"Септември е още далече, а бебчо смело ни рита вече" - ТЕМА 5

  • 69 092
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 131
Тия, съжалявам,че е протекъл така прегледът и за отношението.По прицип наистина ехография плюс пренатест  или Амниоцентеза в комбинация откриват почти всички малформации,но не  всички. Но да  не иска да направи ФМ  ooooh! Лудост.Стискам палци  за добри новини!

Ескарлата, честито! Намислила ли си  вече кой ще ти помага?Аз наистина не мога  да си представя как аз и ММ бихме се справили само с две новородени.

Мария Христова и  Германия биха казали нормално ,а не секцио.Честно казано се учудвам колко много индикации за секцио в България се измислят,но предполагам всичко е единствено и само заради заплащането при секцио и удобността да  се планира-30 мин и готово,а едно  раждане  може да  започне по всяко време ,да продължи цяла нощ и така всеки месец и с ен на  брой жени.

И аз да  се оплача,имам Херпес зостер,но  за съжаление ММ не е карал варицела,така  че май и това ще ни сполети.Иначе херпесът не  е опасен за бебка,но въпреки всичко трябваше  да започна Ацикловир и  ще си остана една седмица вкъщи.

# 31
  • Мнения: 2
Благодаря, KokonTessa. Това малко ме успокоява. Все си мисля, че в БГ лекарите са предпазливи, докато тук ги оставят нещата на природатa - каквото стане. Много бих се радвала, ако мога да си родя нормално.  Grinning И без това майчинството ще ми бъде само 8 седмици. Бих искала да мога да си се грижа за детенце, от колкото се може по-рано, а не да се чудя как да се сгъна. Пожелавам ти бързо и безпроблемно оправяне от херпеса.

# 32
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
охх, благодаря за анкетат, успокоихте ме. Повече от 50 % още не са усетили ритничета, в това число и аз.
Днес късен следобед/ранна привечер имах странно усещане - легнах да дремна за половин час като наръчах на ММ да ме събуди след 30 мин, защото като легна  и проспивам следобеди, вечери.... като мечка зимен сън съм..... та събуди ме той и се събудих с учестен пулс. цялото ми тяло тупкаше. Сложих ръце на корема, като исках да видя дали ще ми тупка и там. От дясната страна страна долу под шкембачето не след дълго на два от пръстите си усетих сякаш някакво потръпване, все едно някой ми пуска ток, или ми отвръща от вътре на допира. Извиках ММ да пробва, стоя с тежката си лапа, рече нищо не усещам. Сложих аз пак мойта ръка, като я намествах на няколко пъти и после пак го усетих. Пак се сменихме с него - той нищо. Така три пъти, после изчезна... Може ли да е била бебката?! звучи ми абсурдно. Аз още вътре пеперудите не съм усетила, камо ли да ме почуква и да ми връща на ръката. Вероятно е било нерв нещо? newsm78

# 33
  • Мнения: 1 304
Ами аз пеперуди и всякакви подобни не усетих , чаках , чаках пеперуди , а то направо си почна да ме ровичка отвътре. Моя приятелка каза, че съм изтървала тази част с пеперудите , ако мога така да го нарека, каза , че не всеки го усещал. Аз имах мускули мн на корема , правих мн коремни вс ден на залата преди да забременеа,  може и заради това да не съм усетила

# 34
  • Мнения: 19
Здравейте, момичета! Благодаря за новата тема! Имам една интересна новина  Grinning Вчера сутринта, след като щастливо приключих тоалетното си занимание (все още веднъж на 2-3 дена Blush ), видях по горнището на пижамата едно петно, пред лявата гърда. Crazy Тръгнала ми е коластрата (в 16г.с. съм) и ми стана много щастливо! Пупинг все още не съм го усетила, но чакам нетърпеливо Grinning При някоя от вас също да е тръгнала коластра? Hug

# 35
  • Дряново
  • Мнения: 70
Ох след историята за фм тотално се наплаших.аз се записах също там , но при Атанасова. Тя добра ли е? Имате ли мнение? Петя Генчева , при кого ходиш в Плевен

Tiq, Katrin, аз бях при Атанасова и съм мн доволна от нея. Като разказах на ММ за това какво ти се е случило и той беше чак очуден как така, той беше с мен на прегледа и е свидетел колко подробна беше.

За Плевен - ходих при Бързашки - мисля при него да е раждането, но понеже не води редовни консултации и ме прати при Панева, която май му е жена  newsm78 - не съм мн на ясно, но във вторник съм на преглед при нея и ще я видя как е. Иначе при него ще ходя, но по рядко - каза ми чак в 25-6 седмица да се видим, нямало смисъл по-рано, алед като се следя редовно. Смених си док, понеже габровския е изключително арогантен и нагъл. Искаше ми 70лв за БХС, което аз си направих в МД безплатно  #2gunfire И когато разбра, че няма да е при него, каза, че няма да се ангажира с разчитане на резултати - да се оправям сама  #2gunfire - и така аз си реших да не ходя при него Simple Smile

Да ви попитам накрая, че май дългичко стана - има ли някой от вас любител на екстремните спортове, понеже аз карам АТВ, т.е. карах Simple Smile и сега като излизат от компанията много ме е яд. Но пък днес ме возиха пак офроуд с джип и доста пораздрусах бебто Simple Smile Надявам се да няма проблеми, просто издивявам като знам как другите карат, а аз не мога  #Crazy

Последна редакция: нд, 03 апр 2016, 21:49 от genchevapetya

# 36
  • Мнения: 402
Ох след историята за фм тотално се наплаших.аз се записах също там , но при Атанасова. Тя добра ли е? Имате ли мнение? Петя Генчева , при кого ходиш в Плевен

Tiq, Katrin, аз бях при Атанасова и съм мн доволна от нея. Като разказах на ММ за това какво ти се е случило и той беше чак очуден как така, той беше с мен на прегледа и е свидетел колко подробна беше.



