Съпруги на военнослужещи - 17

  • 44 185
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 605
Добро утро,вземам си от кафенцето на СГГ и засядам над Английския,че това ще ми е първия изпит,а и на обяд сме на консултация-бебка днес става на 1 месец и трябва да видим колко е пораснала,на мен ми се струва много пораснала.
Слънчев и усмихнат ден на всички

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 9 735
Добро утро.
Днес имам доста работа за вършене.
По въпроса за матурите и външните оценявания. И изчезвам.
Нито едно външно оценяване или матура НЕ е задължително.  Peace
Като не се явиш на НВО в 4 клас не се случва нищо.
Като не се явиш на НВО в 7 клас, не можеш да кандидатстваш в ЕГ, МГ и ПГ с интензивно изучаване на език.
Като не се явиш на ДЗИ, не можеш да продължиш в университет. За университет в чужбина пък забравяш съвсем. Получаваш си сертификат за завършено средно образование.
sweet_maniche, не знам за зрелостниците, ама ако знаеш колко учители не знаят къде се слага пълен и къде кратък член ... а е елементарно. Та то не е само до системата, а и до човека.  Peace

 Hug на всички

# 677
  • Мнения: 22 475
А задължително ли е всички да продължат в университет?
Да не говорим там какво е качеството на образование в момента. 

# 678
  • Мнения: 1 862
Дафинов лист ,  аз си рева за всичко, а какво остава за събитието бал... Simple Smile
Сега ме хвърлихте в размисъл - нали като не вземеш ДЗИ няма диплома за средно, оттам  няма как да кандидатстваш за университет. Сертификат за средно различно ли е от диплома за средно?
Сесил, ти в училище ли работиш?
Оф, тия дни темата за ДЗИ си ме вълнува.... А още не са им дали бележки в кое училище ще са...Обикновено е на другия край, а тук разстоянията са големи. Като слушам колегите къде са ги пратили 1 час ще ни трябва за път....

# 679
  • Мнения: 281
Привет! Чета ви от време на време, но вече не пиша почти в бг мама. Пак е време за карти за море и реших да споделя снимки от почивката ни миналата година в "Маяк". Миналата година търсих мнения на почивали там, но личните впечатления се оказаха доста различни що се отнася до отдалечеността.

Ние бяхме с 2 деца, едното на 4, другото на 1.2 в преходен апартамент на втори етаж. В едната стая имаше легло, разтегателен фотьойл, маса, телевизор и мини хладилник. В другата спалня и гардероб. 2 тераси и баня с вана.

Това е банята откъм коридора.
 

Стаята с едното легло е първа.


Спалнята.



Терасата имаше и простор.


От хотела до плажа са 5 минути, на връщане 10. На отиване беше лесно, на връщане таткото носеше малкото по стълбите. Щеше да е много по-добре да сме в първите два хотела, но и на Маяк се чувствахме добре предвид, че и предни години никога не сме били на по малко от 5-7 минути от плажа.

Плажът много ни хареса, имаше достатъчно място без да се чувстваш притиснат от съсед, но ние ходехме веднага след закуска и се връщахме към 11 часа. Любимо място за игра на бебето и на голямата беше една тръба с минерална вода, която се изливаше на плажа. Слагахме 1 чадър отгоре и малкото там изкара морето.
[imghttps://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p206x206/13227172_1200915076585193_6819281254479878874_n.jpg?oh=74c0148a573c32aea8585b8b17e4c1f6&oe=57995FC0]http://[/img]

Храната беше разнообразна и ни хареса, но ние не сме претенциозни, може би предлагаха твърде много месо. Кафето сутрин беше шварц, много слабо и си носехме наше разтворимо. Имаше и сокове, но тип степче и беше трудно да отклонявам желанията на голямото към чая Simple Smile. Често се случваше сервитьорите да се скатават и масите редовно бяха с мръсни покривки, е, като поискаш да почистят не отказваха Simple Smile.

В почистването на стаите има какво да се желае, пропускаха дни да измият пода, но пък не отказваха да ти дадат кофа и моп да си почистиш сам, управителката се оплака, че работят с много съкратен персонал и хората не им стигат.

Скрит текст:



Тази година пак успяхме да запазим апартамент за Маяк и се надявам да ни е по-леко с вече малко пораснали деца на връщане от плажа.

Последна редакция: пн, 16 май 2016, 11:23 от Еко

# 680
  • Ямбол
  • Мнения: 347
Здравейте,
Еко, не мога да видя снимките, но пък ние сме били на Фрегата и знам как е на Маяк. Честно казано и двете бази ми харесват, доста спокойно е там - в гориста местност и са широки стаите и храната си я бива. Спомням си когато бяхме там имаше много деца в нашата смяна и всяка вечер играеха навън че и ние с тях на федербал Simple Smile
Сега се печем на огън за външното оценяване ама днес е последно и край, детето ми ще си отдъхне.
Хубав и слънчев ден се очертава май....... newsm78

# 681
  • Мнения: 281
И моята племенница днес е на изпит, дано децата се справят!
А за снимките, нещо съм объркала сигурно, ще видя пак поста.

# 682
  • Мнения: 724
Здравейте! Успех на всички, които днес са на изпит и на тези, на които им предстои!!! За образователната ни система може мн лошо да се говори, но дано се оправят нещата за в бъдеще. Аз работя във висше училище - наистина за студенти се приемат всички, без значение имат ли диплома за средно и каква е тя. Проблемът е, че висшите училища са прекалено много, а вече няма деца (ниска раждаемост), а всеки ВУЗ се бори за средствата, които държавата му отпуска за студент.
Добре дошла на АНичка и дано за в бъдеще и хареса при нас. Тя и преди е писала в темата.
Болните да оздравяват! Вивианка радвам се, че се появи! Браво на теб, нахъсала си се още повече от започването на работа. Успех ти пожелавам и много сили, за да се справиш!!!
Честит рожден ден на близнаците, ама като забравих на кого, живи и здрави да са!
Моето холандче, относно храната се оказа, че не е капризно. Всичко си хапва, без нашенско сирене, но принцеси с кашкавал яде. Много му хареса бобената яхния, поиска си допълнително. Радвам, се че тя ни се падна, защото имало такива, които нищо не искали да хапнат, момчета, които се напивали, много пушещи. Но, най-много се радвам, че дъщеря ми се справя без проблем с езика - говори с мен на бг, а с него на английски. Дори разбира холандчета като си говорят по между си, защото езикът им е близък до немския и английския.  Личи си, че усилията, които полага, за да учи не са напразни. Мин седмица бе бясна, че е изкарала 4 на контролно по немски, а деца които са доста под нивото й, с преписване имат по-високи оценки.

# 683
  • Мнения: 22 475
Еко, аз снимките ги видях.

Някой бил ли е в мезонет на Фрегата?

kativita, тази година - да.

# 684
  • Мнения: 1 862
И аз видях снимките.

Албена, и ти сега -без диплома за средно приемат при вас? Предполагам , че става въпрос за Стопанската академия(нали си в Свищов) ? Съвсем ме втрещтихте днес... Laughing Тази година наистина е най- малкия випуск (този на  кризисната 1997). Абе има места за студенти в БГ, ама в желаните пак си се влиза трудно...

 Разбрахме училищата, биват.

За мезонета на Фрегата-колега на ММ бяха там и остана доволен. Мезонетите са до рецепцията т. е. близко до ресторанта и стълбите за плажа. Помня само някакво недоволство , че климатикът бил на 2 етаж и не можел да охлажда първия . Ама може да е било в конкретната стая.

# 685
  • Мнения: 467
Уау без диплома студент как така. Сега приятелско дете ще кандидатства за техническия и си се готви, на уроци ходи, яви се и изкара добри оценки на предварителните изпити.....и така...
Успех на всички, които се пекат на огъня с изпитите  Peace
За мезонета на Фрегата: аз имам точно обратното впечатление - климатика беше на първия етаж и не охлажда втория. Но пък и на двата етажа има тераси. На мен стълбите ми се видяха малко стръмни, но си има парапет. ТВ е един, но има и на двата етажа изход за кабел.
Ох да идва вече морето ...... Тая дълга работна седмица ни разказа играта...

