Топло лято ето че дойде, мартеничките се готвят за море

  • 11 796
  • 240
  •   1
Отговори
# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Оо Мариета - моя Алекс не е за такова мероприятие със сигурност Mr. Green
А ти ще имаш ли възможност да дойдеш на срещата във вторник?

# 151
  • Мнения: 410
Оо Мариета - моя Алекс не е за такова мероприятие със сигурност Mr. Green
А ти ще имаш ли възможност да дойдеш на срещата във вторник?

Може пък да се кротне! Thinking
Мисля, че ще мога да дойда, не смея да кажа твърдо, да не ми измислят нещо. 17.00ч градинката/МакДоналдс,  нали?

# 152
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Милена, благодаря за инфото. Разгледах го и много ме устройва. Честно казано е на цените на Патиланци, само дето там малката задължително минава освен през джунглата и през поне още три клатещи се залъгалки, и накрая сумата минава 10 лв за едно отиване. В добрия случай. Защото отвън продават и балони, и разни други ужасно примамливи нещица. За Софияленд да не говорим. ooooh!
Не съм още ходила до "Заимов", но мисля да я заведа някоя събота-неделя. Май няма да е тази събота, че дават дъжд. А в неделя съм дежурна и трябва да съм на работа. Cry
За 17-ти аз съм твърдо "за", стига да не мине котка път. Ако си в София, може да се организираме и заедно да ходим.
За лошите другарчета какво да ти кажа. Ние чак такъв случай нямаме - за щастие. Но най-добрият й приятел - по-малък е от нея с 2 месеца, се е научил да бие, скубе и хапе. Двамата са голяма любов и много добре се разбирам и играят. Но отвреме-навреме той решава да й засвидетелства любовта си, и започва с изпълненията. А нашата само се хили насреща и не бяга. А е по-бърза от него и като нищо може да му избяга. Виж, ако друго дете посегне към нея, бяга. Но от приятеля - не. Grinning В блока ни има доста деца около нейната възраст, но слава Богу са все кротки. Е, имаме един-два "боеца", но положението при тях е под контрол. А и те са научени, че като има малко дете, трябва да го пазят. И направо си умират за Теди.
Незнам какво да те посъветвам. Май си права като опитваш да я държиш настрани. Децата в тази възраст са като попивателни. А лошите неща се учат най-лесно и отучват много трудно.
Аз честно казано съм по-притеснена от друг момент. Теди понякога е нетърпима. Ако реши, че някоя играчка й харесва, си я взема и настава страшна драма като речеш да й я отнемеш от ръцете. Голям срам.  Embarassed Успокоиха ме, че всички деца минавали през този период, а и не траел дълго. Та се надявам бързо да отмине, че ... #2gunfire

Пожелавам ви хубаво време през уикенда и целувки на малките.

# 153
  • Мнения: 410
Добро утро, момичета!

Нашия опит за Куклен театър бе с провал, още на 5тата минута! CryВлезе в чакалнята, купихме билети, до тук добре. Не погледна въобще приятелите, които бяа дошли, дори детенцето. Боян е на 3 г. Като тръгнахме да влизаме, взе да се дърпа, и да иска при Тати на Зелената кола! как да е разгледахме лампите, зелени, бели , червени ( вече е станал спец на цветовете, вкл. такива като розово, лилаво, оранжево ) , седнахме на края. Но като взеха да намаляват постепенно осветлението, и звукът бе много силен...разплакахме се, искаше да си излиза и ...до там. 2.50 лв! билета за деца и възрастни! наистина, че не се пълни, но може би и това е една от причините...Хората си пускат децата и чакат в чакалнята! А, и пари не ни върнаха, макар че стояхме точно 2 мин.! Единия го пуснахме за някаква томбола с името му отзад, ама моя...написа ми пак името на него, да сме отидели др. уикенд! Нима си мисли че ще е по-добре! Направо " Оперирана от чувства" касиерка! една гробовна, сърдита! Може ли такива хора, да работят на такова място!
Милена, колкото до събирането с такива деца, мисля, че няма нищо срамно да не ги събираш, дори да кажеш на родителите, ,че влияе зле на детето ти! Те са по-големи дечица, а и тя като си пада по-войнствена и дива ( нищо лошо, децата са различни, след 15 г. може пък да стане мома и половина, да видим за какво ще я гонят тогава, тези младежи! Laughing Heart Eyes Hug) Все пак ти си й майка! Ако сега не контролираш, кога ? Всеки родител възпитава както намети за добре! Още повече, щом детето използва такива нарицателни ( патка и т.н. ) Не си я родила, за да и викат така! Naughty Както лулумба пише, "лошите неща се учат най-лесно" Съдя по Борис. Като попивателна е за думичките!
Колкот до събирането с деца по принцип, заведа ли го някъде на сила, не поглежда никого! Ни дете ни възрастен! Има ли непознати, дори с познатите не говори!
Играе едно дете с количка онзи ден, Борис идва и ми казва" Деми да остави колата" Аз да съм кажела, за да си ч вземе той после! Значи хем му се играе, хем го е срам и не смее да иде да я иска  или вземе. А друго дете направо ще отиде , ще дръпне и това е! Е какво да кажа! Просто децата са различни! излизаме с една приятелка, колкот мен е, но имат батко на 7 г и малкия е на 2г 1 мес, но е активен и отворен като 7 годишен! Купиха колело за РД, сега кара като голямо дете! Придвижва се из квартала на колело с 2 гуми и помощни колеленца!
А това с печката,... много страшно ми звучи. Не зная какво да кажа! Пробвайте да готвите 2те!Да къса, мие , слага в една тава там... да ти помага и после да пеете, като седите и гледате печката.... ooooh!Да разбере по-добре предназначението ли? Борис не пипа. Опитвал е да върти копчета, те нали леко се въртят, но иначе я заобикаля. Достатъчно е като влезе в кухнята да го предупредим, че се пече нещо. А и той познава, щом е вкл. ампата на фурнат вътре, или 2те индикаторни лампички светят ( жълта и червена )
Лулумба, знам, че в такива случаи, ако другото дете разреши, и родителите също де, просто си тръгнете с играчката, по-късно я вземи и върни! Така правят децата! Grinning
АЙде стига за сега!

# 154
  • Мнения: 2 751
Калоян е роден на 20ти март.
Малко съм писала в този форум, но напоследък чета много и взе да ми харесва  Sunglasses
По-често пиша в дир.бг.

Аз имам следният проблем с Калоян-постоянно бие децата.
Т.е. не ги БИЕ, но им посяга. Все едно вместо здравей, посяга към лицето.
Най-вече на малки бебета  Sad
Хей така се втурва към някоя количка и посяга. Ужасно е...
Писах затова и в дир-а, ама там се заформиха едни спорове и в крайна сметка не намерих никой с проблем като моя.
Д-рката каза, че е нормален период за тази възраст и се проявява при някои деца.
Аз опитвам всичко- и добро и лошо...Пошляпване, обяснения, наказания...
Най-много помага като съм постоянно до него и му говоря постоянно да не посяга или при нужда му хващам ръката навреме.
Ама нали се сещате, че не мога да съм нон стоп до 2годишно дете, което не спира да търчи  Shocked
Някой има ли подобен проблем?

# 155
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Ох, Мариета, знам че е така. Но понякога направо умирам от срам. Ние на околните площадки по принцип отиваме с някакви играчки, стоварваме ги накуп, нашата естествено си избира от тези на другите деца, а те от нейните и уж, всичко е мирно и кротко. Но се случва детето да иска да си играе със собствената играчка, а нашата е решила и тя да играе с нея. Е, тогава става страшно. Тръшва се по корем, лисват едни сълзи като из ведро, пищи, дърпа се и за нищо на света не пуска играчката. Срам и резил. Embarassed
Милена, много благодаря за инфото за "Слонбалон". Ние бяхме там в събота, а днес майка ми я е водила пак. Теди остана очарована, върна се пеейки у дома. Днес обаче са имали малък инцидент. Имало е едно по-буйно момченце - около 5-годишно (нищо чудно да е и вашият разбойник), което веднага обърнало Теди през преградата на пързалката и тя паднала върху главата си. Майка ми ми каза, че като по чудо не си е извила врата. А в това време момичето, което ги пази, си говорило по телефона. В събота като бях с нея, там имаше една по-възрастна жена, която много се грижеше за децата и ги забавляваше, измисляше им игрички, пееха, танцуваха. Така че вече ще имам едно наум, когато е девойката. Или поне няма да я пускам, ако има по-големи деца, че нищо не се знае.

