Майчински и детска ясла

  • 1 006
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 485
Момичетата са ти обяснили добре! Не си длъжна да се връщаш на работа,след като си пуснала детето на ясли.Само ако искаш се връщаш!
--------------------------------------------------------

Аз отдавна се върнах на работа (на тази която си работех преди майчинството) и малката отдавна е на ясла, и двете по мое желание, и си получавах и половината майчинство докрай заедно със заплатата.

Но не знам защо ми се върти вглавата, че един месец след като детето е започнало ясла трябва да се върнеш на работата си!?
 Благодаря за отговора.


ПП: аз може би не питам в подходящата тема. Аз питам за отпуска за майчинство, не за парите от майчинството.
Но да попитам това за кое си длъжен и за кое не в кой от законите го пише - едва ли е в закона за семейните помощи за деца, защото нали майчинството се дава за гледане на детето, а при положение че то е на ясла, значи че ти си свободен и не го гледаш, и работодателят ти длъжен ли е да търпи това.
Моля кажете ми къде точно и ясно пише че детето може да е на ясла, а ти да не си на работа

Извинявам се за дотягането с въпроси  bouquet

Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 12:43 от svetlat

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Търси си правата!!! Ще ти ги изплатят със здна дата! Те се плащат от НОИ, ане от работодателя. Щом си още в майчинство на работодателя НОИ трябва да привежда 50% от майчинството. Къде отиват тогава тия пари... явно у работодателя ти  Rolling Eyes

Не ти спират маичинството .Моят син тръгна на ясла на 1година и 6 месеца и си вземах маичинството до края.
njaneva търси си правата наистина тези пари са си твои.

Работодателят ми е държавата - работех като педагогически съветник в училище.  А със счетоводството и сега имам проблеми, но ще ги попитам и  за тези пари. Те реално не могат да ги приберат в джоба си...
 Благодаря за съветите, ще се пробвам и ще пиша какво е станало  smile3525

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Работодателят ми е държавата - работех като педагогически съветник в училище.  А със счетоводството и сега имам проблеми, но ще ги попитам и  за тези пари. Те реално не могат да ги приберат в джоба си...
 Благодаря за съветите, ще се пробвам и ще пиша какво е станало  smile3525

Няма значение кой ти е работодателя, НОИ привежда за теб 80 лв. Ти трябва да си ги получиш, ако не, би трябвало да се върбат в НОИ. Пиши молба до диркектора на училището да вземе отношение по случая. Аз така направих... след като нашето ТРЗ реши, че като съм в отпуска или болнични не ми се оплагат парите. Писах на директора, писах и на НОИ. Накрая въпроса се реши в моя полза. Така че търси си правата, това са много пари, ти си плащаш осигуровките и ти се полагат.

Общи условия

Активация на акаунт