.

# 27
  • Мнения: 1 034
И аз благодаря за темата.
От няколко дни сме на  гости на нашите и имам време да чета, че ми отпадна чистенето и готвенето.
Ники също 2 пъти падна от дивана преди около месец. Вече е постоянно вързана или под наблюдение.
Това за урочасването и аз съм го чувала. По принцип не вярвам в нищо подобно, НО преди няколко месеца, когато баткото тръгна на ясла, му беше голям стрес. Нощем се будеше по няколко пъти и плачеше по 1 час неутешимо. Направо в чудо се бяхме видяли. Едни майки ми казаха, че щели да водят техниите деца да им баят за уплах и стрес. И понеже знам, че на ММ леля му бае, казах на свекървата да й каже да му бае.  Викам си нищо не губя да пробваме. Дори не е ходил при нея. Само после му донесоха някакво шишенце с вода. Е като по чудо  всичко мина. Само споделям, нямам коментар, понеже нямам обяснение.
На мен също ми е интересен този метод на захранване с месния бульон. Дали живеете в Бг и педиатър ли ти го препоръча. Не съм чувала, затова ми е интересно.

# 28
  • Мнения: 396
Привет,
Милите бебчета, с това падане е голям стрес. Алекс падна навремето от леглото, беше малко по-голям. Оттогава спрях да го оставям на диван или легло. През деня го слагах в кошарата за пътуване с играчките, там си лежеше, седеше, търкаляше. Мария сега я слагам на един детски батут на Алекс, има достатъчно място да се търкаля, за играчките и е ниско, около 30 см в случай на произшествие, засега такова слава Богу не сме имали.
Skeeter, честито столче, розовото си е супер за малка кукла. Тези столчета са супер, аз съм ползвала такова за кратко, много са удобни и стабилни.
Хубав ден на всички bouquet

# 29
  • Мнения: 1 367
Привет, момичета. Не знаех, че има такава тема. Ако може да се присъединя с прекрасен Борис, роден на 12.10.2015 г.
Борис е още изцяло на кърма, скоро ще започваме захранване. Все още чета по темата и се чувствам много невежа.
Не съм ви чела назад и сигурно е обсъждано, но как приспивате бебчовците си? До скоро бебчо заспиваше мигновено, сега ни е много трудно. Плаче, спи му се, а не може. Доста трудно се приспиваме. И спането стана по-малко. При вас така ли е?
Иначе, чета, че обсъждате забелването на пишлето. Ние го правим от първия ден в къщи и сме до никъде. Съвсем малко се вижда. Но колкото повече чета, толкова повече разбирам, че се отрича тази практика и е архаизъм, практикуван у нас в миналото. Та, не знам. Продължавам да го правя с големи резерви.

Общи условия

Активация на акаунт