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
ЗДравейте момичета Hug
Нямам много време, но не мога да не пиша Heart Eyes
Привет на kalli - мисля, че преди година сме се "засичали" в отчетна темичка в Дир-а Laughing
Аз бързам да те успокоя - моя Алекс е от тези дечица дето посягат и бият Embarassed е то не е за хвалене, но е такъв #Crazy Полудявам да го гоня и да пазя децата около нас. Миналия ден идва съседчето да играят и от вратата с думите "Алекс ти днес нали си добър и няма да ме биеш?" и той "Обешавам - нямааа".
Не смея да се похваля, но тези два дни /уикенда/ нещо кротна и не е нападал дечица в парка. Очаквам и се надявам да е просто една от фазите на "узряване" на малкото мозъче...
Даже и ръка ми даваше за по 10- мин. , което не е правил до сега bowuu
Мариета - жалко за проваления театрален опит Sad Аз от опит с баткото, който беше много кротък знам, че към 4 год. вече стават за театър. По-рано няма и да опитам.
Милена - дано успееш да починеш тези дни като останеш сама!!!
Лулумба- срам ме е като си помисля, че и моето диване е от тези, дето тормозят дечица като твоята дъщеричка Embarassed ноооооооо аз строго си го следя и не му разрешавам да бие децата bowuu

# 157
  • Мнения: 2 751
ЗДравейте момичета Hug
Нямам много време, но не мога да не пиша Heart Eyes
Привет на kalli - мисля, че преди година сме се "засичали" в отчетна темичка в Дир-а Laughing
Аз бързам да те успокоя - моя Алекс е от тези дечица дето посягат и бият Embarassed е то не е за хвалене, но е такъв #Crazy Полудявам да го гоня и да пазя децата около нас. Миналия ден идва съседчето да играят и от вратата с думите "Алекс ти днес нали си добър и няма да ме биеш?" и той "Обешавам - нямааа".
Не смея да се похваля, но тези два дни /уикенда/ нещо кротна и не е нападал дечица в парка. Очаквам и се надявам да е просто една от фазите на "узряване" на малкото мозъче...
Даже и ръка ми даваше за по 10- мин. , което не е правил до сега bowuu

Ей Джони, хвала, че написа този коментар.
От всичките ми теми и постинги по клубовете никоя мама няма вкъщи такъв разбойник и вече се чудех дали пък нещо ние не сме виновни EmbarassedМакар, че си го гледаме съвсем нормално-нито го бием (освен някое и друго заслужено пошляпване по дупето в краен случай), нито го глезим.Едно съвсем нормално семейство сме, както се казва  Wink
Ама все пак съм спокойна, че не сме единствени Crazy
Трябва да ги съберем двете деца-интересно ми е какво ще последва  Joy

# 158
  • Мнения: 2 751
Milena, и Кало постоянно тършува из количките  Laughing Ама аз заради това посягане съм постоянно до него, та предотвратявам отчасти тършуването навреме  Sunglasses
Вярно е, че си играе доста по-добре с по-големите-търчи като луд, тогава го оставям да търчи без ограничение, защото знам, че няма да посяга на никой.
Но в нашия парк, където го разхождам, е пълно с бебета.
Вече има майки, дето като ни видят, си шушукат.
Хем ми е смешно, хем тревожно.
Ама се поуспокои, писах и в друга тема, където намерих и други такива деца и възприех идеята, че е период и явно ще се наложи да се въоръжа с търпение.

# 159
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Привет Кали! Добре дошла при нас с твоя буен мъник. Тук общо взето послушните деца се броят на пръстите на едната ръка, така че може да се чувстваш буквално в свои води. Моята Теди поне не посяга на други деца, по-скоро се оставя да я бият. Но пък си харесва играчки като за световно. Ей тогава става нетърпима и умирам от срам. Но наистина, както казвам, всичко е до период, и ще отмине. Та се надявам да мине по-бързо. Непослушанието де!
Милена, стискам палци за зъболекаря и да си изкараш хубаво през почивката от малката. И аз, като теб, останах очарована от възрастната жена в "Слонбалон". Просто си личи, че разбира от деца и умее да ги забавлява. Ще дебна да оставям Теди там, само когато тя е на смяна. Изглежда тя е през почивните дни, а момичето през останалите. Да те успокоя - не сте само вие с рани. Вчера на нас определено не ни беше ден. След като сутринта момченцето едва не претрепало нашата, а резултатът беше спукана горна устна, привечер Теди решила да си играе с едно по-буйно съседче. То иначе е кротко, но не умее да играе с по-малки деца и освен това таткото го учи да презира момичетата и да не им се дава. Та решила нашата да му вземе топката, с която той в момента не играел. Той пък решил да се включи в играта и ритнал топката - голяма, тежка, футболна, право в лицето й. Та устната сега е още по-подута и кървяща. Но не е нещо опасно и ще й мине. Само че аз вече ще имам едно наум когато това комшийче е наблизо.
Момичета, аз ви оставям временно, тъй като днес ми пуши главата от работа. Но обещавам по-късно пак да се включа.

