Елена утре става на 10 дни и започва да си хапва добре

  • 3 165
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 547
Момичета, Елена почна да пишка, но още не иска да засуче. Хранили са я през 2 часа и половина тази нощ и си е изпивала кърмата с биберон на авент. По-добре са. Много се надявам взаимно да се научат да сучат и да се гледат.

infinity, просто Елена е много поспалива и заспива и на гърда, и с биберон в уста. Когато по някакъв начин успее да изпие кърмата, тогава ококорва ей такива  Shocked очи.

[desi], за държането на голо ще предам.

Зъхи, ще им кажа.

И още веднъж благодаря на всички за подкрепата!

Наистина е много важно, че ви има!  Hug

# 16
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Браво на майката и бебето!
Дано все така новините са добри!

# 17
  • Мнения: 1 735
Браво и това е добро за начало!
Ами с цедене в устичката пробвала ли е мама Буба?  Wink
Много помага това в такива случаи според мен.Само трябва търпение и постоянство. Да ближе там зърното ,да го дъвче ,само и само да има контакт със самото зърно ,за да може като му дойде вдъхновението да засуче правилно ,да бъде не на биберона(с грешна постановка) ,а на гърдата (с правилен захват).

# 18
  • София
  • Мнения: 2 249
Смърфиета,
проверете езичето на бебето - да няма скъсена юздичка, която в някои случаи пречи на езичето да излезе достатъчно напред при сукателните движения. Корекцията е лесна и може да се направи дори от стоматолог-хирург.
Друго, много малковероятно, е бебето да е със слаб или липсващ сукателен рефлекс (ако не суче подаден пръст напр.) Има и бебета, които се раждат, "научени" да сучат неправилно.
Вижте тази статия- Как да кърмим бебе без сукателен рефлекс - техниката може да е от полза.
Тук пък има добър поглед върху проблема и дефинирането му изобщо - Helping a Mother with a Baby Who Is Reluctant to Nurse
Тук Help -- My Baby Won't Nurse! , освен насоки има добри линкове.

Успех!

# 19
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако заспива и ако суче мудно, опитайте и това - лек масаж. Има една точка под брадичката, точно по средата и на границата между костта и меката част - там се залавя езика. Леко натискане с върха на малкия пръст в тази точка предизвиква преглъщане. Майката да опита първо на себе си, да усети за какво става дума и тогава да направи това и с бебката.
Това важи и за хранене от шише, и за сукане.
Успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 258
само да кажа, че стискам палци и ще следя темата, дано мъничето скоро засуче
И аз. От вчера следя темата, дано скоро папка бебчето. Praynig Не се включвам, защото не съм се сблъсквала с подобен проблем.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Ех, тази Елена ConfusedИ аз си мълча, защото не ми се е случвало нищо подобно, но стискам палци тихомълком Praynig

# 22
  • Мнения: 1 547
Защото ме трогнахме до дъното на душата ми, заради грижата и съпричастието ще ви кажа, че Елена е малко по-добре. Днес си е пийвала кърма от шише, но все още съвсем малки количества.
Защото и аз се чудя на себе си каква е причината да правя чудеса от храброст за тях (нищо, че са ми любими, а и никой не е правил нещо подобно за мен), освен, че поисках вашите мнения и помощта ви, помолих Буба да се обади на нашия педиатър да отиде да ги види, защото се съмнявам в компетентността на лекарската помощ, която са получили като са се прибрали у дома. Той е невероятен човек и винаги е в подкрепа на кърменето. Надявам се да им даде ценни съвети как да се гледат и да се справят по-добре.

На вас искрено благодаря и ще ви разкажа по-подробно как са двете дами утре след посещението на лекаря.

 Hug  bouquet

Лека нощ!

# 23
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз вече досадна ставам, ама пак да кажа за билирубина!  Mr. Green
Щото при нас беше АБСОЛЮТНО СЪЩОТО положението и ни трябваха две седмици да го разберем, детето иначе щеше да е по-добре още по-рано. Дори и в родилния дом ме убеждаваха, че няма смисъл да изследваме билирубина, щото не била жълтичка. А той беше 165 като го тествахме (при нормални стойности около 30)!  Shocked

# 24
  • Мнения: 980
Тъй като въпросът е сериозен и нямам опит само ще кажа, че стискам палци тази нощ малкото мишле да си хапне добре. Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 4 242
Нямам опит, само чета и се моля от все сърце да  се оправи Елена! Praynig

# 26
  • Мнения: 1 547
Да знаете, че подкрепата е голяма работа. Не съм се замисляла досега как и дали щях да кърмя все още ако го нямаше този форум. Мама на Елена вече има хубава помпа Авент (благодаря на виновния за което  Hug), но сега притесненията са други - че няма достатъчно количество кърма. Домашните и те започват да и говорят глупости, че няма кърма, че бебето не ака - да му пъхнат термометър и пр. И майките са толкова не на себе си, че рядко реагират адекватно. Но всичко това вие го знаете  Wink
Елена изяжда около 30-40-максимум 50 мл на хранене, но Буба се притеснява, че не може да изцеди повече. Аз съм несведуща по въпроса, защото никога не съм успявала да изцедя повече от 20 мл. и то преди хранене. Предполагам, че трябва технологично време, за да се научиш да боравиш с помпата.
И да не забравя: Буба ви е ужасно благодарна за съветите и подкрепата   bouquet

По-късно ще ви пиша как е Елена, а утре ще я видя отново и се надявам поне мъничко да е пораснала!

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Че 50мл за новородено бебе са си чудесно количество Grinning Като се цеди редовно, постепенно количеството ще се увеличи - окуражавай я по тази точка и нека да прави всичко, което смята за полезно (все едно колко бабина деветина е, щом я успокоява) в добавка към цеденето Grinning

# 28
  • Мнения: 1 440
Сега прочетох всичко за малката Елена.И се радвам,че вече е започнала да се храни!
Стискам палци,много скоро да се научи и да суче от мама!
Мисля си,колко бързо и адекватно сте се намесили всички! Хубаво,че ви има!

# 29
  • Мнения: 3 591
Елена изяжда около 30-40-максимум 50 мл на хранене, но Буба се притеснява, че не може да изцеди повече

ами че това е напълно нормално newsm78
Аз нали големи геройства вече с цеденето правя, та да дам някой съвет. (Хедричка ми даде статийка да чета, за което голямо ГУШ Hug)

Та значи денем кърмя малкия около 7 часа. Като цедя после на работа примерно в 10, 12:30, 15 сборно изцеждам горе долу 2 пъти по-малко отколкото ако цедя в 9, в 11 , в 13.
разликите при мен от тея 3 цедения по втория начин са над 150мл - което ме навежда на мисълта, че кърмата някак се абсорбира обратно от организма ми newsm78
имам предвид, че количестото изцедено 2 часа след първото кърмене обикновенно е около 130-140мл(това са 2те гърди) , ако цедя само час по-кърно това количество (за цели 3 часа "събирало се") е винаги под 100мл.
и през деня количествата се движат така : 130мл - 90мл - 70мл - а, ако цедя по втората схема са 90- 60- 30

Та много объркано стана Embarassed
Исках да кажа, ако може мамата да цеди сутрин на всеки 1 час, ще изцеди много-повече отколкото ако цеди примерно на всеки 3.
И няма ли начин млекцето да се дава с чашка? Аз честно да кажа на толкова малко бебе да се дава с биберон ми се вижда доста рисково.  Rolling Eyes А и от чашата поне моя син и до сега пие повече мл отколкото от шишето.

Общи условия

Активация на акаунт