Без майчинство

  • 1 528
  • 10
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Здравейте мамита,вече колко време стана още не мога да се побера в кожата си,че не мога да взимам майчинство.Има ли някакъв вариант да подам жалба някъде?Ходила съм само на 2 места и все ми казват,че нямам право.Така,не ми достигна стажа за майчинство,имам само 5 месеца.От там за социалното,поискаха дохода на съпруга ми.Видяха го и там ме отрязаха.Възможно ли е една майка, да е лишена от майчинство.
Мога ли да направя нещо или съм закъсняла вече?
До ден днешен,не съм се спряла да питам и само едно и също ми отговарят.От малък град съм и се съмнявам,че ме будалкат.Не знам вече!Аман от нашата държава,ни детски,ни майчинство! ooooh!
Ще ви бъда благодарна,за отговорите!

# 1
# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Не те будалкат. Едното "майчинство" е социална помощ, другото е осигурително плащане при определени условия, не се дължат на калпак.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Първо, Стара Загора далеч не е малък град!
Второ, моля малко по-леко с тона! Аман! Ами аман, да - от такива дето не са работили и една година, но искат държавата да им плаща, за това, че са родили дете! С нищо не Ви е виновна, нито длъжна държавата в случая - помощ се полага на:
- тези, които са в крайна бедност, (защото на всеки може да се случи), но въпреки това са решили да запазят детето си;
и на
- тези, които са дали преди това нещо на държавата - под формата на данъци.

# 4
  • Мнения: 2 475
С 5 месеца стаж не разбирам какви по-точно претенции имаш  newsm78 Това е положението, Минке  Wink

# 5
  • Варна
  • Мнения: 611
   Преди време една съфорумка нали питаше как да си вземе наградата за раждането.. та сигурно затова  Whistling

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
"Награда" всъщност е доста популярен "термин" за паричната помощ при раждане, не е измислица на съфорумката. Най-често циганките и викат така, но не са само те.

# 7
  • Мнения: 18 969
Здравейте мамита,вече колко време стана още не мога да се побера в кожата си,че не мога да взимам майчинство.Има ли някакъв вариант да подам жалба някъде?Ходила съм само на 2 места и все ми казват,че нямам право.Така,не ми достигна стажа за майчинство,имам само 5 месеца.От там за социалното,поискаха дохода на съпруга ми.Видяха го и там ме отрязаха.Възможно ли е една майка, да е лишена от майчинство.
Мога ли да направя нещо или съм закъсняла вече?
До ден днешен,не съм се спряла да питам и само едно и също ми отговарят.От малък град съм и се съмнявам,че ме будалкат.Не знам вече!Аман от нашата държава,ни детски,ни майчинство! ooooh!
Ще ви бъда благодарна,за отговорите!

Жалба за какво ще подаваш? Ако не отговаряш на условията за получаване на майчинство, няма как да получаваш. До кога са ти тези 5 месеца стаж? Мисля, че 45-дневният болничен преди раждането, раждането и гледането на деца също се водят като стаж, така че примерно 5 месеца преди 45-дневния болничен и докато детето стане на 5 месеца и половина може да си направила минималния 12-месечен стаж. Обаче трябва да си назначена на трудов договор (или да си самоосигуряващ се и за ОЗМ, или земеделски производител) и счетоводителят да ти подаде документите за майчинство. Тогава би трябвало да получиш част от майчинството: 410 дни минус периода преди да ги направиш необходимите 12 месеца. После, като свършат тези 410 дни, а детето е горе-долу на 1 година, ако си на работа, чрез счетоводител може да подадеш за втората година майчинство документи.

За социално майчинство не са те одобрили, понеже вероятно доходите на съпруга ти, разделени на броя на членовете на семейството, надвишават максималния праг за получаване на такова.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Цитат
Първо, Стара Загора далеч не е малък град!
Второ, моля малко по-леко с тона! Аман! Ами аман, да - от такива дето не са работили и една година, но искат държавата да им плаща, за това, че са родили дете! С нищо не Ви е виновна, нито длъжна държавата в случая - помощ се полага на:
- тези, които са в крайна бедност, (защото на всеки може да се случи), но въпреки това са решили да запазят детето си;
и на
- тези, които са дали преди това нещо на държавата - под формата на данъци.

