~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 369
  • 743
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 358
Лелеее, amini, съвсем малко останало до голямата среща! Ще чакаме после да ни разкажеш как е минало всичко.

Две в едно, много интересно мерене. Както има мами с малки кореми, представям си какви отклонения има при тях. 

 amairani, аз същите уговорки ги правя с Дребоса. Ама съм му казала само той да расте, щото аз до тук съм +15 и могат да ме викат за дубльор на Хъмпти Дъмпти.

Да измрънкам: за да ми е тотално гадно, се оказа,че съм развила и желязодефицитна анемия. Айде да ми е честито, сега двете анемии "се бият помежду си". С едната не мога да приемам желязо, с другата трябва Grinning Ще ми е голяма веселба, докато се регулират нещата.

# 151
  • Мнения: 13 937
Защо мислиш, че ти е желязодефицитна анемията  newsm78

# 152
  • Мнения: 358
Ами така ми казаха на консулт с хематолог. Не било необичайно и е много вероятно да отшуми след раждането. Гледам да не се впечатлявам много, щото ми писна вече. Simple Smile Пък вчера тъкмо ме похвалиха за хубавото кръвно и задържаните стойности на хемоглобин.

# 153
  • Мнения: 604
Аз си седя на +10 от месец и половина.  newsm44 С каката качих 13 и 10 си оставих в болницата. ( излъгах три си ги прибрах на ръце и три на Д-то)

# 154
  • Мнения: 116
Преди да родя първият път сестра ми така ми казваше, че10кг оставали в родилното. Да ама при мен тц. И при двете раждания оставих само 6-7 кг, при качени над 20 кг 😆. Естествено всичко си дойде на място после, та дори стигнах кг по-малко от преди забременяването. Тази бременност обаче всичко е много различно, за моя изненда. До тук съм само +8/9кг, а след 5 дена влизам в 9ти месец. Силно се надявам девойката да си стои на топло до термин, че нищо не ми е готово откъм дрешки, а и чакам майка ми да дойде края на месеца, че тук няма кой да ми помага и ако недай си Боже влезна да раждам преди да е дошла вкъщи ще настане хаос.

# 155
  • Мнения: 441
GrayButterflay, как се стягат мускулите на перинеума?
Споделих ги тези болки с лекарите, единия каза да пия Нош-па, а другия нищо не каза  Whistling

Обикновено се прави под контрола на акушерка и има най-различни методи.

Има упражнения, които човек може да прави вкъщи. По-добре да е също контролирано от акушерка, но както споменах в България май не се практикува. Тези упражнения е добре да се започнат от 6тата докъм 12тата седмица след раждането и после периодично да се повтарят, особено след спортни натоварвания. Упражненията за прибиране на корема се започват чак след 3 месеца.

Скрит текст:
Упражнения за перинеума



Има 2 групи мускули – такива, които може да контролираме и такива, които не можем. Мускулите на перинеума най-грубо се групират в мускули около влагалището, около ануса (форма на буква О, наречени гладки мускули, които не могат да се съкращават волево ) и между мускулите на ануса и влагалището (форма на буква латинско У). Последните са тези, които можем да свиваме и отпускаме и това се чувства като контракция.

Човек може да работи върху стягането на всички мускули (най-добре с помощта на опитна акушерка).

Упражненията за гладките мускули са във вид на представяне на  картини, като отначало по време на упражненията човек не трябва да усеща НИЩО, абсолютно нищо! Всяко усещане за присвиване, контракция и т.н. означава, че упражнението е изпълнено грешно. Това най-вероятно идва от съкращаване на У-мускулите на перинеума, или на корема.

Да започнем с няколко упражнения за гладките мускули:

1.Представяте си вагината си като пещера. На входа има паднал мост (като на замък), които при вдишване вдигате нагоре и затваряте входа. Повдигането е в посока нагоре, към уретрата. Следите най-далечната точка на моста.

2. На издишване си представяте, че зад вдигнатия мост има много тежка метална решетка както на старовремски замък. Спускате я надолу от клитора.

1 и 2 се правят на 1 бавно вдишване и издишване за да се избегне контракция на стомаха. Тези две упражнения се правят в продължение на няколко дена, по няколко пъти на ден в 4 позиции: изправено, седнало, лежащо и клекнало положение. Не трябва да се усеща нищо.

През няколко дена се добавят нови упражнения, които се  правят по няколко пъти на ден в 4те позиции.

3.Представяте си кръг около влагалището си. Този кръг се затваря до една точка на вдишване. На издишване тази точка се търкулва по задната/долната част на влагалището като топка по наклон и мислено я изпращате много надълбоко във влагалището.

4. Представяте си кръг около ануса си. Този кръг се затваря до една точка на вдишване. На издишване тази точка се търкулва по гръбнака, кокалче по кокалче достига върха на главата ви.

Отново при тези упражнения не трябва да се усеща нищо в първите седмици.

5.Представяте си кръг около влагалището си. Този кръг се затваря до една точка на вдишване. На издишване тази точка се търкулва леко навътре и после на 90 градуса т.е. ако сте в легнало положение – към тавана на стаята преминавайки през пубисната ви кост. Изстрелва се като малка бърза стрела.

6. Както си лежите, представяте си, че на входа на уретрата ви израства едно високо цвете в посока към тавана (на вдишване). На издишване си представяте една гъсеница, която се катери нагоре по стъблото – ту отляво, ту отдясно и накрая влиза в тичинката на цветето.

7.  Както си лежите, представяте си, че взимате пикочния си мехур иззад пубисната кост, като една топка/ голяма стрела, която търкулвате/изстрелвате надолу към гъбнака, после по гръбнака, към върха на главата и накрая  тази топка се озовава на главата ви и дърпате още нагоре и задържате в тази позиция.

Всички упражнения се правят на едно вдишване и издишване. Накрая на всяко упражнение може да задържите дъха си в крайната позиция Не трябва да се усеща никакво съкращаване на мускули, само картини в главата ви, много  ясни и фокусирани. Всички упражнения се повтарят по няколко пъти на ден, в 4 позиции. Като се започва с 1 и 2, след няколко дена се добавят 3 и 4 и т.н.

Сравнително трудно се постига това да не се усеща никакво съкращаване на мускули, било от перинеума или от корема.  Накрая на всяко упражнение се задържа дъха няколко секунди. При вдишване помага, ако стомаха се издига, не само ребрата.

 Вълни – представяте си, че влагалището ви е пещера. Има стена отляво, отдясно и в дъното. Има и таван. Може и тавана на стаята да се използва. Пред пещерата има море с вълни.

8. Една вълна влиза и се изкачва до тавана на задната стена (като голямо завихряне). На края на вдишването вълната се хваща и се праща в центъра на пещерата. Тя се завихря, оформят се все по-големи концентрични кръгове, докато накрая спира в положението в което се хваща. Задържа се дъха за няколко секунди.

9. Като 8, но по левия диагонал на пещерата.

10.Като 8, но по десния диагонал на пещерата.

11.Вълната навлиза от тавана на пещерата, непостредствено до лявата стена, търкулва се надолу и се изкачва до тавана на дясната стена. Хваща се и се запраща в центъра на пещерата. Тя се завихря, оформят се все по-големи концентрични кръгове, докато накрая спира в положението в което се хваща. Задържа се дъха за няколко секунди.

12. Като 11, но в обратна посока.

13.  Изпълняват се упражнения 4 и 7 заедно. Свива се кръг около ануса и около пикочния мехур. Двете “топчета” – пикочния мехур и точето от затварянето на кръга около ануса - се изкачват паралено нагоре до над главата при издишане.

14. Зад моста и решетката има голяма дебела тежка врата като църковна. Всяко крило на вратата е закрепено на 3 панти. Мислено и бавно вратата се затваря –отвън на вътре.

 


Последна редакция: ср, 06 апр 2016, 17:18 от GrayButterfly

# 156
  • Мнения: 741
Друго се чудя сега, вие ще ползвате ли омекотители. При нас водата е твърда, но аз пера без омекотители нашите дрехи, но сега се чудя за бебето. Иначе е ясно, ако ползвам ще се специално бебешки неутрални, но все пак се чудя.
Честно казано и при нас водата е много твърда и нашите си ги пера с омекотител,но за бебето мисля да не ползвам за сега.

amairani браво за хубавите мерки,дано младежа си постои поне още 2 седмици.Не спирай да му пускаш оферти за ол инклузива и няма как да ти откаже.И на теб бравос за качените кг,моите до момента са +14кг,но като гледам въобще нямат намерение да се стопират,а напротив...с тенденция са да се покачват,но наистина това не ме притеснява особенно.Само да сме живи и здрави,защото все пак идва лято с жеги и разходки и няма как да не се свалят.

Нати нема се плашиш...и тоя зор ще мине,но явно трябва на макс да ни е гадно.

Ето аз например с първата бременност,хем ми беше лятна не помня да ми е тежало така,да ми се подуват крака и ръце,да ми е така жега ама сега немога на една разходка да изляза.Чувствам се като потящ се,едва ходещ слон...то е някакъв ад.

# 157
  • Мнения: 187
Здравейте, днес минахме и ние преглед, в 35та седмица бебката е 2400 грама Simple Smile
Само дето сега съм в паника, понеже АГ ми каза, че пъпната връв й се е увила около врата и в началото на май ще ме приема в болницата за наблюдение. Доста съм притеснена, знам, че се случва това, но сега ще съм доста напрегната до следващия преглед другата седмица, междувременно трябва да наблюдавам как се движи и багажът ми да е готов. Вече раждалите - имали ли сте такива случаи, нещо някакъв съвет допълнително да дадете, че май ще започна да се побърквам от притеснение Sad

# 158
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Изпрах и аз без омектотител всичко на 60 градуса сега са в сушилнята  Simple Smile

Аз днес много се зардвах на кантара отслабнала съм 1.7 кг  Sunglasses

Гръмпи много благодаря за инфото много  е интересно,  ще правя този път, нищо, че едно време не съм правила. При нас има контрол с акушерка 4 до 8 седмици след раждането.
Другото, което си говорих вчера с нея, тук предпочитат естествено да се разкъсаш ако се случи пред епизотомия.

# 159
  • Мнения: 2 532
И при мен нещо се позадържаха килограмите и може да се вместя в норматива до 15кг Laughing Засега си стоя на +13, ама си има още двадесетина дни за качване Crazy Може би малко киселините ми спомагат за задържането, защото тези дни каквото и да хапна, съм като огнедишащ дракон Sick

# 160
  • Мнения: 741
_dreamon_ единственния съвет,който мога да ти дам е да бъдеш преди всичко малко по-спокойна,защото,ако имаше нещо притеснително док щеше да ти каже.Факт е,че това е доста често срещано,но и факт,че има доста майчета родили по нормален начин и без проблем.Само положително мислене! Hug

Да ви споделя какви щуротии сънувах снощи.Направо се събудих разтреперена в дилема истина ли е или не е.Сънувах,че отивам два пъти до тоалетна за пиш и ми пада тапата.Излизам и насреща ми док и ми казва,че на другия ден ще ми е секциото и разни ей такива.Сънувах и още едно нещо,но то ми е мноооого гадно и неискам да го споделям.Само ще се моля на Господ да си остане в съня ми! Praynig

# 161
  • Мнения: 1 109
Rosit@, гадните сънища не ги мисли. Няма да се сбъднат!

Момичета, вие как сте с пътуването? Ограничавате ли се? Аз от 3 дни съм в 36-та седмица, което вече си го броя 9-ти месец и се чудя дали и до колко да се спирам от междуградски пътувания.

# 162
  • Мнения: 358
Роси, разкажи си съня и го пусни на течаща вода (в тоалетната Wink ). Суеверия, ама за успокоение на изтрещелите ни мозъци.

_dreamon_ , доста бебенца се раждат с увита пъпна връв. Може пък да се размотае, те са малки акробати и си намират още място да се въртят. Съдя по моя младеж, който беше в същата ситуация, а сега не се вижда пъпна връв през главата. Горе главата, всичко ще е наред!  Hug

# 163
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Whowho какво разбираш под междуградски пътувания ?
Аз пътувам всеки ден по около 100 км в общо отиване и връщане, но си го броя за градско.
Подредих почти напълно чантата за родилното  Simple Smile .

# 164
  • Мнения: 741
Нати благодаря за идеята...ужким не съм чак толкова суеверна,но леко ме притесни този сън.Много беше гаден!

Относно пътуванията аз май гледам да ги избягвам,а и не ми се налага кой знае колко да пътувам.Но честно казано,ако се чувстваш добре и нямаш някакви проблеми с бременноста немисля,че е проблем да пътуваш на кратки разстояния.Като имаш все пак едно на у,че си в 9-ти месец. Peace

Две в едно браво за приготвянето на чантата...аз кво чакам още и идея си нямам,но другата седмица наистина се заемам вече по-сериозно с нея и прането и ей такивИ. Mr. Green Ама уж все гледам да приключа с покупките за Бамби,а всяка седмица поръчвам по нещо ииииии то няма край! Joy

Общи условия

Активация на акаунт