С каква храна храните котката си?

  • 123 084
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 508
Добротина, не, не съм, защото съм интелигентен човек, който се нуждае от реална статистика. И до тук спирам, защото в Гугъл няма да откриеш отговор Blush

# 661
  • Мнения: 19 094
Има бебета, алергични и към майчина кърма, както и  хора с алергия към вода. Доказва единствено, че имунната им система е срината по някаква причина, не че кърмата или водата не са нужни.

# 662
  • Мнения: 187
Има бебета, алергични и към майчина кърма, както и  хора с алергия към вода. Доказва единствено, че имунната им система е срината по някаква причина, не че кърмата или водата не са нужни.
Алергия към кърмата няма. Има бебета с генетични изменения, чиято симптоматика напомня на алергична реакция, но не е такава. Бебето може да е алегрично към нещо, което майката е яла, а не към самата кърма.

"Алергията" към вода всъщност не е алергия.

Добротина, не, не съм, защото съм интелигентен човек, който се нуждае от реална статистика. И до тук спирам, защото в Гугъл няма да откриеш отговор Blush
Интелигентността е безполезна, когато не разполагаш с достоверна информация.

# 663
  • Мнения: 19 094
@Вяра В. Добротина
Въпрос на семантика, води се алергия. Имат ли организмите на тези хора непоносимост и отрицателни реакции към неща, които принципно са жизненоважни и полезни за хората? - имат. Котките ти са в млада възраст и ги гледаш от няколко месеца. И доста хора могат докъм 20-те си години безнаказано, или поне без видимо отражение върху здравето, да живеят, хранейки се с джънк и упражнявайки всякакви вредни навици. Съмнявам се, че всеки месец им правиш ПКК, изследваш им урина, хормони, дефицити/излишъци на витамини, макро- и микроелементи и пр.

И моите котки видимо са в прекрасно здраве, когато сме им правили кръвни изследвания (преди кастрация например), са били чудесни. Ама не мога да кажа, че е благодарение на храната. Котки на 1-2-3 години е нормално да са видимо здрави, ако не се появи някакъв остър здравословен проблем.

# 664
  • Мнения: 5 508
Няма нужда да разводняваме темата с коментари, нямащи общо с котките и храната им.
Знаем си я Вяра чак се чудя защо още й се обръща внимание.

# 665
  • Мнения: 1 376
Здравейте! Наскоро ми подариха коте, женска (кастрирана) на седем месеца. Отдавна имах котка на тази възраст и не помня как и с какво я хранехме. Давам гранули, но можете ли да ми препоръчате кои са най-подходящите и в какво количество. Благодаря ви!

# 666
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Моля, поръчвалите от Зооплюс да ми разяснят кога проследяващият номер става активен?
Поръчката е изпратена, даденият проследяващ номер нищо не върши към този момент. Трябва да влезе пратката в България и оттам нататък да се проследява?!

# 667
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Не съм поръчвала от Зооплюс, но от ХМ например като поръчвам е точно така - при влизане в България може да се проследи.

# 668
  • Мнения: 453
Благодаря, момичета, за мненията! Ние в момента сме на лечебна храна за 3 месеца, дерматоложката предполага, че най-вероятно е алергична към пилешко, защото всички храни, с които храня са без зърно. Пие също хапове по схема и засега с храната, и хапчетата контролираме ситуация - не се драска, няма сърбеж и всичко зарастна. След 3-те месеца ще започнем да вкарваме различни меса, но не от консерва, а сварени, за да видим кое ще провокира алергията и да го спрем. Но тъй като моите котки не са по сухата храна с друго, освен пиле, всички подозрения сочат към него.

# 669
  • Мнения: 84
При мен става след два три дни.
Моля, поръчвалите от Зооплюс да ми разяснят кога проследяващият номер става активен?
Поръчката е изпратена, даденият проследяващ номер нищо не върши към този момент. Трябва да влезе пратката в България и оттам нататък да се проследява?!

# 670
  • Мнения: 19 094
Леле, свърши Пърфект фит храната, много я бяха одобрили всички котки, обаче няма вече и пак се върнахме на Смилла. Видяха ми се леко по-различни гранулите (на Смилла китън 10 кг) - още по-ситни от обичайното като че ли, по-бледокафяви и някак сухи, забелязах, че котките много не я одобряват, обаче си викам по-добре, и без това са дебели, пролет идва, нормално е да намаляват дажбите и пр. Вечерта им давам и мокра храна, освен хранулите, в случая тетрапак на Смилла. И забелязах единия ден, че имаше някакво повърнато, но си казах, че се случва - косми, преяждане и пр. На следващия ден масово повръщане и разстройство независимо при две групи котки, които по принцип дори нямат достъп едни до други. Само суха храна им дадох, още по-зле - обилни количества повърната несмляна храна. Изрично погледнахме срока на годност - до 2020 г., в срок е храната. Снощи им дадох само пауч (тетрапак), тази сутрин само пастет и не са повръщали. Значи трябва да е от сухата храна. За пръв път се случва, често поръчваме о този вид суха храна, не е имало проблем с нея никога. Някой друг да има оплаквания, или да е чул някой да има проблем с тази храна?

Взели сме 2 торби по 10 кг Смилла китън, едната отворихме и още с отварянето започнаха проблемите. Другата торба има ли смисъл да я отваряме за проба? Освен Смилла китън, сме поръчали и Смилла адулт няколко пакета по 4 кг опаковка. Тази вечер ще им сложа отново само мокра храна, ако са добре и не повръщат, ще пробвам утре сутринта да им дам Смилла адулт. Ще им пишем на зооплюс - 20 и кусур котки няма как да повръщат просто от каприз или преяждане, но каква е процедурата за рекламации в такива случаи? Ще уважат ли рекламация? Това са минимум 20 кг суха храна за боклука, ако храната в разфасовките от по 4 кг е наред. Как да съм сигурна, че ако поръчаме пак от същия вид храна, няма да е от същата партида и пак да повръщат?

# 671
  • Мнения: 10 641
Кукумицинка, много кофти се е получило... 20 кила храна не е никак малко... Аз не бих отворила втория пакет китен, и аз бих пробвала да дам адулта, след като се уверя, че повръщането е спряло.
Сещам се и за друго - възможно ли е от промяната от Пърфекта към Смилата отново да се е получил този ефект? Направо ли ги подмени гранулите или постепенно със смесване?

Относно пилешкото и алергиите. По тази логика, колкото повече % месо има в гранулите, толкова по-зле. Ами тогава защо въобще гледаме съотношението "месо-зърно"? Аз не мога да разбера как може котка да има алергия на птици. Пилето е най-разпространената домашна птица. И също си мисля, че ако котка има алергия към пилешко преработено в гранула, то на натурално пилешко не би трябвало да има. Може би има значение с какво е хранено пилето (по логиката на алергия към кърмата).

Овна, лечебната храна с какъв процент месо е и какво месо? Или е рибена? Какви хапчета ви изписаха? Случайно, котето ти да е чисто бяло?

# 672
  • София
  • Мнения: 8 348
На мен Зооплюс са ми уважавали рекламация, но беше за 10 лв.
А даже не бях искала да ми връщат пари.

Линка на Зооплюс е активен веднага, но в мейла, в профила проработва доста късно.

# 673
  • Мнения: 19 094
Направо ги подмених гранулите, но аз почти винаги ги подменям веднага, тъй като те 30 кила суха храна я изяждат грубо за 20 дни, и при някакво закъснение на доставката често се оказваме със свършила храна и купуваме аварийно, докато пристигне поръчката, различни видове храни - Брит, Бозита, Хепи кет и т.н., каквото има офлайн, и никога не са правили проблем нито от смяната, нито от Смилла китън. Оф, аз ще искам да ми върнат парите, защото все пак са стотина лева и трябва нова поръчка храна да направя. Реално сме с няколко торбета от по 4 кг, които ще им стигнат за седмица, ако въобще я ядат безпроблемно храната, и трябва веднага нова да поръчаме, за да има шанс да пристигне до свършването. И не знам, ако не уважат рекламацията, ще излезе, че няма значение за нас тяхното отношение, ако продължим въпреки това да пазаруваме от тях, а и проблем вероятно има с цялата партида храна, не само с двете торби по 10 кг, които са изпратили на нас.

# 674
  • София
  • Мнения: 8 348
Ами направи си официална рекламация и дано я уважат.
Аз само се оплаках,че един шампоан се е разсипал в пакета, да опаковат внимателно, а те ми върнаха парите.

Общи условия

Активация на акаунт