Рецепта за качествена кърма

  • 2 290
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Абе според мен съставът (а от там и качеството) на кърмата доста се влияе от храната на майката. Така че колкото по-разнообразно и балансирано се храним, толкова по-добре за бебчетата. А то е ясно, че и зле да се храним пак ще има за тях.  Wink

И на мен кърменето и бременностите ми се отразяват зле на зъбите, а уж постоянно ям сирене и сусамов тахан... Confused  Confused  Confused

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това обаче не е вярно - и за щастие Grinning
Съставът на кърмата се влияе наистина слабо от начина на хранене на майката и природата много добре го е измислила, за да може потомството да е подсигурено дори в случай на глад, каквито е имало бая често едно време и продължава да има и до днес в големи части на света.
Основните неща, които пряко се влияят от майчиния прием са вит.А от мастноразтворимите, вит.С и В12, цинк и вида (но не и количеството!) на мазнините в кърмата (затова никак не е препоръчително да се ядат разни полуфабрикати, готови сладкиши, вафли и прочее, които съдържат големи количества от вредните наситени и транс мазнини).
Колкото по-добре и разнообразно се храним, е толкова по-добре за нас, защото организмът ни няма да страда от недостиг и лесна уморяемост - но върху бебетата това има доста малко отражение Grinning

# 17
  • Мнения: 6 243
Нима не се развалят зъбите на майката след няколко месеца кърмене.
само това ми липсваше да чуя  Twisted Evil кажете ми, че не е вярно, моля.
Ами за мен не е вярно. Състоянието на зъбите е функция на сумати неща, между които наследственост, лична хигиена, начин на живот...

# 18
  • Мнения: 599
Хедра е права за състава на кърмата и малкото витамини и минерали, които се влияят от приема с храната на майката Peace

# 19
  • Мнения: 435
Ето за състава на кърмата , ако някой любопитства  Peace
http://karmene.greatnow.com/sastav.html

Общи условия

Активация на акаунт