Месечен разход за бебе, хранено с АМ

  • 33 837
  • 156
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 155
Многократни пелени newsm78 стана ми интересно - какво представляват и
не излиза ли по-скъпа подръжката ? До каква възраст се използват ?
Все си мисля, че най-голямото улеснение при отглеждането на бебе са памперсите.

# 16
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Хм, нашият разход да е бил около 200-250 лева, включващ памперси, пюрета, каши, детска кухня, душ-гел, кремове за мазане, Панадол.
За глезотии още 100-150 лева.

НЧС, при нас памперсите до годинката си бяха почти по 5-6 на денонощие.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Леле 600 -800 на месец  #Crazy.Много ми се струват.В началото само за памперси давах.Захранването мина с готвено от мен.Не исках детето ми да яде консверви стояли кой знае колко на прашасалите рафтове в магазина.Каши купувах от здравословния магазин-микс елда,царевица или поотделно.Бяха по-евтини от слънчовите с добавките.Но те и не вървяха много.И след годинката си остана на кърмене и твърда храна от нашата+някой друг лев за сьомга за да му готвя отделно от нас,защото не можехме да си позволим ние да я ядем.Значи да кажем до годинката към 100 лева на месец,след годинката на 30 до 40 максимум.Сега е на 4 и се храни от нашата храна (пак),само дето играчки добавяме повече.Дрехите и в началото и сега почти всички са ни дадени от приятели.

# 18
  • Мнения: 46 565
НЧС, при нас памперсите до годинката си бяха почти по 5-6 на денонощие.
Значи наистина 450 са доста...

# 19
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Многократни пелени newsm78 стана ми интересно - какво представляват и
не излиза ли по-скъпа подръжката ? До каква възраст се използват ?
Все си мисля, че най-голямото улеснение при отглеждането на бебе са памперсите.

Първоначалната инвестиция излиза грубо около 200-300 лева (много зависи от системата и макрата на пелените). Това са около 20 пелени, които могат да се ползват от първите месеци докато детето започне да използва гърне. Може да се отгледа повече от едно дете с тях и накрая може да се продадат. Поддръжката не е специална и скъпа - перат се като всичко останало.

Заповядай в темата Пелени и гащички за многократна употреба , всичко е подробно описано.  Grinning

# 20
  • Мнения: 120
темата съм я пуснала за деца хранени с мляко, а не кърмени. Много моля, тези които не са хранени изцяло с мляко да не пишат. И на мен ми се ще да си кърмя детето ама божа работа кво да се прави...

# 21
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
НЧС, при нас памперсите до годинката си бяха почти по 5-6 на денонощие.
Значи наистина 450 са доста...
Ако се купуват глезотийки, то 450 лева да малко даже. Joy Joy
Не знам как върви АМ, аз кърмих.
Един душ гел за коса и тяло от 30-на лева ползвах над година, защото не всеки ден детето го миех с него, повечето пъти само с вода. За ръце използвах сапун Бочко, който хич не е скъп. За мазане ползвах един бъркан крем от аптеката за 12-13 лева, който ми стигаше поне за 2 месеца, защото мажех само областта под памперса.
Разходът за чинийки, чашки, лъжички не го броя, защото те се купуват само веднъж, а се ползват дълго.

Иначе започнах да броя парите за памперси когато се увеличиха другите разходи по детето. Тогава гледах памперсите да ми излизат около 50-60 лева на месец, търсих постоянно промоции.

# 22
  • Мнения: 1 326
Нашето мляко го взимаме на 19 лв,по принцип е 21 ама ползваме отстъпка.До 3 кутии на седмица стигахме,със сигурност това ни е най-големия разход.Памперси купуваме на Pampers и за месец кутия и половина ползваме,някъде на 3 часа сменям,ама тя пие много вода.Мъжа ми не мрънка като купуваме нещо,защото вижда,че е необходимо,ама много се ядосва по принцип какви цени слагат на бебешките стоки...Ще му покажа темата,нека се посъбере материал.  Joy

# 23
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
темата съм я пуснала за деца хранени с мляко, а не кърмени. Много моля, тези които не са хранени изцяло с мляко да не пишат. И на мен ми се ще да си кърмя детето ама божа работа кво да се прави...

Трябваше да го споменеш в заглавието. Виж дали още можеш да го промениш или помоли модератор да го направи.  Peace

# 24
  • Мнения: 342
Аз храня с Хип Ам и ползвам пелени на Памперс.
в първите месеци:

Грубо казано - ползвам по 2-3 кашона на месец памперси = 60-90 лв (купувам ги на промоция от Кауфланд)
по около 2-3 кутии адаптирано мляко = общо 60-90 лв
инвестицията в шишета и стерилизатори ми беше по-голяма. Дрехи, одеала също не са особено евтини, но се купуват веднъж и ги ползвам по 3 месеца.

Следващите месеци след 6-тия е по-трудно, защото освеен памперсите и млякото купувам и пюрета и каши (аз купувам само на Хип) По 1 бурканче пюре на ден (за едно хранене) е 2-3 лева плюс Ам или каша. Което прави около 100 лв на месец за твърда храна и каши.

Като тегля чертата става около 250-350 лв за храна и памперси. Като не правя компромиси с качеството. От тези пари могат да се спестят доста ако се ползват по-евтини храни и памперси.

Ако недай си Боже има проблеми детенцето (капки за колики, хапчета и разни други неща).... тогава разходът скача с около 30-50 лв на месец.

Сега бебето ми е на 10 месеца и започвам да въвеждам по малко домашно готвена храна и разходът за пюрета пада. Но в общи линии и аз съм възмутена от безобразните цени на бебешките стоки по магазините и затова гледам да правя сделки онлайн. Там разните допълнителни пособия като колички, столове, проходилки са значително по-евтини от тези в България.

# 25
  • Мнения: 461
Малкия е точно на 1 година. В началото до 5 месец:
Мляко - 2 кутии НАН 800 гр - 50 лв
Памперси - 2,5 за месец Молфикс - около 40
Дрехи - за всичките 5 месеца съм дала около 50-60лв
Играчки - не купувам
На месец значи около 100 лв

От 5 месец до 1 годинка:
Мляко 3 кутии НАН 800 гр - 75 лв
Памперси - 2 пакета Молфикс или Памперс - 32-33 лв
Каши и пюрета - около 20лв
Кухня - 20 лв
Дрехи - за всички месеци около 50-60 лв
Играчки 1,50 лв за една топка, която супер много хареса.

На месец общо 160 лв.

Плюс лекарства, обувки, прегледи при лекар, изследвания и такива непредвидени, купички, лъжички, шишетата и бибите ги сменям на 3 месеца, но за тези неща сме дали 400-500 лв за цялата 1 година.
Това от нас, пълен отчет, дано сме били полезни.

# 26
  • Мнения: 679
Desskka, за цяла  година само тази топка ли си купила? Сигурно ти подаряват играчки.

# 27
  • Мнения: 188
Човек знае 2 и 200, но пък за детето си винаги гледа да даде най-доброто.
За бебето като се появи има едно голямо пазаруване и купуване на уж еднократни неща, ама всеки месец се оказва, че има да се купува нещо ново - я количка, я столче за кола, я комплект завивки и чаршафи, я проходилка, столче за хранене, беберони, шишета, лигавничета и така нататък.

Иначе ако смятаме само повтарящите се разходи всеки месец, може би наистина не са толкова много и ще се вместим в бюджета от 450:

памперси - смятам ги по 8 на ден - 120 лв ( по 50 ст. памперса приблизително)
мокри кърпи - 10 по 3 лв - 30 лв
козметика - ние ползвахме само крем срещу подсичане и шампоан, което е към 10 лв на месец да речем, но в началото бяхме купили бебешко олио, пудра, някакво бебешко мляко и други подобни, които така си ги изхвърлихме.
детски прах за пране - 7 лв
детски течен сапун за миене на ръце и бебешките съдове - 3 лв
За дрехи ми е трудно да кажа колко давах, но нямахме абсолютно нищо и всичко купувах ново. Особено в началото си бяха доста разходи. Пиша ги по 100 лв на месец.

За лекарства пиша ориентировъчно 10 лв.
Пюрета - аз готвих с био зеленчуци (50 лв) и давах готови пюрета около 60 лв.
За играчки - ами тук може и нищо да не купиш, но на практика не се получава така - да кажем 20 лв или 200 Simple Smile
До тук 410.
За адаптирано мляко слагам 70 по информация от други майки, не съм ползвала.

Ето ги вече повече от 450, а не сме смятали уж едкоратните покупки, а такива има в изобилие.

# 28
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
темата съм я пуснала за деца хранени с мляко, а не кърмени. Много моля, тези които не са хранени изцяло с мляко да не пишат. И на мен ми се ще да си кърмя детето ама божа работа кво да се прави...
Е и при кърмените деца има разходи. При не-кърмените има само един разход повече - АМ.

Дрехи ни даваха, играчките ги слагам към разход глезотийки, защото родителите винаги купуват повече играчки, от колкото на бебето му са нужни.
Разходът за лекарства и кремове за мазане е различен при различите деца.
Първите месеци какви ли не капки за колики вземахме, докато се убедим, че те не помагат.
За захранването при нас: докато не мина на ДК, давах по около 30-на лева на седмица за пюрета, които хвърлях на 80%, а после ДК за седмица беше пак около 30 лева, поне там ядеше нещата.
Значи около 120 лева храна, 100-на лева памперси и мокри кърпички. Основен разход 220. Сложете още 100-на лева за дрешки, лекарства, козметика, играчки = 320 лева. И накрая прибавете АМ.
Но пък всеки месец не се купуват дрехи, играчки и козметика.

# 29
  • Мнения: 361
Съгласна съм с горните постове, само да добавя, че АМ за 6-месечно бебе е около 180 лв на месец

Общи условия

Активация на акаунт