С каква храна храните котката си?

  • 122 672
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 8 348
А, моите не ядът сардина, кучето я яде. Сурова.

# 691
  • Мнения: 274
По колко сардинки давате на котка? Може аз да съм прекалила с дажбите...
Няма такава опасност. Давай и колкото и се яде. Котката е умно животно и за разлика от кучето никога не преяжда. Добре е да знае, че винаги има храна на разположение, за да е спокойна. Ако я ограничаваш се стресира и решава, че трябва да яде повече, отколкото се нуждае, за да натрупа запаси за времето, когато няма да има. И така трупат наднормено тегло. Също като хората, между другото...

А сурова отмразена риба защо не се препоръчва?
Сурово месо, риба и яйца никога не се дават на котка, защото могат да съдържат яйца, спори или ларви на какви ли не паразити.

Последна редакция: ср, 27 фев 2019, 00:16 от V12

# 692
  • Мнения: 384
Суровото месо може да зарази котката с бактерията Токсоплазмоза, която знам, че е вредна за бременни жени. А относно суровата риба скоро бях чела и за нея, че не е хубаво да се сервира, понеже съдържа ензима тиаминоза, но когато е минала термична обработка той изчезва. /Прекомерното наличието на този ензим води до дефицит на витамин B./

# 693
  • София
  • Мнения: 19 249
Моят дзвер онзи ден беше опасъл едно растение, което забравихме да приберем, и съответно ми оставил купчина повърнато. Хем му давахме малцова паста (вече съм спец по набутване в устата, но трябва някой да го държи). Защо ми е да садя котешка трева, купувам една хамедорея от Била и съм готова
Искам да го прегледат как е цялостно и евентуално някаква лечебна храна - препоръчайте ми къде няма да ми отрежат главата  Mr. Green, може на ЛС да не спамим темата

# 694
  • Мнения: 384
Котките обожавали мента и намерих на моя прекрасен, НО после пък видях в Гугъл “котешка мента”. Та въпроса ми е, дали има разлика между двете, че да не го натровя нещо без да искам...

# 695
  • Мнения: 10 598
Отмразена писах - токсоплазмоза няма как да има. Това за тиаминозата не го знаех, благодаря.
V12, има котки със слаби стомахчета и котки с голям апетит, които гълтат без да го мислят. В моето семейство имам вече 3 такива - яде ли повече грамаж гранули задължително ги повръща или онзи ден малкото намерило збравен на плота салам и изяло целия салам без да си поплюе, е разбира се после повърна едно огромно количество, което не знам как е побрало въобще в стомахчето си. И да кажеш, че е държано гладно - не. И една друга и прави удоволствие и не забравя да краде храна, ако няма храна за крадене - краде гъбата за чиниите, която явно й мирише на храна. Така че, котки - всякакви. Тези, дето ръмжат, докато ядат са най-опасни. Simple Smile

# 696
  • Мнения: 18 980
Котките обожавали мента и намерих на моя прекрасен, НО после пък видях в Гугъл “котешка мента”. Та въпроса ми е, дали има разлика между двете, че да не го натровя нещо без да искам...

Според мен има. Не съм забелязала котешката мента (catnip) да е с типичния ментов аромат. Наистина повечето котки я харесват много, затова с нея пълнят котешки играчки, слагат в драскалки и пр., но не мисля, че ефектът от обикновената мента ще е същият.

# 697
  • Мнения: 1 760
"Catnip" на български се превежда като "коча билка". Не знам каква е връзката с ментата.

# 698
  • Мнения: 18 980
"Catnip" на български се превежда като "коча билка". Не знам каква е връзката с ментата.

Това е, което масово се предлага като котешка мента. Иначе catmint е общото, към което влиза и catnip, което е най-известният и харесван от котките вид котешка мента: https://www.thespruce.com/catmint-plants-fo-ground-covering-2132221

Роднини са и с обикновената мента явно: https://homeguides.sfgate.com/catnip-vs-mint-87770.html

# 699
  • Мнения: 3 096
Може ли да препоръчате храна с високо съдържание на месо, но с ниско съдържание на сурова пепел и фосфор? Ровя от един час и продължавам търсенето, но ще се радвам да чуя предложения. Ще е добре да е малка разфасовка, защото има голяма вероятност калпазанинът да не я хареса. Искам да го отказвам от Аплауз, за които считам, че суровата пепел и фосфорът са с по-голямо съдържание. Феринга отказва да яде. Взех му мокра храна Бозита и нея я бойкотира от известно време насам Weary

# 700
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Може ли да препоръчате храна с високо съдържание на месо, но с ниско съдържание на сурова пепел и фосфор? Ровя от един час и продължавам търсенето, но ще се радвам да чуя предложения. Ще е добре да е малка разфасовка, защото има голяма вероятност калпазанинът да не я хареса. Искам да го отказвам от Аплауз, за които считам, че суровата пепел и фосфорът са с по-голямо съдържание. Феринга отказва да яде. Взех му мокра храна Бозита и нея я бойкотира от известно време насам Weary
Моите и двете котки харесаха Feline Porta21 паучове. Добро качество е и като състав ме удовлетворява, но е по-скъпа. Котаракът ми има алергия към някоя съставка на повечето храни, но хареса Almo Nature, паучове, има такива за чувствителни котки, и други видове, предполагам, че също са качествени. Но котката не ги яде. В Зооплюс ги купувам.

# 701
  • Мнения: 3 096
Благодаря, ще ги видя как са като цени. Тези, които му давам сега са на Бозита, прие ги що-годе добре в началото и в един момент му омръзнаха явно. А след цял ден ровене му поръчах гранули Carnilove

# 702
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Благодаря, ще ги видя как са като цени. Тези, които му давам сега са на Бозита, прие ги що-годе добре в началото и в един момент му омръзнаха явно. А след цял ден ровене му поръчах гранули Carnilove
Карнилъв не съм пробвала, сега имат пакет Бозита, за чувствителни котки, ама не върви особено. Лошото е, че са все големи опаковки, и ако не става, си е жива загуба.
Пробвах и с Бозита, мокра храна, по-малката опаковка 190 гр, Tetra Recart, същата работа, котаракът я яде две-три седмици, после само почна да я изблизва и чака друго. 91% месо, с месо от лос, ама явно не му е вкусна. Котката пък даже не я близва. Накрая изсъхва и трябва да я хвърля. Порта21 са доста видове, за сега я ядат и двамата. Въобще с храната е доста сложно, имат си собствен вкус, трябва да се пробва. Гурметата ги харесват, ама те не са добри като състав. И имат захар. Спрях ги преди доста време, но ако те си избират, биха ги предпочели.  Sad

# 703
  • Мнения: 3 096
Същата работа и при нас. Ама ще го мъчим, иска ми се поне едно от храненията да е с мокра храна. А бе, аз си знам какво харесва, ама излиза прекалено скъпо - паучове на Аплауз. Затова ми се налага да търся алтернативи. Днес чак се зачудих дали пауч на Феликс не е по-добре от най-качествената гранула Unamused

# 704
  • София
  • Мнения: 3 838
Елизка харесва гранулите на Carnilove и N&D, Taste of the wild също. За мокра храна капризничи много. Ако зависи от нея, само с Гурме голд ще се тъпче.

Общи условия

Активация на акаунт