Студенти в UK- 6

  • 115 323
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Благодаря за подробните отговори Simple Smile Сега ако се сетите нещо да допълните за картите - давайте докато сме на темата.
И друг въпрос - заем отпуснаха, но не са ми пращали да попълвам формуляр за доход, а Йорк дават социална стипендия, да звъня ли в Глазгоу да си искам формуляр?

# 691
  • Мнения: 3
Благодаря за подробните отговори Simple Smile Сега ако се сетите нещо да допълните за картите - давайте докато сме на темата.
И друг въпрос - заем отпуснаха, но не са ми пращали да попълвам формуляр за доход, а Йорк дават социална стипендия, да звъня ли в Глазгоу да си искам формуляр?

Не всеки университет предлага социална стипендия и би трябвало самото уни да Ви изпрати формуляра Simple Smile

# 692
  • Мнения: 1 128

Направете си по-скоро и си изкарайте и НИН по най-бързият начин. С този Брекзит не се знае в коя посока ще тръгнат с бюрокрацията. Някои от нас помнят и преди 2014 г., когато беше много трудно да се вади НИН и сметка, а пък в един момент почват да трябват  Peace

На малкия му отказаха НИН седмица преди Брекзита, бях ви споделила. Причината беше предстоящото гласуване за Брекзит! Като си отиде на есен пак ще опита

# 693
  • Мнения: 556
Искам да попитам има ли летяли през Букурещ зимата, там доколкото знам пътя е зле, може да има затворени пътища, но пък ни е най-близо. Сега за септември ок, но мисля за януари, като гледам като ще се връщат студентите билетите са доста скъпи. Даже през Варна и София са по-скъпи. Тук знам имаше майки от Варна, ако четат моля да кажат. Чудя се да рискувам ли с билет от Букурещ или да търся София.
Билет до  Нюкасъл излиза около 200 евро, доста повече отколкото сега м.септември. От тук там излизат и по 130 евро, затова се чудя рано ли е още за билет м.януари, ама за тия дати когато се връщат студентите в УК са скъпи.

# 694
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Боже, яярно, че и полет януари трябва... Съвсем бях забравила...
Моята снощи ме извести, че е загубила/откраднали са й: лична карта, банкова карта и т. Н... Та сега тича по районните на София кат побеснял носорог... Блокирахме банковата карта, добре, че има втора... И сега ще трябва да известяваме стюдънт лоун къмпани,  университет и всички... Пак до 24ти септ има време, ми ако нямаше... Ужас. Чака и паспорт да стане готов,  ма без лична карта не може да си го вземе... Чудо Sad

# 695
  • Русе
  • Мнения: 4 779
Stani1997, аз редовно летя от Букурещ, няма проблем с пътя - мисля, че Дунав мост е готов (макар че трябваше да е готов миналия септември  hahaha), а в Румъния пътя си е ОК, освен когато има голяма снежна буря, но то тогава и самолетите не летят. На мен ми е най-близко Букурещ, но младежът иска да лети от София (поне за отиване сега) да се види с батко си Wink
А за януари - не смея още да му взема билет, че не знам за кога  newsm78 имат по-голяма ваканция, но веднага след това - изпити и по-добре пъряо да отиде там и тогава...

# 696
  • Варна
  • Мнения: 3 420
То в Румъния добре, но ако има сняг, пътят между Варна и Русе е проблемен / около Шумен и Разград стават навявания и затварят главния път / . Лондон - Констанца гледах на нормални цени около 20-22 декември. Началото на януари бяха скъпи за обратно. stani.1997 , виж и там , ако искаш, с Wizz air и е по-близо от Букурещ. Летището е много малко и бързо оперират с пътниците , няма такса за влизане на паркинга. Ние както винаги не знаем все още дати за идване зимата , само знам че отпуската му ще е 3 седмици ,но от коя до коя дата не е ясно, та пак ще купувам билетите в последният момент.

# 697
  • Мнения: 556
От Разград сме, затова питам за пътя, че съм чувала за пътната обстановка в нашия край.По принцип зимата не пътуваме никъде, затова сега го обмислям как да е. Но може би е рано още за билети. Датите ги гледам от сайта на унито, а и на други унита гледах, май коледната ваканция е еднаква за всички, до 08.01 е.  Скъпи са билетите тогава, нали всички ще се прибират.

# 698
  • Варна
  • Мнения: 3 420
Мислех, че си от Варна, затова писах за Констанца , нищо де ,на някой може да му е полезно инфото. Иначе зимата си знаеш ,че Разград - Русе е проблемен като има сняг  Mr. Green За скъпото - скъпо е по това време на годината , за съжаление.

# 699
  • Мнения: 2
Получихте ли писмо с потвърждение за студентския заем?

# 700
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Да,  но сега ще трябва да ги известим, че личната карта не важи вече.. Надявам се да няма проблем. Документи за заема пратих на 12юли,отговор дойде по пощата към 12 август.

# 701
  • Мнения: 2
Аз още не получавам... Sad Възможно ли е нещо да се обърка и да не получа? Без това потвърждение възможно ли е от университета да видят, че всъщност съм кандидатствала за такова финансиране и да няма проблем?

# 702
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Защо не звъннеш по телефона и не ги питаш?  Имаш ли клиентски номер?  Сигурно ли е, че са получили писмото ти с формуляра?

# 703
  • Мнения: 1 153
Момичета, благодаря ви за отговорите за банките  bouquet

И дъщеря ми не е получила още писмата за заема. Проследила е само, че нейното писмо с документи е пристигнало на 8.08, така че до месец се надява да получи отговор  Thinking

Всеки момент чака отговор и за общежитие- започнали са вече да разпращат и би трябвало до ден-два и тя да получи.
Остана да направи пълномощно да я представляваме, ако се наложи. В тази връзка да попитам- има ли някакъв примерен текст, или нотариусът си знае за какво иде реч и направо си има стандартна бланка? newsm78

# 704
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Е вие трябва да изброите институциите пред които искате да я представлявате, ако Ви го пише нотариус ще ви вземе пари и за написване,  не само за заверка,  примерни пълномощни в нета има,  сглобете едно сами Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт