Нашите кухни - 63

  • 133 922
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 757
Благодаря за отговора. А майсторът, който ти е слагал плочките не може ли да ти предложи варианти?
При мен до острова май ще са 85 и не съм сигурна дали ще ми е добре.
8 см. са си доста разлика  newsm78.

# 61
  • София
  • Мнения: 154
Според него има само 2-3 варианта, алуминиеви, бели и черни - нещо такова каза. Не го слушах много, защото се учудих и ядосах, как така може да избирам между 3 цвята, при положение че мисля че съм виждала и други. Намерих си кафява лайсна за под вратата, която да свързва 2 ламината, сега се оглеждам за такава светла, която да сложа в кухнята.
Сложи си 4-5 кашона на разстояние 85см и виж как ще ти е, за да прецениш.
Успех  bouquet

# 62
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 856
В по-големите магазини за паркет има голям избор от преходни лайстни - видове и цветове, каквито ти душа иска.

# 63
  • Кърджали
  • Мнения: 30
Здравейте,
Имам нужда от  помощ и ще съм ви много благодарна за идеи.
Апартамента е в стар жилищен блок от 80 те години.Намира се на шести/последен/етаж.
Кухнята е със западно изложение.Лятото е много горещо а през зимата много студено.
http://prikachi.com/images/148/8727148V.jpgприлагам схема.
Да уточня само,че прозореца започва от стената , а растоянието от балконската врата до стената е 53 см.

# 64
  • Мнения: 2 643
Момичета търся дизайнер който да проектира кухни Икеа. Някой да е ползвал?

# 65
  • Мнения: 6 344
Привет, ще ми препоръчате ли с каква лайсна да налепим плочките на кухнята. Не харесвам хромираните, даже ми се иска изобщо да нямаме лайсна, но дърводелеца ми показа някаква санитарна но сива. Проверих и не намирам бяла. Моля дайте съвети вашите плочки как изглеждат и как са направени ъглите към плота.
може само да се силиконира, но трябва да е много добре направено.

# 66
  • на североизток
  • Мнения: 460
Нивеа, не съм дизайнер, но толкова много съм си играла с програмата на Икеа, че бих могла да ти помогна, ако искаш. Трябват ми размери на помещението, местата на вода, канал и комин. Както и насоки какво да бъде включено и как да изглежда.
Тук момчетата и момичетата също предлагат добри идеи. Пусни си параметрите, ще ги обсъдим, а после ще се опитам да ги онагледя с Икейската програма, а даже и ще бъдат сметнати горе-долу колко ще ти струва.
Само дето не знам как да правя снимки от програмата и да ги показвам Embarassed Досега съм си ги снимала с телефона и ги прехвърлям, но сигурно има и по-лесен начин Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 1 011
iv4i_79, можеш да снимаш екрана така  bouquet

1. За да снимаш целия си екран натискаш бутона "Print Screen/Sys Rq" който се намира някъде горе в дясно на клавиатурата.
2. След като го натиснеш отиваш в пейнт и натискаш бутоните "CTRL" + "V". Цялта снимка на екрана се появява в пейнт.
3. Избираш бутона "Select" от paint и избираш частта от екрана, която ти трябва.
Скрит текст:
4. С десен бутон извикваш менюто и избираш "cut" /или "изрежи, ако езика ти е Български"/. Отиваш в нов paint документ и отново "CTRL" + "V" /или бутон Paste, ако версията на paint го има, както е на снимката, която съм сложила в скрития текст Simple Smile /.
Скрит текст:
5. Отиваш в File-Save As. На горния ред пишеш името на снимката си, а на долния избираш jpg.

Опитай, ако имаш проблеми, насреща съм  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 3 163
Има и по-лесен вариант - кликваш за разпечатване и като ти излезе страницата "разпечатай проекта", кликваш върху нея с десния бутон на мишката "Запазване на изображението като..."

# 69
  • Мнения: 447
Здравейте,
Имам нужда от  помощ и ще съм ви много благодарна за идеи.
Апартамента е в стар жилищен блок от 80 те години.Намира се на шести/последен/етаж.
Кухнята е със западно изложение.Лятото е много горещо а през зимата много студено.
http://prikachi.com/images/148/8727148V.jpgприлагам схема.
Да уточня само,че прозореца започва от стената , а растоянието от балконската врата до стената е 53 см.

Привет липсва един размер на комина, ширина на помещението, хубаво е да кажеш какви уреди ще има , освен кух. шкафове друго ще има ли за да можем да ти помогнем

# 70
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
Здравейте,
След дълги години на убеждаване, половинката вече узря за преустройство на хола в помещение с кухненски бокс и холна част/трапезария.
Но се оказва доста трудно да измисля кое къде да се намира и как точно да е подредено. Направих чертеж, на който размерите сме ги вземали ние, така че са "почти" точни, но все пак ще са ориентир за проекта.
Иска ми се да мога да събера в бокса:
- вградена фурна
- котлони (2 бр) на ток
- съдомиялна (може и малка)
- пералня, няма да е вградена, не ми пречи да се вижда
- мивка - квадратна
- абсорбатор
и хладилник
Имам желание единия плот да го използвам за работа, но и да не е прекалено натрупано. Може би ще има тостер, ел. кана за вода. за микровълнова не съм сигурна, но може да я предвидим
Направила съм два варианта, в които сменям мястото на плота и хладилника...не знам как ще е по-удачно и как ще изглежда....целта на този плот е да има шкафове отдолу. Искам и фурната да е над нивото на плота или наполовината му, но да не е ниско долу. А горният ред шкафове да е до тавана.Не знам колко е височината, но жилището е ЕПК и предполагам е стандартно, за тези, които знаят Mr. Green
Приемам всякакви идеи и предложения за безопасно разпределяне на цялата тази техника. Аз съм по-склонна за вариант 1, но половинката го грабна идеята за Вариант 2
http://prikachi.com/images/144/8733144d.jpg

Още повече, че нямаме и никаква идея за фирми, които изпълняват качествено поръчки. Също така имаме и идея горният и долният ред шкафове да са само с вратички, един ред отделен с по една стена от останалите и може и без гръб, за да не губим от малкото пространство заради страниците на шкафовете. дано съм обяснила добре какво имаме предвид

# 71
  • Раковски
  • Мнения: 2 172
При втория вариант бара няма ли да пречи на секцията?
Идеята ви за горен ред (ако съм разбрал идеята) е да имате два шкафа по около 2 метра и нещо и разделени само с с една две делящи страници и без гръб? Ако е така ще спестите 5-6 см, шкафовет без гръб са нестабилни, гърба спъва шкафа и не му играят диагоналите.

# 72
  • софия
  • Мнения: 25 754
Абсолютно нефункционален е вторият вариант - затваряте една ниша и плота пречи на секцията.
Не бих преграждала с плот и в първия, но аз не обичам подобни преграждания по принцип. Друг вариант е плота от първи вариант да се направи като остров и дръпне по към секцията.
Всички предложения са ми на око. Зле съм с мерките. Embarassed

# 73
  • на североизток
  • Мнения: 460
Благодаря на Alcarin и GG_BG  bouquet bouquet bouquet
Пробвах и двата варианта, става Mr. Green
Вече ще съм на още по-високо ниво с техниката  Laughing

# 74
  • Мнения: 16
Здравейте,
може ли някой да ми разясни за гланцираните МДФ-плоскости ?
Чета, чета и разбрах, че биват:
- с акрилно покритие;
- с PVC покритие;
- с полиестерно покритие, и лакирани с боя (ако това не е едно от другите три  Embarassed )
 Кое е най-добро, в смисъл по-трудно да се драска, или по-лесно за поддръжка?  newsm78 . Предимства и недостатъци на различните видове.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт