Оцет за влагалищни промивки!!!

  • 31 188
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 551
Аз бих посетила друг лекар.Взимали ли са ти цитонамаска?Симптомите ти ми приличат на Candida.Не бих рискувала с този оцет.Иди на гинеколог,направи си изследвания и ще се разбере от къде идват проблемите ти.

бъбречните проблеми и най-вече албумина в урината няма общо с течението!!!
И аз мисля така

# 16
  • Мнения: 4 306
За цитонамазка не знам, но микробиология е добре да направиш. И след като изолират евентуално "причинителя" на този дискомфорт и да те лекуват според това, на какво реагира.
Преди време имах ешерихия коли в урината и тя беше причина за парене и т.н., но не разчитай на това. Добре е да се изследваш и да се знае от къде идва проблема.

# 17
  • Мнения: 2 180
Правила съм си 4-5 микробиологии за 2 години.Само наскоро имах ентерококи.Кандида нямам категорично-поне за това съм сигурна.
Ще отида другата седмица на нефролог и ще пиша какво ми е казал.Но по-добрия вариант е да се лекуват бъбреците и да се окаже,че те са причина за парнето и течението,защото гинекологично вече съм лекувана доста и не би следвало проблема да е от там.
Абе и аз се обърках тотално.Бях почти сигурна,че от бъбреците идва течението.......сега не знам.

# 18
  • Мнения: 13 769
Виж си кръвната захар,  да не пък диабет Thinking макар че щом има течение newsm78

# 19
  • Мнения: 2 180
Виж си кръвната захар,  да не пък диабет Thinking макар че щом има течение newsm78
Изследвах я-в нормите е слава богу  Praynig

# 20
  • Варна
  • Мнения: 439
При мен циститът ми при4инява парене и сърбене, но нямам те4ение.

Успех в ле4ението!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 439
Джини правила ли си си изследване за хламидии?

# 22
  • Мнения: 2 180
Джини правила ли си си изследване за хламидии?
Не,но се замислям. Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 6 315
Аз за пръв път чувам за оцет  Rolling Eyes. С Йодасепт - 1 супена лъжица в литър вода е ОК, но с оцет....  newsm78

Да се редактирам, че пиша чела-недочела  Embarassed.

Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 00:03 от Margarita

# 24
  • Мнения: 723
Правила съм си 4-5 микробиологии за 2 години.Само наскоро имах ентерококи.Кандида нямам категорично-поне за това съм сигурна.
Ще отида другата седмица на нефролог и ще пиша какво ми е казал.Но по-добрия вариант е да се лекуват бъбреците и да се окаже,че те са причина за парнето и течението,защото гинекологично вече съм лекувана доста и не би следвало проблема да е от там.
Абе и аз се обърках тотално.Бях почти сигурна,че от бъбреците идва течението.......сега не знам.

Кумата ми имаше почти същият проблем-лекува се години със всякакви средства срещу гъбички и какво ли още не(предписано от гинеколожката й),и след като беше в болница заради бъбреци и проблеми с пикочната система,се оказа,че има някакви бактерии в уретрата,които попадат във влагалището(при уриниране,бърсане,къпане и т.н.) и от там системно има течение и  гинекологични проблеми.Оправи се чак след като излекува бактериите в пикочната система с антибиотици.

А ти щом ще ходиш на нефролог, не се притеснявай,ще стане ясно от къде идва проблемът ти Laughing
Стискам палци за бързо оздравяване Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 39 766
Оцет не съм ползвала, надали и ще използвам за вагинална промивка.
Ползвала съм йод, калиев перманганат, и разни билкови отвари.

Имам проблеми с бъбреците, пясъци. Когато тръгна да изхвърлям пясъци е ужасТ. Тогава имам парене, без течение. Пия Цистон на Himalaya.

# 26
  • Мнения: 1 153
И на мен ми предписаха промивки с йод,30 капки йод на 500мл.вода

# 27
  • Мнения: 660
Албунинът в урината може да е показател за бъбречно увреждане, но не е задължително това да е бъбречна инфекция. В урината трябваше да има повишени левкоцити и бактерии (при стерилна урина). Иначе е възможно да се прехвърлят бактерии от уретрата към влагалището или обратно, но течението си е показател за проблем във влагалището. Посъветвай се с още няклко различни лекари, а за гинекологичния проблем освен на гинеколог, потърси и мнение на венеролог.

За оцет не съм чувала - ще ми е интересно, ако някой каже нещо позитивно за него.
Промивките с йод са добри, но аз не бих рискувала за себе си; по скоро има в мрежата Браунол - това е воден разтвор на йод, който обаче не гори и може да се слага върху рани и лигавици, няма нужда да се рзрежда. Вече масово започва да се използва в хирургията като заместник на каквито и да било други дезинфектанти.

# 28
  • Мнения: 1 639
Абе само съм го чувала това с оцета , но не ми изглежда издържано научно  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 2 180
Щом никой досега не писа да си е правил такива процедури с оцет-ясна е работата... Confused
По-добре да не си играем с такива "бабини рецепти",че току-виж станала някоя беля. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт