~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 327
  • 743
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 49
Всеки ден вече си имаме по 1..2. бебчета! Да са ни живи и здрави!  Simple Smile
На мен ми остава около седмица и освен да мисля за раждането друго не правя.Имах и изпит, който отложих,да не стане там нещо.
Иначе леки контракции имам, но ми се иска поне до зодия телец да дочакаме Grinning Grinning Grinning

# 436
  • Мнения: 167
Живи и здрави да са ни новите бебчета!

# 437
  • Мнения: 741
Честито на новите ни майчета,да са им живи и здрави бебчетата! Hug

Карина няма от какво да те е страх(само кой го пише).Мисли си само за щастливата среща с най-хубавото и мило човече на света!Аз хем нямам търпение,хем ме е адски шубе,но мен хайде заради секциото.И все пак си казвам най-важното да сме живи и здрави,в което вярвам съм убедена.Колкото се притеснявам,толкова и търпението ми е огромно да си гушна бебчето. preggo

Относно водите при мен започнаха да си изтичат леко и в началото усещането бе все едно съм се напишкала,но до колкото ми е ясно при всяка е различно. Peace

Иначе и аз си имам контракции...къде с болка,къде без...както и менструален дискомфотр+болка,но да видим. Whistling

# 438
  • Мнения: 1 069
При начало на родова дейност, водите изтичат бавно, с часове, на ежедневна превръзка.

Но ако околоплодният мехур е бил спукан от бактериална инфекция, бременната се събужда в подгизнало от напълно изтекли води легло.

# 439
  • Мнения: 2 532
Честито на новите майчета! Да са им живи и здрави дечицата!
rosit@ , и аз съм като теб - хем ме е страх от секциото, хем нямам търпение да я видя Simple Smile Първият път не го мислех толкова, защото до последно не знаех кога ще е, а сега почти месец предварително насрочихме дата. Съответно с наближаването й и притесненията, и безсънието ми растат #Crazy Все си повтарям, че всичко ще е наред и че е рутинна операция...ама нещо самоуспокоението ми не действа винаги Embarassed

# 440
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И аз да честитя новите бебчета  bouquet ! Да са живи и здрави !

# 441
  • Мнения: 446
И от мен честити бебчовци и беби!  ooooh!
Дано са здрави и щастливи и спокойни дечица! 
Аз от днес съм официално в девети месец. Доктора каза, че беборан е в позиция за изстрелване.
Имам леки контракции, кръста много ме боли а днес цял ден ми беше някакво кофти и ми се гадеше.  Sad
Нямам търпение да родя вече, но ме хваща все повече едно шубе...  ooooh!

# 442
  • Мнения: 1 256
Момичета, благодаря ви за окуражителните думи. Знам, че всяка една от вас си има малко или много своите страхове. Малко по -притеснително е за мамите, които имат дата за секцио. Но ние които ще раждаме уж нормално незнаем кога ще се случи. Чудя се аз и за тези води. Кога, къде и колко ще ми изтекат. По принцип все съм чувала, че изтичат наведнъж. Бях чела за едно момиче, чийто води изтекли в центъра на Бургас. Аз за всеки случай си постлах едно от тези едникратни чаршафчета, ако стане нещо. Днес като се забърсвах върху тоалетната хартия имаше леко кафеникава слуз. Дали не е тапата  newsm12   
Илиянка, ние с теб вървим заедно.Остават ни долу горе 13 дни.
Dreamon, дано както казва Весито да свикнем бързо с болничната обстановка.
Момичета, много се радвам че ви има, че сме заедно и си споделяме и подкрепяме.  lovekiss

# 443
  • Мнения: 2 532
Възможно е да е и тапата. Тя нали и на части можела да пада. След 2-3 дни затишие, тази нощ пак ме почнаха едни контракции и мен ooooh!

# 444
  • Мнения: 604
Това за водите е много относително. Моите така и не изтекоха по естествен път. Пукна ми ги доктора на около 7-8 см. разкритие. За мен това беше най-добрия вариант за раждане( и все още е затова се моля и сега да е така) - половин час след пукането бях родила( дали имаше и толкова).

# 445
  • Мнения: 75
 
Илиянка, ние с теб вървим заедно.Остават ни долу горе 13 дни.
Karina, още малко ни остава Simple Smile
За водите - първото раждане започна с изтичане на води. При мен беше постепенно, нямах контракции, нито разкритие. Родих 13-14 часа след това Simple Smile Няма как да не разбереш, че са водите Simple Smile Спокойно! Всичко ще бъде наред!
Хубав и спокоен ден! :* :* :*

# 446
  • На остров
  • Мнения: 13 498
При мен ги пукнаха, но нищо неприятно не се усети.
Как процедират сега в Бг дават ли веднага бебето на мама за да се осъществи контакт кожа с кожа.

# 447
  • Мнения: 1 069
Ако майката си го поиска.

Иначе тук все още масово действат по остарели схващания...

# 448
  • Мнения: 510
Днес като се забърсвах върху тоалетната хартия имаше леко кафеникава слуз. Дали не е тапата  newsm12   


Цвети, според мен имайки предвид и разкритието и подозрителната кафява слуз, ако има нещо неготово от багажа ти за болницата, днес вземи го довърши...Утре или в другиден може и да не ти е вече до него Wink  bouquet

# 449
  • Мнения: 1 256
Момичета, как тълкувате това?
И още една добра новина - за бъдещите майки и техните акушер-гинеколози. От месец април 2016 година на жените, които не желаят да раждат с планирано цезарово сечение, няма да се налага да плащат избор на екип по фиксирана цена в болницата. Парите ще трябва да се предават на ръка на избрания лекар.По този начин ще се облекчи фиска, който в момента събира два пъти данъци върху тези суми, а също болниците няма да се чудят къде да харчат постъпленията си от тази услуга. Гениалното решение дължим на факта, че в Наредбата за (ограничаване) правото на достъп е забранено да се прави избор на екип при спешни състояния. А постъпването за раждане при започнала родилна дейност всъщност е спешно състояние – не се планира предварително. Та ако сте си избрали лекар, който е поел ангажимента да бъде 24 часа/7 дни дни в седмицата на ваше разположение, чувствайте се свободни да възнаградите труда му за спешното ви раждане по класическия неформален начин. Да живее реформата и неуморимите и двигатели!

Общи условия

Активация на акаунт