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Здравейте - и аз да се разпиша за днес Mr. Green
Лулумба, аз не разбрах, че толкова сериозно е пострадала Теди. Дано бързо й се размине това с устничката, че боли. Сигурно и трудно яде сега?
Миленче много ще се радвам да се запознаем ако успеем да се засечем в Пловдив. Обикновено в петък ръзбирам какви ще са ни плановете за уикенда. Ще се разберем на ЛС дали ще успеем да се видим Grinning А иначе ви пожелавам безпаментон изкарване с тайфата Grinning
Кали - аз тъкмо вчера се похвалих, че Алекс кротва пък той следобед се прибира от разходка с баба си и от вратата тържествено заявява "Аз удалих Яна на гавата!", питам го защо а той "Ми така". Ех - не знам защо , но винаги когато го гледа свеки така се шлеви...но в този момент съм предпочела да не ходи на ясли и стискам зъби Sick Но стане ли на 3 - градина и това е!

# 161
  • Мнения: 544
Здравейте и от мен Grinning
Милена и lulumba, радвам се, че ви е харесало в Слон-балон. Аз скоро не съм водила Анджи там, преди беше само момичето, но и аз все се налагаше да стоя вътре (Анджи ме привикваше). Чух че има и друг нов клуб - до парка "Гео Милев", май "Калиманци" е улицата, но не съм ходила..
Милена, много ти завиждам Blush Така ми се иска да остана малко без детето.. От както се е родила Анджи е целодневно (е ходя на работа де) и целонощно с мен. Чак се чудя вече как издървжам, и ужасно ми се иска 1 ден да съм сама и да не правя нищо Wink

Привет Кали! Видях и другата ти тема. И аз мисля, че е период и ще отмине, но наистина е много неприятно и за теб, а и за другите родители. Струва ми се, че детето иска да му обърнат внимание и да играе с децата, но не знае как. Обяснявай му, като отидете до децата и преди да е посегнал - да каже "здравей", да си покаже играчките... И аз бих правила забележки и наказвала, и отделяла от децата.
Анджи не посяга, никога не го е правила. Обаче на моя приятелка момченцето от скоро започна да проявява нещо подобно. Родителете са много спокойни хора, а той е един галюшанчо... и въпреки това бута децата. Коронния номер му е да изтръгне играчката от ръцете на другото дете, преви 2-3 крачки и чака да го гонят, като от време на време я размахва да подразни. Или се качи на пързалката, барикадира се и рита с крака всяко дете, което се опита да се спусне. Неприятно е.

# 162
  • Мнения: 2 751
Писах нова тема за покана за среща  в Заимов. Hug
Ако някой изявява желание, нека се разпише там  Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106818.0

Обещавам, че ще пазя Калоян да не посяга на никое дете  Laughing

# 163
# 164
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Джони, мисля че не е чак толкова сериозен проблемът. Имам предвид, че устничката й не е така дълбоко цепната. А и вече хвана коричка. Ле-ле докато я убедим да не пипа и чопли коричката... Rolling Eyes  Но наистина малко й пречи като яде. За щастие тя поне апетит има. Не че ни личи, де. Нищо подобно! Но това е друга тема. Каквото наддадем си го изгаряме с тичани, скачане и т.н.
Анжелина, пиши като отидеш в другия клуб. На нас паркът ни е близо и бихме могли да отидем до там. Май се сещам коя беше "Калиманци". Аз по принцип излизам с Теди привечер, след работа, и в почивните дни. Иначе няма начин, на отглеждане с баба си е. Но до парка прескачаме често. Наскоро обаче не сме ходили, че малко ме притесняват слуховете за кърлежи. Нали знаеш какъв кучкарник е там. Има една сравнително приятна детска площадка, която е до пазара "Ситняково". Казва се "Пинокио" и представлява заградено място с пясъчник, пързалки, играчки, люлки и т.н. Не се плаща вход. Вътре има и кафене, явно печелят само от кафето. Но пък е пълно с деца и е много чисто. Аз понякога и там я водя.
Кали, аз съм навита за среща в "Заимов", защото там е наистина приятно и чисто. Пък и мисля, че на всички ще е удобно, защото е централно. Писах и в темичката. Ние обаче смятаме да излезем малко от София - за един уикенд, на 24 и 25. Та тогава със сигурност няма да можем. Надявам се, че повече мами ще се навият да дойдат с децата.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт