~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 332
  • 743
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 13 929
И аз всеки ден пера  ooooh!
Чанта още не съм приготвяла, само съм накамарила нещата, които мисля да взимам Simple Smile

# 166
  • Мнения: 446
    И аз днес с отчет от доки Simple Smile
    След ултразвука шемета се изцепи,че малкия е готов за изстрелване  #Crazy Обаче,мен ме е такова шубе,че не е истина Sad Назначи ми ново изследване на секрет-каза,че е за последно и от сега нататък иска всяка седмица да ходя при него.Аз пак си направих устата,че искам секцио,защото много ме е страх,а той пак ми се скара...
     

# 167
  • Мнения: 1 256
Ради, Amini ще стискам палци всичко да мине като по вода.
И аз минах поредния преглед. Води и плацента ок. Гледа ме и на магарето. Каза, че засега няма признаци за скорошно раждане. Но не се знае. Взе ми влагалищен секрет. Не можа много добре да измери бебчо, но според нея вече е 3 кг при навършени 36седмици. Питах я дали ще стане много голямо бебето, та да не мога да родя нормално. Каза ми, че в хода на раждането щяло да се разбере, което ме озадачи.
Чантата за болницата е почти готова, но те май ще са 3. Едната е пълна с 2 пакета лигнин, 1 голям пакет еднократни подложки за мен, превръзки, памперси. Ами то не остана място за нощници, за тоалетни принадлежности, а какво остава и за дрехите на бебето. Направо съм в чуденка как да сформирам всичко.
Момичета не остава много и страха взе да ме обхваща  Weary

# 168
  • Мнения: 528
Здравейте! Да дам и аз своя отчет от първите тонове - всичко е наред за сега. Имам си и дата дори, та нещата стават сериозни и леко ме тресе напрежението. Хубавото е, че имам още да се подготвям и това ме разсейва. Днес мисля да приключа с покупките за мен и да си приготвя чантата да си ме чака.

# 169
  • Мнения: 510
Цвети, в хода на раждането ще се разбере, защото жените раждат и 4 килограмови бебета без проблем Simple Smile. А нали знаеш, че тези измервания на бебето са 5 горе, 5 долу....т.е бебето ти в момента реално е между 2700 и 3300 Wink...Някъде там. За саковете - аз ще имам сак за бебето нещата, смятам да си взема не повече от 20 броя памперси в чантата, ако се наложи повече - ММ нали всеки ден ще ме посещава. А в една от големите торби на Джъмбо - ще са моите неща насипани. Зареди се с мноооооооого вода. Първо, че е топло в болницата, второ, че започнеш ли да кърмиш много ще ожадняваш като ти слезе зрялата кърма. Едно 2-3л на ден вода си ги имай наум Simple Smile

# 170
  • Мнения: 187
rosit@, natalkus
Много ви благодаря за успокоението, помогнахте Simple Smile Hug  bouquet Попрочетох и явно се среща по-често, отколкото съм си мислела. Искаше ми се все пак естествено да раждам, но ако се наложи, съм готова за секциото, важното е бебката да е добре. Simple Smile
rosit@ Мой ред за успокоение - твърде възможно да ги сънуваш тези неща от напрежение, все пак големия ден наближава.  Grinning
karina31 Аз вчера си стегнах багажа в куфар с колелца, сакчето, което бях предвидила, щеше да е прекалено малко, а като си представя колко ли още неща не съм се сетила, че ще ми трябват и мъжа ще трябва да ми ги носи..реших да имам прекалено свободно място в багажа, вместо да се занимавам да тъпча парцали в болницата.  Mr. Green

# 171
  • Мнения: 741
- Radost - ти по собствено желание ли секцио?

karina31 аз на тове място не бих се занимавала с няколко чанти,а както _dreamon_ е писала бих си приготвила един по-голям сак или куфар.Дори моя багаж съм решила да е в един по-малък сак и въобще да не се занимавам с торби.

_dreamon_ така е за сънищата.Колкото повече наближа,повече ги мисля нещата и се притеснявам и е нормално да се отразява и върху съня ми,но специално тоя беше мега гаден.

Днес вече се реших,защото реално до евентуалната ми дата за секцио остава по-малко от месец...сортирах дрешки цветни и бели и вече въртя първата пералня на 60 градуса.Имам да пускам още две и явно деня ми ще мине в пране на бебешорски дрешки,защото програмата ми е от по два часа.Май гладенето ще остане за утре,защото ще ми дойде "туу мач" днес всичко.А и все пак трябва да имам занимание всеки ден.

# 172
  • Мнения: 441
    И аз днес с отчет от доки Simple Smile
    След ултразвука шемета се изцепи,че малкия е готов за изстрелване  #Crazy Обаче,мен ме е такова шубе,че не е истина Sad Назначи ми ново изследване на секрет-каза,че е за последно и от сега нататък иска всяка седмица да ходя при него.Аз пак си направих устата,че искам секцио,защото много ме е страх,а той пак ми се скара...
     

Моля те, не го прави само от страх (освен ако не говориш за истинска паник атака и психологически проблем). По-добре мини един курс на обучение с акушерки за това как преминава раждането. Ако можеш, свържи се с акушерка в болницата, в която ще раждаш.

Ради, Amini ще стискам палци всичко да мине като по вода.
И аз минах поредния преглед. Води и плацента ок. Гледа ме и на магарето. Каза, че засега няма признаци за скорошно раждане. Но не се знае. Взе ми влагалищен секрет. Не можа много добре да измери бебчо, но според нея вече е 3 кг при навършени 36седмици. Питах я дали ще стане много голямо бебето, та да не мога да родя нормално. Каза ми, че в хода на раждането щяло да се разбере, което ме озадачи.
Чантата за болницата е почти готова, но те май ще са 3. Едната е пълна с 2 пакета лигнин, 1 голям пакет еднократни подложки за мен, превръзки, памперси. Ами то не остана място за нощници, за тоалетни принадлежности, а какво остава и за дрехите на бебето. Направо съм в чуденка как да сформирам всичко.
Момичета не остава много и страха взе да ме обхваща  Weary

Има някои жени с толкова тесен таз, че и 2.5 кг са им много, за други и 4.5 кг са възможни. Дори знам за бебе > 5кг на първо раждане.

Доколкото знам, оплетена връв около вратлето не би трябвало да е проблем, освен ако не е силно стегната и много бебета се раждат така.

# 173
  • Мнения: 49
И аз да се разпиша:бебчето ми е 2800гр,но остана седалищно.Иначе всичко за сега е ок. Ще сме планово секцио в края на април.Започнах повече да лежа,че ме боли вдясно, като преди цикъл,но постоянно.Мааалко съм притеснена... При вас има ли такива болки?
Иначе днес и утре, ще сглобяваме креватчето и май, ще си стягам чантата. Имам още неща за купуване, но са по-дребни и таткото може да ги вземе Simple Smile
Чувството,че събитието наближава не ме оставя 24ч.Grinning


Момичета,не мога да повярвам,че сме на финала! Heart Eyes

Последна редакция: чт, 07 апр 2016, 15:58 от qgodka_

# 174
  • Мнения: 446
     Страха и желанието ми за секцио са,защото имам две операции на белите дробове(пнеумоторакс-лява и дясна страна).С няколко думи-дробовете са ми пришивани за плеврата и при напъването при естествено раждане може и да стане гаф Sad .Заради това ме е страх и го обясних на доктора.Според него няма място за притеснение,но ако искам да се консултирам с хирург.Така и ще  направя другата седмица.Гинеколога ми е много добър лекар-както се казва,всички жени от града ходят при него.За това му вярвам,но страха си остава,защото при евентуална трета операция от пнеумоторакс,ще се побъркам.Първо,защото няма да мога да бъда с бебето през минимум първия месец след раждането му и второ-това е хипер кофти операция с интервенции цял месец.
       Ох,много дълго стана...извинявайте за дългия пост.

# 175
  • Мнения: 63
Здравей те и от мен и ние вече сме в 45 дневния болничен бебето в 35 г.с. е 2400 само аз вместо да наддавам 1 кг.съм отслабнала. Мъчи ме зъб ще търпим още малко

# 176
  • Мнения: 441
Здравей те и от мен и ние вече сме в 45 дневния болничен бебето в 35 г.с. е 2400 само аз вместо да наддавам 1 кг.съм отслабнала. Мъчи ме зъб ще търпим още малко

Доколкото знам зъбните инфекции трябва да се оправят възможно най-бързо през бремеността и няма причина да се чака.

# 177
  • Мнения: 187
GrayButterfly Защо, би трябвало да е по-скоро сигнал, че не се приема достатъчно калций с храната и бебето "изяжда" всичко.
Emel Tahirova Може би е добре все пак да идеш на зъболекар, те си знаят най-добре. Колежки ходиха, докато бяха бременни, а и моята ми е казвала, че даже и да се наложи местна упойка, не би било проблем за бебето.

# 178
  • Мнения: 441
GrayButterfly Защо, би трябвало да е по-скоро сигнал, че не се приема достатъчно калций с храната и бебето "изяжда" всичко.
Emel Tahirova Може би е добре все пак да идеш на зъболекар, те си знаят най-добре. Колежки ходиха, докато бяха бременни, а и моята ми е казвала, че даже и да се наложи местна упойка, не би било проблем за бебето.

Извинявай, не разбрах.

     Страха и желанието ми за секцио са,защото имам две операции на белите дробове(пнеумоторакс-лява и дясна страна).С няколко думи-дробовете са ми пришивани за плеврата и при напъването при естествено раждане може и да стане гаф Sad .Заради това ме е страх и го обясних на доктора.Според него няма място за притеснение,но ако искам да се консултирам с хирург.Така и ще  направя другата седмица.Гинеколога ми е много добър лекар-както се казва,всички жени от града ходят при него.За това му вярвам,но страха си остава,защото при евентуална трета операция от пнеумоторакс,ще се побъркам.Първо,защото няма да мога да бъда с бебето през минимум първия месец след раждането му и второ-това е хипер кофти операция с интервенции цял месец.
       Ох,много дълго стана...извинявайте за дългия пост.

Ясно, не съм запозната.

# 179
  • Мнения: 1 256
Има ли все още такива като мен, които не са си купили помпа?

Общи условия

Активация на акаунт