~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 336
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 741
Добро утро и успешен нов месец,изпълнен с много слънчеви усмивки и щастливи емоции! Hug

Относно гъбичките знам,че не трябва да ги има при нормално раждане,защото има риск бебето да се зарази,но аз ви желая да ги лекувате бързичко.

ivka ♥ 007,ако не си ми писала да те добавя,затова и не си,но ако искаш сега ще те добавя...няма ниаккъв проблем. Peace

radi1982 този 45 дневен болничен си се води начало на майчинтвото,но не се изплаща като майчинството на куп,а като обикновен болничен.Това важи също и за следващите два болнични,които са веднъж 42 дни и след това още 48 дни,преди същинското начало на майчинството.

# 61
  • София
  • Мнения: 109
Здравейте и от мен! като прочетох това за вените, направо се изплаших. Съдови хирург само ми направи доплерово изследване и ми каза да се мажа с охлаждащ гел. и това е. Никакво по-сериозно внимание и изследвания не са ми назначавали. А след като походя малко половин крак ми става направо син, и вените на няколко места изпъкват, болка повече като някаква тежест. Дано наистина да не е нещо сериозно.

_dreamon_ и аз съм с гъбички, които сега чистя, но после сигурно ще ме е страх да не се появат пак преди раждането....

На всичките им пожелавам много усмихнат ден!!!

# 62
  • Мнения: 13 929
Искам да питам и майките с близначета - колко ги измерват.Ние на 18 март-30-31г.с бяхме 1700 и 1800 гр.Сега на ЖК им мери само главички те и каза отговарят си на 33-34г.с.Дали ще пораснат достатъчно...?Ох,лек ден ви желая и успешен финал на всички.Скоро ще си гушкам едни малки бебоците. .
Ради, не се притеснявай, в 32+1 моите близначета са били 1700 грама в 34+3 вече бяха по 2100 (всичко в норма според лекарите) Simple Smile Каква количка си си харесала? По въпроса с болничните Росита ти е отговорила, плащат се месец за месец като обикновени болнични.

# 63
  • Мнения: 441
Здравейте и от мен! като прочетох това за вените, направо се изплаших. Съдови хирург само ми направи доплерово изследване и ми каза да се мажа с охлаждащ гел. и това е. Никакво по-сериозно внимание и изследвания не са ми назначавали. А след като походя малко половин крак ми става направо син, и вените на няколко места изпъкват, болка повече като някаква тежест. Дано наистина да не е нещо сериозно.

_dreamon_ и аз съм с гъбички, които сега чистя, но после сигурно ще ме е страх да не се появат пак преди раждането....

На всичките им пожелавам много усмихнат ден!!!

Вземи си компресионни чорапи от някой ортопедичен магазин/ аптека.

# 64
  • Мнения: 2 532
Момичета, чувала съм, че при нормално раждане изписват глобули в последните седмици за всеки случай, ако има нещо завъдено. Иначе не съм чула на някой да назначат секцио заради гъбички newsm78 За някоя по-сериозна инфекция, да...Дано се изчистят все пак до раждането и да не ги мислите Peace И аз май ще пускам микробиология другата седмица, макар да съм секцио.

За хемоглобина да си кажа, че с Ферофолгамата съм го вдигнала до 130, макар да забравям някои приеми Simple Smile Лекарят чак се очуди колко ми е висок като за бременна. Ама все пак ми каза да си го продължа до раждането. Тоя препарат обаче си има един неприятен страничен ефект - много захлабващо действа ooooh! Та сутрин са едни кивита/сини сливи/кафе... Crazy

Иначе сега пратих ММ със синчето да се разходят, че единият е втора смяна, пък другият е спрян до раждането от градина. Иии аз пуснах една пералня с дрешки и чаршафчета от бъдещия батко, изпих кафето и сега малко си почивам, за да събера сили за когато се завърне малката фурия от разходка Crazy

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 687
rosit@ , може да ме добавиш на първа страничка Simple Smile

Аз днес бях на преглед и ми дадоха 45 дневния болничен. Всичко е наред, качила съм 11 кг от началото, бебето от самото начало върви с 7-10 дена напред и сега пак беше така. Не знам това какво означава, дали голямо бебе или по-ранно раждане Simple Smile. Баткото се роди 3690, с 3 дена закъснение Simple Smile.
Изписаха ми за бялото течение 3бр. глобули Гино преварин (май така беше) и на следващият преглед, който ще е на 18.04 ще ми вземе секрет.

Nadya360,  и аз не знам дали има много връзка, но по принцип съм чувала, че при гъбички, независимо къде е хубаво да се пият пробиотици като за цялостно укрепване на организма . Не знам, дано има някаква полза, че са голяма напаст. Пия и екстракт от чесън (Натанал) , та да видим. Whistling

# 66
  • Мнения: 741
цветна палитра направо ме е яд,че не пуснах и аз бъдещия батко с баща му да се поразходят ама,защото ми е болен и затова не посмях.Иначе тръгнах да си чистя прозорците и щорите и водата спря.За капак и пералнята ми беше пусната,добре,че поне не беше с бебешките дрешки както се канех.Аз всеки ден се каня да ги метна и тях и все се отказвам накрая.Оправданието ми беше да мине вчерашния преглед,после си викам хайде да приключа с прословутите прозорци,а сега мисля като ми дойде и поръчката от George ама да видим. Mr. Green

ivka ♥ 007 браво за хубавите новини и мерки. Peace

# 67
  • Мнения: 13 929
Аз да се похваля днес най-сетне изгладих бебешките дрешки за изписването  Grinning
Но не мисля да повтарям това упражнение за всекидневни нужди, само по повод и когато положението е нетърпимо  Naughty

# 68
  • Мнения: 167
Ох момичета днес се захванах да пребирам зимни половери и якета,дано времето не ме изненада.

# 69
  • София
  • Мнения: 109
Ох момичета днес се захванах да пребирам зимни половери и якета,дано времето не ме изненада.
и аз това се каня да направя през почивните дни, че и без това трябва да поосвободя място в гардероба  Grinning
само верно да не се връщат студовете.
И моята АГ каза че няма нужда от 3-та ФМ, така че мисля да я послушам...пак то и вече е 32 седмица Grinning

# 70
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз днес се заех да сортирам дрешките по размери и се оказа, че имам дрехи от новородено до 2 г  Sunglasses , та доста се потрудихме  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 13 929
Добре си ти, моите май са до около годинката максимум, но не мога много добре да ги преценя, на някои не личи от етикетите. Повечето са бодита, гащеризони, ританки, клинчета и т.н. За официални случаи като погачи и прочее ще трябва да купя нещичко, напр.рокли нямам никакви Simple Smile

# 72
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И аз ще купувам  Simple Smile то е ясно.

# 73
  • Мнения: 440
здравейте дами чета ви но не съм писала термин 04.05 бебе момиче  на 37 год съм вече купихме всичко т.е само да го доставят ще раждам секцио средата на април успех на всички ни

# 74
  • Мнения: 2 532
Ооо, като ви чета за дрешките, много напред се запасявате Thinking Аз засега съм подготвила само размери 50 и 56. Даже бях изкарала от на сина ми разни 62ри размер и си казах, че има доста време до тях Crazy И с него поетапно купувах дрешките.

Общи условия

Активация на акаунт