НЕнадаване при излкючително кърмено бебе

  • 1 437
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Мога също да предложа да хапваш ядки - сурови лешници и бадеми.По принцип се приема, че видът храна, приеман от майката, не се отразява значително на качествата на кърмата.Като цяло е вярно - при лошо хранене страда по-скоро организмът на майчето, а не кърмата.Но - първите месеци хапвах доста/да не кажа мноооого Embarassed/ сурови лешници и бадеми и се цедях, защото имах лека хиперлактация/то съм я предизвиквала с цеденето де, ама тогава не знаех/.Та - мисълта ми беше, че кърмата ми имаше някакъв зверски каймак ShockedПросто от едно шише кърма, 2/3 беше гъсто, жълто, мазно мляко с 2 пръста каймак отгоре.Почти съм сигурна, че имаше връзка с ядките.Пробвай, ако искаш.Само внимавай за алергии, следи как се отразява на детето, защото ядките са много белтъчна храна и на някои дечица не им понася.Моето нямаше проблеми, като изключим доста сериозното наддаване, но на вас всъщност това ви трябва Wink

# 16
  • Мнения: 374
Искам да се похваля, че за последният месец Калочн е наддал 600 гр..
Всъщност идеята ми е  не толкова да се похваля, колкото да успокоя всички мами с финни бебета Laughing
Значи след като открих потенциалният проблем в мойто кърмене (не пиех достатъчно течности), продължихме да се храним на поискване ( включително по 2-3 пъти на нощ) включих и рицинуса, макар да смятах че имам кърма (ама пусто страх). Една мама от Форума ми даде временно нейното кантарче (Фукла, благодаря), като идеята ми беше не толкова да меря дали наддава, а да измеря колко хапва малчугана. Та оказа се че детенцето просто яде по малко от другите и средно за ден му се събира около 600 мл..

Багодаря на всички за подкрепата и съветите Hug благодарение на които още сме от  изключително кърмените бебета.

На всички мами с подобен проблем искам да кажа, да не се отказват въпреки, че на моменти е много трудно и да знаят че всяко детенце  е различно.
А удоволствието от кърменето (и за мен и за бебо) не бих го сменила за нищо на света!!!

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Браво на теб за упоритостта и чудесното справяне с проблема Hug

# 18
  • Мнения: 455
Пиленцеее,сърдечен поздрав и от мен специално в темичката ти  Hug  Heart Eyes
Ужасно много се радвам за вас с бебко и продължавай все така.
Леко и спокойно гледкане   bouquet

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 823
Сега прочетох темата и много се радвам,че си преодоляла проблема.Дано повече майчета проявяват такава упоритост,защото само с това се преодоляват проблемите.

# 20
# 21
  • Мнения: 667
И от мен имаш едно голямо браво!
И все така занапред да се кърмите безпроблемно newsm10

# 22
  • Мнения: 4 181
Браво на теб много се радвам Hug
Би ли ми казала само имаше ли ефект от рицинуса и какъв рицинус се пие номер 5 ли?

# 23
  • Мнения: 374
Kkeo,
рицинус комюнис 5 CH - aз го вземах 3х5. Имай предвид, че хомеопатията е срого индивидуално лечение. Аз си го "изписах" сама и го приемах според това което прочетох тук във форума:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25288.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=66344.0

Не знам ефекта психологически ли беше или физически, но усетих по различно "зареждане" на бомбите Mr. Green
Но за течностите съм сигурна. И сега като забравя да пия вода и по някое време се присетя, направо усещам как ми се пълнят гърдите

# 24
  • Мнения: 4 181
мерси много за инфото   bouquet, извинявай че чак сега, ама с тоя протест нямам време за другите темички Crazy

# 25
  • Мнения: 1 030
Моето бебе също е на поискване. Наддава много добре, слава Богу!
При нас, например, смученето на ръце / или на завивките около него/ винаги е знак за мен, че е гладно. В такъв случай, дори да съм я кърмила съвсем скоро - давам й другата гърда / понякога става така, че се кърмим по час и половина, защото трудно "изкарва" газовете и я боли коремчето - и за този час и половина, докато я успокоявам с почти празната вече гърда, тя отново е огладнява, нали кърмата много бързо се преработва/
И аз като теб по принцип пия много малко течности - просто не обичам.
Сега, обаче, пия насила, когато се сетя - хич не ми е хубаво, но няма как. Всеки път като си мия ръцете пия вода, без изобщо да ми се пие. Поради това сега ме боли гърлото, защото пия много вода от чешмата/ минералната й пия в малки количества/, а водата от чешмата явно е прекалено студена за гърлото ми / от дете страдам от гърло Cry/.
Пробвай и ти този метод на поемане на течности - избягвай газираното, даже най-добре го спри, щото все ще ти е надут корема... Party

# 26
  • Мнения: 92
Пиленцеее,сърдечен поздрав и от мен специално в темичката ти  Hug  Heart Eyes
Ужасно много се радвам за вас с бебко и продължавай все така.
Леко и спокойно гледкане   bouquet
ПОЗДРАВЛЕНИЯ на упоритата мама

Общи условия

Активация на акаунт