~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 378
  • 743
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 358
Дават, не дават, аз ще нахалствам и ще си обувам клинче след визитация. Просто не ми е удобно да се мотам по нощница. Ако е голяма драма, ще ги слушам. А пижамата си я нося сега и за домашно облекло, понеже е късичка и ми е леко, широко с панталончето.

Две в едно, как ти мерят корема? При мен такова измерване не са правили. Каква е идеята,знаеш ли? Стискам палци да се завърти туй бебе и без помощ.  Hug

# 136
  • Мнения: 13 939
Да се отчета и тук, бебчетата са по 2300 и живот и здраве ще раждам другата седмица. Тоновете са добри, но с контракции, лекарката каза, че няма да издържа още дълго. Едното е главично а другото напречно.
Нати повярвай от жега няма да ти се слага нищо, а само ще ги се маха  Wink

# 137
  • Мнения: 1 109
Amini, честито за новините! Не знам дали си доволна, че ще е другата седмица, но съм сигурна, че лекарят ти го е обмислил и всичко ще е ОК. Май ти ще си първата майска мама newsm24   Пожелавам ти спокойствие и всичко да мине много лекичко. Вярвам, че цялата тема ще е с теб Simple Smile

Леле, момичета, как внезапно наближава мигът...

О! Другата седмица ще са овнета! Аз като едно овне се радвам Simple Smile)))

# 138
  • пловдив
  • Мнения: 72
Добро утро !!!!Снощи се чух с лекаря който ще ми води раждането!!!!И аз ще съм другата седмица ☺ Та да видим сега коя ще е първа 😛Това в кръга на шегата.Много ми  е притеснено - при мен се очакват усложнения -имат съмнения за срастване на плацентата с матката и така...Много се притеснявам и ме е страх.От друга страна вече ще си гушна бебоците,и не на последно място'-ще ми олекне че вече много ми тежи.Ох,дано всичко е наред и накрая всички да сме доволни и щастливи.Слънчев и усмихнат ден!!!

# 139
  • Мнения: 116
Здравейте, момичета!
За нощниците-като раждах в БГ бяха задължителни само при визитацията и без бельо. Както се изрази Росито (мисля тя беше), "свободен достъп" 😄 През останалото време аз бях с пижама с копчета за по-лесно кърмене.
Аз от вчера съм с някакъв стомашно-чревен вирус и си е гадна работа. Надявам се децата да не прихванат от мен. Ако някой знае какъв билков чай мога да пия в такива случаи, моля да сподели.
Това с размерите на бебето е доста относително. Синът ми вървеше седмица напред на ултразвука, а се роди 3600гр седмица СЛЕД термин  Grinning
Дъщерята се роди само 1ден след термин 3800гр., та аз ще чакам мерките след раждането   Wink

# 140
  • Мнения: 741
Май ти ще си първата майска мама newsm24
Имаме си вече една Майска мама,но тя отдавна вече спря да пише тук!

Иначе с нетърпение ще чакам от другата седмица да започне бебевалежа.Предполагам,че сте притеснение и със смесени чувства,но пък най-хубавото ни предстои.Иначе и аз хем искам да идва вече момента да си гушна малкото слънчице,хем ме обзема голям страх,но...няма как и това трябва да мине! Peace

radi1982 стискам силно палците в крайна сметка да няма усложнения и всичко да минава безпроблемно! Hug

Взехте ме навихте за тези пижами и ще потърся сега и аз да си купя.Поне си знам,че ако в болницата не успея да си я обличам,то живот и здраве вкъщи ще си я нося. Whistling

# 141
  • Мнения: 510
Олелее, другата седмица започва бебевалеж...!!! #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

Прекрасен и слънчев ден на всички Simple Smile
Иначе и аз съм на половина стегнала багажа, остава 2 магазина да мина и натъпча самите торби...предполагам до понеделник ще съм заредена.... #Crazy Shocked

# 142
  • София
  • Мнения: 109
Момичета, ще споделите ли за пижами с  копчета...че и аз нощници не нося, и мислих да купя само една за болницата  newsm78

# 143
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Амини с тебе сме и много се вълнуваме  Hug

Роси доста мами от списъка на 1 страница не пишат май вече.

Нати мерят го вертикално от над срамната кост до под гърдите образно казано със шивашки см, измерват колко се е увеличил и и си имат крива според, която отчитат дали бебето расте нормално според седмиците. 20 % отклонение са допустими.

При нас по време на самото раждане ти дават нощница с копчета от пред като престилка, много държат на контакта кожа кожа веднага като се роди бебето,  после си се изкъпваш и си обличаш твои удобни дрехи.

Друго се чудя сега, вие ще ползвате ли омекотители. При нас водата е твърда, но аз пера без омекотители нашите дрехи, но сега се чудя за бебето. Иначе е ясно, ако ползвам ще се специално бебешки неутрални, но все пак се чудя.

# 144
  • Мнения: 604
Да мина и тука на отчет. Тъкмо се завръщам от преглед - младежа е станал 3 кг. Всичко си му е наред - седи си с главата надолу. Тонове, води и плацента в норма. Доктора каза, че е хубаво да си седи там поне до 20 април, с което леко ме стресна, че според него ще стане поне 3500. А аз се шегувам, че имам сключен договор с младежа - той става 3500, аз мах. 72 кг. и излиза. Само някакви левкоцити в урината ми откриха и ми изписа две прахчета, които да изпия през 4 дена.
За нощниците - и аз принципно не ползвам такова нещо, но имам една от каката и ще си взема нея в болницата. С ластично деколте е - удобна за кърмене. Друга не мисля да купувам.

# 145
  • Мнения: 13 939
И аз знам за една майска мама, която за съжаление роди доста рано.

Амайрани, радвам се за хубавите новини, все така да е  Grinning Ради, стискам палци за леко раждане, без усложнения Praynig

Омекотител не мисля да ползвам, но в София няма нужда, водата е много мека.

# 146
  • Мнения: 2 532
И аз минах набързо една консултация днес. Този път пропуснахме ехографа. Според доки нямало нужда толкова начесто и го оставихме за консултацията в края на другата седмица.
Иначе слушаха тонове, мериха ми кръвно, взехме и секрет за микробиология. И корема ми мереха с метър, но то си ми го правят всеки път това Thinking
В края на тази седмица пък съм при лекаря, който ще ме оперира. Сега накрая е голямо ходене по прегледи Crazy

# 147
  • Мнения: 604
Уфф и мен пак ме викат в понеделник за тонове. Confused

# 148
  • Мнения: 13 939
Аз съм на тонове и в петък и в неделя (имам от миналата неделя и вторник), съвсем нормално е като напредне бременността Simple Smile

# 149
  • Мнения: 604
Знам ама, ако мъжо не успее да си пусне ден отпуска ще ми се наложи да се лангъркам по маршрутките Ямбол-Сливен. А кръста ми вече хич не ги обича тези изпълнения.

Общи условия

Активация на акаунт