Корем след секцио

  • 3 678
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте, мили хора! Simple Smile
Много ще се радвам ако ми помогнете. Направиха ми спешно секцио преди 5 месеца и коремът ми изглежда така: .
Чувствам се ужасно! Според вас може ли чрез упражнения и хранителен режим да се оправи? Или само чрез пластична операция?
Много благодаря на отзовалите се  Hug bouquet

# 1
  • Мнения: 1 161
Белегът сама знаеш, че няма как да изчезне, но постоянство в тренировките и храненето може да направи чудеса. Резултатът обаче няма да бъде от днес за вчера. Трябва да заложиш на изчистено хранене и системни тренировки. Зареди се с търпение, защото ще отнеме време. Немалко време.

# 2
  • Мнения: 38
А ще мога ли да го стегна? Confused Искам плосък корем  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 161
С много упоритост и постоянство- мисля, че ДА.  Коремът не е самостоятелна единица, така че трябва да се погрижиш за цялото си тяло. Обикновено това са мазнините, които падат последни. Трябва да не се обезсърчаваш от това.

# 4
  • Мнения: 38
Много Ви благодаря! bouquet Според вас какъв хранителен режим може да се спазва при кърмене?  Thinking

# 5
  • Мнения: 1 161
Храни се здравословно- заложи на цели, непреработени храни- зеленчуци, плодове, месо,яйца,риба,ядки,млечни. Изключи всички преработени и пакетирани храни, газирани напитки и сокове. Те не дават нищо нито на твоя организъм, нито на този на малкото дребосъче.

# 6
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Преди да започнете каквито и да е било тренировки трябва да ви прегледат и за диастаза. Честно се получава при бременност, а ако имате коремни преси са противопоказни  Peace Има други упражнения за целта.

# 7
  • Мнения: 122
Тренировки след 6тия месец от операцията! За сега много разходки с количката, кърмене и здравословно хранене. Принципът е - не яж нещо, което не можеш да дадеш на детето. Аз най-много свалих след като педиатърката ме сложи на диета без алергени заради алергия на малката. Диетата беше с много ограничения на типа храна, не и на количествата. Сега по-важното е да изхраниш бебето, диетата може да почака с още 6 месеца.

И пак повтарям - много разходки!

# 8
  • Мнения: 10 277
Хм, с тези секциоата е трудна работата, но не и невъзможна. Много бавно става всичко Sad. Аз след моето също принудително секцио 5-6 месеца след това, бях като не раждала (но нормалното ми тегло беше 50кг, 65 в 9 месец – сина ми се роди 4500гр). Всичко се прибра и стегна до тогава даже и без тренировки. Разреза ми обаче е хоризонтален, не повече от 10см и остава на долу под бельото. Вече 12 години по-късно едва си личи. Но пък за сметка на това кожата ми е деформирана, с белези от стрии и от преразтеглянето и честно казано си виси, отпусната е. Спортувам яко, храня се изчистено, но определено като преди няма как да изглеждам за съжаление. С дрехи всичко е ок, но по бански си е супер грозно. Даже мисля, че като поотслабнах с годините картинката се влоши още повече. Но се успокоявам, че може да е и много по-зле Mr. Green.


Ооо да редактирам се, много е важно да се провери за диастаза. Ако има наличие на такава, не е сигурно, че коремните преси ще са ти от полза. Макар, че не те са ключа за палатката в борбата за изчистване на корем. Но нали хората в тях се хващат първо, да имаш едно на ум, че могат да влошат визията на корема в случай на диастаза.

Последна редакция: чт, 14 апр 2016, 23:52 от vici75

# 9
  • Мнения: 38
Намалих количеството на приетата храна, но количеството на кърмата ми се намали драстично. Опитвам се да храня здравосло, но изпитвам постоянен глад... Flutter

# 10
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Намалих количеството на приетата храна, но количеството на кърмата ми се намали драстично. Опитвам се да храня здравосло, но изпитвам постоянен глад... Flutter

Пробвай лактогонен чай, но от българските билки, не гранулираните  Peace

# 11
  • Мнения: 1 203
Това е моят корем 2 години и половина след спешното ми секцио. Започнах да работя върху тялото си (защото корема никога не ми е бил главната цел) 6 месеца след операцията. Значи да кажем след 2 години имам поносим на външен вид корем след секцио. Бих казала, че ми отне повечко, защото се лутах м/у начини да спортувам, да се храня ... Разковничето при мен беше, че след като не успях сама да постигна прогрес се обърнах към инструктор и диетолог. Но и без това ще стане - информация в нета има много  Peace Дори само в бг-мамма има мнооого  Grinning Също така кърмех сина си почти две години без чай и други стимулации - не ми попречи поне на мен.

Само не вярвай, че разходки с количката, тичане след прохождащо дете или просто здравословно хранене, без следене на количествата ще помогне ... лежах и аз на тая кълка известно време, но уви Wink

Пропуснах да кажа, че отидох да раждам 86 кг на 1.67 м.  Embarassed От болницата се върнах 72 кг и не мръднах грам 6 месеца след това  ooooh!

# 12
  • Мнения: 668
Прибирането на корема се случва само с подходящ хранителен режим, в частност редуциране и точна калкулация на въглехидратите. Но май в момента не можеш да си го позволиш, така че... малко търпение  Hug

# 13
  • Мнения: X
След първото ми раждане /непланирано секцио/  много бързо изкарах нещо като плочки. Месец след като ме изписаха от болницата посетих гинеколожката си и тя ми даде зелена светлина за тренировки. Стриктно спазвах хр. режим, изготвен от диетолог. С ръка на сърцето казвам, че година след щастливото събитие бях в най- добрата си форма евър.
Друг е въпросът, как стоят нещата след второто секцио...
Инат и постоянство са му майката. Но преди всичко- следящият те лекар трябва да те прегледа и да си каже тежката дума. От там насетне- инфо има безкрайно много- както безплатно, така и платено.
Успех!

# 14
  • Мнения: 122
Намалих количеството на приетата храна, но количеството на кърмата ми се намали драстично. Опитвам се да храня здравословно, но изпитвам постоянен глад... Flutter


Нормално е да си гладна, все пак изхранваш още един организъм. По-добре гледай да има кърма за бебето, диетата може да почака. След няколко месеца, бебчо като си похапва сладко пюрета и каши, няма да има нужда от толкова кърма и тогава ще можеш да се подложиш на диета. Малко търпение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт