Домакини 55 / Слънцето се смее, безгрижно лято е!

  • 79 041
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Ма Ко, за хрема на детето действа чудесно Шуслерова сол 6. Откакто давам ходи на ясла и не е сополива (това звучи като в сферата на научната фантастика)

# 76
  • при късмета
  • Мнения: 24 127
Той от снощи е хремав. При нас обикновенно дори само стеримар действа, ама стига веднага да го подкарам. Ако стане по-сериозно с нищо не самолекувам, директно при педи, тя да каже какво да пръскам, че на шефа носа му е слабото място. Всичко по-сериозно от там тръгва

# 77
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Ами при Ели резултата е налице до часове. Ако искаш пробвай, пък ако няма резултат го води да не се усложнява. Елито в един момент до толкова нон-стоп беше хремава, че педиатърката ѝ беше казала, че е алергична към прах  doh и дори ѝ беше изписала Ериус (който аз така и не давах).

# 78
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
здравейте и от мен , малко позачезнах , но времето е вече супер за разходки и не се свъртаме в къщи
преди обед излизаме на голяма разходка , после се прибираме за обяд и дрямка и следобяд пак сме навън , втория път излизаме без количка и правим едно кръгче само , ама добре се уморява детето ..
продължават да излизат зъби , направо се побърквам вече ..спи спокойно 2-3 нощи , после 1 седмица се буди всяка вечер с писъци и рев по 1 час .. лудница е
ММ тази седмица е нощни смени , кефф ..приспивам детето и си почивам 2-3 часа
ааа и да се похваля ..дойде ми кростренажора и се изкъртвам от 3 дена насам , всеки ден по половин час , ставам вир вода ..да видим сега дали ще се смъкне някое килце ..ама такава мускулна треска имам , а в неделя направих най смешното падане по стълбите пред входа ..добре че нямаше хора , да ме гледат -много се изложих ахахххаха .. и най важното е че няма поражения , ни изкълчено , ни навехнато ..само малко ми синее на бедрото , ама не е болка .. няма такова спънато като мене хххахха Grinning Grinning Grinning Grinning

# 79
  • София
  • Мнения: 8 446
Идвам на седянка, ама май съм закъсняла.
Днес се разглобих на тръстиката. Голямо тръстичене падна. Утре още в ранни зори пак там ще съм.
Приспах деди и внучката и сега вече е моето време, ама като гледам няма да издържа много и аз ще се паркирам.
ПИСЕНЦЕ, есента им смених на моите лилиуми " адреса ". Ще видим дали ще се отчетат това лято.
СМЪРФИ и АНГЕЛЧЕ, благодаря ви за поздравленията  Hug Hug
АНГЕЛЧЕ, готина баба имаш, да е жива и здрава. Честита ти придобивка Simple Smile
На всички лека нощ и приятни сънища sleepuu

# 80
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Добрутрооооо  Hug

Днес времето ще е хубаво, топло и слънчево! И кака ви, естествено е планирала да мери улици  Joy Вчера ММ е взел заплата и ДОРИ пренощува цяла! Срамота!!!

Ще ходя да си купувам семена разни днес за градинката - не върви да живея на "село"  Mr. Green и да нямам никакъв зеленчук. Чудя се корнишони дали да садя, при положение, че ми трябват само за кисели краставички? Или като им дойде времето просто да купя 15 кила и да приключа въпроса  newsm78 За салатка обичаме дългите и от тях вече си взех. И бамя си купих, а такова нещо не съм гледала никога... Ще е каквото стане  Laughing Дали е рано да си засаждам доматите в градината? Че станаха по педя и половина вече, аз както не очаквах нищо да поникне, те пък взеха, че от всяка семка излезе стръкче - любимите ми розови  Heart Eyes


Мими, какво даваш за зъбките? Аз бях доволна от Камилия-та, тъкмо я бяха пуснали на пазара когато на Ели никнеха. Дентинокс е по-сериозен препарат, ползвах го точно за безсънните нощи, защото е с лидокаин.

Ма Ко, как е шефа? На теб мина ли ти главата?

Фло, по-полека на тръстиката, тая работа никога не свършва  Mr. Green А баба ми е образ безподобен, преди години колко съм обикаляла с нея планините... Преди 2 години чукна 70-те, но никой не може да ѝ ги даде, винаги са я бъркали, че ми е майка  Heart Eyes И по кафета излизахме заедно като бях ученичка, и ме криеше, че пуша, и купони сме правили у тях... Абе страшна е! Баба-мечта!

Писе, как е алергията?

Калинче, какво стана с деликатесите? Явно преядохте и вчера те липсва  Laughing

За финал да се похваля - вчера бях на изследвания - всичко ми е перфектно! Дори пословично ниският ми хемоглобин все още се "държи"- цееееели 88 (за мен нормално е около 96). Захарта, която ми е основното притеснение също е в перфектни стойности - 4.24

Хайде ставам и отивам да харчааааа  hahaha Хубав ден на всички  Hug Hug Hug Hug

# 81
  • при късмета
  • Мнения: 24 127
Добро утро!
Заведох шефа на училище, че искаше да ходи. Педиатърката днес е следобяд така, че ако има хрема като го взема, ще го спра до края на седмицата. Сутринта уж беше добре.
Моята глава се пооправя, ама не е  напълно. Раното ставане хич не помага на процеса. По зимното време едва ставам сутрин, а по лятното е ужас.
Ангелче, браво за изследванията

Дано ни се усмихне повече слънцето днес. Хубав ден на всички  Hug

# 82
  • Мнения: 11 663
Добро утро!
Ангелче - тя баба ти е по-млада от майка ми  hahaha Много бойно поколение са! Доматите ние по това време ги пикираме в парник - за навън е студено, но ние сме от северна Бг  hahaha Корнишони сеем, защото обичаме да си ги хапваме ей тъй "от корена", а за туршия винаги купуваме... Сей каквото си решила - година с година еднаква в земеделието няма - една година едно върви по-добре, друга -друго. Честито ти обувки-със здраве да ги носиш! За "разкъсаната операция" - искренно ме разсмя.
Писе обожавам момини сълзи - бях си сяла преди години, но градинката ми е малка в Бг, а тези красоти са като троскота, и много ми задушиха другите цветя... Тук правя опити с разсади - стават страхотни, но после не им достига слънцето, за да цъфнат...дори от семена си завъдих мушката - те поне цъфтят и презимуват в градината. Кокичетата и минзухарите прецъфтяха и сега имам само нарциси и иглики - лалетата са само на листа - няма слънце....така и ще си останат - много ми е усойна градината, хем рязахме клоните на дърветата.
Фло лилиумите искат слънце - ако си ги преместила на слънчево място - задължително ще цъфнат!
Мими явно хубавото време се е позадържало при вас и няма намерение да идва насам...продължавам да съм с гумените ботуши  Joy
Смърфи бързо лети времето  bouquet
Мако променливото време е болно време - дано бързо се оправи Шефа.
Моето диване се е включило в още няколко клуба, в края на старата финансова година сме и в началото на новата...днес ще посрещаме кръщелника ми - настава тотална лудница  hahaha
Снощи ходих чичо доктор да ми инжектира "щракащия" пръст и се смяхме, че предната инжекция изкара две години - сега съм му казала да ми я сложи за 4-ри  hahaha
Деликатесите станаха страхотни - бузите ги правих на рула сварени в кисело зеле и подправки, а другото го сварих и обезкостих като създарма мммммм...
Хуквам по задачи и ви пожелавам усмихнат ден  Heart Eyes

# 83
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Калинче, на тебе може да ти е смешно, но док съвсем сериозно ми го казва  newsm78 Всеки път на консултация мери колко мм е сянката (аз поне като по-тъмна линия го виждам на ехографа) дали не е станала по-широка. Даже ще ходя да си взема едни ластични гащи да подпира... Сигурно са глупости, ама... чудя се и аз какво да правя вече  Tired

# 84
  • Мнения: 11 663
Ангелче със сигурност няма да ти се "разкъса" операцията, но е хубаво да носиш бельо за бременни - така си "помагаш" на мускулите да не се отпускат прекомерно. Не са глупости - то и за това си има "облекло за бременни" - може да не е чак толкова секси, но е съобразено със състоянието.

# 85
  • Мнения: 814
Привет bouquet.Ние се до сега учихме Светли да кара колело,но не става,не знае да върти педалите,от учене останах без кръст.Сега заспа ,та малко почивка за мен Grinning,че милият чак реве,че не  може да се вози.На свекър му правиха пункция на  коляното и сега е добре,ама колко смях падна с него,че много го беше страх.Сега отивам да направя нещо за вечеря и да пусна една пералня.Много  Hug Hug Hugна всички Ви.

# 86
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Калинче, с тоя огромен тумбак няма дреха, която да ми стои "секси"  Joy Иначе правя разни упражнения (включително катеря стълбите когато не ме боли крака), мисля си, че това ще ми се отрази по-добре от колан. Взела съм си стягащо бельо за след раждането, да видим то колко работа ще свърши  Mr. Green

Светли, и Ели е същият образ, но я уча на триколка с дръжка - поне се вози като ѝ омръзне да натиска педалите  Hug

# 87
  • Мнения: 843
Добро утро. Ето ме и мен. Пия кафе и ви чета. След малко ще излизам да свърша някоя и друга задачка, а после съм на работа.
Като си говорите за цветя да ви споделя какво ми се случва често, когато съм първа смяна. Децата, които имат села или живеят в къща сутрин ми носят цветя. И е много мило. Вчера едното момиченце ми донесе лалета и момини сълзи, а другото- люляк. Как да не ги обичам като ми правят такива изненади. И в стаята мирише на пролет.

За всички  Hug

# 88
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
Сядам набързо да се запиша и аз и да излизаме
мойто дивото днес ми дигна нервите и понеже съм лоша майка я шляпнах по дупето , стана ми гузно , ама само с Не няма да стане ..първо ми разля кафето , нарочно и то , от зор да види какво има в чашата .. тъкмо изчистих мокета , се покатери върху кростренажора , как не знам , стигна саксията от прозореца и ми събори орхидеята ..и тук вече не издържах .. навсякъде от тоя дървен чипс , розови листа , добре че само 1 цвят се счупи , иначе щях да се побъркам , толкова си я обичам
всичко дигам нависоко , всичко крия , вече и аз не знам кое къде е , само и само дивачето да не докопа нещо опасно за нея
и сега я изкарвам навън малко да побеснее , че иначе ще се сбием пак сигурно

# 89
  • при късмета
  • Мнения: 24 127
Привет!
И аз тичам цяла сутрин.
Размествах и аз днес саксии, ама не като Мими по принуда. В едната саксийка, луковичките на четирилистните детелини са тръгнали. Дано всички тръгнат. Та заради тях разместват, не трябвало да са на пряка слънчева светлина.
Сложих една палма на най-голямото слънце, тя обича, че да освободя място за новите.

Отивам да изкарам шефа навън, че времето се оправи
Слънчев ден на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт