С каква храна храните котката си?

  • 122 788
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 19 014
Някой хранил ли е с храната Sam's Field? Отзиви?

За цената си е с добър състав, но моите котки не я харесват, Сам'с фийлд китън сме взимали.

# 196
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Благодаря, кукумицинка! И на мен ми се стори хубав съставът за тази цена. Моите я хареса, а са капризни по принцип.

# 197
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Темата ми беше полезна, изчетох я с интерес. Да споделя и моя опит. Моят кастриран котарак Вася има някаква алергия, винаги ака рядко, докторите казаха да опитвам различни видове месо за влажните храни и сухите да опитам видове без зърно. Беше голяма мъка, защото отказа да яде качествените влажни храни, само от месо, като Карни и други такива от един вид месо, защото явно е пристрастен към тези с добавките. Върнахме се към пакетчетата Гурме, Перла, гледам да пише, че е само един вид месо, но там има и много други съставки. За сухата храна, след безброй експерименти, като че ли относително добре му влияе Сенситивити контрол на Ройал Канин. Другата ми котка, женска, няма проблеми с храната. Яде всичко.
Предишните ми животинки починаха на почетна котешка възраст - котарака Шишо на 19 и котката Топси на 20. Котката я гледаха родителите ми и като бедни пенсионери, я хранеха главно с риба цаца - едно кило се сварява и в бульона се добавя хляб, омесва се, и после в пластмасови кофички - в камерата. Друго - каквото те ядяха в къщи. Тя беше в перфектно здраве, скачаше като козичка на високо, до края на дните си и годините не и личаха. Аз живеех в Чехия, и хранех котарака с консерви, и суха котешка храна, каквито се намираха там в онези години. На стари години котарака Шишо, за разлика от майка си Топси, имаше доста здравословни проблеми, ослепя, явно имаше артрит, зъбите му опадаха, оперирахме го от един цирей на крака, и накрая можеше да яде само пастетчета. Не знам дали здравословните му проблеми бяха от консервираните храни. Но и такъв си го обичахме много.
Предполагам, че както в човешката готова храна има доста боклуци, така е и котешката. Но не мога да ги убедя да ядат по-здравословно - те решават дали им харесва или не, и просто отказват да го ядат. Добре, че тази сухата Сенситивити контрол действа добре на Вася, бях започнала да се отчайвам, че ще намерим решение на проблема. Поръчвам храната на котките в Зооплюс - коректни са, имат добри намаления, въпреки че са малко бавни, защото всичко идва от Германия. По-рано поръчвах в Зоофаст, но не бях доволна, като трябваше да върна нещо от една поръчка, и се отказах от тях. 

# 198
  • Мнения: 239
Изчетох всички коментари по темата...днес дори ходих при моята позната в зоо аптеката и поразпитах.Тя ми даде мнение да пробвам на BRIT Care Cat Missy for Sterilised и Purina ONE Sterilcat.Взех си днес и от двете по 200 грама да ги пробваме и което вече му допадне на моя писи.Ако му харесат и двете може и да ги редувам през месец.Като цена ме устройва идеално защото котето изяжда около 1кг - 1кг и половина на месец а цената е 8лв за кг.Така че около 10лв на месец мисля че е много добре.Мислих си за РК но чух доста негативни коментари а и за 1 кг -20лв ми идва в повечко.

# 199
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
РК е пълен боклук, при това скъп. От двата вида гранули за проба Brit care е по-добрият избор по принцип, защото е без зърнени култури. Нашият котарак дълго време беше на на тази храна, ама не й се радваше особено. Единствено варианта Coco gourmand му харесваше повече.  Сега е на Shesir и Stuzzy. Консервите на Shesir са с много добро качество, видях, че сухата храна съдържа и зърно обаче, ще мисля...

# 200
  • София
  • Мнения: 6 219
Ако поръчвате онлайн, пробвайте Feringa. Има пробни опаковки от по400 гр. на всички марки по онлайн магазините. Води се, че са без зърно и са доста приятни. Тези големите, които стоят птворени ниога не е ясно дали не са поизветрели и може животното да ги отказва и заради това.

# 201
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Ако поръчвате онлайн, пробвайте Feringa. Има пробни опаковки от по400 гр. на всички марки по онлайн магазините. Води се, че са без зърно и са доста приятни. Тези големите, които стоят птворени ниога не е ясно дали не са поизветрели и може животното да ги отказва и заради това.

Поръчвам само онлайн. Разбира се, че животинката може да отказва храна, защото е насипна и с влошено качество поради кофти съхранение...

# 202
  • Мнения: 239
На мен не ми е изгодно да поръчвам онлайн,първо като цена ми идва малко по високо и второ да плащам и доставка...
Доволна съм от нашата зоо аптеката-жената винаги е отзивчива прави ми големи намаление когато взимам повече неща за котето и много подробно ми обяснява кое за какво е и по колко си дава.В случая за храната аз не знаех че коте което е кастрирано и на неговата възраст не трябва да изяжда повече от 50-80 грама храна за целият ден.Моя писи сигурно изяжда повече.Колкото до избора на марка - тук вече не командвам аз а той.Това което той си избере това ще бъде.
Веднъж седмично давам пауч,консерви не взимам някак не ми вдъхват голямо доверие.С паучовете ми е по лесно - 100 гр си го изяжда на едно хранене.За сега сме само на Феликс-други не признава.Сега искам да пробвам на Гурме голд и тия дни ще му взема че много ми хвалят марката им.
Преди писи папкаше и домашна храна-всичко което готвя вкъщи си го хапваше с кеф.Имало е редки случай в които подминава и отказва.Но сега откакто е кастриран изобщо не поглежда домашна храна....явно ще го бъде само на гранули и паучове.

# 203
  • София
  • Мнения: 6 219
Колко грама храна трябва да яде зависи от качеството на храната. При храните с по-високо качество, количествата са по-малки. Моята като беше бебе я хранех с уискас и не можеше да се нахрани. Коремчето и се издуваше жестоко.

В зооплюс доставката над 79 лв. е безплатна до адрес.

# 204
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Гурме е същия боклук като Феликс, четете съдържанието, ако искате да знаете какво яде животното.

# 205
  • Мнения: 5 508
Елена В. Пенчева, 50-80гр. от фуража за крави, който даваш на месоядната си котка, ще я държат постоянно гладна. По-добре дай 80лв. за 7-8кг. храна (да не кажа и за повече даже), но онлайн и с качество на сяетлинни години от фуража, и после с месеци не бери грижа за гранулите.
Тива е живо същество. Бъди отговорна към него.

# 206
  • София
  • Мнения: 6 219
Тя качествената храна е и доста по-евтина от такъв тип чужди онлайн магазини.

# 207
  • Мнения: 239
_Зизy_ Ако за вас 80-100лв са нормални за мен не са.Имала съм не 1 и 2 котки които до този момент съм ги хранила с обикновени храни от по 2 лв от нормален магазин и са живеели до дълбока старост .Отговорна съм и към това животинче което имаме в момента и правя каквото мога за да се чувства комфортно и що годе да получава нужната храна.Но 100лв аз не бих дала само за котка или куче или каквото и да е друго животно.Предишната ми котка беше изцяло на домашна храна - без никакви гранули или паучове и ако не беше избягал сигурно щеше да е още жив.Брит и Пурина не мисля че са фураж за крави.
Ивекс Гурме още не съм давала но щом казваш че е боклук тогава няма да му купувам.Пробвала съм доста паучове на други марки но нашият писи само ги подушва и обръща купичката.Не ги пробва изобщо.Другият ми вариант е да не му купувам никаква мокра храна а да си останем само на гранулите.

# 208
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Изчетох всички коментари по темата...днес дори ходих при моята позната в зоо аптеката и поразпитах.Тя ми даде мнение да пробвам на BRIT Care Cat Missy for Sterilised и Purina ONE Sterilcat.Взех си днес и от двете по 200 грама да ги пробваме и което вече му допадне на моя писи.Ако му харесат и двете може и да ги редувам през месец.Като цена ме устройва идеално защото котето изяжда около 1кг - 1кг и половина на месец а цената е 8лв за кг.Така че около 10лв на месец мисля че е много добре.Мислих си за РК но чух доста негативни коментари а и за 1 кг -20лв ми идва в повечко.
Правилно сте се насочили към специалната храна за кастрирани котки. Намалете количеството, защото имат тенденция да ядат повече, особено непосредствено след кастрацията. Ако го контролирате известно време, това минава и апетитът се стабилизира на нормалното ниво.

# 209
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Гурме е същия боклук като Феликс, четете съдържанието, ако искате да знаете какво яде животното.
Да, ама го харесват, и джънк фуда се харесва на децата, независимо че е вреден. Ако на децата можем да  им обясним защо, и има шанс да разберат, то за котките няма как. Просто бойкотират усилията да им давам "правилната" храна. Остава в паничките. А "лошата" я ядат. Може би е трябвало да ги свикна като котета, преди 7 години, ама тогава това не беше актуално. Вече няма как да ги отвикна.

Общи условия

Активация на акаунт