~Чакаме тук новината голяма - коя ще е първата МАЙска мама?~Тема 9

  • 43 346
  • 743
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 532
А бодежи долу някой получава ли? И да ме притесняват ли newsm78

# 556
  • Мнения: 446
       Matahari, името може да си дойде с раждането на бебчето и да ти хрумне, като го видиш. Не бързай, никое бебе не е останало без име  Party

       Честито и на Жоцка  Heart Eyes

        Цветна палитра, ако имаш в предвид едно такова чувство, дето все едно ток те удря-и аз съм така. Доктора каза, че бебо натискал нерв.

       Вчера нямах време да се похваля. Доставиха ми креватчето, но не сме го зглобили още, че ремонтът на бебе-стаята продължава. Един съвет-наемайте си само проверени майстори или препоръчани. Нашия вчера го изгонихме-за три дни е налепил тапетите само на половината стая. И то как...  ooooh! Между някои има разстояние, целите са изцапани от мръсни ръце. Опитвал е предполагам да ги избърше и ги е скъсал на места  #Cussing out. Да си ги бях налепила сама, много се ядосах...

# 557
  • Мнения: 2 532
Ами не знам и аз как да го обясня - точно като бодеж го усещам Tired Направо подскачам и веднага гледам или да поседна, или да полегна направо. И освен това е придружено с рязка нужда да посетя 00  Crazy Може и да притиска нещо наистина Thinking
Иначе е доста активна този следобед. И мен ме заболява от някои по-резки движения baby_neutral

# 558
  • Мнения: 1 256
Ох, момичета страх ме е да си легна да спя тази вечер. Като си помисля за тази болка. Разбирам ви как се чувствате. Все ми говориха, че на края става страшно, но аз невярвах. Е, вече знам какво е.

# 559
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Карина  Hug настрой се положително да боли и не е приятно, но ако имаш възможнсот за упойка ще е много по леко .

# 560
  • Мнения: 1 109
Карина, не я мисли болката, няма смисъл предварително. Тя като дойде ще усетим. Simple Smile
Аз гледам да се наслаждавам на всяко подритване, защото знам, че остава още малко и после вече няма да го има. За болката не мисля, знам, че дойде ли - ще се страда Grinning, ама защо предварително? Simple Smile

# 561
  • Мнения: 1 256
Карина, не я мисли болката, няма смисъл предварително. Тя като дойде ще усетим. Simple Smile
Аз гледам да се наслаждавам на всяко подритване, защото знам, че остава още малко и после вече няма да го има. За болката не мисля, знам, че дойде ли - ще се страда Grinning, ама защо предварително? Simple Smile

Наистина си права. Благодаря ти за подкрепата. love001

# 562
  • Мнения: 446
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=597249;topicrefid=4

Карина, горещо препоръчвам тази тема за четене. Аз я чета от няколко дни и вече не ме е такова шубе. А и историите на мамите са много смешни  Simple Smile Всъщност, препоръчвам тази тема на всички мами  Peace

# 563
  • София
  • Мнения: 66
Ох, момичета страх ме е да си легна да спя тази вечер. Като си помисля за тази болка. Разбирам ви как се чувствате. Все ми говориха, че на края става страшно, но аз невярвах. Е, вече знам какво е.
Днес точно това и аз споделих на таткото, той ми каза, че излишно се настройвам отрицателно. Мисля, че просто не знае за какво неудобство става въпрос ...

# 564
  • Мнения: 167
Момичета,малко съм стресната.При последния видиозон доктора ми каза че бебо е с двойно оплетена пъпна връв около врата.Кръвотока за сега бил добър,което значело, че бебето се хранело добре,с тази разлика че го изкара по- малко отколкото беше предния път на прегледа.Съответно ми издърпа и датата за секциото по-напред.Сега съм направо в ступор,незнам какво да мисля???

# 565
  • Мнения: 56
Nadya, доктора си знае работата, не се притеснявай, ако е било нещо много сериозно за момента е щял веднага да те прати за операция.
Момичета, пиете ли още някакви витамини или фолиева киселина? На мен до термин ми остават две седмици, но ми свършиха витамините (пиех Прегнакер Ориджинал) и сега не смятам да си купувам нова опаковка.
Колкото до вечерните и среднощните приболявания, аз мисля, че всичко това е подготовка на тялото, т.к. вечерта сме насъбрали доста тежест от деня. Така си  го обяснявам съвсем простичко, иначе родилните болки са неподлежащи на съмнение и чудене те ли са или не.
Хубав ден!

# 566
  • Мнения: 2 532
Desita1 , аз пия витамини + желязо. И двете АГ ми казаха да си ги продължавам до раждането. Даже последният път си изчислих колко хапчета ще ми трябват до датата и си купих на блистери. Може да попиташ в аптеките и да не вземаш цяла опаковка Peace
Nadya360 , докторите си знаят работата. Щом кръвотокът е добър, няма страшно. Колкото до размерите, накрая е трудно да се измери. Аз бях писала май, че на ЖК последния път изкараха беба около 2700, а почти месец преди това в рамките на 3 дни беше измерена първо 2300-400, после 2600. Със сина имахме същата история - единият ехограф го изкарваше под 3кг, а другият над 3500 ooooh! Така че на ехографии в последните седмици нямам вяра  Naughty
А за кога ти е терминът? По принцип секциото го правят до 14-16дни преди термин.

# 567
  • Мнения: 187
Nadya360 И при мен има двойно увиване на пъпната връв. Поне на по-предния преглед се видя, аналогично както при теб ми казаха, че кръвотокът е добър, така че няма нужда за притеснение. Щом така или иначе си със секцио, не се притеснявай. Аз искам нормално, а секциото ме притеснява и не ми се иска да се стига до там, но..ако се наложи. Впрочем при последния ми преглед преди няколко дни не се виждаше много ясно връвта дали е около врата или не е, а и бебката се е завъртяла с лице към корема ми, та явно се е поотвъртяла. Така че като минала прясно-прясно през това ти казвам - спокойно, ще се успокоиш малко по малко и всичко ще бъде наред. Както чувам мнения от много места - никак не са глупави бебоците Simple Smile

А аз пак пия Ферофолгама заради нисък хемоглобин. Качих го от 104 на 110 между изследванията, но е добре да го вдигна още и АГ ми препоръча да продължа да го пия и по време на кърменето.

P.S. За размерите също не се притеснявай, не са особено точни накрая. При мен преди 2 седмици беше 2430 гр., сега като съм в 37ма седмица преди 2 дни излезе 2500 и нещо гр., което ми се стори твърде малко наддаване, но не съм се и занимавала да питам.  Wink

# 568
  • Мнения: 604
И аз съм на Феро-Фолгамма от една седмица. Моя хемоглобин на последните изследвания бил 99 ама кой да види.  ooooh! Изследванията ми пуснати на 6.04. хемоглобина го видяха на 19.04 чак и тогава ми изписаха желязото. Най-забавното е, че когато припадах по улиците хемоглобина ми се беше 104( което е нормално за мен), а сега когато съм добре и ходя като кон той падна под 100.

# 569
  • Мнения: 2 532
Аз точно с Феро-Фолгамата го докарах на 136 според последните изследвания. Но пия от доста време(може и 3 месеца да станаха). Въпреки че се нормализира хемоглобинът, си ми казаха да продължавам Thinking

Общи условия

Активация на акаунт