Има ли шофиращи мами?

  • 5 422
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
Момичета шофирате ли или ви е страх през бременността? Аз съм в 7-ми месец и все още държа фронта но близките ми само тътрят след мен ,че не е хубаво..  newsm78 Не го разбирам това след като се чувстваш добре, естествено караш по-внимателно и гледаш да си по-спокойна какво пречи? А и корема все още ми позволява нямам чак толкова голям  Laughing car003

# 1
  • София
  • Мнения: 860
Въобще не се вързвай, карай си. Аз и с двете деца си карах, с първото даже се закарах да раждам, като ми изтекоха водите. Какъв е проблемът щом се чувстваш добре? Като си бременна, да не си нещо саката? Те близките и като родиш ще продължат да имат мнение по всички въпроси, въоръжи се с непукизъм и търпение  bouquet

# 2
  • Мнения: 187
И аз си шофирам, макар и не чак толкова редовно, а вече съм в 8ми месец. Майка ми още някъде от 4-5 месец ме притиска да спра да карам, но и според мен при по-къси и по-ненатоварващи маршрути, стига да се чувстваме добре, не би трябвало да има проблем. За катастрофи никой не иска да мисли и да си пожелава и по принцип, но то не дай си Боже някой катастрофира, дали ще е зад волана или на пътническата седалка...

# 3
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Аз шофирах до преди да родя.Щом се чувстваш добре и не ти пречи корема си карай колата и не слушай другите.

# 4
  • Мнения: 8 944
Шофирай си, но ползвай предпазен колан за бременни.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 273
И аз си карам  Peace Ако някоя сутрин съм недоспала или ми се вие свят, не се качвам.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 484
При първата ми бременност само до болницата да раждам не се закарах, но можех спокойно да го направя. Тогава не слизах от колата, всеки ден карах.
При втората беше по-различно, не ми се караше, предпочитах да се возя, но пак карах когато се наложи.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 14 525
Кое точно не му е хубавото според близките ти? Може да ти стане лошо, не бива да се натоварваш с шофиране, или не е добре въобще да пътуваш с кола?
Аз бях във втория месец, когато взех книжка, шофирах до осмия (докато ходех на работа). Дори направих ПТП в петия или шестия месец - съборих цял стълб.*  Sunglasses Ма не вярвам да е станало заради бременността. Wink Колежките след петепето зорлем ме изпратиха на гинеколог да ме гледа на ехограф за всеки случай и дори ми предложиха да не ходя всеки ден на работа, а да си работя от къщи, ма нямаше смисъл.

*
Скрит текст:
Обърнах се назад да си оправям колана и ударих някакъв стар, неизползван дървен телефонен стълб край пътя, той се счупи и падна, нямаше хора или коли в обсега на падането.

# 8
  • Мнения: 234
Аз шофирах до 7-мия месец,после само по необходимост ако се наложеше, но защото не се чувствах добре (стягаше ми се корема),  не за друго. Ако се чувстваш добре, не мисля че е проблем.

# 9
  • Мнения: 8 270
И на мен ми е интересно кое не му е хубаво на шофирането?
Може би да се качиш в градският транспорт е по-хубаво.
Деня преди да родя бях на работа и пътувах на 30 км. от София. Освен че детето после предпочиташе да спи в количката , друг недостатък не съм видяла.

# 10
  • Мнения: 2 760
Аз шофирах по необходимост и при двете си бременности, в деня на раждането на сина ми с изтекли води и засилващи се контракции заведох щерката на градина и се самозакарах в болницата, като внимавах при някоя контракция да не скоча силно на педала за газта.

Определено забелязах сериозно намаляване на концентрацията ми през бременността, и то най-вече през втория триместър. Един път се зазяпах в цъфнало дърво и без малко да изляза от пътя.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 257
Шофирах през цялото време... Дори и в деня на термина, 2-3 часа преди да започнат контракциите ми. И при мен роднините мрънкаха, че карам, но... Даже майка ми се шегуваше, че и с 10см. разкритие ще се закарам сама до болницата.  Laughing

# 12
  • Мнения: 196
Аз шофирах по необходимост и при двете си бременности, в деня на раждането на сина ми с изтекли води и засилващи се контракции заведох щерката на градина и се самозакарах в болницата, като внимавах при някоя контракция да не скоча силно на педала за газта.

Определено забелязах сериозно намаляване на концентрацията ми през бременността, и то най-вече през втория триместър. Един път се зазяпах в цъфнало дърво и без малко да изляза от пътя.


Ти направо ме разби!  Shocked С изтекли води си успяла да закараш детето на градина ти направо си мъжка жена Shocked Laughing  #Crazy
Добре ,че всичко е минало наред ! Както се казва ако има нещо да си става ще си стане аз през цялата бременност си повтарях ,че е Божа работа! Има жени , които се пазят много и накрая нещо се случва ..има и такива , които грам не се пазят но Бог си ги пази през цялото време.  Hug

# 13
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
И аз си карах и си карам и в момента ( не съм много активен шофьор, но все пак). Ползвам разбира се предпазен колан за бременни.
Моите също откачаха, че бременна карам, което според мен е смешно. Сега ги чакам пак да изперкат, като напредна още малко с бременността.

# 14
  • Мнения: 1 283
Карах до седми месец! След това си продадох колата! Прецених, че няма да ми трябва повече. Голяма грешка! Сега само чакам мъжът ми да ни закара еди къде си, а той си има натоварено ежедневие и малко кофти се получава!  Tired

Общи условия

Активация на акаунт