За памперсите

  • 47 759
  • 201
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
Какви памперси ползвате?
Търсих такава тема и не намирам... (което е странно и може и да има такава тема)
Ние сме с бебе на 1 седмица и ползваме Памперс в белите пакети , за новородено, т.е. единичка. Обаче при всяко събуждане бебето е мокро чак до врата. Дали е от самите памперси, или трябва да вземем по-голям размер? Една познат аказа, че за момчета било по-добре да се вземат 1 размер по-големи памперси. Дали е така?

# 1
  • Мнения: 4 708
Когато се роди ползвах само един месец белият памперс, после зеленият та и досега 2г и 8м /още се напикава като спи/. Но в началото тя се наакваше докато спи  Embarassed или по-скоро докато я хранех нощно време и сменяхме памперс и през нощта по веднъж, не ми е изпускал. Изпускаше ми след годинката за около 2-3 месеца, защото освен млякото вечер пиеше и 2 шишета с вода и я сменях през нощта, още се будеше просто по някое време сменях памперса. После отказа и млякото и водата и нямаме вече този проблем. Пробвайте с по-голям размер, щом така са ви казали, нямам наблюдения върху момчета, имам момичета  bouquet

# 2
  • Мнения: 832
Знам, че е добре да се започне от 2-ри номер, аз така направих, но от зелените памперси, ако пропуска - може и неправилно да го поставяш/къдричките на памперса трябва да се изваждат навън/ или да е малък... Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Пробвай с 2-ка, смени марката, например Либеро.

# 4
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Памперсите почти никога не изкарват го горният размер килограми посочени на опаковката. Не случайно са направени така, че да се застъпват килограмите. Започне ли един памперс да се отпечатва по коремчето и краченцата както и да пропуска необичайно бързо е време за следващ размер памперси.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 122
Гледай кг на бебето и на пакета, при достигане на доните кг на следващия номер ги сменяй, не чакай да достигне макса на даден номер.
1 номер по-големи ще са  хлабави и ще пропускат.

Pampers Premium Care 0 - са за деца под 2,5 кг
Pampers Premium Care 1 - 2 до 5 кг
Pampers Premium Care 2 - 3 до 6 кг.

Ако детето ти е 3 и повече кг е за 2 номер, ако е под 3 би трябвало да са му добре 1-ничките, ако е под 2,5 е за 0-та.

# 6
  • Мнения: 120
Аз за 4 месеца изпробвах абсл. Всички марки. И аз първо бях с памперс премиум кеър. О само 1 месец. Имах същия проблем постоянно беше напикан докато нАкрая се разболя от пуфиса. Те пропускат най-много. Иначе номер 1 са либеро. По-евтини са хелън харпър и молфикс от които бях доволна. .

# 7
  • Мнения: 120
Синът ми е 7 кг а ес памперс 4+ (9-18). За неговия размер са му малки.

# 8
  • Мнения: 677
Намери Еви бейби. Малката я изкараха 3 години, нямат грешка. От новородена беше с тях.

# 9
  • Мнения: 455
Смени марката,при всяко бебе е различно.

# 10
  • Мнения: 832
Отпечатва ли се ластика на крачето - значи са му малки вече...
И аз имам проблем с памперсите,достигнахме най-големия размер вече/6/ и са ни малки....страшно силно зачервяване на крачето и  пропускане...

# 11
  • Мнения: 53
Относно поставянето на памперса - вътрешните къдрички трябва да сочат навътре, а външните да сочат навън, двете лепенки трябва да са залепени на еднакво разстояние от средата на памперса (те си имат ориентир, къде точно е средата) и да можеш да пъхнеш един пръст между памперса и коремчето на бебо, но да не е и по-хлабаво. Забелязах, че когато сменя марката и/или размера на памперса и ми пропуска по-често, явно причината в тези случаи е моето поставяне. При момченцата по принцип по-лесно пропускат памперсите - анатомията е виновна. Аз ползвах предимно Молфикс за малкия и не съм имала проблеми, но винаги сменях размера при достигане на минималните кг за следващия размер.

# 12
  • Мнения: 3 122
Пробвай от много марки, и така ще си избереш най-добрата. За мен марката Памперс е доста зле, макар да е най-скъпа. Памперс ни пропускаше, Хъгис зачервяваше. Успях да намеря много по-качествена марка. И учудващо по-евтина. Но я няма в България. Пробвай ги всичките, има време.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 956
Благодаря момичета. Явно няма универсално правило. Ще пробвам първо следващия размер.
А на ДМ Бейбилов ползвали ли сте?

# 14
  • София
  • Мнения: 3 797
Пролет, аз започнах с 1 бял памперс. Сега е малко под 6 кг и привършвам номер 2. Разтичал се е 2-3 за тези 2 месеца. Не съм пробвала други марки, засега съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт