Майчинството счетоводно-69

  • 53 769
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Съжалявам, че ще го кажа, но щом си назначена фиктивно не може да имаш големи претенции и трябваше с това да започнеш поста си.Трябва да се разбереш с човекът, с който си направила уговорка за фиктивния договор.По принцип осигуровките са по 20,16 лв на месец.Да не би да искат сумата до изтичане на втората година предварително.

# 721
  • Мнения: 13 939
До колкото разбрах искат пари за минало време, когато са я водили на работа. Тогава осигуровките зависят от осигурителния доход.

# 722
  • Мнения: 144
Да,за минало време.Осигурителен доход 420 лева.Иначе знам,че сега са по 20,16 лв.

# 723
  • Мнения: 13 939
Това отговаря на осигурителен доход 450 лв.

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Здравейте, имам нужда от помощ по един въпрос и се извинявам, ако не е тук мястото и има друга тема.
Детето ми навършва 2 годинки на 13.07. В момента съм в майчинство, работя с постоянен трудов договор. Имам доста натрупана платена отпуска, която трябва да пусна преди да се върна на работа, такава е политиката във фирмата. Искам да си взема обаче и неплатения отпуск за гледане на дете от 2 до 8 години веднага след това. Говорих с една колежка, която скоро се върна на работа след майчинство. Тя също имала такива намерения и питала шефа, но той й отказал. Има ли това право? Нали този отпуск не може да бъде отказан? Нали имам право на 6 месеца за мен и 5, ако мъжът ми ми прехвърли неговите. И ако откаже и на мен, какво да направя, какво ще ме посъветвате...

# 725
  • Мнения: 13
Добро утро!
Аз имам въпрос относно болничен. Бременна съм и от 2 дни съм в болничен за 30 дни. Имам 6 месеца осигурителен стаж, но не съм работила 18 месеца назад. Каква база за изчисляване на болничния се взима за месеците, през които не съм работила от тези 18?

# 726
  • Мнения: 881
На база МРЗ в съответния момент.

# 727
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 426
Здравейте, имам нужда от помощ по един въпрос и се извинявам, ако не е тук мястото и има друга тема.
Детето ми навършва 2 годинки на 13.07. В момента съм в майчинство, работя с постоянен трудов договор. Имам доста натрупана платена отпуска, която трябва да пусна преди да се върна на работа, такава е политиката във фирмата. Искам да си взема обаче и неплатения отпуск за гледане на дете от 2 до 8 години веднага след това. Говорих с една колежка, която скоро се върна на работа след майчинство. Тя също имала такива намерения и питала шефа, но той й отказал. Има ли това право? Нали този отпуск не може да бъде отказан? Нали имам право на 6 месеца за мен и 5, ако мъжът ми ми прехвърли неговите. И ако откаже и на мен, какво да направя, какво ще ме посъветвате...

Не, работодателят няма право да ти откаже този отпуск.

Подай заявление за ползване на отпуск поне 10 дни предварително и ако откаже, нека да напише основанието. За мен е добре да се разберете пъров устно обаче - случаят на колежката едва ли е идентичен с твоя.  Peace

# 728
  • Мнения: 276
Здравейте, имам запитване относно болничните.
Имам издаден болничен от 12.05 до 11.06. Терминът ми е 21.07,т.е този болничен припокрива няколко дни от 45 дневния,  които би трябвало да ми издадат на 5-6.06?! Днес се оказа,  че все още не са ми издали никакъв 45-дневен болничен. Междувременно на 12.06 постъпих по спешност в МД и на 14.06 родих. Бременността я следях в друга клиника,  раждането беше в МД.
Въпросът ми е какви и кой трябва да ми издаде болнични? Благодаря ви предварително.

