От Англия до България - превоз и закупуване на поръчките ни - 15

  • 115 493
  • 795
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 423
The black cat,
правилно след спиди поемат DPD. По твоя казус - според мен DPD няма да искат да комуникират с теб. Трябва през Спиди да стане връщането на пратката. А ако говориш по телефона, може никой да не си мръдне пръста. Отиди на място в офис на Спиди (по-читав) и даже изчакай пред теб да извършат нужните действия по връщането. Дано не е късно  Hug.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Иначе, с какъв аргумент DPD да ти я върнат и кой ще им заплати за това?
  По-горе писах, че има и такса за връщането и тя е по-голяма от тази за изпращането. Няма вариант да не я приеме получателят.

Трябва през Спиди да стане връщането на пратката. А ако говориш по телефона, може никой да не си мръдне пръста. Отиди на място в офис на Спиди (по-читав) и даже изчакай пред теб да извършат нужните действия по връщането. Дано не е късно  Hug.
  Така и ще направим, но най-вероятно ще е утре сутринта, защото физическият изпращач на пратката в момента е на работа. Дано стане! Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 9 850
Ибей продавач беше пропуснал моето ID, но GGBG си го бяха отбелязали в сайта в моя профил като пакет без ID. Възхитена съм просто.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Благодаря за новата тема Hug
Какъв беше трика когато сайта не приема телефота на габко? Помня , че нещо се махаше от кода, ще ми припомните ли?

# 34
# 35
  • Мнения: 557
Ще бъдат тествани!   Simple Smile
Имате ли личен опит с тях?

# 36
  • София
  • Мнения: 9 850
Чак днес получих мейл, че имам пратка при GGBG, и около 2 минути след това, че пратката е в склада им в София. Много се изненадах, защото я чаках миналата седмица да се появи, даже вчера проверявах в сайта има ли, няма ли, пратка... Нищо нямаше, но днес се е появила и в сайта (пише кога е създадена - днес), както и по мейла. Радвам се, че все пак е тук, но вчера писах на продавача, че не е пристигнала. Малко кофти се получи, че съм го излъгала, но важното е, че всичко има хубав край.
Интересно ми е, защо не е била отбелязана, когато е получена в UK, случвало ли ви се е такова нещо? С Габко и с GGBG досега (година и малко) не ми се беше случвало.

# 37
  • Мнения: 1
Здравейте, имам един въпрос относно плащане, когато ползваме превозвач. Направих поръчка на selfridges.com, плащането беше чрез visa карта на банка дск. По-късно плащането беше отказано от сайта. Четох някъде, че ако billing address и shipping address са различни от адреса, който е регистриран с банката, системата на търговеца не приема плащането. Разбира се когато ползвам превозвач, тези адреси няма как да съвпадат с реалния ми адрес. Имали ли сте такъв проблем? Всякакви съвети ще ми бъдат от полза. Благодаря!

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
В повечето сайтове от който пазарувам ,трябва и двата адреса да съвпадат Peace

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 519
Здравейте, хора. Решила съм да поръчвам от http://www.makeuprevolutionstore.com/ , набелязала съм си няколко неща. Тъй като не ползвам превозвачи, въпросът ми е следния: ако някой е поръчвал от сайта, била ли му е задържана пратката на митница, плащал ли е ДДС или изобщо не трябва да се плаща допълнително ДДС и/или мито?

# 40
  • София
  • Мнения: 9 850
Доколкото виждам, сайтът доставя от UK. Пратки от ЕС не отиват на митница.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 519
Доколкото виждам, сайтът доставя от UK. Пратки от ЕС не отиват на митница.

Благодаря.
Хубав ден!

# 42
  • Мнения: 42
Здравейте,

от вашия опит заслужава ли си да поръчам неевтина количка от Англия? Дали идва здрава и с всички части?

# 43
  • София
  • Мнения: 9 850
Дай повече инфо - откъде ще я купиш, в какво състояние е? Ако купуваш нещо с описание New, не би трябвало да има никакъв проблем. Ако купуваш нещо с описание Used - нямаш гаранция, но прочети хубаво описанието - има ли дефекти, следи от употреба, счупени неща.

# 44
  • Димитровград
  • Мнения: 207
Здравейте момичета,
от   very.co.uk с каква карта пазарувате  newsm78 newsm78,че моята на ЦКБ не става.Благодаря bouquet

Общи условия

Активация на акаунт