За памперсите

  • 47 908
  • 201
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Може да е грешка на езика тая кухня или пък жената да има 2 мивки. За всеки случай си е нейна работа къде ще си мие бебето.

# 76
  • Мнения: 573
Наскоро пробвах Либеро 3-ка, като знам, че мненията за тях са крайно противоречиви, май поради наличието на фалшификати...та пакета, който пробвах е полски и това са перфектните памперси за нас, смених Нати с тях - и са по-удобни и добре измислени, и цената е значително по-поносима (41 ст./бр.) Simple Smile Меки са, нямат аромати и гелове, не са ми предизвикали подсичане, не са пропуснали нито веднъж, ластиците им са идеални и пасват много добре на детето.

# 77
  • Мнения: 4 292
Отказах се аз от памучни парчета Simple Smile
Тя поразреди цапането, аз отбрах най-лесните дрешки и така.
Памперси сигурно няма марка, която да не съм пробвала Simple Smile Да, Либеро са уж най-високия клас, но и те са пропускали при сина ми. Памперс има значение къде са произведени. Имаше едни миризливи преди в Кауфланд, турски, точно на машинно масло миришеха. Памперс произведен в Германия, няма грешка, но в Бг няма внос.
Много бях доволна от Клевър на Билла, дълго време ги подминавах, но и до тях опрях след поредица подмокряния.

# 78
  • Мнения: 2 850
Зои, Клевър също пропускат и държат студено, аз през нощта не можех да държа малката с тях. Но за два часа стават. Много са мекички.
Дъщеря ми има много чувствителна кожа, само с Либеро сме си оправяли подсичанията и с Памперс белия пакет.

# 79
  • Мнения: 4 292
Да ти кажа миналото лято му ги слагах за през нощта, така че за студено не съм разбрала, но да и те пропуснаха Simple Smile Просто при нас нямаше непропусклива марка.

# 80
  • Мнения: 628
Sick
В тази мивка не миете ли съдове, или най-малкото плодове, зеленчуци?
И какво толкова гнусно има?  ooooh! Сигурно вътрешностите на една риба или пиле, които миете в мивката са по-чисти от бебешко дупе, което предварително е забърсано със салфетка/мокра кърпичка и на 99% са отстранени изпражненията?!
Почти до втория месец къпехме и миехме бебето на мивката в кухнята. И не, нямам втора мивка. И да, в същата мивка, в която мия чинии, плодове, зеленчуци, месо... Но винаги, след ползване на мивката, без значение дали след бебе или чинии, зарзават, месо и прочие, измивам мивката с препарат. Но и когато мия храна, не я пльоскам директно в мивката, а в някаква купа/тавичка. И това го правя не защото мия и бебето там, а защото не ми допада идеята храната да е направо в мивката. Peace

# 81
  • Мнения: 1 026
Sick
В тази мивка не миете ли съдове, или най-малкото плодове, зеленчуци?
И какво толкова гнусно има?  ooooh! Сигурно вътрешностите на една риба или пиле, които миете в мивката са по-чисти от бебешко дупе, което предварително е забърсано със салфетка/мокра кърпичка и на 99% са отстранени изпражненията?!
Почти до втория месец къпехме и миехме бебето на мивката в кухнята. И не, нямам втора мивка. И да, в същата мивка, в която мия чинии, плодове, зеленчуци, месо... Но винаги, след ползване на мивката, без значение дали след бебе или чинии, зарзават, месо и прочие, измивам мивката с препарат. Но и когато мия храна, не я пльоскам директно в мивката, а в някаква купа/тавичка. И това го правя не защото мия и бебето там, а защото не ми допада идеята храната да е направо в мивката. Peace

Аз също мисля да ползвам мивката в първите месеци, защото ми се струва по-хигиенично от мокри кърпи и само забърсване (за самото бебе). Е да, кухнята и мивката са чисто нови (защото е втора кухня) и дори вода няма прекарана още, но дори и да е не е така, предполагам, че всеки поддържа хигиена в мивката си, дори и да не мие бебешко дупе там. Не знам - и на мен не ми се струва чак толкова потресаващо - даже не съм се замисляла..
Като внасям продукти от градината (особено моркови, които са само пясък и кой знае още какво) също не е от най-хигиеничните неща, ама като си почистиш след това с вряла вода и препарат - не виждам къде е проблема.
Нооо, разни хора-разни идеали. За едните едно е нормално, за другите друго Simple Smile
Важното е да е удобно, практично и бебетата да са чисти и здрави Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 1 956
В която и мивка да се мие бебето, предварително е редно да се дезинфекцира с препарат. В банята мивките са също мръсни. Там човек си мие зъбите, някои и носа...

# 83
  • Мнения: 2 850
Споко, бе, хора, никой не ви кара да си миете вашето бебе над мивката в кухнята Laughing
Давам и една идея, която спестява ужас за гнусливите - слагате си в мивката един леген, който да ползвате само с това предназначение, и миете бебето над него. После си хвърляте водата в тоалетната или където щете. Аз така правех, защото бебето беше зимно, а в банята е голям студ.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 956
Мисля, че са имали друго пред вид. Че за бебето кухненската мивка не е чиста, а не че то я прави гнусна.

# 85
  • Мнения: X
Интересно откъде технологично време за дезинфенция преди всяко миене на дупе?

Последна редакция: ср, 27 апр 2016, 04:53 от Анонимен

# 86
  • Мнения: 4 292
Ох, вече ме разсмя тая сага с мивките  Laughing
Представям си съфорумките как търкат мивка преди да си измият зъбите, а за ваната да не говорим, ако се мие нечие дупе там, щото и големите се мият, половин Доместос преди и половин след процедурата Simple Smile

# 87
  • Мнения: X
Не ги стягаш достатъчно, затова. Стягай ги и ще спре да се мокри.

# 88
  • Мнения: 628
Интересно откъде технологично време за дезинфенция преди всяко миене на дупе?
Мивката я миех след оправяне на бебето (изобщо след всяко ползване на мивката за измиване на нещо си) и така е готова за следващо ползване. А я мия със същият препарат, с който измивам чиниите. Доместос ползвам за силно замърсени повърхности, а при ежедневна употреба на мивката в кухнята, тя не влиза в това число Wink

При положение, че в банята нямам мивка, в пералното помещение е студено (единственото помещение, което не се отоплява в къщата), а съм със зимно бебе, без грам да се замислям съм го мила (а първият месец и къпала) в кухненската мивка. Ама някой да не си помисли, че съм пльоскала бебето в мивката като парче месо?!! Чинно си го държах полегнал на ръката  Mr. Green  Laughing Twisted Evil

Ама то верно цяла сага с тез мивки стана Joy Joy Joy

# 89
  • Мнения: 106
Разбира се, че където му е удобно на чове там ще си мие детето.Да не би да е по- удобно да се мъкнат легени,кофи и какво ли не за едно заплакване.Не всеми има удобства,важното е човек да си ги създаде.Иаз в апартамента я мия в банята,но като отида при родителите ми в студеното време я мия в кухнята, където е топло,да разболея детето в студената баня ли за да ми е по-хигиенично.

Общи условия

Активация на акаунт