Положителен тест, завишени нива на ЧХГ, но няма плоден сак?

  • 5 156
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ми не расте добре ЧХГ-то.
Точно това щях да напиша. За 1 седмица се е утроило, това не е добър растеж изобщо. Или расте прекалено бавно, или е било по-високо и сега намалява. Ново ЧХГ ще даде отговор, ако намалява може и нищо никъде да не се появи, а да приключат нещата от само себе си.

# 16
  • Мнения: 144
Благодаря ви, момичета.

Лошото е, че и двете мнения са еднакви, завишени нива на ЧХГ, удебелена лигавица, липса на цикъл, положителен тест за бременност, а нито в тръбата, нито в матката нещо налично. Единия преглед е в АГ"Селена", другия при завеждащ отделение във ВМИ в Пловдив. И двамата казват, че трябва да се чака, докато се появи нещо, а това чакане е толкова мъчително, особено, когато знаеш, че не следва нищо добро. Знам ли и аз, какво да и кажа и как да я успокоя.  newsm78

# 17
  • Мнения: 403
А колко е ЧХГ при последния преглед, в една и съща лаборатория ли ги пускате?

# 18
  • Мнения: 144
А колко е ЧХГ при последния преглед, в една и съща лаборатория ли ги пускате?

Първото беше 107, вчера беше 452 и утре ще пуснат трето, за да са минали 48 часа, в лабораторията на Селена, всички са в една и съща.

# 19
  • Мнения: 403
Ясно.. Според мен е безотговорно да се търси нещо при толкова ниски нива на хормона.
Ето част от зачатие
Чрез трансвагиналния ултразвук може да се види най-рано гестационен сак, когато ЧХГ нивата достигнат 1000 - 2000mIU/ml. Тъй като нивата могат да варират много и не може да бъде установена с точност датата на зачеване, то диагностицирането с ултразвук не може да бъде направено докато нивата на ЧХГ не достигнат поне 2000.

Когато разбрах че съм бременна ЧХГ 236. Чак след 10 дни ме извикаха на преглед за да търсим сак, смятай какви са били стойностите на хормона за да се види сакче от 4-5 мм.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Абсолютно несериозно е... Ако утре нивата са спаднали пак ли ще чакат да се появи някъде нещо? Виж ако се качват може да е тревожно...

# 21
  • Мнения: 144
Ясно.. Според мен е безотговорно да се търси нещо при толкова ниски нива на хормона.
Ето част от зачатие
Чрез трансвагиналния ултразвук може да се види най-рано гестационен сак, когато ЧХГ нивата достигнат 1000 - 2000mIU/ml. Тъй като нивата могат да варират много и не може да бъде установена с точност датата на зачеване, то диагностицирането с ултразвук не може да бъде направено докато нивата на ЧХГ не достигнат поне 2000.


Да, разбира се, напълно съм съгласна, но е много страшно, когато незнаеш, какво се случва. На нея цикъла и закъснява 13 дни, положителен тест, при 3 годишно чакане, нетърпението и вълнението е голямо, вярно, че и донесе много притеснения, но все пак тя искаше да направи всичко възможно , дори при минимална възможност за нормална бременност да я задържи. Освен това, нали при ниво над 50mIU/ml има налчие на бременност. Сложно е наистина, молим се вече да не е бременна просто или да се разпадне от самосебе си, каквото и да е имало.

# 22
  • Мнения: X
На мен ми звучи като биохимична бременност, имало е нещо,покачило се е ЧХГ до някъде и после е започнало да пада. Няма какво да се види, но все пак като е отишла да я прегледат, нормално е да я прегледат и това са направили. Няма нужда да се плюе по лекарите и колко нескопосани били, че я прегледали при толкова ниско ЧХГ  Rolling Eyes. А това, че 3 години не ставало, ама всичко им било наред...

# 23
  • Мнения: 144
На мен ми звучи като биохимична бременност, имало е нещо,покачило се е ЧХГ до някъде и после е започнало да пада. Няма какво да се види, но все пак като е отишла да я прегледат, нормално е да я прегледат и това са направили. Няма нужда да се плюе по лекарите и колко нескопосани били, че я прегледали при толкова ниско ЧХГ  Rolling Eyes. А това, че 3 години не ставало, ама всичко им било наред...

Чакаме да видим как ще се развият нещата. А за трите години-пълни изследвания и за двамата, спермограми в различни болници, тя прегледи на тръбите, цветна снимка, хормонални изследвания, щитовидна жлеза и още какво ли не и им казват-нямате проблем, млади сте, мъчете се, ако не осеменяване. Какво да ви кажа повече и аз незнам, не сме се сблъсквали с такива неща, нямаме опит и се надяваш, че хората, които имат ще ти помогнат.

# 24
  • Мнения: 1 052
Аз знам, че при повечето жени ЧХГ се удвоява през 48 часа, но може и през 72 часа. Ако при нея се удвоява на 72 часа, то нещата изглеждат нормални.
Стискам палци всичко да е наред, бебчо да си е на мястото и просто още да е много рано за преглед Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Е очевидно не се удвоява на 72 часа...

# 26
  • Мнения: 1 052
Явно не мога да смятам... Къде греша?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 242
ден 5 - 107
ден 12 - 452
удвоява се на 81 часа (ако приемем, че през цялото време расте, един трети тест ще покаже дали се покачва все още или по някое време е започнал да спада).

# 28
  • Мнения: 1 052
Да, разбира се, че третият тест е решаващ, но ако се удвоява на 72 часа, според мен нещата се връзват, а именно:
ден 5 - 107
ден 8 - 214
ден 11 - 428
Та логично на 12-ти ден да не се е удвоило все още... Би трябвало да се удвои на 14-ти ден.
Може и да греша, не споря Simple Smile

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Има калкулатори в нета, напр. в зачатие - въвеждаш първа и втора стойност, както и дните между тях и изчисляват автоматично на колко време се удвоява. Според този калкулатор се удвоява на 81 часа, т.е. на 12-ти ден стойността със сигурност трябваше да е повече от 452, ако се удвояваше на 72 часа. Но няма смисъл да философстваме, да видим какво ще покаже следващото изследване.

Общи условия

Активация на акаунт