# 729
  • Мнения: 69
Здравейте, имам въпроси относно натрупан платен отпуск след майчинство. На 24.07.2016г ми свършва майчинството и искам от 25 юли да изляза в платен отпуск. Говорих с ЛС и ми казаха да се уговоря с шефката, но най-вероятно нямало да ми изплатят отпуската.
Може ли работодателят да откаже платен отпуск? На какво основание? Има ли срок, например 10 дни, с който да си пусна молба за платен отпуск и работодателят да не може да откаже?
От ЛС също ми споменаха, че може да не ме вземат отново на работа, и да не ми изплатят натрупана отпуска за 60 дни. Какво права имам, за да не ме ощети шефката?

# 730
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 426
Здравейте, имам запитване относно болничните.
Имам издаден болничен от 12.05 до 11.06. Терминът ми е 21.07,т.е този болничен припокрива няколко дни от 45 дневния,  които би трябвало да ми издадат на 5-6.06?! Днес се оказа,  че все още не са ми издали никакъв 45-дневен болничен. Междувременно на 12.06 постъпих по спешност в МД и на 14.06 родих. Бременността я следях в друга клиника,  раждането беше в МД.
Въпросът ми е какви и кой трябва да ми издаде болнични? Благодаря ви предварително.


За периода от 06.06.2016 се издава болничен за бременност и раждане - 45 дни - от наблюдаващия гинеколог. За периода от 12.06.2016 - за 42 дни, болничен за раждане от болното заведение, където си родила.

# 731
  • Мнения: 69
Бих искала да знам и по време на платен отпуск може ли да се започне на нова работа? Какво става и с останалата отпуска?
Ако може запознат да коментира и дали бих могла да си пусна 1 месец предизвестие по време на майчинство? Последният ден на предизвестието да съвпада с края на майчинството. Благодаря за отговорите предварително

# 732
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 426
Здравейте, имам въпроси относно натрупан платен отпуск след майчинство. На 24.07.2016г ми свършва майчинството и искам от 25 юли да изляза в платен отпуск. Говорих с ЛС и ми казаха да се уговоря с шефката, но най-вероятно нямало да ми изплатят отпуската.
Може ли работодателят да откаже платен отпуск? - може по причини, свързани с дейността - примерно, най-общо казано, поради натовареностНа какво основание? Има ли срок, например 10 дни, с който да си пусна молба за платен отпуск и работодателят да не може да откаже? - няма такъв, но естествено молбата се подава предварително
От ЛС също ми споменаха, че може да не ме вземат отново на работа, и да не ми изплатят натрупана отпуска за 60 дни. Какво права имам, за да не ме ощети шефката? - не подписвай заповед за прекратяване на договора, в която не са упоменати въпросите дни и колко обезщетение ти се дължи за тях

Бих искала да знам и по време на платен отпуск може ли да се започне на нова работа? - да, на втори трудов договор, ако първият продължава да действаКакво става и с останалата отпуска? - ако не се ползва се изплаща обезщетение за неизползван отпуск, след прекратяване на договора
Ако може запознат да коментира и дали бих могла да си пусна 1 месец предизвестие по време на майчинство? - да Последният ден на предизвестието да съвпада с края на майчинството. може Благодаря за отговорите предварително

# 733
  • Мнения: 643
Здравейте. В момента съм по майчинство. Въпросът ми е мога ли да започна работа на втори трудов договор, при друг работодател, без да ми бъде прекратено майчинството? Ако да, за колко часа максимум може да е договора? Трябва ли да уведомя сегашния си работодател при евентуално сключване на въпросния договор? Благодаря предварително!!!

# 734
  • София-Младост
  • Мнения: 23 371
Здравейте. В момента съм по майчинство. Въпросът ми е мога ли да започна работа на втори трудов договор, при друг работодател, без да ми бъде прекратено майчинството? Ако да, за колко часа максимум може да е договора? Трябва ли да уведомя сегашния си работодател при евентуално сключване на въпросния договор? Благодаря предварително!!!
Да, можете.
Няма значение продължителността.
Не, не трябва да уведомявате.

Общи условия

Активация на акаунт