Боядисване на яйца

  • 27 989
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 152
Аз от две години си изрязвам малки фигурки от красиви салфетки за декупаж, отделям само горния пласт с картинката. Залепям за яйцето с белтък, подходящи са малки елементи. Дори и да не е е изрязана перфектно фигурката като се намаже отгоре с белтък малките несъвършенства не се забелязват. Дано ви хареса  newsm78 Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 1 180
Аз от две години си изрязвам малки фигурки от красиви салфетки за декупаж, отделям само горния пласт с картинката. Залепям за яйцето с белтък, подходящи са малки елементи. Дори и да не е е изрязана перфектно фигурката като се намаже отгоре с белтък малките несъвършенства не се забелязват. Дано ви хареса  newsm78 Simple Smile

Благодаря за идеята. Може и аз тази година да пробвам. Винаги съм си мислела, че се използват лепила и с малката няма как да стане. Белтъкът разбиваш ли го?

# 17
  • Мнения: 2 760
Аз от две години си изрязвам малки фигурки от красиви салфетки за декупаж, отделям само горния пласт с картинката. Залепям за яйцето с белтък, подходящи са малки елементи. Дори и да не е е изрязана перфектно фигурката като се намаже отгоре с белтък малките несъвършенства не се забелязват. Дано ви хареса  newsm78 Simple Smile

Благодаря за идеята. Може и аз тази година да пробвам. Винаги съм си мислела, че се използват лепила и с малката няма как да стане. Белтъкът разбиваш ли го?

Да, декупажът е чудесна идея - белтъкът се разбива леко (не на пяна) с малко захар за по-добро стягане, маже се яйцето, слага се салфетката и се минава отгоре много внимателно с плоска четчица. Дори да се скъса салфетката, се намества и не си личи  Laughing, чудесно занимание и за съвсем малки деца и най-важното - без много цапане  Peace Може да се направи цялото яйце в салфетка, става малко грапаво, но пак е ефектно. За съжаление ще установите, че ви трябват яйца с бяла черупка, жълтите не стават толкова красиви като белите.
Салфетки за декупаж продават на бройка в някои арт магазини.

# 18
  • Мнения: 152
Аз от две години си изрязвам малки фигурки от красиви салфетки за декупаж, отделям само горния пласт с картинката. Залепям за яйцето с белтък, подходящи са малки елементи. Дори и да не е е изрязана перфектно фигурката като се намаже отгоре с белтък малките несъвършенства не се забелязват. Дано ви хареса  newsm78 Simple Smile

Благодаря за идеята. Може и аз тази година да пробвам. Винаги съм си мислела, че се използват лепила и с малката няма как да стане. Белтъкът разбиваш ли го?

Да, декупажът е чудесна идея - белтъкът се разбива леко (не на пяна) с малко захар за по-добро стягане, маже се яйцето, слага се салфетката и се минава отгоре много внимателно с плоска четчица. Дори да се скъса салфетката, се намества и не си личи  Laughing, чудесно занимание и за съвсем малки деца и най-важното - без много цапане  Peace Може да се направи цялото яйце в салфетка, става малко грапаво, но пак е ефектно. За съжаление ще установите, че ви трябват яйца с бяла черупка, жълтите не стават толкова красиви като белите.
Салфетки за декупаж продават на бройка в някои арт магазини.

Белтъка го разбивам само с вилица, аз захар не добавям, и така си стяга добре. Досега винаги съм залепяла малки орнаменти върху вече боядисани яйца. Цели не съм правила въпреки, че имам едни салфетки на ноти. А относно салфетките чак да са от арт магазин няма нужда, просто плътни и качествени да са. Тази година си взех и едно копринено шалче и с него ще нашаря 4-5 яйца. Стават много красиви, но коприната трябва да е 100% естетвена

# 19
  • Мнения: 2 760
Написах за арт магазините, защото продават салфетки на бройка - така на цената на един пакет еднакви салфетки, с които ще имаш една кора еднакви яйца, можеш да си купиш най-различни.
В нашия офис имаме практика която си купи някакви хубави салфетки, да споделя с останалите. Така винаги имаме разнообразни мотиви.

Пробите ми досега показват, че най-хубавите декупажни украси стават върху бяло небоядисано яйце. Пробвайте, после можете да го измиете и боядисате, ако не ви хареса.

# 20
  • Мнения: 22
Благодаря ти много, TEREZA83 за отговора! Определено ми показа правилната посока. Аз си мислих, че самия туткал се оцветява и след това се накапва. Ще пробвам!
И метода с нарязаните люспи е интересен.
Тази година ще пробвам и цветните чертички, които се получават при потапянето на яйцата на различна дълбочина в различни бои.

# 21
  • Мнения: 5 228
Миналата година боядисахме една част от яйцата със седефена боя
И ние 3 години ползвахме такава, но последният път не бяхме доволни. Уж си имаше срок боята, но беше някак много засъхнала, едва излизаше от флакончетата, въпреки че ги държахме в топла вода, както пише в упътването. Сега не знам да рискуваме ли да вземем пак такава, или да пробваме с друг вид. Иска ми се обаче пак да е нещо, което не се разтваря във вода. Идеи?

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
И аз тази година търся някакви нови варианти за боядисване Mr. Green
Пробвала съм де що има като идей и съм в шах hahaha

Ето две снимки на яйцата от 2014 Mr. Green

Скрит текст:

# 23
  • Мнения: 6 938
Ех какви енгри бърдс-ове   Crazy аз сега се сещам, че преди 1-2 седм. в Лидъл щеше да има писалка с восък. Като ученичка имах и ставаше доста красиво, не знам обаче дали все още са останали по магазините.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Не помня от къде, но миналата година взех за детето една поставка, на която се слага яйцето и се рисува... нещо подобно: https://www.vivre.bg/p-329191/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0% … %86%D0%B0_natural
Сега търся, за да взема още една, че и малкото ще иска да помага в украсата, та някой, ако е виждал по големите вериги - нека сподели Whistling Praynig

# 25
  • Мнения: 39

Не помня от къде, но миналата година взех за детето една поставка, на която се слага яйцето и се рисува... нещо подобно: https://www.vivre.bg/p-329191/%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0% … %86%D0%B0_natural
Сега търся, за да взема още една, че и малкото ще иска да помага в украсата, та някой, ако е виждал по големите вериги - нека сподели Whistling Praynig


ето ти линк: В брошурата на Била има подобна стойка, на стр. 7, цена: 1,99 лв
http://broshura.bg/billa/billa-%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1 … -05?r=8841#page=7

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
еха, супер Simple Smile(
Тъкмо такова нещо ми трябва, благодаря много Hug

# 27
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз мисля да пробвам идеята с боядисване на яйца,увити в парче цветен плат и отгоре парче бял.Гледах я скоро на клипче и ми хареса.Така и така винаги варя яйцата поне по 20 мин. няма да ме сбърка времето.Иначе си взех бои и една бяла писалка от Джъмбо,дето пише че с нея се рисува върху яйцето и после се боядисва,където е рисувано би трябвало да остане неоцветено,ама ще видим.А любимата ми техника е увиването с памук и накапването на различни цветове-малко и аз се боядисвам,но винаго стават хубави.

# 28
  • Враца
  • Мнения: 2 664
И аз се замислях за боядисване с парче плат, но боята в/у плата не е хранителна , а текстилна и това малко ме притеснява.  newsm78

# 29
  • Мнения: 5 366
Мен също това ме притеснява, а имам стари шалове с интересни десени.
Ще пробвам техниката с накълцана лукова шумна.

Общи условия

Активация на акаунт