~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 410
  • 743
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 530
Амини, много се радвам да са ти живи и здрави,а на теб бързо възстановяване Simple Smile

# 346
  • Мнения: 510
Амини!! Честито, честито, честито!!! Да сте живи и здрави !!!  newsm04 newsm04 newsm04 Two Hearts newsm76 Two Hearts newsm76 Two Hearts newsm76 newsm44 newsm68

# 347
  • Мнения: 111
Амини -  честито да са живи и здрави 💛 💜 💓  bouquet bouquet

# 348
  • Мнения: 75
Amini,
Честита двойна радост! Да са Ви живи и здрави дечицата! Много, много да Ви радват!
На теб бързо възстановяване!
Прекрасна новина! 🌞🌞🌞🌞🌺💐🌸🌹💋🌷

# 349
  • Мнения: 23
Amini , честито🐣!!!!! Да са ви живи и здрави бебоците!!!!💐🍀💋

# 350
  • Мнения: 604
Amini, честита ти двойна радост. Много да ви радват малките буболечета.  newsm51 newsm51

# 351
  • Мнения: 2 532
Amini, прекрасна новина! Да са живи и здрави бебоците, а на мама бързо възстановяване Hug

Аз днес бях на обиколка из кабинетите, ама не успях да мина навсякъде. Пуснах ТСХ - пак е поспаднало, но е в норма. Ендокринологът каза, че щом е в норма без лекарства, значи жлезата си функционира нормално засега и да не се притеснявам да кърмя. 2 месеца след раждането трябва да пусна контролно ТСХ и да направя ехография на ЩЖ. На тонове бях - всичко е нормално. Пратиха ме отново за кръв и урина, ама нещо гледам в урината кетотелата са положителни ooooh! Естествено поразрових и с гугъл и се шашнах малко, че се случвало при диабет, а моята кръвна захар е гранична според изследванията миналия месец(този път не са ми пускали). Отделно пък на белтък ми пише опалесценция newsm78 Друг път винаги е било отрицателно. В петък ще питам на ЖК, а в сряда съм отново при АГ, при който ще раждам и ще видя и той какво ще каже.

# 352
  • Мнения: 18
Амини, честита ви двойна радост! Да са ви живи и здрави бебчетата и много, много да ви радват. А на теб бързо и леко възстановяване.


Опалесценцията е задържане на урина. На мен ми излезе това чудо в седми месец и се оказа цистит, ама без характерните симптоми на цистита и без наличие на причинител, освен че в един момент пишках само капки и мехурът ми щеше да се пукне. Дано да е нещо малко при теб и как дошло, така и отишло.

Май от тук нататък вече новини за бебета основно ще чакаме. До днес някак ми беше по-мъгляв този момент, но с даването на докумените за болницата и репликата, че бебко е голям и кой го знае колко ще чака още...започва да става съвсем реално и близо. Пък за наддаване само 5 килограма през бременността...ми иде да си счупя някъде главата с моите 20 и браво на мамите постигнали това. Simple Smile

# 353
  • Мнения: 604
За килограмите не знам какъв е този мой организъм, но повече от 70 не иска да става. С каката почнах ор 57 и стаха 70, с този момък почнах от 59 и пак ще съм 70 ( още не съм ги стигнала - от месец и половина си седя на 69). Трябва да пробвам с трето, ако почна от 65 може и аз само 5 килограма да кача. Joy

# 354
  • Мнения: 3
Честита двойна радост и от мен на Amini и цялото семейство!
Аз съм малко по-малка. След 2 месеца ставам на 21, а терминът ми е за 13-ти май ( момиче ) .
Има ли някоя мама, която около тази дата да е в " Майчин дом " - Варна ?
От болницата ми дадоха списък с нещата, които трябва да нося с мен.
Интересува ме просто Вие към какви марки сте се насочили. Чаршафчета съм си взела. За нощница съм се спряла на тази: ( https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0 12/12992750_1178070548884490_648455483_n.jpg?oh=2bc081daf3e66a09e667e65ab6623472&oe=57117433 ) ; Памперси - мисля да заложа на " Pampers " , макар, че четох, че някои жени са твърдо против тях и залагат на " Pufies "  Thinking
Олио и сапун за бебка не съм взимала все още. Купих само ( http://www.pakostnik.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df … 6e95/9/5/9530.jpg ) . За прах за пране се спрях на " Persil sensitive " . За крем против подсичане мисля да взема на Bepanten. Майка ми е в чужбина и по-точно в Лондон, казва че там майките предимно с него мажели бебенцата. За количка съм си избрала ( http://moebebe.com/bebeshki-kolichki/kombinirani-kolichki/bebesh … ada-paradiso-2015 ) . Чудя се и какъв аспиратор за нос да взема и какъв крем за мазане на зърна  Thinking Все още и помпа за кърма не съм си взела. Набелязала съм си една, но са ми много скъпи - 300 лв., няма начин просто.  Grinning

# 355
  • Мнения: 116
Амини, честито! Прекрасна новина! Бъдете живи и здрави!!!

Термометър за ухо ползвам на Браун от може би 3-4 години. Тук почти във всяка болница/клиника (или поне където ние сме ходили) мерят с такъв, та не се стмнявам в точността му. Не бих го сменила за друг. Удобстео е! А от както счупих живачен, когато синът ми беше на 9 месеца въобще не ми се чува за такова нещо.

Моят преглед беше преди 2 дена. Пуснахме влагалищен секрет, слушахме тонове и сега всяка седмица на преглед до раждането. Заради разширените ми вени, обаче, АГ-то каза, че ще трябва да раждам с компресионните чорапи. Ще се радвам момичетата с моя проблем да споделят минали пъти така ли са раждали или дали и на тях са им препоръчали сега такова нещо?

# 356
  • Мнения: 13 966
А раждах с чорапи, едва ги обух сутринта, стягат но се търпят, последна грижа ми е. Казаха в реанимация да остана с тях.

# 357
  • Мнения: 116
Амини, благодаря! Бързо възстановяване!  Hug Аз, чорапите, ги нося всеки ден и не ме притеснява стягането, но наистина вече едва ги обувам, а ако износя до термин не знам как ще успявам. Моите са до ябълката.

# 358
  • Мнения: 63
Amini честито да са ви живи и здрави. Много се радвам за тебе и аз щях да имам близнаци на на 7 г.с. едното падна добре че бяха разнояйчни и едното остана. Но от тогава съм с болки ниско в корема.

# 359
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Моите чорапи са до коляното мисля с тях да раждам .

Ивка аз бях почти на 21 когато родих моят младеж  Sunglasses , за гърдите съм си взела пурелан, иначе и тук бепантена е популярен и имам две опаковки .

Общи условия

Активация на акаунт