# 686
  • Мнения: 1 862
А може и да бъркам на кой етаж е климатика... Grinning

# 687
  • Мнения: 1 408
Добър ден! Скъса се да вали тези дни, край нямаше...Дано да не ни провали почивните дни.
Евита, на патерица-честит рожден ден на дечицата ти! Да растат здрави, щастливи и умерено палави и много, много да ви радват.
Еко, много подробен фото-разказ, браво! Сигурна съм, че ще е от полза.
Фло, светла му памет на братчето ти! Знам, че е клише, но съм убедена, че човек е жив дотогава, докато има кой да си спомня за него и да го обича.
Вивианка, моля тееееее, ела да станеш класна на моя син!  Praynig Сигурна съм, че и през ум не ти е минало да кажеш на учениците си: "Аз след две години се отървам от вас, каквото искате правете!", както го е казала нашата мила класна. При това на второкласници! И още, и още бисери, но да не продължавам, че  се ядосвам.
Дунди, благородно завиждам на вашето момче. От много години мечтата ми е да посетя Ниагарския водопад. Е, ако не в този живот, в следващия може и да ми се случи...Поне надеждите са безплатни, нали така  Simple Smile
Димитрова, успех на изпита! И да кажеш как е минала консултацията на принцеса Вики.
rose red, и аз се чувствах така след 6-дневната работна седмица. Май на никого не му се отрази добре. На децата също.
Албенка ,браво на твоето момиче! Извини ме, ако съм пропуснала, това някаква обмяна между училищата ли е? Навремето, като учех в ЕГ, и ние имахме такава обмяна. Ходихме в Германия и при нас идваха ученици оттам. Много беше полезно, защото упражняваш езика в реална обстановка. Малката подробност беше, че домакините обикновено говореха на заарландски диалект, който доста се различава от книжовния немски. И в първия момент всички гледахме като натровени. Уж ти звучи познато, а изобщо не можеш да вденеш за както си говорят  Joy После нещата се нормализираха.
Пловдивчанките, ходихте ли на събора в Лаута? Ние го посетихме първия ден, макар и за кратко. Толкова хубаво и вълнуващо беше да гледаш как десетки хора са се хванали за ръце и танцуват... Стисна ме за гърлото просто...Бях се наточила за 100-те каба гайди, но не отидохме. То може и да се е провалило, защото точно по това време се изливаше пороен дъжд. И днес пак-вали, грее слънце, после по обратния ред...
Спирам и скачам в тръстиката. Прегръщам ви всички!

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 9 735
sad_woman, ние минахме вчера набързо, понеже задачите за изпълнения бяха много. Беше страшна лудница. Не можеше да се разминеш спокойно по алеите. Дъждът не е провалил края. И каба гайдите, и ансамбъл Тракия, всички са си минали по реда. Един колега е бил там до края.  Peace

След такова изказване на учителка във втори клас, сменям училището скорострелно. Не виждам какво може да им даде тази жена нито като обучение, нито като отношение към хората.

И за инфо - ако не се явиш на ДЗИ или не ги издържиш, получаваш удостоверение за завършен гимназиален етап на образованието. Но с него не може да се продължи обучение във ВУЗ.
Предполагам, че албена се изказа образно за дипломите. Не знам да има ВУЗ, където да те приемат без диплома за средно образование с успешно положени ДЗИ.  Peace

И да, албена има да разказва за гостенчето ...  Laughing

# 689
  • Мнения: 724
"Което не се купува с пари се купува с много пари", но предполагам че не е кой знае колко скъпа дипломата за средно Sad. Всеки двойкаджия, едвам вързал тройката, за да вземе диплома, вече става студент. Пък и вече няма напълно безплатно висше обучение, както бе преди години, така че само, за да ти вземат парите ще ти измислят начин да те задържат като кандидатстудент.
sad_woman миналия месец дъщеря ми бе на обмен (точно такъв за какъвто пишеш) в Холандия. Тя изучава немски, като основен език, втори - английски, но отиде на английски обмен, защото условията бяха по-изгодни от немския.

Последна редакция: пн, 16 май 2016, 13:41 от albena30

Общи условия

Активация на акаунт