Не бях при Атанасова, Елена някоя си...

# 37
  • Дряново
  • Мнения: 70
Да ви попитам - тези от вас, които са с добри рез от първия БХС, ще ходят ли на втори? Знам, че се прави в 15-19 седмица. Мислех да го направя с втората ФМ, но тогава ще съм в 21-2 седмица  newsm78 Някой да има повече инфо?

# 38
  • Мнения: 1 419
Мисля, че няма смисъл от втори бхс ако първия е бил добър, но тъй като не съм от тези късметлийки, нямах този избор и амнио направо направих, така че нека и другите кажат.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 368
Genchevapetya, като си изпратих резултата на консултанта по генетика- проф. Кременски ми писа, че няма нужда от 2ро БХС, да отида на втора ФМ.

# 40
  • Мнения: 45
Genchevapetya - разбирам те напълно - аз тичах чат-пат, също и по малко функционални тренировки и любителски триатлон, днес се замъкнах на полу-маратон като зрител и цялата компания - ама ти защо не бягаш?... ми... освен това работата ми е свързана с диви животни и пътувания, ходене на терен, а сега и това не мога да правя с честотата, която съм свикнала... загубена работа Simple Smile

Момичета, тези от вас, които са си пратили резултатите на Кременски - негови пациентки ли сте или просто си пращате резултатите и той ги разчита? Заплаща ли се услугата?

# 41
  • Мнения: 503
Момичета, тези от вас, които са си пратили резултатите на Кременски - негови пациентки ли сте или просто си пращате резултатите и той ги разчита? Заплаща ли се услугата?

Не. Проф Кременски е консултант и това е една от дейностите, които е поел (дистанционното/онлайн разчитане на резултати и консултиране), както и консултирането на място. Всичко е напълно безплатно и често отговаря в рамките на работния ден.

# 42
  • Мнения: 1 156
Има ли сред вас със обеца на пъпа? Чудя се от къде да си намеря силиконова. ....не съм от София.и търся из сайтовете , но не намирам

# 43
  • София
  • Мнения: 5 362
Добро утро!

Връщах назад,за да ви попрочета  Hug

За екстремните спортове-не ги практикувам-то никакви спортове не практикувам,но съм подвижен и динамичен човек и сега усещам как използвам едва 30% от капацитета си.Задъхвам се,изморявам се бързо,въобще промяната я усещам с всяка фибра на тялото си.
На всичкото отгоре от активен пушач,вече съм абсолютно неактивен такъв от самото начало.След като изпуших всички цигари,които имах скрити,спрях да си купувам и ми е по-лесно да не пуша.А не е като да не ми се пуши.
Хубавото е,че ММ не пуши и нямам дразнител.

Катрин, аз нямам.

Заглеждам дрешки,рокли,красотички,ама пусто ме е страх да купя дори един чорап.А така ми се иска Blush

В събота и неделя ходихме до Хисаря.Пътят го понесох без оплаквания.Басейна там беше хладен,топнах се няколко пъти,детския беше по-топъл,но аз малко бях влез,излез.В крайна сметка всичко е наред,чувствам се добре и отпочинала.

# 44
  • Мнения: 206
Ох след историята за фм тотално се наплаших.аз се записах също там , но при Атанасова. Тя добра ли е? Имате ли мнение? Петя Генчева , при кого ходиш в Плевен

Tiq, Katrin, аз бях при Атанасова и съм мн доволна от нея. Като разказах на ММ за това какво ти се е случило и той беше чак очуден как така, той беше с мен на прегледа и е свидетел колко подробна беше.

За Плевен - ходих при Бързашки - мисля при него да е раждането, но понеже не води редовни консултации и ме прати при Панева, която май му е жена  newsm78 - не съм мн на ясно, но във вторник съм на преглед при нея и ще я видя как е. Иначе при него ще ходя, но по рядко - каза ми чак в 25-6 седмица да се видим, нямало смисъл по-рано, алед като се следя редовно. Смених си док, понеже габровския е изключително арогантен и нагъл. Искаше ми 70лв за БХС, което аз си направих в МД безплатно  #2gunfire И когато разбра, че няма да е при него, каза, че няма да се ангажира с разчитане на резултати - да се оправям сама  #2gunfire - и така аз си реших да не ходя при него Simple Smile

Да ви попитам накрая, че май дългичко стана - има ли някой от вас любител на екстремните спортове, понеже аз карам АТВ, т.е. карах Simple Smile и сега като излизат от компанията много ме е яд. Но пък днес ме возиха пак офроуд с джип и доста пораздрусах бебто Simple Smile Надявам се да няма проблеми, просто издивявам като знам как другите карат, а аз не мога  #Crazy


Лелееее, спирай ги тези АТВ-та! Лятото работя с една фирма за АТВ-та и категорично отказват да качват бременни! Потрай още няколко месеца Simple Smile)))

Общи условия

Активация на акаунт