Така,първо не съм точно от Стара Загора и знам,че не е малък град.
Второ,по-леко с твоя тон,ако обичаш.И да АМАН,АМАН,АМАН,ще казвам колкото си искам.
С нищо не ми била длъжна държавата.Кои са тия в крайна бедност,циганите от махалата.Да те са най бедните.И последното,което много ме обиди.Плащам си данъци,осигуровки и т.н.
Ако си мислиш,че съм някоя циганка от махалата си се излъгала жестоко.
И последно ти казвам,по леко с твоя тон,защото може никъде да не работя в момента,но си плащам всичко,така наречените осигуровки,които като ми се наложи да отида на лекар не ме поема здравната каса.За каква държава ми говориш?Това нашето държава ли е?Само за наши и ваши.Няма ли вуйчо владика,бягай от тука!Ти като много знаеш,какво толкова си дала на нашата държава?

# 9
  • София
  • Мнения: 30 139
Не, нямаш право на такива пари и така е редно. Имаш само 5м. трудов стаж. Няма как да ти дадат нещо, което всъщност не си си изработила преди това. Раждането на дете е личен избор и всеки сам си прави сметка кога да го роди.

Това е положението и то не само в БГ.

Хубаво е, че сега си плащаш осигуровките. Peace

Няма смисъл да подаваш жалба никъде, защото нещата стоят така за всички, не само за теб.

Твърдо подкрепям закона и смятам, че така е справедливо. Плащаш данъци 2 години, получаваш после обезщетение. Плащаш само 5м., за съжаление не ти се полагат.

Да ти е живо и здраво детето. Ако натрупаш стаж, за другото дете вече ще си сред тези, които получават.

Успех! Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Цитат
Първо, Стара Загора далеч не е малък град!
Второ, моля малко по-леко с тона! Аман! Ами аман, да - от такива дето не са работили и една година, но искат държавата да им плаща, за това, че са родили дете! С нищо не Ви е виновна, нито длъжна държавата в случая - помощ се полага на:
- тези, които са в крайна бедност, (защото на всеки може да се случи), но въпреки това са решили да запазят детето си;
и на
- тези, които са дали преди това нещо на държавата - под формата на данъци.

Така,първо не съм точно от Стара Загора и знам,че не е малък град.
Второ,по-леко с твоя тон,ако обичаш.И да АМАН,АМАН,АМАН,ще казвам колкото си искам.
С нищо не ми била длъжна държавата.Кои са тия в крайна бедност,циганите от махалата.Да те са най бедните.И последното,което много ме обиди.Плащам си данъци,осигуровки и т.н.
Ако си мислиш,че съм някоя циганка от махалата си се излъгала жестоко.
И последно ти казвам,по леко с твоя тон,защото може никъде да не работя в момента,но си плащам всичко,така наречените осигуровки,които като ми се наложи да отида на лекар не ме поема здравната каса.За каква държава ми говориш?Това нашето държава ли е?Само за наши и ваши.Няма ли вуйчо владика,бягай от тука!Ти като много знаеш,какво толкова си дала на нашата държава?

Тонът ми беше съвсем нормален, госпожо! Това, че сте се обидили никак не го прави остър.
Нито знам, нито искам да знам от къде точно сте и дали сте циганка. Това си е лично Ваша работа. В профилът Ви пише, че сте от Стара Загора, а в поста си твърдите, че сте от малък град. Противоречие първо. Второто противоречие е, че твърдите, че си плащате данъците и осигуровките, но имате само 5 месеца трудов стаж. Нормално е да се запитате, колко са парите, които работодателят Ви е платил за Вашия труд и са отишли в хазната? За 5 месеца? Едва ли са много. Със сигурност, както са Ви и обяснили, не са достатъчно, та да получавате майчинство.
Питате за мен. Е, нямам вуйчо владика. Работя от 15.09.2004г до ден днешен. Без прекъсване на трудовия ми стаж. Това прави 11,5 г. И да, дала съм нещо на държавата, тъй като за тези 11,5г на високо квалифициран и добре заплатен труд винаги съм била осигурявана на реалната си заплата, винаги са ми били плащани пълния размер осигуровки. Именно затова съм имала право на майчинство. И именно от парите, изработени от такива като мен се пълни хазната. Нормално е да ми е неприятно, когато някой, който не е дал в "общата каса" иска да бърка в нея, защото той реално бърка в моя джоб.
Да Ви е живо и здраво детенцето - радвайте му се и не се озлобявайте срещу държавата и правилата в нея - може да не са идеални, но ако не ги спазваме и вуйчото владика няма да помогне! Peace

Общи условия

Активация на акаунт