Частни училища - информативна тема 11

  • 97 543
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 97
С толкова "инфо от извора" накрая тоя клас на Спас ще се окаже от 100-тина деца  Laughing

Не съм запозната с това училище изобщо, ама съм сигурна, че е като  повечето частни.
Всичките са на принципа няма дете, няма проблем, затова както не вярвам някое дете да е търпяло тормоз, така не вярвам и училището да е търпяло дете с проблеми от какъвто и да е вид. Тези училища нали са елитни, те искат само елитни деца, с високи постижения и добър характер. И в договорите го пише, както тук много пъти се е казвало. Клиентите им също това търсят.

Последна редакция: пт, 29 апр 2016, 20:01 от Бахтън

# 676
  • София
  • Мнения: 16 220
Кафе с мед, аз познавам 4 деца, искали да учат в АК, неприети и незаписани. Едното е със супер-високо поставена майка, майката на второто е бивш заместник-министър, а другите две са моите собствени две по-големи деца. Очевидно извадките ни са с различна представителност.

За търпимостта към насилниците в ЧУ в подкрепа на твърдението на sunny light bright: в сегашния ни клас търпяха 6.5 години такъв, с нисък успех, безобразно поведение, блъскащо, ритащо, удрящо (на моя син му сцепи венеца бутайки стол), изгониха го едва наскоро, като всъщност причината не беше насилие, а да речем "следващия етап в развитието".  А причината да го държат досега изобщо не бяха финансите на родителите, а връзките на баба му с директора на нашето ЧУ. Българска прелест...В предното ни училище пак имаше един подобен бабаит, описала съм случая със "срещата на татковците" в темата за насилието в училищата, да не го повтарям и тук пак. Ааа, и този бабаит е 5ият неприет в АК, който познавам.

# 677
  • Мнения: 19 385
Шарки, кое е училището с бабаита?
Направо място не мога да си намеря откакто прочетох за бития второкласник. Не знам каква е истината за Спас, но със сигурност едно е хубаво-това, че се дава гласност в момента.

# 678
  • София
  • Мнения: 396
Според мен целта на Ирина е ПР на неин нов проект. Няма да каже името на училището и това е било внимателно планирано. /тя не го споменава и в "спонтанната" си изповед във ФБ/. Така няма да я съдят и вероятно няма да дадат изявление, което да даде коренно различна гледна точка на историите й. Не знам до колко са верни, но със сигурност знам, че истината винаги има повече от една страна. Нямам информация за фактите, но определено си личи старание да предотврати представяне на друга гледна точка. Винаги като стане дума за конфликт между малки деца се сещам за една история с малкия ми син:  При игра на футбол отборът на сина ми вкарва гол. Синът ми радостно се затичва към свой съотборник с желание да си плеснат ръцете, но заради разлика в ръста се оплитат и падат. Другото дете се разревава с всички сили, отказва помощта на сина ми, който иска да го вдигне и вика, че синът ми го е бутнал. Добре , че майка му също видя случката, иначе не знам каква история щеше да научи.

# 679
  • Мнения: 3 017
Много адекватни въпроси е задала Пролетен дъждец и напълно подкрепям поста й.
Странно е и защо мълчат и от другото училище, за което днес госпожата заяви, че били така добри "да направят компромис" и да приемат дъщеря й, в средата на учебната година и въпреки "фундаменталните" пропуски, понеже все пак била първи клас и щяла да навакса.
Днес по случайност имах възможност и гледах интервю на въпросната госпожа по ТВ, ами това което описва като "огромен" тормоз, всъщност са точно детски номера, не че ги оправдавам , но да се сложи лепило на стола и да се полее домашно, не е толкова недопустимо и неслучващо се. Друго конкретно от така наречения тормоз тя не посочи. И някак си хич не й вярвам, тъй като сама си каза, че още след въпросния тест е решила да мести детето. Това е само пиар къмпания.

# 680
  • Мнения: 8 359
MianaNia  на мен лично ми е трудно да разбера какъв ти е проблема с Питагор.
Какво трябва да направи училището в случая? И какво изявление да даде?
Предполагам, че си наясно че фундаментални пропуски в първи клас се наваксват.

Интересно ми е как приемате за детски номера поливането на домашно и слагането на лепило на стола. Дали ще ви е приятно да сте положили усилия да направите нещо и някой да го съсипе ей така за кеф. Точно защото приемаме тези неща за някаква даденост , то положението е такова в училищата.
Дали това се случва в ПБ в СС или Питагор за мен няма никакво значение, за мен значение има че след като се случва учителите не реагират. Дали Спас бил Пешо или Пешо бил Спас, за мен също няма значение - значение има липсата на реакция.

# 681
  • София
  • Мнения: 5 576
...Дали това се случва в ПБ в СС или Питагор за мен няма никакво значение, за мен значение има че след като се случва учителите не реагират. Дали Спас бил Пешо или Пешо бил Спас, за мен също няма значение - значение има липсата на реакция.

Прочетох ви и аз, и също мисля като Hope. Преподавателите според мен трябва да са в състояние да овладяват конфликтните ситуации между децата.  Peace

# 682
  • София
  • Мнения: 16 220
Проблемът с Питагор е в "разтегливостта" на принципите. Никак не е възпитателно.

# 683
  • Мнения: 9
Моето дете учи в ПБ в подготвителен клас и  виждам, че има камери навсякъде в училището,класни стаи и коридори. Ясно може да проследи какво се е случило с детето на г-ца Тенчева  и да докаже насилието и да търси отговорност. Аз лично съм доволна от училището, детето ми е щастливо, въпреки интензивното учене.

# 684
  • Мнения: 8 359
Проблемът с Питагор е в "разтегливостта" на принципите. Никак не е възпитателно.

Принципа е че когато имаш нужда от помощ , трябва да я поискаш и е страхотно ако попаднеш на човек които да ти я даде.
Интересно ми е колко още родители са отишли в Питагор с желанието дете в нужда да бъде прието и на колко им е отказано?

# 685
  • София
  • Мнения: 16 220
Всички кандидатствали. Всички са имали нужда детето им да учи там.

# 686
  • Мнения: 8 359
Всички кандидатствали. Всички са имали нужда детето им да учи там.


Няма да споря по темата Hug Според мен желание и нужда са две различни неща.  Peace

# 687
  • Мнения: 19 385
За липсата на реакция, мисля, всички сме съгласни, че е недопустимо.
Назад някой се беше включил, че учителката била душичка и децата много я харесвали.
Това, че я харесват изобщо не означава, че може да се справя адекватно с напечени ситуации и е добър педагог.

# 688
  • Мнения: X
Здравейте, Мили Хора,

За първи път пиша, макар от много време да следя темата. Надявам се да е смислена и наистина информираща за родителите. Но забелязвам точно обратното.... Както и да е ... Не затова се регистрирах.

HOPE относно Питагор: Училище, което има ясно определни критерии за прием очевидно ги нарушава, приемайки дете по средата на учебната година. Очевидно детето е прието без приемен изпит.
Това, което казваш: "Няма да споря по темата  Според мен желание и нужда са две различни неща." е абсолютно неприемливо (според мен). В този живот има правила, ясни правила, които следва да се спазват. Искам да те питам, според теб значи ли, че аз решавам, че тормозят детето ми и по средата на годината отивам напр. в АК и се примолвам и те ми приемат детето....
Тези училища не са благотворителни организации. Трябва да има ред, трябва да им строго съблюдаване на правилата и според мен нарушителите трябва веднага да бъдат отстранявани, независимо кои са родителите на детето. Но от твоите думи излиза, че ако се казвам ИРИНА ТЕНЧЕВА желанието и нуждата се припокриват и всички припкат да помогнат на горкото дете и още "по-отчаяната" му майка, потъпквайки всички писани и неписани правила... Но тъй като аз съм световно неизвестна личност, дали случайно инж. Влъчкова ще се отзове  Thinking

# 689
  • София
  • Мнения: 10 825
Какво значи "дете в нужда" в конкретния случай? Та малкото ѝ дете не е имало никакви проблеми в училище освен "фундаменталните пропуски" - по нейни думи. Т.е. в "Питагор" биха приели по средата на годината всяко дете, което е изостанало с материала, така ли да разбирам?

Общи условия

Активация на акаунт