КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 37-а тема

  • 128 841
  • 799
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3
Георгос Витулкас - Хомеопатия-медицина на новото хилядолетие; Материя Медика – Есенция и по принцип на този автор каквото прочетеш ще е ок

# 436
  • Мнения: 2 282
Имало някаква книга Теория на хомеопатичното предписание, но никъде не я намирам като заглавие в интернет. Да не би да е грешно заглавието?

# 437
  • Мнения: 3 499
Привет. Не съм чувала за такава книга. Което не означава, че няма Simple Smile
Прочетете блога ми, още е "постен", но има и препратки. Мисля, че по-сбито от това ще е трудно да се напише.
Пък и съм насреща за въпроси.
http://zachoveka.blogspot.bg/

# 438
  • Мнения: 1 874
Здравейте, почти не ми е ясна хомеопатията.А почнах да лекувам детето си с нея. Вчера го водих на хомеопат. Та имам няколко въпроса.
Разликата между боаронска и класическа хомеопатия каква е?
Прочетох темата до сега, останах с впечатление, че в класическата хомеопатия се дава само едно лекарство? На моето вчера изписаха четри. Като едното е всеки ден без неделя, сутрин. Второто и третото се редуват през ден, вечер, пак без неделя. Четвъртото е само в неделя. То е Туберколинум 15.
На кое се вика конституционно лекаесрво? Предлагам е Туберколинума?
Друго, не ми е много ясно за лечебната криза... Тя може да се яви ако лекарството е правилно така ли?   А какво значи да се докаже лекарството? Да изяви симптомите му...? И значи, че не е неговото лекарство ли? 

# 439
  • Мнения: 1
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате адекватен хомеопат в София. Имам Хашимото, което не се повлиява никак добре от нормалната хормонозаместителна терапия. Вече съм отчаяна и се изгубих да чета по темите във форума. Ще съм благодарна да споделите препоръки за хомеопат Simple Smile

# 440
  • Мнения: 3 499


Lightning
Здравейте. Предписанието ви е схематично... боаронско. Малко по-нагоре съм дала линк към блога ми. Можете да прочетете накратко за разликите в предписанията.

# 441
  • Мнения: 2
Здравейте!
Може ли биполярно разстройство да се лекува с хомеопатия или с алтернативна медицина /като допълнение на общоприетото лечение или самостоятелно/? Имали ли сте в практиката такива болни и какъв е бил резултатът от лечението? Можете ли да помогнете или да ме насочите към конкретен психиатър-хомеопат за преглед и лечение?

# 442
  • Мнения: 3 499
Здравейте. Психиатър не ви върши работа. Трябва ви психотерапевт (+хомеопат, ако решите), в Бг мисля, че има само един човек, който покрива и двете условия -  Иван Кацаров (София). Ще срещнете противоречиви мнения за него, но наистина си разбира от работата, и хомеопатична, и терапевтична. Успех!

Относно другото в поста ви - може и да може, може и да не може. Твърде много зависи от конкретния човек, страдащ от заболяването, както и от степента на развитие на болестта. Това може да се прецени само от терапевта/лечителя.

# 443
  • София
  • Мнения: 1 120
Аз също си харесах Иван Кацаров, но не беше в България, когато му писах. Препоръча ми две негови колежки, но нито едната не ми вдъхна доверие и се отказах.
Водих детето при друг хомеопат. Ще почакам да видя дали ще има положително развитие. Ако не се получи, пак ще пробвам да се свържа с Иван Кацаров.

# 444
  • Мнения: 1 539
Интересувам се от лечение на депресия с хомеопатия. Знам, че най-добре да се направи консултация с хомеопат, но тъй като нямам никаква идея при кой да отида, може ли мнение за Седатиф на Боарон? Мислех си да пробвам с него като за начало.

# 445
  • София
  • Мнения: 1 120
Преди време пробвах седатиф, не помогна, но от него на детето му се отвори зверски апетит и го спрях.
Не го препоръчвам

# 446
  • Мнения: 8 533
Интересувам се от лечение на депресия с хомеопатия. Знам, че най-добре да се направи консултация с хомеопат, но тъй като нямам никаква идея при кой да отида, може ли мнение за Седатиф на Боарон? Мислех си да пробвам с него като за начало.
Ами не. На баща ми в депресия му беше предписано съвсем различно лекарство. Друг е въпросът, че при трайно от доста време състояние няма вълшебни капки.
Единственото, което бих приемала и бих дала на близък, ако не е много тежко състоянието, са Рескю ремеди капки на д-р Бах.

# 447
  • Варна
  • Мнения: 195
Здравейте!

Пиша за първи път и буквално не съм си лягала тази нощ, погълната от темата. Страница след страница, без да имам каквито и да било познания. Хиляди благодарности за темата, за добронамереното отношение на всички списващи в нея, за компетентните насоки!

Поводът да пиша тук е следния - снощи, след въвеждане на определени ключови думи в търсачката, попаднах на някаква статия, описваща хората от типа Нукс вомика. Този кратък текст съдържаше в себе си резюме на всичките ми тревоги и притеснения, свързани с 6-годишното ми дете. Удивително за мен! Четях и не можех да повярвам как всяка една дума описва с абсолютна точност поведението, особеностите, проявите и проблемите на сина ми!
-> Гневно, избухливо, невъздържано и импулсивно дете, проявяващо множество страхове. Честолюбиво, гордо, докачливо, с провокативно поведение. Изключително паметливо и с впечатляващ ум, но ''без спирачки'' - не може да контролира изключително честите си гневни избухвания. С нарушения в съня - има дълги периоди, в които не спи цяла нощ, нощ след нощ, и буквално мога да видя мислите, препускащи в съзнанието му. Като цяло не боледува, физическите му неразположения се свеждат главно до проблеми с носа - цяла зима е запушен, без да секретира.
П.П. Не е хиперактивен.

Във връзка с всичко гореописано, моля да ме насочите към добър хомеопат във Варна, който би могъл адекватно да откликне на нашия случай. Отне ми изключително много време да приема факта, че действително  имаме проблем(не беше никак лесно) и като че ли сега се чувствам готова да приема помощ. Да се вслушам. Да чуя.

Ще съм много благодарна!

# 448
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте!

Пиша за първи път и буквално не съм си лягала тази нощ, погълната от темата. Страница след страница, без да имам каквито и да било познания. Хиляди благодарности за темата, за добронамереното отношение на всички списващи в нея, за компетентните насоки!

Поводът да пиша тук е следния - снощи, след въвеждане на определени ключови думи в търсачката, попаднах на някаква статия, описваща хората от типа Нукс вомика. Този кратък текст съдържаше в себе си резюме на всичките ми тревоги и притеснения, свързани с 6-годишното ми дете. Удивително за мен! Четях и не можех да повярвам как всяка една дума описва с абсолютна точност поведението, особеностите, проявите и проблемите на сина ми!
-> Гневно, избухливо, невъздържано и импулсивно дете, проявяващо множество страхове. Честолюбиво, гордо, докачливо, с провокативно поведение. Изключително паметливо и с впечатляващ ум, но ''без спирачки'' - не може да контролира изключително честите си гневни избухвания. С нарушения в съня - има дълги периоди, в които не спи цяла нощ, нощ след нощ, и буквално мога да видя мислите, препускащи в съзнанието му. Като цяло не боледува, физическите му неразположения се свеждат главно до проблеми с носа - цяла зима е запушен, без да секретира.
П.П. Не е хиперактивен.

Във връзка с всичко гореописано, моля да ме насочите към добър хомеопат във Варна, който би могъл адекватно да откликне на нашия случай. Отне ми изключително много време да приема факта, че действително  имаме проблем(не беше никак лесно) и като че ли сега се чувствам готова да приема помощ. Да се вслушам. Да чуя.

  Ще съм много благодарна!

  Това което пишете е пример, как човек без базови познания по хомеопатия, може да попадне в дебрите на ММ - Материя Медика! Нещата са много, много по-слажни, отколкото се виждат отстрани.

# 449
  • Мнения: 862
Здравейте, ако има майки излекували децата си правещи спазъм с хомеопатия и имат желание да ми отговарят на въпросите и подкрепят нека ми пишат на лични. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт