Модни тенденции в прическите и всичко за косата – Тема 5

  • 69 686
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Аз продължавам с питанките  Grinning
От момичетата ползващи преси и въртящите четки, споделете мнение дали четката изправя качествено.Предполагам четката е по-щадяща, защото аз с пресата си съсипвам косата.
Преса за коса не съм използвала от януари 2015 година Simple Smile Изправям косата с четка и сешоар .

# 16
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Благодаря за темата  bouquet

Косата си я нося както Жана е показала само, че захваната назад с фибички. Обичам изчистени без много шарении и камъчета по тях. Ластици за коса също ползвам разбира се, но основно в нас си връзва косата на опашка. Понякога (рядко) и на небрежен кок я нося.

DqVoLsKi_ChArOvNa относно кокосовото масло, аз съм ползвала и двата вида с и без аромат и разлика в косата ми не намерих. Това, което е с аромат, като че ли по-лесно се втечнява само от телесната температура, но може и само на мен така да ми се е сторило.
Относно въпросът за летните грижи за косата НЕ полагам специални такива  Embarassed, а може би трябва. Ще следя за предложения  Peace

# 17
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Слагам ластици и шноли в неутрален цвят и то когато се налага.Не си падам по кичозни аксесоари ,а и възрастта ми не е подходяща за твърде смели експерименти.
Гледам разни клипчета за прически.Някои от тях са постижими,но обикновено сутрим време никога не стига и си ходя все "аз". Mr. Green
Работната ми прическа е обърнат назад или настрани  бретон,забоден с подобна шнолка.
Скука ама удобно.

# 18
  • Мнения: 435
Ястребче, кажи ми, харесва ли ти тая прическа на топ-фризьора на Лореал?
С хиляди извинения за намесата, ама аз някак така си те представям, само че по-дълбоко-червена.
Най-добре отвори клипчето към края, където се вижда крайният резултат:

https://www.youtube.com/watch?v=kW47fgqNX2E

# 19
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
За безжизнено изглеждащи коси се сетих, че може по косата да има натрупани твърде много силикони и / или варовикови отлагания от водата.

Има дълбоко почистващи шампоани, а и един прост метод за "разчистването им" - в шепа, заедно с шампоана се слага малко сода за хляб и с тази смес се разтърква внимателно цялата коса. Пробвала съм го многократно и ефектът наистина е изумителен, поне при мен. След тази процедура е добре да се полее косата с кисел разтвор - вода с ябълков оцет/ лимон / лимонтузу, разтворени в нея.

# 20
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Ястребче, кажи ми, харесва ли ти тая прическа на топ-фризьора на Лореал?
С хиляди извинения за намесата, ама аз някак така си те представям, само че по-дълбоко-червена.
Най-добре отвори клипчето към края, където се вижда крайният резултат:

https://www.youtube.com/watch?v=kW47fgqNX2E

Страхотна е  Hug

Моята в момента е подобна само че е малко по-дълга като коса и нямам страничен бретон. Махнах го че много ме дразнеше. А като цвят почти го наподобявам вече (поотми ми се боята) моята е по-червена от тази на клипчето. Сега ме караш да се замисля дали да не скъся пак етажите, че аз съм запретнала ръкави да ги махам. Не бяха моя идея тия етажи и така и не ги приех кой знае колко.
Много ти благодаря за предложението. Направих си няколко скрийншота, да си ги гледам и да си мисля.

Редактирам се: нещо ми заби форума и не си бях дописала съобщението

Последна редакция: чт, 31 мар 2016, 12:12 от NoshtenYastreb

# 21
  • Мнения: 435
Ястреб, само така, гледай и мисли  Heart Eyes
Аз пък за себе си харесвам тая:

https://www.youtube.com/watch?v=a8I8IRVsV4E

Някой ден, като стана 100% бяла, ще се направя такова платинено и така ще изглеждам   Joy

Етажите имат това предимство, че по-може да се прави обем и имат в пъти по-добра пластика, вкл. за обработки - навиване, стилизиране

# 22
  • Мнения: 377
Незнам.. аз не се харесвам на етажи... Отгоре обем, обаче надолу ми е една тънка и сплесната.... както са ми в момента съвсем леки е добре Peace

# 23
  • в Кошера
  • Мнения: 2 225
Мерси за темата!  bouquet Hug

Аксесоари за коса - ползвам само ластици, щипки и фиби. Понякога и подложка за кок.

# 24
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Sagitta16 много ми харесва и твоята. Аз ще си мисля за етажите.  Whistling

Незнам.. аз не се харесвам на етажи... Отгоре обем, обаче надолу ми е една тънка и сплесната.... както са ми в момента съвсем леки е добре Peace

ей затова и аз не ги харесвам особено много. Косата ми не е кой знае колко гъста и като ми я орежат по-късно отгоре, надолу все ми се струва, че стои прекалено тънка.

# 25
  • Мнения: 3 735
а при мен е обратно гъста и твърд косъм , и така ще стърчи без тежест

# 26
  • Мнения: X
За безжизнено изглеждащи коси се сетих, че може по косата да има натрупани твърде много силикони и / или варовикови отлагания от водата.

Има дълбоко почистващи шампоани, а и един прост метод за "разчистването им" - в шепа, заедно с шампоана се слага малко сода за хляб и с тази смес се разтърква внимателно цялата коса. Пробвала съм го многократно и ефектът наистина е изумителен, поне при мен. След тази процедура е добре да се полее косата с кисел разтвор - вода с ябълков оцет/ лимон / лимонтузу, разтворени в нея.


Благодаря, ще пробвам варианта със содата, иначе се мия с някакво Дюкре за ежедневна употреба, без силикони и разни там други отежняващи неща.

Сега си поръчах някакъв за мазна коса от Орифлейм, не съм ползвала нищо тяхно до сега, да видим. Искам и някаква маска да си взема, но не ми се поръчва от рибката, та само се ослушвам Simple Smile

# 27
  • Мнения: 978
Винаги след като се боядисам и целият ми скалп става лилав ( защото се боядисвам с такъв цвят ) и ме сърби , ужас е .. , не знам при вас така ли се получава 1-2 дена след боядсването да ви пада боята ?

# 28
  • Мнения: 435
Е то като е етажирана, няма как да е дебела надолу, предполагам, тук вече се играе с пропорциите, къде да е последният етаж и колко да е най-тънката част, къде да е обемът, щото има хиляди варианти.

Вели какви са тия бои бре, боята трябва да не боядисва скалпа изобщо. Между другото в лудите 90-те имах боя, която ми боядисваше скалпа, но не и косата...

Тук да кажа, че съм много доволна от Perfect Mousse - черно-кафяво, точно тоя пепелен кафяв цвят исках, не жълтее, не червенее
http://befit.bg/eshop/en/PERFECT-MOUSSE-%D0%91%D0%9E%D0%AF-%D0%9 … 0%AF%D0%92.240509

# 29
  • Мнения: X
Винаги след като се боядисам и целият ми скалп става лилав ( защото се боядисвам с такъв цвят ) и ме сърби , ужас е .. , не знам при вас така ли се получава 1-2 дена след боядисването да ви пада боята ?
При мен не .Като се замисля всичко се отмива и скалпа дори не ми стои оцветен Simple Smile
Ето да ви покажа намерих си една снимка от преди 7 години почти.
На нея не съм се боядисвала от над 3 години така ,че може да се види какъв е цвета на косата ми Simple Smile
това е моя естествен цвят на косата.Бях го забравила Simple Smile
Редактирам ,че се сетих да ви кажа от както измих косата в понелденик до днес няма и следа от замърсяване  Grinning.Това означава ,че пяната на сиос не отежнява косата както и балсама джон фрида Simple Smile И новото олио на дав Simple Smile
Sagitta16 300 си е направо отиващо към черно няма какво да му жълтее , но след отмиване отново започва да се вижда леко рижавеене.

Общи условия

Активация на акаунт